16.10.2019 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Babiš, votum separatum a Ústavní soudŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 63, poslední: 31.12.2017 20:43, přehled diskusí

Jediný problém vidím v nechuti:
Autor: P. Szirotný Datum: 31.12.2017 20:43

většiny z nás podřídit se rozhodnutí většiny, pokud takové rozhodnutí nekoresponduje s naším názorem. Zákon o EET byl přijat většinou v demokraticky zvoleném parlamentu a předložen vládou s důvěrou !!! Ti co svůj boj prohráli se obrátili na ÚS. Na což bohužel mají svaté právo. Slovo "bohužel" uvádím proto, že se mi vůbec nelíbí ÚS soud v roli třetí komory parlamentu. Neměl by podle mého názoru řešit běžné zákony, dokonce bych řekl "provozního charakteru". EET mi nevadí, ale vadí mi zhovadilý protikuřácký zákon či zákon o omezení prodeje o svátcích (např.). Ale přesto si myslím, že by ani tyto dva uvedené zákony neměl rozhodovat Ústavní soud. Už z titulu vznešeného názvu této slovutné instituce. Blbé zákony tu vždycky byly, jsou a budou. Pokud mají všechny procházet přes ÚS, k čemu tu máme 281 zákonodárců a prezidenta s právem veta ? Nestačil by jen nějaký 20-30 členný "organizační výbor", který by všechny návrhy zákonů jen přeposílal k posouzení Ústavnímu soudu ? Většinu legislativy již stejně již jen přebíráme z Bruselu. A na těch pár zákonů které si můžeme vytvořit sami mi přijde těch 281 zákonodárců trošku moc. Když přihlédnu k možnosti, že stačí 8 soudců ÚS, aby zákon změnili či zrušili. Volby, nevolby, vláda s důvěrou či bez ... stačí 8 ústavních soudců, aby bylo všechno jinak. Takže v našem státě nevládne vláda ani parlament. Vládne 8 lidí (pokud se shodnou na názoru k zákonu). A to asi není v pořádku. Ale aby nebyla mýlka. Nemám vůbec nic pro ÚS. Uznávám jeho důležitost i v běžných dobách, v kritických pak dvojnásob. Jen si myslím, že by neměl být zahlcován zfušovanými zákony a opravovat je. A co se týká EET - autor se chlubí tím, že pět soudců ÚS chtělo zrušit zákon o EET úplně. V pořádku. Jsem rád, že soudci ÚS mají svůj názor. Ale jejich rozhodnutí bylo přijato v poměru 2:1. To je docela slušná většina, nemyslíte ? I kdyby rozhodli v poměru 8:7 hlasů, jejich rozhodnutí by bylo platné. To je právě to "peklo" rozhodnutí většiny.

"Problém s pochopením psaného textu, trubko?":
Autor: M. Pesat Datum: 31.12.2017 11:53

"Problém s pochopením psaného textu, trubko?"

tak psany text ma dve roviny, pochopit co tim textem chtel basnik rici a druha rovina je interpretace/vyklad toho textu.

Trestni zakonik/obcansky zakonik sice maji stejne paragrafy ale statni zastupce je vyklada po svem, advokat po svem a soudce, ktery soudi/dela rozsudek a odduvodneni vychazi ze stejnych paragrafu. A obe strany sporu na ty paragrafy maji zase jeste jiny nazor/vyklad, protoze jsou v tom citove/majetkove/osobne zainteresovany.

Takze tady lze snadno rozeznat modrobolsany a kavarnu/mainstream media, ktere zavery US prezentuji jako sve vitezstvi, ve smyslu, ze US vlastne chce cele EET zrusit. Pokud by platilo:padni komu padni, potom je nutne odsoudit vsechny kdo si pomohli s korunovymi dluhopisy/dotacnimi tituly ci jinou/legalni/ danovou optimalizaci. Pokud ovsem vadi pouze soudruh Babis/capi hnizdo/jeho korunove dluhopisy a jeho pobirani dotaci za repku, tak to soudruzi neberu. Protoze kdyz kradou vasi kone, tak rvete jak na lesy ze oni jsou nevini, viz napr. causy soudruzky souloznice Nagyove ci soudruha Ratha. Pritom je evidentni, ze soudci techto caus pracuji na politickou objednavku, protoze se mnou/s vami s Tondou/Manou z Horni-Dolni, s nama by se tak neparali a uz davno brucime v bani. Cest :(

