28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

POLITIKA: Bolševik v nás

Ukažte mi druhou parlamentní demokracii západního střihu, kde by i téměř tři dekády po ztrátě moci získávali komunisté v každých volbách výrazně přes deset procent hlasů voličů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 6.8.2017 18:53

Tak jsem odpověděl na slabučký příspěvek

pana Fridricha. Ozval se 1 zastydlík, 1 přicmrndálek a 1 hlupák. Já přece za to nemůžu, že na slova komoušů pomalu dochází, aspoň, co se týká hloupé EU, rozpínavé USA a agresivního NATO. USA se doufejme vzpamatuje, Trump slíboval něco jiného. O EU a NATO zatím silně pochybuji, ale budu rád, když i tam uvidím nějaký náznak náznaku ke změně.

M. Prokop 6.8.2017 22:20

Re: Tak jsem odpověděl na slabučký příspěvek

Jo, komouš to tak asi vidí.

Který z těch tří jste?

J. Jurax 7.8.2017 0:15

Re: Tak jsem odpověděl na slabučký příspěvek

:-) může být i trojjediný ...

B. Rameš 7.8.2017 13:21

Re: Tak jsem odpověděl na slabučký příspěvek

Nekrmte trolly...

M. Hoblík 6.8.2017 11:19

Goebbels by to nenapsal lépe!

Bravo Bejlek!

T. Kohout 6.8.2017 1:26

Fakta:

V 68 kandidatura nebyla.

K. Krejčů 5.8.2017 23:15

Mě nepřemlouvali,

ale nebetyčně mě sra..li. Byl jsem ve funkci technického náměstka ve skladovém závodě. Připomínky závodního výboru KSĆ, vznášené na poradách vedení, týkající se mého technického úseku se mě osobně dotýkaly - nebylo jiné cesty, než se dostat do závodní organizace, abych se dozvěděl, jak to vlastně vzniká - takže jsem podal přihlášku a po kandidatuře jsem se v říjnu 89 stal členem. V průběhu kandidatury jsem se účastnil schůzí závodní organizace, a ačkoliv jsem otevřeně říkal, že jsem spíše masarykovec než komunista, nikdo na to nijak nereagoval. Když jsem zmínil stať Karla Čapka "Proč nejsem komunistou", nikdo nevěděl, o čem mluvím. Ale nikdo mi neukládal úkoly, které by byly v rozporu s tímto mým přesvědčením - on v 80 těch letech ten komunismus dost "dodělával". A v listopadu jsem byl první funkcionář ze závodu, který dovnitř "pustil" partu studentů, vedenou hudebníkem z kapely "Olympic". Ačkoliv mě vybízeli, nestal jsem se vůdčí silou revoluce, ale tam rychle naskočili jiní. Já se dnes v pohodě živím jako účetní. Vše se odehrálo v zásobovacích skladech Prior v Ruzyni - dnes se jejich torzo jmenuje RUVE, mě tehdy napadl název RUVEL (od RUzyňský VELkoobchod), ale grafici si to upravili - byla taková doba. Autor by neměl paušalizovat - lidské osudy jsou unikátní a každý je jiný.

J. Fridrich 5.8.2017 15:21

Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro

Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro tuto zemi a její lid... Vždyt' to, jak někteří naši lidé - a nebylo jich málo - mávali a vítali německé fašisty a ruské komunisty přece víme, tedy ti z nás co jim nevyoperovali pomět' a rozum...

V. Čermák 5.8.2017 16:41

Re: Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro

Paměť vyoperoovali asi vám. Ti co vítali a mávali Německým nacistům jsou dávno po právu odsunutí. Ti co mávali Sovětským, nikoliv Ruským, komunistům jsou dávno odstaveni od moci. Nejhorší jsou ale ti, co mávají EU hlouposti, USA rozpínavosti a agresivitě NATO. A nesnažte se ze mě udělat komouše. Já jsem je nikdy neměl rád. A když už se chcete nechlubit, jak je uvedeno v hloupoučkém článku, tak co by potom měli dělat ti, co Německé nacisty splodili?

