16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

POLITIKA: „Bijte je bez slitování," křičí Rakušan

To jsem si přečetl v diskuzi pod článkem Rakušan: Očistíme úřady od lidí, kteří sloužili holdingu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 16.10.2021 5:23

Ještě jedna poznámka: Nevím, zda si členové nové pětikoalice uvědomují, do jak náročné situace se chystají vstoupit. Já osobně jejich budoucí vládu považuji za "vládu národní oběti". Protože budou muset hasit, hasit a zase hasit.

Je správné, že chtějí vyšetřit zvěrstva minulosti, ale jejich hlavním úkolem bude provést národ velmi těžkou a náročnou budoucností. A národ je za to nebude milovat, ale spíše nenávidět.

Ekonomika se řítí tam, kam se občas navzájem posíláme. Bude velmi těžké brzdit zadlužování, nezaříznout přitom ekonomiku a neradikalizovat lidi postižené situací.

Ministr zdravotnictví s hlavní hygieničkou se snaží (nevím, zda úmyslně nebo z hlouposti) o radikalizaci odpůrců očkování a respirátorů.

Lidé jsou už unavení, nervózní a nevěří vládě, ani když má náhodou pravdu (i stojící hodiny ukazují dvakrát denně správný čas).

Jsem přesvědčen, že půjde o vládu národní oběti, která by si měla "sakra hlídat" všechno podstatné. A nebude toho málo.

A. Renjascu 16.10.2021 7:22

Vládu národní oběti? Já slyšel, že nebudou zvedat daně, zařídí v Bruselu zlevnění energii, skončí s Babišovo drahotou, sníží počet státních zaměstnanců o 13%, udělají takovou kampaň, že se všichni nechají dobrovolně naočkovat, zařídí rychlou dostavbu Temelína a Dukovan, nebude už žádný lockdown, zvýší mzdy i důchody, zařídí postavení 40 tisíc bytů a ještě mnoho dalších slibů, které jsou v zaznamenaných debatách stále k dispozici. Samozřejmě, protože v případě Fialy a Spolu vůbec nejde o populistické uskupení, tak všechny tyto sliby budou v nejbližší době splněny...

P. Hák 16.10.2021 7:25

Bude tedy třeba odstranit záznamy o debatách. Ministerstvo digitalizace a ministerstvo vnitra by to mohly sfouknout, ne? A kdyby se to nepovedlo, mohou zato hackeři, Čuk a Gek.

A. Renjascu 16.10.2021 7:43

Jj, podobně jako když zcela zmizely stovky videí i svědectví o falšování voleb v USA. S nejpůvabnější je, že když o něčem takovém začněte mluvit třeba na YouTube, tak se vám objeví, že máte uvést zdroj (který oni sami předtím smazali) jinak, že video či komentář smažou. Orwell jak vyšitej a mnozí tomu ještě tleskají.

P. Hák 16.10.2021 7:53

Ona o tom hlavně většina lidí neví. Pokud to nesledujete cíleně, nevšimnete si toho.

L. Beneš 16.10.2021 8:54

Orwell pokročilejší. Píšeme 2021, nikoli 1984.

L. Beneš 16.10.2021 8:50

Hezky jste to shrnul, ale obávám se, že se jim povede jenom nahradit tu drahotu Babišovu drahotou Fialovou. Květa Fialová ovšem bývala (aspoň za mladších let) přitažlivější.