10.6.2023 | Svátek má Gita


Diskuse k článku

POLITIKA: Babiš a stockholmsky syndrom

Oběti únosů bývají svými vězniteli týrány a ponižovány. Tím je nalomena jejich vůle a stačí, aby terorista začal být trochu vlídnější a oběť si snadno nakloní, často k němu pocítí až vděčnost a lásku. Tomu se říká stockholmský syndrom.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 9.2.2019 20:38

Bábek

kam chodíte na ty hoaxy? Neměl jste se podepisovat, teď je vidět, za koho kopete.

M. Hartmann 6.2.2019 21:56

Pěkně hloupý článek, pane autore.

Obdivuji tu vaši nekonečnou neomalenost! Existuje podle vás vůbec něco, co udělal dobře? Mám pocit, že vytouženým cílem vaším a vám podobných je zakázat mu dýchat! Že?

L. Novák 6.2.2019 23:07

Re: Existuje podle vás vůbec něco, co udělal dobře?

Ne! Starý komouš a agent StB, dotační podvodník a psychopat nemá na vládní pozici co dělat.

L. Písařík 9.2.2019 20:40

Re: Existuje podle vás vůbec něco, co udělal dobře?

Nváku, nikdo vás nenutí volit Babiše, máme přece demokracii - to vám nevyhovuje?

Z. Frys 6.2.2019 19:08

Vypadá to,

že občanstvo je rozděleno (pro jednoduchost) na dva tábory:

A) Socialisty všech barev (socany, komouše, fašouny, nácky atd.), vyznávající současnou regulatorně-korporátní verzi socialismu. Touží po "Vůdci", v tomto případě představovaném slovenskou reinkarnací Benita Mussoliniho, který maká, vše zařídí a hlavně udělá pořádek. Vše ve státě. Nic proti státu. Nic mimo stát. Takže vše zaevidujem, zregulujem, přerozdělíme. Pracovně jim říkám "Svědkové Burešovi".

B) Individualisty, kteří po státu nic nechtějí, maximálně jen to, aby je stát nechal na pokoji a nesral se jim do života. Nepotřebují státní podporu v ničem, o svůj život se dovedou postarat sami i bez státní intervence. Pracovně jim říkám " pravičáci".

Je zřejmé, že se tyto dvě skupiny téměř v ničem neshodnou. Proto navrhuji, abychom stát rozdělili na státy dva, operující na jednom území. Stát A bude poskytovat svým občanům služby jako současný stát, tedy za platby sociální, zdravotní daně a dalších daní bude organizovat zdravotnictví, důchody, školství a vše ostatní jako organizuje dostud. Stát B nebude svým občanům postkytovat služby žádné, vyjma těch, které si občan vyžádá a zaplatí (za tržní ceny, samozřejmě). Vzdělání, zdravotní péče, důchodové zajištění, uzívání dopravní infrastruktury atd., vše na co si človek jen pomyslí si bude muset koupit za tržní ceny. Občané státu A se nebudou vměšovat do života občanům státu B a naopak. Domnívám se, že to je férové řešení, a přísahám, že potom mi bude estébák jako premiér státu A naprosto šumafuk, neb budu občanem státu B.

V. Kain 6.2.2019 19:20

Re: Vypadá to,

Dopadlo by to tak,asi jako před 89 u nás a za hranicemi třeba do Rakouska.Další dějství by byl útěk schopných ze státu A do státu B.A poslední dějství by bylo stavění ochrany hranice nějakou zdí před narušiteli pocházející ze státu B.

J. Jurax 6.2.2019 19:25

A nebudu muset prohlásiv se pravičákem platit zpětně?

Z. Frys 6.2.2019 19:34

Re:

Určitě ne. Naopak, při rozdělení státu by stát A převzal ty občany, kteří chtějí být občany státu A beze změny (bez doplatku), a občanům státu B by měl vyplatit alespoň jimi nespotřebovanou důchodovou a zdravotní daň. Ostatní marginálie přehlížím...