J. Fridrich 6.8.2017 6:56

Re: Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro

Soudruha z vás dělat nemusím, vy jím jste. To, co vám nalily soužky učitelky na základce do hlavičky - Západ je zlý, Východ, tedy SSSR-nyní Rusko je hodné - vám tam zůstalo na doživotí. Jen pro vás : Snad nás po čtvrté zachrání Amerika-USA. Udělali to v I. světové válce vysláním cca 600 000 svých vojáků na pomoc té správné straně když fronta " zamrzla " - a NEMUSELI - nebyla to tak úplně jejich válka. Ve II. světové pomohli velmi Rusku a celé Evropě - a také NEMUSELI - oni byli napadeni Japonskem v Pacifiku, tam byla jejich válka... V té III. světové-studené nám Ronald Reagan sundal ruská pouta a vrátil nám svobodu. Snad to nový Reagan-Donald udělá po čtvrté, nyní nás vedení Evropy-EU-Brusel vede k rozvratu samo a pod nadvládu středověké ideologie a k barbarství.

Tady si přečtěte co USA poslali SSSR ještě i před jejich vstupem do II. svět. války :

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-venona-manhattan-dco-/p_zahranici.aspx?c=A150504_104603_p_zahranici_wag

P. Bolec 6.8.2017 13:18

Re: Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro

Rusko jim to splatili, když zlikvidovali japončíky v Číně.

P. Kmoníček 6.8.2017 7:59

Re: Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro

Čermáku, z Vás nikdo komouše nemusí dělat.

P. Válek 6.8.2017 12:50

Re: Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro

no komouše jste rád neměl,ale to ještě neznamené,že jste v té jejich partaji nebyl a kdo rozlišuje Rusy od sovětů,tak aspoň pro mně je jasný.Nemáte náhodou rád ty konspirativní teorie?

M. Prokop 5.8.2017 21:51

Re: Ano, je to tak a je to k " nechlubení " se pro

Německé fašisty? Italy, emigrovavší do Říše?

Nebo máte slovník oněch sovětských komunistů?

V. Grycz 5.8.2017 12:24

Jsou to

milionáři. Zestátnit už nic nechtějí. Je to v podstatě rodinný podnik s rotujícími kádry. Co volič to 100Kč.

S. Rehulka 5.8.2017 11:28

K tomu platí ten známý "trojúhelník" !

Kdo je slušný člověk, není komunistou !

Kdo je chytrý člověk, také není komunistou !

Kdo je slušný a chytrý člověk, NEMŮŽE BÝT KOMUNISTOU !

M. Bílý 5.8.2017 14:37

Dobrý den, pane Rehulko! (5.8. 11:28). Trojúhelník je ....

....vtipný a dá se říci i moudrý. Jenom nevím, jak se s ním srovnám já osobně. Bylo mi 22 let, když se komunisté dostali k moci. Ještě před únorem mě lákali do partaje a to i přes to, že otec byl podnikatel a já jsem tedy měl buržoažní původ. Byl jsem slušný a chytrý? Nevím, nevstoupil bych tenkráít do žádné strany.

Po únoru jsem se stal nepřítelem státu a bolševíci o mne neměli (pochopitelně) zájem. Sami se postarali, abych se s nimi nezahodil. Za celou tu dobu, co byli u moci, jsem nikdy neuvažoval o tom dostat se do partaje, asi i proto, že jsem se v práci (i přes jejich nenávist a dvakrát neprověření pro práci projektanat a určení do výroby) vždy dobře uplatnil a dosahoval jsem velmi slušných výdělků (už jsem tu o tom několikrát podrobně psal).

Jsem slušný? Rozhodě jsem, protože nepoužívám vulgární výrazy jak v osobní konverzaci tak v písemném projevu (vyjímkou je, když se o samotě praštím nechtěně třeba do hlavy).

Jsem moudrý? Tady už pochybuji víc, poměr ke KSČ není jediné kriterium. Snad trochu jsem, když se mi celý život povedl a já jsem s ním (prakticky na jeho konci) velmi spokojený.

