Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Babiš by květiny na Národní třídě klást neměl

Do kin přišel dlouho avizovaný film Davida Mrnky MILADA. I když všichni ten příběh známe a víme, jak skončí, je to film poučný a jde z něj mráz po zádech. Když jsem ho sledoval, myslel jsem na tři věci:
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PP

17. 11. 2017 19:26
řešme problémy

Myslím, že většinu lidí na rozdíl od autora už nezajímá co dělal mladý Babiš před více než třiceti lety. Přiznejme si, že listopad 1989 nebyl klasickou revolucí, ale předáním moci, když tehdejší režim nebyl schopen řešit zaostávání za Západem a problémy státu. Řešme současné problémy a snažme se čistit aktuální svinčík a neschovávejme se za historii. Potřebujeme činy, jsme na tom podstatně lépe než před 28lety, ale za vyspělými státy hospodářsky zaostáváme.

0 0
možnosti
MP

17. 11. 2017 22:42
Re: řešme problémy

Pokud má někdo zastávat významnou funkci ve státě, v němž žiji, zajímá mne, jak se asi bude chovat. A jestli byl mladý Bureš swině před třiceti lety, bude dnes nejspíš ještě horší swině.

Potřebujeme, aby stát neházel podnikavým lidem klacky pod nohy a to přesně Bureš dělá. S tím se zaostávání nezbavíme.

0 0
možnosti
ŠH

17. 11. 2017 18:59
Zas Babiš!

Pane Jirso, něco jiného by tam nebylo?? Pište něco o bruseleláskopartě, třeba.

Já bych zas na Národní třídě nepodal ruku Dienstbierovi, Šiklové, ani Pithartovi - lidskotvářovému komunistovi. No, oni mně také ne. Stačila by jedna věta.

Jsem nevolič Babiše, Feriho, bukanýrů, ........ ovšem též nevolič socanů a starokomoušů. Zkráceno.

0 0
možnosti
FD

17. 11. 2017 17:19
Babiš tam vadí úplně stejně jako komunista

a zřejmě i milicionář Štěch.

0 0
možnosti
RH

17. 11. 2017 15:41
Zřejmě

se v Česku úspěšným lidem i nadále nebude dařit. Nová krev, velká energie, sympatické plány pana Babiše boří představy starých, zapracovaných politiků z povolání, kteří vždy mysleli pouze a jenom na vlastní zisk a výhody a mastné hody u přeplněných žlabů.--- Část voličů se po volbách najednou polekala ze zavádění kontroly nad odvody daní, kde si zlodějíčci už z tradice nakradli a mají v plánu v tom pokračovat.--- ANO,- už by měla skončit diktatúra zaprděných partajních sekretariátů a měla by odstartovat nová, přehledná a transparentní politika nejúspěšnějšího ministra financí pana Babiše !!--- A kdyby se měli vzdát svých ambicí všichni bývalí tzv spolupra- pracovníci Státní bezpečnosti a s členstvím u komunistů, nebo všech těchto potomci, pak by vláda vládla bez lidí, musel by to převzít Kalouskem nalezený Golem.

0 0
možnosti
VK

17. 11. 2017 16:50
Re: Zřejmě

To byla sestava.Už se máme na co těšit.Babiš,Krnáčová,Šlechtová,Ťok,Stropnický.Však už nám ukázali co umí a v tom budou pokračovat odborníci.

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

17. 11. 2017 13:02
Souhlas s autorem. Komunista a agent StB Babiš

by se měl stydět a 17.11. zalézt do svého čapího hnízda a přečkat 17. listopad v soukromí, aby nebyl moc na očích. Potíž je v tom, že Babiš už dávno ztratil soudnost a klidně se jako agent StB a komunista rodem bude promenádovat na veřejnosti při vzpomínce na 17. listopad, dokud po něm nezačnou házet vejce a rajčata, případně zestárlé koblihy. :-)

Jednou na něj taky dojde...

