17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Čas revoluce

Politický život se odvíjí v cyklech. V českých zemích přitom mají význam milníků „osmičkové“ roky (kromě sametové revoluce, jež měla rok zpoždění). A zdá se, že s dalším blížícím se osmičkovým letopočtem opět nazrává čas systémové změny. Proč? Protože stát se stal nepřítelem svých živitelů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 12.3.2016 13:28

Jsme národ lidí šikovných, tvořivých (ale praktických??).

Nemyslim, ze praktickych - proc jinak bychom si tu dobrovolne zavedli to co autor kritizuje? A je autor tak naivni, ze veri, ze ti sikovni, tvorivi, podnikatele, zivnostnici atd, ze oni nic? Ze jsou to jen obeti, kteri se socialismem nikdy nesouhlasili? Mozna ne se socialismem v soucasne podobe, ale s mekkym socialismem temer dozajista, coz neni nic jineho, nez zahravani si s ohnem.

Bohuzel je to prave tak, ze ti lepsi mezi nami, kteri jsou jinak sikovni a i treba slovne svobodomyslni, jsou co se spolecenske moudrosti tyka, hlupaci, kteri nikdy nepochopili moudrost pohadky o jezinkach, ktere zadonily jen si ohrat prsticky... ti vasi lepsi obcane se zachovali jako ty deti v pohadce, a u dospelych se tomu rika blbost, maji totiz znat lepe.

Z. Rychlý 11.3.2016 11:56

Re: Smutné, ale pravdivé

I mezi těmi, co jakž takž chápou, je většina těch, co tvrdí: smrádek, ale teploučko, nehas co tě nepálí, nevyčnívej, lepší vrabec v hrstii, než holub na střeše. Pasivita.

Pokud je to katolík - vše je v rukou Nejvyššího, nemá smysl se vzpírat.

Chybí to protestantské: Pomož si, a Pán Bůh ti pomůže. Aktivita.

L. Popovský 11.3.2016 9:17

1***

Pane Ševčíku, děkuji vám za Váš článek! Hezky napsáno.

P. Kolar 11.3.2016 3:30

Něco dělejte lidičky !

Souhlasím pane Šulci, něco je třeba dělat. Minimálně psát emajly politikům. Chodit na demonstrace, i malinké. Vyjadřovat se.

Podporovat jiné aktivisty na sociálních sítích, atd., atd.

Čas rozmontovat EU. Tenhle model se nepovedl. Třeba se dá dohromady něco lepšího, ale tohle je neúnosné.

P. Kolar 11.3.2016 3:23

Smutné, ale pravdivé

Ta většinová veřejnost. Ti co jim to ještě myslí by se určitě měli aktivizovat. Když to zvládne patnáctiletý kluk v Prostějově...

http://www.lidovky.cz/i-v-patnacti-letech-poznam-co-je-nezakonne-radnice-by-to-take-mela-vedet-rika-aktivista-gob-/zpravy-domov.aspx?c=A160309_154707_ln_domov_sk

J. Kanioková 10.3.2016 22:22

1***

R. Tichý 10.3.2016 22:14

Autore, mate pravdu.

J. Jurax 10.3.2016 20:39

Souhlas

J. Kyselková 10.3.2016 18:56

Re: :-P

Exministr Drobil ODS se vzdal postu ve vládě jen pro nařčení, že jeho zaměstnanec něco jednal s nějakou bankou. Pan, nyní senátor, Michálek to tenkrát ohlásil. Provinění se neprokázalo. Takže planý poplach a nikoho ani nenapadlo, ocenit příkladný čin - čestného Drobila a ODS.

Naproti tomu sám ministr financí, miliardář pan Babiš má Agrofert s 240 firmami, prověřované Čapí hnízdo, hrabe si mohutně dotace EU a NEMÁ konflikt zájmů! A ještě nemá ani čistý politický rejstřík. To je záhada země, kde každý podle něj "lže a krade" jen tento pán je čistý a každý ho chce.

P. Čech 10.3.2016 18:35

Re: No a co s tím můžem dělat?