L. Písařík 9.2.2019 20:42

Re: Vypadá to,

Pláč na špatném hrobě, tady nelze najít dostatek podpory pro tu revoluční myšlenku. Zkuste jinde.

Z. Rychlý 6.2.2019 19:06

Připomenu, co už tady bylo zmíněno

jinými, nějak to zapadá.

Podnikatelské odbory!!!

Něco jako dělničtí kapitalisté a rentiéři. Taková blbost !

Měli by zasedat v tzv. tripartitě. Ušetřili bychom jednu z jednajících stran.

J. Jurax 6.2.2019 19:31

Ehm ... i podnikatelé mají společné zájmy a mohou se tedy sdružit v organizaci, která bude tyto zájmy chránit a prosazovat, tedy řekněme i v odborech. Co proti tomu máte?

L. Novák 6.2.2019 23:10

Re: Podnikatelské odbory

On nechápe, že i podnikatelé potřebují hájit své zájmy proti zlodějskému státu ovládanému komunisticko-socialistickými parazity.

V. Čermák 6.2.2019 17:55

Babiš Maká, Bábek Tlachá

Mimochodem, co jsou to podnikatelské Odbory? V povědomí mám, že Odbory vždy hájí zájmy hodných zaměstnanců, proti zlým zaměstnavatelům, aby je nesedřeli z kůže a tak něco. Ale Podnikatelské odbory? Asi hájí zájmy hodných podnikatelů proti zlému státu, který po nich chce, aby řádně Platili Daně a tak něco....

J. Jurax 6.2.2019 19:37

Nebo hodných zaměstnavatelů nechtícím být sedřeni z kůže proti zlým zaměstnancům, co chtějí socialisticky pracovat za kapitalistické prachy a mají na to taky své odbory ... :-)

V. Novák 6.2.2019 15:28

Pokud si Babiš odradil nějaké podnikatele a živnostníky, tak jenom ty, kteří podváděli a neplatili. Těm, kteří se chovali poctivě, narovnal podnikatelské prostředí a zbavil je nekalé, protože podvodné konkurence.

Čili Babiš pomáhá poctivým - a o ty ostatní ať se postarají jiné strany. Třeba ODS... A podnikatelské "odbory" pana Bábka.

L. Novák 6.2.2019 15:56

Re: Vítězslav Novák

Vy jste z Oddělení propagandy ANOfertu nebo jste ÚB? :-)

J. Vlček 6.2.2019 16:06

Re: Vítězslav Novák

Pane Nováku 475, proč se ptáte svého jmenovce? Hledáte snad flek v Oddělení propagandy ANOfertu, nebo hledáte sobě rovného kolegu ÚB?

V. Kain 6.2.2019 19:27

Re: Vítězslav Novák

On není ÚB,ale ÚPB.

L. Písařík 9.2.2019 20:45

Re:

To není propaganda, tristní je, že chtějí otočit kolo dějin, co nezvládli ve volbách, ctějí utlamat.

Pokud někdo není spokojen, může odejít jinam, máme demokracii. A Odbory si můžete vzít sebou.

F. Ogáv 6.2.2019 14:45

řiťolezci

To jste se tady zase sešli Burešovi ři..lezci. Nevadí vám estébák, nevadí vám alkoholik. Ale ubožáku Šejno, protože platím nemalé odvody a také včas, jako vy ubožáku Šejno,není mi jedno co se s mými penězi děje. Není mi jedno že Burešovy podvodem získané firmy dostávají mnohem větší dotace,(na které vy ubožáku Šejno a i já přispíváme) než jsou jejich odváděné daně, není mi jedno že Bureš, jeho firmám, aby se zbavily nepříjemné konkurence, vytváří prostředí, které s demokracií nemá nic společného. Nevytvářejte zde vy a vám podobní (Vlček, Student, Kusák aj.) dojem, že živnostníci a podnikatelé se placení daní vyhýbají. Daně pro fungování státu jsou nutné, ale nejsou potřebné pro fungování Agrofertu, Genetu a jiných Burešových firem. Až budete čekat na operaci v nemocnici několik měsíců, je to proto, že Bureš s vašimi daněmi, ubožáku Šejno zachází tak, aby z nich měl prospěch on a ne vy, ubožák Šejna. V příštích volbách volte Bureše (ANO by mi ani nevadilo), však vám to vaši vnuci spočítají.