0 0
možnosti

V. Čermák 376

17. 11. 2017 13:42
Re: Souhlas s autorem. Komunista a agent StB Babiš

Schopný podnikatel Babiš byl řádně zvolen velkou většinou voličů v demokratických volbách. A proto bude premiérem a uvidíme, co dokáže. Vaše opakované a hloupé řečičky tomu nezabrání, ale klidně je opakujte dál a dál. Máte na to plné právo.....

0 0
možnosti
LB

L. Bystrý

17. 11. 2017 10:54
Národní tragédie: 8. a 17. listopad, 15. březen

Která z nich byla nejhorší? Všechny přinesly hluboké ponížení našeho národa, okupaci, Temno. Soudím – ačkoli nechci zlehčovat utrpení našeho lidu pod Němci a jinými Evropany za okupace Habsburské a pak hitlerovské – že NEJDĚSIVĚJŠÍ národní Temno jsme protrpěli my, současníci.

My jsme přece prožili nejhorší PÁD – z výšin socialismu do bažin kapitalismu a demokracie. Ano, naši předci po Bílé hoře upadli do pracek Evropanů, ale povaha vykořisťovatelského systému se v podstatě nezměnila – k feudalismu se „pouze“ přidružila rekatolizace a europeizace. (Je symptomatické, že hrdinné moravské obránce vlasti pomáhal vraždit, tehdy u zdi obory Hvězda, i „slavný“ René Descartes, typicky brutální evropský intelektuál. Ach, jak mohlo být vše jiné, kdybychom tehdy zvítězili my a Descartovi urazili tu jeho „chytrou“ hlavu!)

15. březen 1939 rovněž nepřinesl zásadní změnu sociálních poměrů: Víme, že náš (budoucí) první socialistický president Dr. E. Beneš nemohl zavádět socialismus hned po r. 1918, právě vinou existence nepřizpůsobivých menšin v naší vlasti (Němců, Maďarů, sionistů). Ano, mezi kapitalismem a fašismem není velkého rozdílu.

Zato 17. listopad 1989 ... V té době jsme měli VYSOCE vyspělý reálný socialismus, těšili jsme se ze všemožných výdobytků ... Pád na dnešní úroveň byl strmý a NESMÍRNĚ bolestivý. Ano, havlistické Temno bylo nejhorší kapitolou našich dějin, především kvůli světlu slovanského socialismu, na nějž jsme všichni vzpomínali se slzami v očích – neboť toto světlo se téměř neustále line z Kremlu.

Naštěstí je Temnu konec: Ano, výsledky posledních voleb jsou stejným vítězstvím nad Zlem a Tmou, jakým bylo osvobození ČSR Rudou armádou, nebo - v menší míře - osvobození Česka od evropské nadvlády v r. 1918. Ano, havlismus je mrtvější než Havel, evropský kapitalismus a demokracii rychle měníme na reálný putinismus-babišismus, radostně se vracíme do nitra naší rodné Západní Asie. Prostě: Po dlouhé noci přichází z východu světlo, z Východu svoboda. Sláva a HURÁ!