Nemusíte se dívat do statistik. Stačí si pozorně přečíst volební zákony a ihned poznáte, že pomocí voleb nic změnit nelze. Stále totiž musíte volit politické strany, které jsou všechny v podstatě stejné a liší se jen svými ideologiemi. Ideologiemi, které ovšem právě díky volebnímu systému nemohou být naplňovány. Zejména proto, že je nutno utvářet povolební koalice. Koalice, které musí jít na kompromis, který je však vždy horší než kterákoliv z původních ideologií. Zde opravdu nepomůže nic než zásadní změna systému a k té může dojít jen revolucí.

P. Čech 10.3.2016 18:30

Přesně tak!

Stát se stává a nebo již stal nepřítelem svých občanů. U nás totiž neplatí občanské rčení "Stát jsme my". Státem jsou ti, kdo občany ovládají a diktují jim svůj pohled na svět, na obecné dění kolem. Státem je naprostá menšina občanů a to těch, kteří jsou sdruženi v různých politických stranách a hnutích a kteří prostřednictvím těchto stran a hnutí ovládají moc zákonodárnou, výkonnou i soudní v naprostém rozporu s čl.2, odst.1 naší ústavy Politické strany a hnutí vytvořily t.zv. Elitu, jejíž vůle, lépe řečeno zvůle je pomocí prodejných médií vnucována občanům. To však není tolik vzývaná demokracie, ale tuhá diktatura menšiny, diktatura politických stran a hnutí, velice podobná diktatuře, kterou jsme zažívali od roku 1948 do roku l989.

Ś. Svobodová 10.3.2016 16:18

No a co s tím můžem dělat?

Nesouhlasit a jít k volbám. Jenže když se podíváte o statistik, zjistíte, že dnes jsme bez šance cokoliv ovlivnit.

M. Prokop 10.3.2016 15:03

:-P

" dříve politici odcházeli z funkcí za byť jen náznak problému,"

Proboha, kdy?

Jinak celkem souhlas.

F. Zrcek 10.3.2016 14:02

Revoluce?

Nehledě na neestetický slzotok a nemelodické hýkání má autor asi pravdu, už naši starou hymnu si lid upravil slovy: "Čeho nabyl občan pilný, to mu erár sebere...", ale tak to zkrátka je. (Jenom bolševik byl výjimkou, ten spravedlivě sebral všem a všechno). A časy jistého péti s jistým mirdou, kteří těm pilným snižovali daně a zachraňovali stát před rozkradením? Fakt je chcete zpátky? Nebo radši rovnou nácky, co nás navíc zachrání před připrchlickou potopou? Já nevím, ale s tou revolucí bych nespěchal...

R. Langer 10.3.2016 13:18

Re: No jo, ale co dělat, když se z kozla stal zahradník?

Tak když Pámbu dopustí...

R. Langer 10.3.2016 13:16

Re: Obavam se, ze uz je pozde: vetsina ceskeho ...

Co ovšem chcete od lidí po 40 letech budování komunismu za morálku? Ale nechápu ten západ. I když chápu, oni to zatím na vlastní kůži nezažili...

J. Kyselková 10.3.2016 12:53

Re: Absolutně s vámi nesouhlasím a doučte se rozdíl mezi vládou

Pane Janyško - sestupte z abstraktních sladkých výšin nějakého filosofického modelu fungování lidského "společenství" - k normálnímu pinožení člověka OSVČ. Když si založite malou živnost, (abyste uskutečnil svůj potenciál) hned se Vám rozsvítí a rázem jste v reálu, byrokracii, směrnicích a pokutách.

Z. Rychlý 10.3.2016 11:32

Re: Je-li verejnost apaticka,

Vždyť to veřejnost dělá !! Toho jste si nevšiml ? Vůbec není apatická !

Jakmile se objeví vláda, která hrozí omezením dávek a socialistických "vymožeností", hned jsou statisíce na Václaváku a hrozby generální stávkou jsou na denním pořádku !

Většina v hospodě jistěže brblá, ale brblá, že je stát málo sponzoruje.

Takže nemusíte se obávat, veřejnost si svůj socík uhlídá.

B. Hamáček 10.3.2016 11:31

V podstatě

V podstatě se jedná o spiknutí levičáků / to je myšleno hodně pejorativně/ proti zbytku světa. A nejlepší je použít salámovou metodu a rozhádat každého s každým, prostě rozděl a panuj , vždyť živnostníci kradou , řidiči jsou piráti a podobně. Jak dlouho jim to budeme ještě trpět ??? Váš PSVČ ( parazit samostatně výdělečně činný).