Pisaříku Vy burane:
Autor: L. Lešnovský Datum: 31.12.2017 10:20

Pisaříku Vy burane, nenaučili Vás,že se lidem netýká

Teda Hvížďalo, ty ses vycajchnoval:
Autor: L. Písařík Datum: 30.12.2017 21:46

Tak tedy neplacení daní je pro stát lepší než placení? Když bude každý dělat to co má včetně ˇUstavního soudu, tj. platit daně a US bude v tom snahu po pořádku podporovat, nebude třeba jakýchkoliv dodatečných opatření. Ale EET i Kontrolní hlášení ukázalo, že to tak není a dostatek podnikatelů stát oškubává. A US se jich ještě zastává?

Re: Teda Hvížďalo, ty ses vycajchnoval:
Autor: S. Sedlák Datum: 31.12.2017 4:28

Problém s pochopením psaného textu, trubko?

Nikdo (a ÚS nejméně) netvrdí, že se nemají platit daně, ale že to důsledné kontrolování výběru je kontraproduktivní. To je to, že přenesení povinnosti státu na poplatníky výběr daně nezvýší, případně efekt kontroly přinese náklady, takže celkový přínos je negativní. Třeba to, že FÚ mi pošle složenku na doplatek 20 korun, což mu tu dvacku hodí, ale náklady na tento výběr jsou na jeho straně a mé straně vyšší.

Přitom velké firmy se placení vyhýbají kráčením na hraně nebo za hranou zákona - viz třeba dluhopisy nebo prodávání podílu firem sám sobě tam a zpět. To za evidentního střetu zájmů toho premiérského čerpače a podvodníka.

Re: Teda Hvížďalo, ty ses vycajchnoval:
Autor: J. Hrabě Datum: 31.12.2017 8:55

Hezký blábol k tomu silvestru. Daně se platit maj ale kontrola těchto plateb je špatná-podstata příspěvku,ostatní jsou "keci v klecy"...

Re: Teda Hvížďalo, ty ses vycajchnoval:
Autor: J. Lepka Datum: 31.12.2017 10:17

Jo, kdo nechce, nepochopí.

Re: Teda Hvížďalo, ty ses vycajchnoval:
Autor: P. Čech Datum: 31.12.2017 9:26

Především je ovšem nutno přiznat, že příčinou kradení ve smyslu snahy o neplacení daní je zlodějna státu. Stát okrádá všechny občany a to nemravnou formou výběru nepřiměřených daní, přímých i nepřímých. Je jisté, že stát bez výběru daní nemůže existovat. Jde však o nejvyšší nutnou výši těchto daní. Kdo je zlodějem, když např. při výdělku občana 100 Kč jej formou daní připraví o 95 Kč jen proto, aby mohl zaplatit spřízněné úředníky? Aby mohl vyplácet t.zv. sociální dávky t.zv. nepřizpůsobivým občanům? Aby mohl poskytovat všelijaké zbytečné dotace, dávky, přídavky a pod? Aby mohl financovat existenci některých spolků občanů (politických stran a hnutí)? Aby mohl platit desetitisíce zbytečných úředníků (např. min.8 , slovy osm opět zbytečných ministerstev? Atd, atd. Zde je zlodějem s t á t . A když stát okrádá své občany a neříká tomu krádež, potom když totéž dělá občan, nekrade.

Všichni kradnů:
Autor: P. Selinger Datum: 30.12.2017 21:31

jenom Babiš čerpá....

Re: Všichni kradnů:
Autor: P. Čech Datum: 31.12.2017 9:29

Ano, č e r p á . Krade zde stát, který to, co Babiš čerpá, nejprve krade svým občanům formou přímých a nepřímých daní, aby to následně mohl formou dotací rozdávat.

Autor potvrzuje,:
Autor: P. Zinga Datum: 30.12.2017 12:15

že Poláci jednají správně.