0 0
možnosti
AN

A. Nový 840

17. 11. 2017 11:05
Re: Národní tragédie: 8. a 17. listopad, 15. březen

https://www.youtube.com/watch?v=LL_1lXaQwj8

0 0
možnosti
PH

P. Harabaska

17. 11. 2017 9:56
Aniž bych chtěl jakkoli zkrášlovat poměry, které

vládly v období, kdy komunistická justice proces s Horákovou a dalšími zinscenovala (ostatně v roce její popravy jsem teprve začal chodit do školy), musím odmítnout názor, že film je de facto zdokumentováním onoho zločinného procesu. Zajisté studenti by ten film měli shlédnout, protože naznačuje atmosféru, která tehdy vládla, kdy si lidé šeptem sdělovali, že zase ten či onen byl "odstraněn". Nejde o dokument, nýbrž jen o umělecké dílo zobrazující dobu a děj zpracované s určitou licencí autora. Neformujme postoj mladých k místu a době s jen s pomocí jakkoli upřímně míněných filmů. Naše generace byla bombardována hlavně sovětskými filmovými veledíly např. o Čapájevovi, kde se to hemžilo rytíři zlaté hvězdy a opravdovými lidmi, atd. atd., a kolik z toho v nás zůstalo a skutečně utvářelo naše postoje? Každý takový film nese v sobě určitý ideově-propagandistický náboj, který ne vždy zasáhne cílovou skupinu kýženým způsobem.

0 0
možnosti
JK

17. 11. 2017 10:45
Re: Aniž bych chtěl jakkoli zkrášlovat poměry, které

- Už jsi četl tuhle knihu?

- Ne, Počkám si, až bude zfilmovaná.

Tak asi takhle nějak (ten vtip je prý americký).

0 0
možnosti
FN

F. Navr8til

17. 11. 2017 8:39
Taky výročí

Mrzí mne, že se výročí 17. listopadu zužuje jen na rok 1989. Původní výročí mělo připomenout smrt Jana opletala v roce 1939, studentské demontrace proti německé okupaci, zavření českých vysokých škol a odsun tisíců vysokoškoláků do koncetračních táborů. Nějak se nám toto autentické výročí vytrácí.

0 0
možnosti
JF

17. 11. 2017 9:47
Re: Taky výročí

Nic se " nesmrsklo ", pane Navrátil.. Obě výročí jsou pro naši zemi důležitá, to první souviselo s nacistickou okupací - a to druhé v roce 1989 s " okupací " a nesvobodou komunistickou - a ta se nás, dnes žijících více dotýká - byla nám navrácena naše suverenita a hlavně SVOBODA..

Tak asi tak, vážený..

0 0
možnosti
MM

17. 11. 2017 7:24
Přesně tohle se musí Babišovi

připomínat. Protekční komunistický fracek, který nepoznal, co to je totalita. Vy lezl po hrbech všech, kteří nemohli studovat ani doma, natož v zahraničí.

Kdo komu revoluci ukradl? Babiš nám, nebo my jemu?

0 0
možnosti
PL

17. 11. 2017 9:26
Re: Přesně tohle se musí Babišovi

Ale těch obhájců tohoto fízla kteří budou argumentovat "takový tam byli všichni"bude požehnaně.Všichni "kradli", nyní bude krást jen on.

0 0
možnosti
PM

P. Maleček

17. 11. 2017 7:16
Proč prý demokraté mlčí k Babišovu po 89. řádění?

Co Babiš dělal před 89., to nám politici z dříve vládních partají, tedy hlavně ČSSD a ODS rádi vyprávějí. Ale když se jich zeptáte co Babiš dělal po 89. a co je za jeho "podnikatelskými" úspěchy, krčí rameny či cudně mlčí.

Není divu, protože až bučí, že za jeho "byznys" úspěchem je nadstandardní přízeň právě těchto partají. Nejen v podobě dárečků ze státního, v podobě fabrik za hubičku, či podpora všemožných dotačních titulů končících hlavně v Babišově kapse. Ale i krčení ramen policie a justice o řadu nepěkně smrdících Babišových skutků.

A takovéto službičky se samozřejmě ve velké politice nedělají zadarmo a neplatí, přesněji neuplácí se za ně jen pár melouny. Proti jejich celkovému součtu je nejspíš 50 melounů hozených do Čapího hnízda jen kapka v moři. A tak do něj se šťourat mohlo.

Což potvrzuje právě i to, že přes už předem jasné Babišovo volební vítězství, žádná z těchto partají, s výjimkou prdu s Čapím hnízdem, neukázala na tyto temné stránky Babišova podnikání.

Což vyvolává ještě jednu otázku - kdopak má asi v ruce slavný Mrázkův archiv?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz