14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

POLITIKA: Boj o korunu i o národní banku

O jisté kompetenci Miloše Zemana by řeč být mohla, v přerod pánů Štěcha a Hamáčka v měnové experty ale může věřit jen ten nejbytostnější optimista.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hejna 16.8.2015 8:47

Poslední možnost

Ta možnost, navržená v posledním odstavci, je opravdu neodmítnutelná.

Na ČNB nedosáhneme, tak se pustíme do ECB!

Sláva, pane Jelínku, sláva. Třikrát!

K. Janyška 15.8.2015 8:51

Absolutně chování ČNB odsuzuji. Staví se do role Boha. Jen

ten ví, pokud je, jak na spontánní síly trhu, včetně určování ceny koruny. Viz mistr Hayek: Soukromé peníze... Dzp.

J. Krejčí 15.8.2015 7:43

Namyšlení bankéři

machrují jak vidí do ekonomiky a chrání nás před poklesem zahraničního obchodu a tím růstu nezaměstnanosti.V podstatě však zvýhodňují několik prominentních výrobců, na př. Škoda, potažmo Volksvagen a to na úkor většiny obyvatel. Je mi divné, jak Rada ČNB bojuje za limit 27 Kč za EURO, když u nás v marketu je na tabulce, že účtují 26.40 Kč za Euro ! Tu Radu okolo Singera patří co nejdříve rozehnat,jen zneužívá své nezávislosti,která jí byla udělena asi za jiným účelem ! Byl bych rád, aby mě to někdo zdůvodnil,nejsem ekonom. Nejen ti tři politici Radu kritizují, její počínání se nelíbí ani panu Klausovi.Ta nezávislost pro Radu byla asi stejná chyba, jako nezávislost pro všechny komunistické soudce !

P. Manda 15.8.2015 10:20

Re: Namyšlení bankéři

vas komunisty, v čele se nedoukem štěchem rozehnat !

M. Prokop 15.8.2015 22:59

Re: Namyšlení bankéři

Nejste profesí ekonom, že ne?

Nechcete raději komentovat dění v kravíně Horní dolní?

Mám k rozhodnutí ČNB určité výhrady, ale zpochybňovat její nezávislost, to je pitomost jak vrata.

K. Pavlik 16.8.2015 14:33

26.40

26.40 je hodne nebo malo? Otravovat se v obchode s cizi menou neni zadna zabava. Kazda pokladni musi vedet co s tim delat a to rozhodne neni zadarmo.V nasi IKEA maji 3 druhy pokladnich - jen jedni berou (a vraci) hotove penize a to se bavime o jedne mene a ne o otravovani se s jinou menou.

P. Dvořák 15.8.2015 1:31

Jestliže přijetí Eura je téma výsostně politické,

potom nechápu, proč jsou nastaveny různé ukazatele a podmínky, které je nejprve nutno splnit, i kdybychom měli lhát jako cikáni. Pardon, jako Řekové.

Stejně tak by se o přijetí Eura mělo rozhodovat v referendu nebo nějakým podobným aktem a vláda by do toho neměla co kafrat, protože by se v ní určitě našel někdo, kdo by se odvolával na takový nesmysl, jako je ekonomika státu a pod.

J. Bruner 15.8.2015 5:56

Re: Jestliže přijetí Eura je téma výsostně politické,

tak si kladu otázku, když se splní kriteria pro zavedení eura, pak to znamená, že je země v dobré kondici a jinou měnu nepotřebuje. Jaký jiný důvod, než většinové rozhodnutí, by tu pro euro v tom případě byl?

P. Dvořák 15.8.2015 7:19

Re: Jestliže přijetí Eura je téma výsostně politické,

Já jsem to myslel tak, že podle Lukáše Jelínka není nutno plnit žádná kritéria. ". . . přijetí Eura je téma výsostně politické."

E. Erat 15.8.2015 8:16

Re: Jestliže přijetí Eura je téma výsostně politické,

Tak v případě Řecka tomu tak opravdu bylo.

J. Hejna 16.8.2015 8:44

Re: Jestliže přijetí Eura je téma výsostně politické,

Řeknu-li, že stěna není žlutá, neříkám tím, že je zelená!

P. Dvořák 16.8.2015 11:27

Re: Jestliže přijetí Eura je téma výsostně politické,

Přirovnání snad ani nepokulhává, ale přímo se plazí.

Jestliže podmínkou přijetí do společenství je mít žlutou stěnu a přijde někdo se žádostí o vstup a tvrdí, že je žlutá ale stěnu má zelenou, všichni vidí, že je zelená, ale tváří se, že to nevidí, pak skutečnou podmínkou přijetí vůbec není správná barevnost stěny, ale ochota mít tohoto lháře ve společenství nebo ne.

Tedy de facto žádné kritérium, stěnu může mít třeba modrou, ale společenství lhářů ho chce mít mezi sebou a výsledkem je společenství, ve kterém je o jednoho lháře víc.

Pak to pokračuje tím, že lhář s modrou stěnou si tuto stěnu přebarví na růžovo, potom na fialovo a tím se zadluží tak, že mu společenství poskytne peníze na to, aby si už konečně tu stěnu natřel na žluto, jak má být. Jenže on peníze použije na koupi koberce a zmrzliny. Společenství mu "půjčí" další peníze, aby si tu stěnu končen srovnal s ostatními, ale on si místo toho koupí motorku a jede s ní na dovolenou . . . . . .