21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

POLITIKA: Bělobrádkův risk (2)

Skutečnost se málokdy vyvíjí podle nenávistných ideologů nacionalismu, zvláště toho německého, dvakrát poraženého.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 30.7.2015 0:17

Re: hm

To si vždycky, když dojdou argumenty, pomáháte sprostotou?

J. Jurax 30.7.2015 0:02

Re: Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

Kmenové války - no, v Evropě se to dělo taky, pravda dřív - napřed kmenové, pak mezi státy, zpravidla arciť technicky dokonaleji.

Sám říkáte - je to jiný civilizační okruh; ano, to je prostě něco jiného, je to daleko. Ale proč bych nemohl porovnávat chování Evropanů a Hutuů - Němci (dnes se politicky korektně říká nacisté, že) jsou taky Evropané, a způsobili holocaust a dvě války v průběhu čtvrstoletí (vím, s tou první to bylo složitější, ale velký díl viny měli).

Pan Szewczyk má formálně pravdu - kdo ví, že je podepsána kapitulace, se smí akorát bránit proti tomu, kdo to neví nebo odmítá respektovat. Jenže nelze říct, že podepsáním kapitulace se předchozí zavilý, vraždící a vražedný nepřítel stane beránkem bílým, jemuž nelze zkřivit vlas na hlavě, ač včera ještě vraždil. Takhle to mezi lidmi nefunguje. A Němci byli ve značné části Evropy na jaře 45 diplomaticky řečeno velice nepopulární - zejména ve státech, které násilně obsadili a zavedli tam svůj ordnung.

Po sedmdesáti letech míru nelze přikládat dnešní ušlechtilá měřítka na tehdejší dobu. Byla by (ta měřítka) tehdy nejspíš nepochopena a nepochopitelná.

V. Kusý 29.7.2015 20:22

Re: hm

To, že nejste schopen opsat jméno pana Szewczyka bez chyby osvětluje Vaše postoje a výroky :-/

V. Kusý 29.7.2015 20:20

Re: hm

Ergo, když vraždili SS manni, tak mohli i Češi.Ale nepostavili se tím, na jejich úroveň?Ale Vy (píši s velkým V, ne jak Vy panu Szewczykovi) nechcete slyšet (číst) fakta, Vy si melete svou.

V. Kusý 29.7.2015 20:16

Re: Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

Jenže přirovnávat chování Evropanů a Hutů, no nevím.Z lidského hlediska samozřejmě, je to tragedie, ale ti lidé tam v kmenových válkách pobili vzájemně tisíce nepřátel, kameny, kopími a teď Kalašnikovy.Ale upřímně, je to jiný civilizační okruh.Já s Vašimi názory většinou rezonuji, ale tahle parketa nás prostě nespojuje.V tomhle zase má pravdu pan Szewczyk, minutu po kapitulaci nebo uzavření příměří už to není zabitý nepřítel, ale zavražděný člověk.Tak to vidím já a mrzí mne, že se v tom bodě míjíme.Mrzelo by mne, kdyby má slova kromě házení perel Vlčkovi platila i na Vás a myslím to skutečně upřímně.

J. Jurax 29.7.2015 19:18

Re: Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

Víte, psychologicky vzato je ta věta pravdivá ... když Vám umře někdo blízký, je to tragédie, když se mezi sebou povraždí milión Hutů a Tutsiů, je to krátká zpráva v TV, které si ani moc nevšimnete ...

V. Kusý 29.7.2015 18:42

Re: hm

To, že ausgerechnet Vy nenajdete v něčem smysl neznamená, že tam není.Možná je závada na Vašem přijímači.

V. Kusý 29.7.2015 18:38

Re: Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

Ano, formulace nebyla správná.Měl jsem napsat "Poměřovat bestialitu podle poměru počtu mrtvých".Vy snad schvalujete tu Stalinovu větu o jednom a milionu mrtvých, kterou jsem zde již citoval?

