2.4.2023 | Svátek má Erika


Diskuse k článku

POLITIKA: Babiš a stockholmsky syndrom

Oběti únosů bývají svými vězniteli týrány a ponižovány. Tím je nalomena jejich vůle a stačí, aby terorista začal být trochu vlídnější a oběť si snadno nakloní, často k němu pocítí až vděčnost a lásku. Tomu se říká stockholmský syndrom.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Frys 6.2.2019 19:08

Vypadá to,

že občanstvo je rozděleno (pro jednoduchost) na dva tábory:

A) Socialisty všech barev (socany, komouše, fašouny, nácky atd.), vyznávající současnou regulatorně-korporátní verzi socialismu. Touží po "Vůdci", v tomto případě představovaném slovenskou reinkarnací Benita Mussoliniho, který maká, vše zařídí a hlavně udělá pořádek. Vše ve státě. Nic proti státu. Nic mimo stát. Takže vše zaevidujem, zregulujem, přerozdělíme. Pracovně jim říkám "Svědkové Burešovi".

B) Individualisty, kteří po státu nic nechtějí, maximálně jen to, aby je stát nechal na pokoji a nesral se jim do života. Nepotřebují státní podporu v ničem, o svůj život se dovedou postarat sami i bez státní intervence. Pracovně jim říkám " pravičáci".

Je zřejmé, že se tyto dvě skupiny téměř v ničem neshodnou. Proto navrhuji, abychom stát rozdělili na státy dva, operující na jednom území. Stát A bude poskytovat svým občanům služby jako současný stát, tedy za platby sociální, zdravotní daně a dalších daní bude organizovat zdravotnictví, důchody, školství a vše ostatní jako organizuje dostud. Stát B nebude svým občanům postkytovat služby žádné, vyjma těch, které si občan vyžádá a zaplatí (za tržní ceny, samozřejmě). Vzdělání, zdravotní péče, důchodové zajištění, uzívání dopravní infrastruktury atd., vše na co si človek jen pomyslí si bude muset koupit za tržní ceny. Občané státu A se nebudou vměšovat do života občanům státu B a naopak. Domnívám se, že to je férové řešení, a přísahám, že potom mi bude estébák jako premiér státu A naprosto šumafuk, neb budu občanem státu B.

V. Kain 6.2.2019 19:20

Re: Vypadá to,

Dopadlo by to tak,asi jako před 89 u nás a za hranicemi třeba do Rakouska.Další dějství by byl útěk schopných ze státu A do státu B.A poslední dějství by bylo stavění ochrany hranice nějakou zdí před narušiteli pocházející ze státu B.

J. Jurax 6.2.2019 19:25

A nebudu muset prohlásiv se pravičákem platit zpětně?

Z. Frys 6.2.2019 19:34

Re:

Určitě ne. Naopak, při rozdělení státu by stát A převzal ty občany, kteří chtějí být občany státu A beze změny (bez doplatku), a občanům státu B by měl vyplatit alespoň jimi nespotřebovanou důchodovou a zdravotní daň. Ostatní marginálie přehlížím...

L. Písařík 9.2.2019 20:42

Re: Vypadá to,

Pláč na špatném hrobě, tady nelze najít dostatek podpory pro tu revoluční myšlenku. Zkuste jinde.