J. Vlček 6.2.2019 15:27

Re: řiťolezci

Pane Ogáve, bojujte za zrušení všech dotací a budeme na stejné straně barikády. Jinak se mějte na pozoru, aby to vaši vnuci nespočítali vám.

M. Šejna 6.2.2019 15:45

prolhaný ubožáku Ogáve

v registru ekonomických subjektů žádný podnikatel Ogáv neexistuje. Tak tady přestaňte machoravat, že jste živnostník a řádný plátce.

L. Novák 6.2.2019 16:00

Re: hloupý ubožáku Šejno,

ne každý je agitátorem ČSSD jako vy, aby zde vystupoval pod vlastním jménem a inkasoval za to i případné partajní benefity.

J. Vlček 6.2.2019 16:11

Re: hloupý ubožáku Šejno,

Ne každý se musí stydět za své výžmoly, aby se musel přihlašovat vymyšleným jménem, jako Novák 475.

L. Novák 6.2.2019 23:12

Re: hloupý ubožáku Vlčku,

Jak vidno, vy se nestydíte. A to jméno je vaše vlastní? :-)

L. Písařík 9.2.2019 20:50

Re: hloupý ubožáku Vlčku,

Novák, našla se vaše zahozená stranická knížka, je k vyzvednutí na sekretariátu strany.

F. Ogáv 6.2.2019 16:37

Re: prolhaný ubožáku Ogáve

Pane, tímto příspěvkem jste se obzvláště vyznamenal. Přiznám se, že jsem nečekal, že budu mít tu čest s tak velkým "chytrákem". Ha ha ha.

V. Kain 6.2.2019 19:26

Re: prolhaný ubožáku Ogáve

Šejno,machoravat je nějaký novotvar? A ještě něco,vy máte do přístup do registru podnikatelů-živnostníků,když tvrdíte,že Ogáv neexistuje?

F. Kusák 6.2.2019 15:59

Re: řiťolezci

Obvykle na uvedené maily neodpovídám, nemá to totiž žádný smysl, Vás nepřesvědčím, a ani nechci. Já jsem začal podnikat hned po roce 1989 a jako OSVČ, projekční práce a drobné řemeslné činnosti a sám, bez zaměstnanců. Na podnikání jsem si ten malý kapitálek půjčil. A protože jsem makal od rána do večera, několik let bez dovolené, s úctou k zákazníkovi, začalo se to vyplácet. Mám slušnou životní úroveň a nikomu nejsem nic dlužen. A co se týče daní, platil jsem jen to, co jsem musel, ale platil, i včetně odvodů. Vážený pane, znám mnoho živnostníků, kteří dlužili státu i zákazníkům. Zkrachovali, nikdy své dluhy nezaplatili. Bylo to vždy na úkor těch, kteří své závazky plnili. Z Vás mluví neznalost a nenávist.

F. Ogáv 6.2.2019 16:48

Re: řiťolezci

S tím podnikáním jsme na tom stejně, jenže já jsem za tu dobu vytvořil i několik desítek pracovních míst. Pochybuji, že těch kteří jak říkáte dlužili státu i zákazníkům je víc, než normálních poctivých podnikatelů. Kdyby tomu tak bylo tak nejsme Česká republika, ale Venezuela. Nesmíte pane generalizovat Neznalost ze mne nemluví. V podnikání jsem toho již dost zažil. Ale připouštím, že nenávist ano. Je to však nenávist k bývalým estébákům k bývalým vyčůraným komunistům. Ti všichni mně, vám i mnoha jiným doslova ukradli více než polovinu života.To si neuvědomujete? Vzpomínáte na bývalé časy s nostalgií? Já ne. Přiznám se , že já ta hajzly NENÁVIDÍM.