S. Rehulka 6.8.2017 8:23

Re: Dobrý den, pane Rehulko! (5.8. 11:28). Trojúhelník je ....

Zdravím pane Bílý, snad proto, že jste i jednou z "bílých vran", máte čisté svědomí. To v té mé "staré zemi" může (naneštěstí) málokdo říci. Gratuluji a vážím si Vás ! SFR

M. Bílý 6.8.2017 11:17

Děkuji, pane Rehulko! (6.8. 8:23) Srdečně Vás zdravím a ...

.... přeju hezký den. Mohu vědět odkud píšete? Že máte českou klávesnici.

S. Rehulka 7.8.2017 7:00

Re: Děkuji, pane Rehulko! (6.8. 8:23) Srdečně Vás zdravím a ...

Kupodivu z Austrálie ! ( QWERTY )

M. Bílý 7.8.2017 11:14

Re: Ještě jednou děkuji, pane Rehulko! (7.8. 7:00) ....

.... to je dálka. Přeju hezký den, tady svítí sluníčko.

M. Hoblík 6.8.2017 11:19

Re: K tomu platí ten známý "trojúhelník" !

A kdo tomu uvěří je náš! Blb.

S. Rehulka 7.8.2017 7:02

Re: K tomu platí ten známý "trojúhelník" !

A soudruh Hoblík kejhá a kejhá !

M. Bílý 7.8.2017 11:19

Na "diskuzní příspěvky" které nemají úroveň nereaguji.

D. Ondrejkovič 5.8.2017 10:27

Bolševik v autorovi

Článek mi svou černobílou dikcí trochu připomíná řečnění komunistického prokurátora Urválka nebo Brožové - Polednové

J. Farda 5.8.2017 18:08

Re: Bolševik v autorovi

Tak to vykolorujte!

M. Pivoda 5.8.2017 9:51

Upřesnění

"Přijetí do KSČ předcházela dvouletá kandidatura, ve které musel zájemce o přijetí plnit konkrétní stranické úkoly na podporu stranické ideologie a boje proti vnitřnímu nepříteli a měl svého garanta, který to kontroloval. ..." Autor Bejlek zapomněl na jednu podstatnou věc, totiž, že při vstupu do KSČ se přísahala i věrnost ideálům komunismu.

Ovšem naprostá většina nových členů KSČ tehdy cosi přísahala, aniž by těm ideálům sama věřila. Takže:

1. Takže KSČ před listopadem 1989 se vlastně stala shromaždištěm bezcharakterních lidí, v dnešní terminologii bychom řekli "vychcaných Pepíků". Obrazně řečeno, do této organizace bylo z národa "vydestilováno" národní svinstvo.

2. A právě proto v Česku proběhla tak snadno tzv. Sametová revoluce 1989, a právě proto se prakticky nikdo z bývalých členů KSČ ke svému členství dnes nehlásí. Prostě odložili nepotřebný kabát.

Ideály komunismu/kolektivismu se stále vyskytují všude po zeměkouli. Všichni lidé nejsou individualisté, což předpokládá koncepce uvědomělého občana demokratické společnosti.

K. Kovář 5.8.2017 7:13

Platí to !

I kdybychom padli všici vstanou noví bojovníci, rudý prapor zavlaje !

P. Lenc 5.8.2017 9:42

Re: Platí to !

Jo!

Z. Rychlý 5.8.2017 6:50

První moje odmítnutí pozvánky do klubu

vyvolených, tedy KSČ, provázel strach ze ztráty zaměstnání. Podruhé už to šlo snadněji a třetí nabídka nepřišla. Po pádu bolševika mě pak konsternovalo hodnocení jednoho bývalého vlivného: Kdybys za něco stál, tak jsi tam byl taky!

Tihle lidi nechápou a svoje myšlení nikdy nezmění! Bolševik v centru atomového výbuchu se promění v záření a škodí dál.

Další nemilé překvapení mi uštědřil vedle stojící cinkající s klíči, když později prohlásil, že chtěl, aby komunisté uvolnili místa, aby si tam mohl sednout on. Změnu systému nijak nepožadoval. Ač nestraník, byl to bolševik.