Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seD53u55š16a75n 84P95o12l38a33n42s84k38ý
Majáci to jistě nejsou, ale Pavel si myslí, že on jo.
D41a61n76a 55L98a21u50r53e22n96c88i45k55o83v26a
Rozdíl vidím v tom, že Babiš ze sebe žádný morální maják nedělá. Kariérista na Hradě ano.
V38l74a79s72t30a 21M97o65k18r53ý
TAK JEST
J10a66n 12B24e48r27t79l
Nepamatuji si, že by si Babiš hrál někdy na morální maják.
V42l22a23s54t98a 38M95o89k86r79ý
B30a87y49o 98X39x
Rozdíl mezi těmi dvěma je v tom, že Pavel je loutka plnící příkazy, Babiš ne. Co se týká morálky bude to u obou velmi podobné. babiš půjde přes mrtvoly aby dosáhl svého, Pavel bude veden přes mrtvoly aby ti za ním dosáhli svého. Babiš jede své a na rozdíl od Pavla vybudoval impérium firem a společností, jejichž zájmy nyní hájí. Pavel nevybudoval nic, celý život jen dělá to co se mu řekne, co mu dají rozkazem ti seshora, kteří jej mají jako ikonu charakteru a otcovství, morálky. proto Ta image "tatička Masaryka" - vše je děláno na efekt a lidi to jak je vidět zjevně berou. Sem tam vypadne z role (tiskovka po SMS od Macinky) ale pokud je mu připomenuto proč a za koho je kde je, zase se do role vrátí. Posuzovat kdo je lepší? Babiš je bezcharakterní lump, esenciální kapitalista, který dá zavřít do blázince i svého syna, jen aby udržel vlajku svého molocha na stěžni. Kdybych měl volit jednoho z těch dvou, asi bych volil Babiše, již jen proto, protože seč lotr, jak bylo psáno, něco ze země a krve ostatních vydupal. Pavel jen dupal po buzeráku.....nic jiného neumí.
B41a68y89o 47X26x
PéEs. POkud má stát někdo za kormidlem plující loďky (a nikdo jiný není), ať je to raději bukanýr ale zkušený mořem ošlehaný, než oprýmkovaný důstojník který dělal vždy jen to co mu někdo řekl. Tam je jasno komu bych svěřil svuj život na moři. Morálka nemorálka.....
R98o59s29t43i95s67l12a97v 54M48e38i72š79n18e13r
autore, on PP byl nejen "třídně uvědomělý"-- on byl dokonce předsedou ZO KSČ. a do takové pozice komouši neinstalovali jen tak někoho. na to jste asi "zapomněl". a schválně si položte otázku, kam až by to ve svém zapálení pro komunismus a Moskvu dotáhl, nebýt toho, že mu do kariéry hodila vidle revoluce. je to naprosto bezpáteřní člověk--ale klidně ho volte znovu, máme konečně demokracii.
R43o69m70a39n 45L83a81n43g41e77r
Počkejte, on ale za to, že byl předseda nemohl, oni si ho za předsedu dobrovolně zvolili! 🤣
Teda, jak nikdy neopomenou připomenout fanoušci našeho soudruha prezidenta.
M77a67r53c70e34l42a 34M10o11r80a81v91c79o58v40á
Já vidím jako větší přínos pro republiku Babiše. Ekonomice a rozvoji prospěl a přispěl daleko víc. Oba komunisti, oba angažovaní. Babiš je schopen samostatného myšlení.
J36a97n45a 48T51u56l17e41j94o95v71á
Hmm. Babiš si na žádný morální maják nehraje. A soudruh? PePa ano, ten se s nadšením s Evou producíruje po školách a po prověřených kulturních domech, kam je vpouštěn zadními vchody.
Z97v60i12r42e26t26n87i65k 27L10a57p37i29l
Tak Babiš má, přinejmenším skrz Čapí hnízdo, spíš problém udržet se nad vodou.
Osobně mě spíš než kdo má ztopořenější maják zajímá, jaký je Babiš premiér a Pavel prezident. Debatu o tom, kdo pojede "na NATO", mám spíš za natřásání peříček. Probůh - to tam nemůžou jet oba? Dávalo by to dobrý smysl - Babiš jako reálně jednající "šéf rozpočtu", Pavel jako "nehrající kapitán", jehož klíčovou funkcí je z pozice váženého starého známého umetat mu cestičku. A že to ne Babiš, ale my všichni budeme potřebovat.
J15i13ř71í 78M37a31j50z89l22í97k
A. Babiš neměl na rozdíl od P. Pavla snahu vystavovat na obdiv veřejnosti svoji morální nadřazenost, protože si byl i přes svoje určité osobní danosti vědom, že se ve světě kšeftu a politiky a kšeftu s politikou podobné pózy pro jejich snadnou čitelnost prostě nenosí.
A. Babiš je autentický A. Babiš, což se o panu presidentovi i přes jeho nespornou pracovitost nedá tvrdit. Viz „objev“ prezidentské standardy, výběr oficiálního portrétu, sebestřednost, nediskrétnost, slabá obhajoba úsporné vládní politiky či spíše naopak podpora protichůdných, logiky postrádajících vizí současné oposice.
M18i84r46o93s88l30a69v 36K58o74c62i44á73n
A. Babiš rozhodně má svou autentickou stránku. A mnoho dalších.
J97a68n 63S65c14h24w40a40r78z
Z článku ale nijak nevyplývá že by byl Babiš nějakým zapáleným ideologem či co. Choval se tak jako kdokoli jiný, kdo se chtěl dostat na vyšší funkci, případně mít možnost vydělat si nějakou tu valutu v cizině. Na rozdíl od Petra Pavla, který, jak vidno, "žral vojnu" a jeho angažovanost v KSČ byla zjevně upřímná.
P70e26t43r 47V84a38s13s
Nejsem si jist, jakou informační hodnotumá poznámka, že "Václav Klaus dostal hlasy komunistů - se tvrdilo". Pokud to hodnotu má, mělo by se uvést pro úplnost, že Václav Havel, byl zvolen v roce 89 stejným Federálním shromážděním, které v cca stejném zatoupení stran zvolilo i Gustáva Husáka. Se nemusí tvrdit, ale ví se to. Zvolen byl potleskem celého Vladivského sálu, neboť se mělo za to, že sčítání hlasů v té době nebylo třeba.
P73e54t81e 85B61r92i56c79h
Rozdíl je v tom, že Ten, kterého nám všichni závidí, byl zvolen komunistickým parlamentem jednomyslně.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz