6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Čapí hnízdo - problém politický nebo kriminální?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 3.10.2017 9:58, přehled diskusí

Čapí hnízdo ....:
Autor: L. Harvánek Datum: 3.10.2017 9:58

Problém politický nebo kriminální? Podle mně je to hlavně problém morální a pak také totální zaplevelení našeho právního systému, který takové posuzování umožňuje. Využívání všelijakých kliček nakonec ukáže, že Andrej Babiš se žádného trestného jednání nedopustil, jen šikovně využil mezírek, které takovéto kličkování náš právní řád povoluje. A morální pochybení není v žádném případě trestně stíhatelné. Přesně podle úsloví "Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi". Já totiž jsem úplně vzorný daňový poplatník a platím daně (bez protestu a vůbec svého vlivu i v případě, kdy mi banka každá měsíc připíše několik desetihaléřů úroku za to, že jsem jí svěřil část svých úspor na horší čas a tyto desetihaléře jsou mi poctivě zdaněny 15% sazbou). Docela by mě zajímalo, kolik peněz musí stát vynaložit na to, aby těch 6 - 10 haléřů ode mne získal. A že by mohlo jít o problém politický? Policie pracuje při svém šetření s určitým zpožděním. Že čas k zahájení trestního stíhání nastal právě před volbami je jen shodou náhod a ne úmyslem. Vždyť i Babiš prohlásil "padni, komu padni". Takže jaké výmysly?

Je zajímavé kolik lidí ví o co jde v Babišových kauzách:
Autor: J. Ráž Datum: 29.9.2017 18:57

Babiš rozhodně není sympatická osobnost, ale to neznamená, že vše, čím nás krmí jeho političtí odpůrci a co využívají v předvolebním boji, je protizákonným činem, neřku-li činem trestním. Nikdo nemůže říci, že Babiš je svatoušek, kterému jeho majetek přinesli andělé a že se choval ke svým konkurentům zrovna příkladně. Ale odpovězme si zcela poctivě na otázku,zda víme o někom, kdo přišel během privatizační tmy v devadesátých letech k velkému majetku nějak férově. Ale, že to nebyly z dnešního pohledu košer metody, neznamená, že to bylo v rozporu se zákony. Babiš se v tom naučil chodit a využil všech možností, které mu poskytlo právní bezvládí, které zde v té době panovalo a je jasné,že se naučil využít pro sebe všechny legální postupy,jak svůj majetek zvětšovat.

Korunové dluhopisy, čili způsob jak legálně "vyjebat" s daněmi, nevymyslel Babiš, jen společně se stovkami dalších podnikatelů této možnosti využil.

Čapí hnízdo je jen jeden z mnoha podnikatelských záměrů, které zneužily možnosti, které jim nabídla pitomá dotační politika Evropské unie a českých vlád, zamořující podnikatelské prostředí. Každé druhé golfové hřiště postavené v posledních letech , každý druhý penzion a naprosto každá nová lanovka v horách, nebo každý aquapark jsou příkladem využití/zneužití dotací v rozporu z jejich původním zaměřením, ale jen Babišovi je to vyčítáno protože je šéfem politicky úspěšného hnutí a konkuruje jiným, kteří se na dotacích nabalili daleko víc.

Původně jsem k volbám nechtěl jít, ale to, jakým způsobem se chtějí propálení političtí dynosauři svého úspěšnějšího konkurenta, mne vybudilo a k volbám půjdu. Neumím si ale představit, že by mým volebním favoritem byli Kalousek s Ferim, Zaorálek s Chovancem, nebo akademik s charismatem leklé ryby Fiala, popřípadě Okamura. Pro koho se rozhodnu ještě nevím, ale Babiše už nevylučuji.

Re: Je zajímavé kolik lidí ví o co jde v Babišových kauzách:
Autor: J. Peřina Datum: 29.9.2017 21:04

Jsem toho názoru,že Babiš je vinen nejen v kauze Čapí hnízdo,ale i v mnoha jiných podvodech,ale nejsem soudce,abych ho soudil.Jsem však také přesvědčen,že podnikatel,který od počátku kriminalizuje ostatní politiky je stejně špinavý,jako jeho oběti.Proto věřím,že pravda vyjde najevo a tohoto sprostého podnikatele lidé prokouknou a nedají mu šanci,aby z naší republiky udělal svoji "AGROČECHIA".

