22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

POLITIKA: Bezdůvodný odchod ministryně Valachové

„Smutno je na tom světě, pánové.“ Těmito slovy končí slavný Nikolaj Vasiljevič Gogol jednu ze svých povídek. Povídka se jmenuje Vyprávění o tom, jak se Ivan Ivanovič rozkmotřil s Ivanem Nikiforovičem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Pešek 1.6.2017 16:55

Ohňostroj marnosti

Ohňostroj marnosti a lavina byrokracie a jako bonus kariérní Neřád.

P. Klíma 1.6.2017 16:49

Valachová je pohromou českého školství

Dokonce horší pohromou, než ministři Dobeš a Chládek dohromady.

Autor tohoto spisku by udělal mnohem užitečnější práci, kdyby se raději věnoval vyřezávání bramborového divadélka pro integrované děti.

R. Fiala 1.6.2017 20:14

Re: Valachová je pohromou českého školství

Co je to za kecy nepodložené jediným argumentem?? Pisatel spolu se zřejmě schopnou ministryní školství "spláchl" i Petra Holuba, jednoho z mála našich opravdu důvěryhodných komentátorů! Neff, který o obojím dobře ví by na takový zlý blábol měl reagovat plným odhalením pisatelovy identity.

R. Tesařík 1.6.2017 20:19

Re: Valachová je pohromou českého školství

Ale hovnajz. Její nápady, to průser školství.

P. Klíma 2.6.2017 7:04

No, vy jste tady těch argumentů uvedl, estébáku!

Perlustrovat, zastrašovat a ostrakizovat diskutující s jiným názorem, to je postoj hodný Lavrentije Beriji, vám podobné lidské zrůdy.

J. Macků 1.6.2017 15:47

Každý den zkrácení mandátu je přínosné pro české= občany.

Paní ministryně za své funkční období neučinila nic čím by se mohla chlubit, jen rozvrat školství. Takže každý den, o který se zkrátí její fungování sníží počet nesmyslů, které z ní vypadly. Většího vola na řízení školství snad už socialisti nemají, i když.

F. Doušek 1.6.2017 15:13

Autore Holube, o politické odpovědnosti

jste asi ještě nikdy neslyšel. Nastavit dlaň a chtít vyšší peníze pro všechny, a nějaké i dostat, to dokáže každý - to jen k té úspěšnosti Valachové. Nic jiného po ní také nezbyde.

A. Alda 1.6.2017 13:45

Školská škůdkyně odchází,

protože kámoška bez kvalifikace, co si ji dosadila za svou náměstkyni, se pelešila s Peltou (zkráceně PELTEŠILA) a pomáhala mu proti rozchvátit peníze, určené na podporu sportu, ve prospěch výdělečných profesionálních sportů a jejich bafuňářů a na úkor podpory rekreačního a zájmového sportu dětí a mládeže.

Š. Hašek 1.6.2017 10:38

Valachové žádná škoda.

Měla být vymetena již za experimenty (rozvracení výuky na ZŠ) s inkluzí. Řekl bych, že to mohlo stačit.

Ostatně - co bude zač - se vědělo po jejím angažmá v lidských právech předtím.

Hlavně ať nepláče nad nějakým fotbalistou. Zde bych snad nechal všechny aféry zaplatit našim milým sportfandům. Zkráceno. Já sportuji, ale nesleduji již napráškované a barevně oblečené herce. Neboť na to nemám čas.

A. Alda 1.6.2017 13:46

Přesně.

Fotbal a hokej nejsou sporty, ale showbusines.

P. Götze 1.6.2017 9:10

To je zase prekrucovani faktu, chjo. Jak by se zilo lip, kdyby si clovek nic nepamatoval. To by byli novinari bohove. Ale lidi si veci obvykle pamatuji jak probehly a nespadli z marsu autore.

M. Prokop 1.6.2017 9:03

Ty roky v Respektu jsou na Holubovi znát.

Hájit někoho očividně provinilého, ale "pokrokového", to je tamní tradice. A občas ani ne pokrokového, viz třeba Helena Čermáková.

I. Schlägel 1.6.2017 8:36

Ministr je politicky zodpovědný

za svého náměstka. Katka měla svou náměstkyni navíc za velmi blízkou přítelkyni. Dokonce spolu dámy i bydlely. Personální politika jako víno. Od zaměstnávání svého příbuzného se to zas tak moc neliší. Odchod. Tečka.

M. Prokop 1.6.2017 9:05

Re: Ministr je politicky zodpovědný

Jistě.

A ani aktivismus Valachové bych neviděl jako přílišné +. Co třeba brzdění vzniku nových soukromých škol, pod záminkou že je dost státních?

L. Němec 3.6.2017 20:24

Re: Ministr je politicky zodpovědný

Naprosto přesně řečeno. Odchod. Navíc nevěřím, že o tom Valachová vůbec nic - od svý nejbližší kamarádky a spolubydlící - nevěděla. Co když jí Chovanec dal echo od cajtů.

R. Kříž 1.6.2017 7:58

vzhledem k tomu,

že ideální mistir by byl žádný ministr a že dobré ministerstvo by bylo žádné ministerstvo a že nejlepší státní politika v oblasti vzděávání by byla odluka vzdělání od státu, aktivní ministryně jako benefit je oxymoron

M. Marek 1.6.2017 8:16

Re: vzhledem k tomu,

Ať žije anarchie.

P. Maleček 1.6.2017 7:20

Ona náměstkyně byla Valachové člověkem na špinavou práci

Ale no tak, každý kdo nakoukl do bafuňářství kolo ČR sportu ví, že většina dotací se stala předmětem všemožných čachrů, díky nim mizících přes kecy o podpoře mládežnického a kondičního sportu do soukromých kapes.

A centrálou těchto podvodů se stala Valachové náměstkyně, kterou si Valachová jako svou až intimní partnerku za podezřelých okolností na ministerstvo přivedla. A tak věřit, že Valachová nevěděla co se v kanceláři její nejbližší spolupracovnice a až intimní partnerky děje, může jen totální trumbera.

Se vší pravděpodobností byla náměstkyně Valachové člověkem na špinavou práci, kterou si ministryně, byť tu špína organizovala, nemohla ušpinit ruce. V naší politice ostatně nic neobvyklého. Což se Valachová svým prý morálem motivovaným odstoupením snažila maskovat.

Což ostatně vyplývá i z toho, že obě "dámy" přišly na školství z "lických práv", kde je dojení státních dotací hlavní pracovní náplní.

J. Fridrich 1.6.2017 7:19

Neměli bychom Valachovou víc prosit, aby proboha

Neměli bychom Valachovou víc prosit, aby proboha neodcházela ? Vždyt' ta její kamarádka-spoluobyvatelka v bytečku udělala kšeftík jen za pouhých cca 500 000 000 Kč. Také by bylo fajn dokončit její ještě nedávno milovanou a prosazovanou inkluzi - tedy zamíchat hrušky s jablky - mám na mysli dát do jedné třídy velmi nadané - průměrné - a zcela neschopné děti vnímat normálně přednášenou látku... Nemám na mysli kulhajícího chlapečka a holčičku.

K. Loskot 1.6.2017 6:28

Kratochvilova je dlouholeta kamaradka z Uradu vlady. Valachova nechala 3 x opakovat vyberove rizeni, az Kratochvilove mohla dat slusne misto. Ze by Valachova netusila, co jeji kamaradka provozuje s Peltou ?