V. Kusý 29.7.2015 18:35

Re: Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

Od Vlků i Vlčků je pro mne nadávka pochvalou.Od "lidí", kteří schvalují vraždění mne nic nepřekvapí ani neurazí.

J. Jurax 29.7.2015 17:47

Re: Omluva sama, je houby platna

"uplatneni kolektivni viny a kolektivni zodpovednosti" na Hitlerovu pátou kolonu u nás nebylo špatné, nýbrž moudré a nakonec jediné možné.

J. Jurax 29.7.2015 17:45

Re: hm

Pan Vlček Vám radí velice dobře a Vy jste na něj ještě sprostý.

A znáte argument "a vy zas bijete černochy"? Argumentujete podobně blbě. Diskutováno je o německých ýbrmenších a jejich zločinech, takže do toho nemotejte zločiny bolševiků..

J. Jurax 29.7.2015 17:41

Re: hm

Vskutku je.

J. Jurax 29.7.2015 17:40

Re: hm

Kecy.

Ono je vcelku jedno, na jakém právním základě ČSR vyháněla Hitlerovu pátou kolonu německých nadlidí. Hlavně že se jí zbavila.

J. Jurax 29.7.2015 17:38

Re: hm

Kecy.

J. Jurax 29.7.2015 17:37

Re: Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

Ale kuš ... mimochodem jak Vy poměřujete bestialitu? A neříkejte, že nijak.

J. Vlček 28.7.2015 22:18

Re: hm

Ta spřízněnost s tim Pepkem Vyskočem je opravdu nepopiratelná.

R. Szewczyk 28.7.2015 21:56

Re: hm

běžte do prdele, co třeba dělali spojenci na uzemí československa? minimálně 10000 jich povraždili, o osudech československých občanů jiné , než české národnosti , není toho moc známo, nicméně vězněno po válce v sibiři jich bylo na sto tisíc, zemřelo odhadem 10%. ha ha ha

J. Vlček 28.7.2015 21:54

Re: hm

To nebylo totiž unáhlení, ale vzácná chvilka, kdy vám to myslelo. Bohuzel to trvalo velice krátce.

J. Vlček 28.7.2015 21:41

Re: hm

Pane Krystlíku, zanechte žvanění a jděte už spát. Už jste toho nažvanil dost. Na vaše kecy už není nikdo zvědav.

J. Vlček 28.7.2015 21:27

Re: Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

Zato vy, pane Kusý, vy jste ten pravý služebník českého národa, vy jste ten pravý vyznavač lidskych hodnot. Jestli chcete někoho politovat, nešetřete sebelítostí.

J. Vlček 28.7.2015 21:17

Re: hm

Pane Kusý, nesvítí vám kontrolka? Měl byste jit také něco dělat, neb vám začíná s panem Schewczykem také pěkně hrabat.

J. Vlček 28.7.2015 21:12

Re: hm

Pane Schewvczyku, takže za války mohli Němci vraždit v zemi kterou okupovali, tedy v protektorátu, kde se neválčilo, jak se jim zlibilo, ano? Obětí jejich běsnění zdechly, jak hezky říkáte, ve válce. Když pak dostali Němci na frak, tak se s nimi muselo jednat v rukavičkách? Tak jste to myslel? To může vymyslet opravdu někdo, komu hodně hrabe. Zanechte blbého žvanění a jděte dělat něco užitečného, možná přijdete na jiné myšlenky a přestane vám hrabat.

R. Szewczyk 28.7.2015 20:55

Re: hm

jo , to , že se zbytkové jednotky velkoněmecké říše dopouštěly loupeží a vražd po 9.5.45 snad nikdo nezpochybnuje

R. Szewczyk 28.7.2015 20:45

Re: hm

Tvrzení, že vraždit ve válce je „povoleno“ je nesmysl----no, co bylo zavraždění Triatana Eugena neuniformovanými navaděči bombardéru na civilní cíle, ne- li brutální vraždou ze zálohy

V. Kusý 28.7.2015 20:09

Poměřovat bestialitu podle počtu mrtvých

je pane Vlku známkou nejhlubšího pohrdání lidskými hodnotami a morálkou.A Vy se tím ještě veřejně chlubíte? Nelze, nežli Vás politovat.Pokud jste přesvědčen, že tím prokazujete službu českému národu, máte pravdu.Ale říká se jí medvědí.