Re: Je zajímavé kolik lidí ví o co jde v Babišových kauzách:
Autor: J. Farda Datum: 29.9.2017 21:19

Ten trpajzlík v reklamě na cosi vykřikoval drže se za nos "Smrdí smrdí smrdí"! Pan Babiš minimálně, i když bude soudně pro nedostatek důkazů nepochybně zproštěn obviněnění, prostě smrdí smrdí smrdí! Potencionálně třetině zdejších voličů ovšem voní voní voní! To jsou paradoxy, pane Vaňku ... :-)

Jsem ráda,:
Autor: J. Kyselková Datum: 29.9.2017 18:23

že včera na TV Barrandov Instinktů - duelu P.Fialy s A.Babišem na zuřivý pokřik poslance Babiše, který vysvětloval, že se musel vnořit do české politiky, protože korupce nás požírala -

- odpověděl zcela správně pan Fiala, že korupce je ve všech zemích přibližně stejná, ale zajímavé je, že v době po převratu panu Babišovi nevadila - dokonce enormně zbohatl a s event. korupčníky (které pan Babiš četl ze složek) se přátelil, fotil a důvěrně tykal (např s panem Rettigem).

Pan Babiš, přistižen na švestkách - ztratil řeč.

Babišův volič:
Autor: P. Lenc Datum: 29.9.2017 15:07

je člověk, který věří, že člověk, jehož podniky z jedné třetiny drží nad vodou evropské dotace a občas utrousí negativní poznámku k islámu bude vůči EU a imigraci naprosto odmítavý a který svou politiku postavil na tvrzení, že všichni kradou, jenom on ne, jsou voliči, kteří ve věku, kdy mají dospěle rozhodovat, tak ve skutečnosti věří pohádkám.Je to opravdu zvláštní, kolik máme v naší republice dospělých adoscelentů.A prezident Zeman je nakonec "proslulý" svým výběrem "přátel".

Re: Babišův volič:
Autor: K. Pavlik Datum: 29.9.2017 18:12

Neuskodila by vam znalost teorie her. Pokud je jen jedina moznost tak ji proste musite udelat.Zit ve snech a cekat na spasitele ktery mozna jednou prijde neni reseni - kazdy rika koho nevolit - to je opravdu vyborne.

k panu Babišovi...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 29.9.2017 11:20

... mám neutrální stav. Neznám ho osobně a jeho kauzy dostatečně k tomu, abych zaujal nějaké stanovisko.

Ti, kdo byli jeho jednáním či obchodem poškozeni, se o něm nevyjadřují příliš lichotivě. Já osobně, na základě tiskových a televisních zpráv si myslím, že je docela opatrný na to, aby se dopustil trestného činu. Mám za to ale, že, ač vcelku dodržuje zákony, dělá věci, které slušný by člověk dělat neměl. Např. pokud se týká dluhopisů, bylo by dobré vědět, v jakém finančním stavu byl na počátku Agrofert, že musel vydávat dluhopisy. Pokud by byl ve slušném stavu, bylo vydání dluhopisů pouze finančním kalkulem, jak přijít bezpracně a beztrestně ke slušné sumě peněz. Scénář bych napsal asi takto: mám v bance či doma peníze, které mi nesou málo nebo nic. Agrofertu půjčím pár desítek milionů (které nepotřebuje), on mi vrátí o pár milionů víc, elegantně si sníží zisk a platbu daně no a já nezaplatím z nabyté sumy daně žádné.

Je ale možné, že to vidím úplně špatně a snad by mě mohl nějaký zkušený ekonom poučit, kde dělám chybu

Re: k panu Babišovi...:
Autor: K. Pavlik Datum: 29.9.2017 14:59

Rozhodne nejsem ekonom ale rozhodne vim ze slusnost neni termin ktery se pouziva v ekonomice.