Z. Rychlý 10.3.2016 11:23

Re: re

Nedráždit psychopaty !!

R. Gramblička 10.3.2016 10:44

re

Jděte do prdele a SŘLI si vemte sebou

B. Rameš 10.3.2016 10:44

Zajímavé,

dnes již třetí článek, kam bych mohl svůj komentář k článku pana Drápala zkopírovat.

K. Janyška 10.3.2016 10:24

Absolutně s vámi nesouhlasím a doučte se rozdíl mezi vládou

a státem. To hloupé socialistické přesvědčení lidí, krmené školskými systémy světa, je na vině, ne státy. A národní státy už vůbec ne, ty jsou evolučními institucemi a tak to i zůstane... Dzp.

J. Veselý 10.3.2016 10:03

Politika už dávno není službou lidu.

99 procent činnosti politiků zabírá snaha vyrazit z občanů a firem ještě víc peněz a snaha být u lizu až se vybrané peníze budou rozdělovat. Vše ostatní jsou jen kecy.

M. Malovec 10.3.2016 9:49

Nadcházející nesvoboda

je cenou za dotace.

P. Lenc 10.3.2016 8:17

Re: Je-li verejnost apaticka,

Nedivte se,socialisti, ať už si říkají jakkoliv, mají s touto politikou pozitivni zkušenost celá desetiletí.Vůbec nevadí, že po nějaké době dojdou "zdroje".Ona stačí jedna, dvě generace správně "vychovávaných", viz. dnešní Evropu a máme je znovu u moci.

P. Kmoníček 10.3.2016 8:05

Re: No jo, ale co dělat, když se z kozla stal zahradník?

Neuvěřitelné!Jste to Vy,pane Lesniaku?Poprvé s Vámi slovo od slova souhlasím!A děkuji!

F. Lesniak 10.3.2016 7:48

No jo, ale co dělat, když se z kozla stal zahradník?

A kdyby jenom to, kolik lidí mu naletělo na jeho bláboly! Rok a půl Bureš nadává na Kalouska, jaký je to hrozný zloděj. Jak to, že na něj dosud nepodal trestní oznámení? jak to, že na Bureše nepodal trestní oznámení Kalousek? Je to všechno jedna zlodějská banda. Kdyby mi někdo v devadesátých letech řekl, že ministrem financí tady bude Slovák a ještě k tomu konfident STB, asi bych mu doporučil léčbu v sanatoriu duševního zdraví. Čas oponou trhl a je to tady. A tato podivná figura, která nikdy uspokojivě nevysvětlila, jak vlastně přišla k majetku, nám bude kázat morálku! Ale ještě pozoruhodnější je fakt, kolik pitomců mu na ty jeho pindy skočilo a stále mu věří! Jsem zvědav, jak dopadne vyšetřování Čapího hnízda. Ale jakou máme alternativu? Z profláknutou ODS a TOP09 rozhodně žádnou.

P. Přibyl 10.3.2016 7:44

Re: Je-li verejnost apaticka,

A kdo bude generálně stávkovat? Většina nemusí dělat a je děsně spokojena.

Těch pár posledních idealistů umáčne současný system a další postupně vymřou.

Precizně zvládnutý plán zblbnutí národa už ,bohužel, nese ovoce.

T. Pansky 10.3.2016 3:06

Obavam se, ze uz je pozde: vetsina ceskeho ...

... naroda je zkorumpovana a zije z ciziho. Dnes uz skoro zadne politik nerekne jedinou vetu, aby v ni nepouzil slogan o ziskani dotaci na neco, cokoliv. My jsme si zvykli, ze nam politici shani dotace na akvaparky, vyzkumna centra, cyklostezky. Ale uz nevidime, ze akvaparky se musi silne dotovat, vyzkumna centra nemaji vyzkumniky a po cyklostezkach nikdo nejezdi. Neptame se, jak je mozne, ze dotace (verejne penize) ziskavaji zahadne jedinci pro sve soukrome podnikani. Ono to porad nejak funguje a tak by se dnes vetsina naroda nechtela odtrhnout od sladkeho ceciku evropskych dotaci (na stoupajici dirigismus si pomalu zvykame). Kdo se tedy postavi tomuto novodobemu evropskemu socialismu???