V. Kusý 28.7.2015 19:57

Re: hm

Pane Szewczyku, v jednom svém příspěvku jsem Vás unáhleně označil za magora.Za to se kajícně omlouvám.Bylo to na základě toho, že jste se vyjádřil dost nejednoznačně, což jsem špatně vyhodnotil.Teď mi mluvíte (píšete) z duše.

H. Balzám 28.7.2015 19:56

Re: Omluva sama, je houby platna

Ale to přesně říkáte vy s Krystlíkem :-) Akorát že ve vašem pojetí nevraždil brácha, ale dědeček. Nikdo normální, opakuji normální, nevyčítá dnešním Němcům válečné zločiny jejich dědů, ale landsmanšafti a morální mrzáci se stále snaží dosáhnout nepřetržitého toku omluv od vnuků zločinců na straně české.

T. Krystlík 28.7.2015 19:55

Re: hm

Lžete, pane Vlku, vyhnání neproběhlo na základě postupimské dohody, protože mj. žádná neexistovala! Jen protokol. ČSR vyháněla Němce českých temí počínaje již 09. 05. 1945. A to přes přímý zákaz USA GB.

V. Vlk 28.7.2015 19:31

Re: hm

Jo,tento demagogický postoj předvádí to nejnacističtější jádro sudetských Němců. Pane, válka nejsou žádné šachy ani fotbalový zápas. Nikde , opakuji nikde v Evropě to neskončilo tak, že by si 10 května protivníci sedli ke stolu a udali si šibřnky . V té době žádný "mír" nebyl. Exitovaly oddíly SS a Wehrmachtu , které stále bojovaly.U nás ještě 12 květa, v Jugoslavii ještě v červnu, v Pobaltí také. Přečtete li si skutečné dějiny, dozvíte se, že ještě celý červen se potulovaly po ČSR malé jednotky a němečtí jednotlivci,kteří přepadávali, vraždili , útočili na vlaky atd. Vyhnání neproběhlo jenu nás, jak se panem Krystlíkem snažíte předstírat. U nás proběhl odsun na základě Postupimské dohody , tak jako všude jinde . Ihned ,jakmile získala na celém území moc čs. vláda, byly odsuny prováděny civilizovaně – v každém vagoně byla německá zdravotné setra, ve vlaku lékař, byly zde toalety a možnost se umýt, dostatek jídla. Spojenecká komise ocenila , že ihned po skončení divokého vyhnání, byly podmínky odsunovaných u nás nejlepší. Ostatně, Svaz vyhnanců říká, že bylo po válce odsunuto a vyhnáno celkem 12,5 milionu Němců. Z ČSR jich bylo podle statistiky 2,5 milionu. Čechožroutům se podařilo u nás zblbnout mnoho lidí, kteří se domívají, že jen my jsme odsunovali Němce. Mimochodem z Rakouska jich bylo postupně odsunuto necelý milion a ve Vídni po válce museli říšští Němci chodit s bílými páskami . Tvrzení, že vraždit ve válce je „povoleno“ je nesmysl. Ale vy nechcete slyšet fakta, vy si melete svou.

J. Lancik 28.7.2015 19:27

Re: Bylo

Asi tak jako v letech padesatych kdy policajt byl komunista, prokurator byl komunista a soudce taky komunista, zrovna tak bachari. Za nacistu byli vsichni clenove NSDAP od policajta, zalobce, soudce az po bachare. Toz tak. V letech 1945-48 tomu tak zdaleka jeste nebylo. Pokud se chceme za neco lepsiho vydavat musime take lepsimi byti. Nazdar.