To jestli firma potrebuje nebo nepotrebuje penize tez nemuze byt nikoho jineho starost nez majitelu firmy.

Autor vytváří dojmy,:
Autor: K. Vyšata Datum: 29.9.2017 11:00

ale pro koho? Pro těch kolem třiceti % příznivců ANO nebo pro některé přesvědčené, že Babiš je největší zlo na světě? Zábavné na celém vytvářením dojmů fabulacemi, účelovým výkladem a komickým strachem z vysokých preferencí jednoho, už prověřeného vládnutím, hnutí, se pomalu ale jistě rodí pro babišobijce daleko horší nbezpečí, Okamura sílí neuvěřitelně rychle a na něj nikdo nemá nic připraveno, žádné kubičárny a podobné sestavy útoků nejsou k dispozici. A upatlat narychlo něco bude asi nemožné. Zdá se, že volby za tři neděle budou ve zamení Okamury.....

Moc dobře se pochlapil Pavel Zeman:
Autor: T. Kočí Datum: 29.9.2017 10:42

Po letech, kdy se neozval, vykázal vožungra do 3,14ča hnízzda.

Při vší úctě k voličům,:
Autor: M. Hoblík Datum: 29.9.2017 10:06

nezvolili jsme pravděpodobně dobře. Zeman byl zábavný před dvaceti lroky, teď ž je starý a trapný. Ale ten Babiš, to je kousek!

Re: Při vší úctě k voličům,:
Autor: T. Kočí Datum: 29.9.2017 10:43

Ne, ne ,je zábavnější čím dál víc, ale ty konce.

Co Babiše neusmrtí, to ho posílí:
Autor: F. Navr8til Datum: 29.9.2017 9:08

Čapí hnízdo, korunové dluhopisy, kontrolní hlášení, EET, předběžná opatření FÚ, dotace na řepku. Politická konkurence ne a ne nají správný klacek na Babiše. Sobotka to zkusil s frontálním útokem a skončil jako sedláci u Chlumce. Politická scéna si bude muset zvyknout, že je její součástí ANO, politická divize Agrofertu. O nedostatek zájemců o koalici, v případě Babišova volebního vítězství, nemám obavy. První se přihlásí lidovci, kteří důrazné nikdy přetaví na možná a pak se obětují pro dobro občanů. Jediným otazníkem je, kolik procent hlasů ANO získá. Pokud to bude přes 35 procent, pak se zřejmě odhodlá vládnout menšinově, s podporou ad hoc. Schválení menšinové vlády zajistí komunisté a okamurovci za místa ve sněmovně a správních radách státních podniků a všeobecné referendum.

Korupce:
Autor: K. Pavlik Datum: 29.9.2017 0:50

Korupce neni totez co danovy podvod.

Korupce se dost jednoduche prokazuje - staci chytnout nekoho koho Babis podplatil.

Osobne si myslim ze by autor mel byt opatrny pri voleni slov. V hodne statech by se mohl divit.

Re: Korupce:
Autor: Z. Lapil Datum: 29.9.2017 10:14

Neřekl bych, že autor v tomto smyslu něco riskuje. Článek je samé "říká se", "vyšetřovatelé se domnívají", "měl by"... Dokonce ani vaše narážka na záměnu korupce a daňového podvodu nevychází: "politik - bojovník proti korupci" (PŘEDEVŠÍM politik, říkám já) by prostě neměl zneužívat svého politického postavení, stejně jako bankéř by neměl zneužívat svého finančního postavení, nezávisle na tom, je-li podezírán z podvodu nebo akutního záchvatu kleptomanie v cukrářství.

Mimochodem - daňový podvod není totéž, co dotační podvod :-).

Re: Korupce:
Autor: K. Pavlik Datum: 29.9.2017 15:04

Dekuji za opravu.

Ja se osobne divim Babisovi ze sel do politiky.

Citat z USA: V USA je hodne lidi kteri by umeli dobre ridit USA, bohuzel jsou prilis chytri na to aby se zapletli do politiky.- volne a asi spatne prelozeno mnou.