Re: Autor potvrzuje,:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.12.2017 15:20

Přesné.

Re: Autor potvrzuje,:
Autor: L. Písařík Datum: 30.12.2017 21:47

Souhlas. Kdo hlídá hlídače?

Nejsem si jistý:
Autor: P. Rudolf Datum: 30.12.2017 12:06

že by Ústavní soud měl nahrazovat politická rozhodnutí Parlamentu, nejsou-li v zásadním rozporu s ústavou.

Mohl by tak vzniknout jakýsi nový, nesystémový mocenský bod, daleko překračující onen třetí pilíř moci soudní. Byla by tím též povýšena pozice prezidenta, neb jeho volba nových ústavních soudců by zcela jistě získala jiné parametry, což by nesmírně oslabilo u nás zavedenou parlamentní demokracii. Nejsem však ústavní právník a tak se mohu mílit. S některými disentními názory nesouhlasím.

Není to tak dávno, kdy se Babiš v televizi jasně vyjádřil, že když jeho vláda nezíská důvěru sněmovny, tak nebude občany dál otravovat a ANO půjde do předčasných voleb. Proto té histerii nerozumím. Mám dojem, že mnozí stahují kalhoty, když brod ještě ani není vidět.

Re: Nejsem si jistý:
Autor: P. Zinga Datum: 30.12.2017 12:17

Pane Rudolfe, nezměníte názor, když napíši, že v tomto s Vámi souhlasím?

Re: Nejsem si jistý:
Autor: P. Rudolf Datum: 30.12.2017 13:04

Nevidím k tomu pane Zingo žádný důvod. Chodím na Psa kvůli názorům, ne kvůli jejich nositelům, o kterých nevím ani takovou trivialitu, jak vypadají.

Re: Nejsem si jistý:
Autor: J. Lepka Datum: 30.12.2017 15:16

Milý Rudolfe, vaše víra ve vůdce je pevná, ale přesto vám připomenu, že to není zas tak dávno, co se v PS dušoval, že neví, komu Čapí hnízdo patří, jen aby si brzy vzpomněl, že to prodal (?) svým dětem. Jistě důvěryhodná figura. Ostatně z jeho dalších vyjádření, lze s úspěchem konstatovat, že je to populista nejhrubšího kalibru, který bude něco tvrdit jen do té doby, než mu průzkumy nálad voličů prozradí omyl. Víte, naše babičky pro takové jednání měly takový hezký příměr : kam vítr, tam plášť.

Re: Nejsem si jistý:
Autor: P. Rudolf Datum: 30.12.2017 15:30

Nevím sice, o jakém vůdci mluvíte, ale vzhledem k tomu, že jsem tady na Psu ještě nikdy nezaznamenal, že byste porozuměl byť tomu nejjednodužšímu příspěvku (pravda, většinou vás nečtu), tak vám to u tohoto mého, který je pochopitelně nad vaše síly, nezazlívám.

Re: Nejsem si jistý:
Autor: J. Lepka Datum: 30.12.2017 17:11

Chápu, ovšem po sobě byste si to číst měl, on totiž textový editor poukazuje na chyby v gramatice a když to není nad mé síly, nad vaše by též být nemělo.

Re: Nejsem si jistý:
Autor: S. Sedlák Datum: 31.12.2017 4:32

Když už reaguješ tak arogantně, tak si to po sobě aspoň přečti a oprav hrubky.

Re: Nejsem si jistý:
Autor: P. Rudolf Datum: 31.12.2017 9:52

Já jsem se svými hrubkami ve zdejších příspěvcích naprosto v klidu. A co vy se svým primitivismem, Sedláku?

Re: Nejsem si jistý:
Autor: J. Lepka Datum: 31.12.2017 10:12

Evidentně se chcete přiblížit svým vzorům, že.

Re: Nejsem si jistý:
Autor: S. Sedlák Datum: 31.12.2017 4:37

Proč ten kondicionál? Vždyť ÚS se tak už dost dlouho chová a Zemanův kámoš Rychetský šel tak daleko, že si diktoval, kdo se má ústavním soudcem stát. Podle toho to pak vypadá.

Prolhaný Babiš toho už nakecal tolik, že se odvolávat na jeho slova v nějaké televizi může jen hlupák.

Nějak všichni zapomínáte na to, proč:
Autor: V. Kotas Datum: 30.12.2017 10:38

nakonec EET vzniklo. Když byl blbě nastaven začátek živnostenství, podnikání/kapitalismu, musela přijít doba, kdy je potřeba udělat trochu pořádek ( konec vekslu, šmeliny, šedé ekonomiky ). Přitom tenkrát stačilo poohlédnout se po Evropě, světě, vzpomenout si i na 1.republiku a převzít to osvědčené, prověřené, co se týká ekonomiky a daní. No a nejlepším hajným bývá největší pytlák, to vám potvrdí Kadlík z Orlíku.

Re: Nějak všichni zapomínáte na to, proč:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.12.2017 11:00

Trochu zeširoka.

Myslím, že EET je výsledkem socanského experimentu, že sice budeme tolerovat živnostníky, zaměstnance budeme škrtit cca 67% sumárního zdanění, všem dáme státní důchod s parametry komunismu, ........ .

Docvaklo jim to až tehdy, když se o penzi hlásili i někteří ti (někteří!!!!!), kteří pracovali a platili minimum. Zajímavé ovšem je, že socanům samozřejmě nevadí ten, kdo nemakal skoro vůbec, vadí živnostník! Vadí samostaný člověk (ovšem těm to skazili žadatelé o soc. přídavky z řead živnostníků vlivem malé penze). Cikán nevadí.

Socialisté nikdy nepřipustí "Základní státní penzijní system", kdy osoba začne pravidelně odvádět měsíčně malou částku (každý stejnou !!!!) a po čase (čas může být variabilní) je jí vyplácena relativně malá částka - stejná jen pro osoby, platící po stejnou dobu, jinak dle matematického modelu. Dále ať se každý stará!! Šetří, možná pomoc dětí. Občan není hejhula socanů!

Ale to by se celá socanská mašinerie naprosto rozes-ala. Tak teď honí živnostníky a přitom zároveň cikány a jiné uplácejí dávkami a důchodem.

Re: Nějak všichni zapomínáte na to, proč:
Autor: V. Kotas Datum: 30.12.2017 11:10

Máte v mnohém pravdu, ale nedá se říci, že by ti modroptáci ( mnozí z nich vlastně převlékači kabátů ), vycházeli poctivým živnostníkům nějak zvlášť na ruku. Pokračováním EET by mělo být efektivní používání vybraných daní a to bude tvrdší oříšek.

Re: Nějak všichni zapomínáte na to, proč:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.12.2017 11:19

Zde souhlas.

Mě obecně štve snaha a stále vyšší daně (oni ovšem říkají racionalizace), stále vyšší dření těch, co vydělávají víc - všechno nakonec slouží k nákupu voličů. Na špici socani. Středolevá strana by se chovala racionálněji. Zkráceno.

Re: Nějak všichni zapomínáte na to, proč:
Autor: V. Kotas Datum: 30.12.2017 11:43

A to jsem zapomněl poukázat na to, že neplacení daní je v USA ( vzor to pro mnohé ), druhý nejtěžší zločin.

Re: Nějak všichni zapomínáte na to, proč:
Autor: P. Čech Datum: 30.12.2017 11:21

Od roku 1993 neustále slyšíme, zejména od ODS kecy o podpoře malého podnikání. K těm kecům od ODS se postupně přidávaly ČSSD, KDUČSL, TOP 09 a další politické strany. Místo těch malých podnikatelů podporovaly svými zákony jen zloděje a podvodníky. Jakmile se objeví někdo, kdo je, zdá se, schopen, těm zlodějům zatnout tipec, objeví se ihned Čatpí hnízdo.

Re: Nějak všichni zapomínáte na to, proč:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.12.2017 11:28

Souhlas s tím, že keců slišíme hodně.

Rovněž souhlas s tím, že tzv. "podporou podnikání" se rozumí další odrbání poplatníků a rozdělováním peněz/dotaci na "okamžité blbosti, kamarádům, neziskovkám".