2.12.2020 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

POLITIKA: ANO… anebo NE

Hnutí ano vzniklo na „protestním“ principu, podobně jako Sládkovi republikáni. Je zde ale jeden podstatný rozdíl. Sládek zase až tak moc peněz jako Babiš neměl. Nemohl si nakoupit známé tváře, a tak se jeho strana zakrátko propadla do nicoty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 29.8.2018 14:35

Babiš maká, Černocký tlachá.

Babiš prý poslouchá, co lidi chtějí a pak si z toho udělá program. Ale to je přece v pořádku mít v programu to, co lidi potřebijí, že?

J. Jurax 29.8.2018 15:35

Ehm ... a co lidi vlastně potřebují? Agrofert?

J. Jelínek 29.8.2018 19:25

Re:

Koblihu!

V. Čermák 29.8.2018 21:42

Re:

A vy víte, takže taky zase prohrajete volby...

V. Čermák 29.8.2018 21:41

Re:

Když nevíte, tak zae prohrajete volby...

J. Jurax 30.8.2018 11:16

Neprohraju, nekandiduju ... :-)

P. Lenc 29.8.2018 13:16

ANO,

Babiš dobře naslouchá co "ten lid" chce slyšet.Zatím mu to vychází.

M. Valenta 29.8.2018 14:04

Re: ANO,

Je to zkrátka pilný Zemanův žáček.

V. Čermák 29.8.2018 14:42

Re: ANO,

A Vy jste pilný Zemanův Satelitek...

M. Krátký 29.8.2018 10:57

Prodavačka, která volila Babiše

ve firmě mého švagra to zdůvodňuje na přímou otázku mého švagra takto : abych se měla tak dobře jako vy, pane šéf ?!?!?!

AJETO

F. Houžňák 29.8.2018 12:44

To je docela dobrá

odpověď.

J. Jurax 29.8.2018 15:39

Odpověď dobrá, ale myslela-li to vážně, čemuž nevěřím, bude zklamána.

F. Kusák 29.8.2018 10:43

Tak pane Černocký,

mně Babiš v "žaludu" určitě neleží, pro mě je důležité mít vládu, která sice není ideální, ale která že před ním byla. A můj názor na ony kauzy. Čapí hnízdo je uměle nafouknutá a pro mě nedůležitá záležitost a zda-li byl Babiš agentem StB, no možná, ale zase, vázací akt s jeho podpisem se nenašel, tak nevím. Co lze ovšem předpokládat, je určitá forma spolupráce s příslušným odborem StB při výjezdu do ciziny z důvodů tzv. ochrany zájmů republiky. K té byl donucen každý, kdo chtěl dlouhodobě vycestovat do zahraničí. Ne, neomlouvá je to, ale rozdíl ve šmíráctví kolegů doma, je přeci jen něco jiného. A pokud to nevadilo třeba u Tošovského, pak nevím, proč to nyní na Babiše vytahují. Mám spíš dojem, že v tom je něco jiného. Kritizujme ho za konkrétní rozhodnutí ve vládě a nehledejme pseudoproblémy.

V. Kain 29.8.2018 14:58

Re: Tak pane Černocký,

Kusáku vy jste přesně ten typ,kterému i kdyby důkazy o tom psychopatovi byly dány na stříbrném podnose,tak tomu stejně nebudete věřit.Jen volte Babiše.Jiného si ani nezasloužíte.

V. Čermák 29.8.2018 15:04

Re: Tak pane Černocký,

Pane Kaine, jako psychopat se tady ale prezentujete spíš Vy sám. Ale teď nevím, jestli jsem neudělal chybu, že jsem vám oponoval. No snad to s vámi nesekne...

Č. Berka 29.8.2018 16:17

Babišův spis je známý a dostupný

Stejně tak rozsudek, který Babiše označil za člověka, který s XII. správou STB- tedy ekonomickou kontrarozvědkou nespolupracoval vědomě. Ten rozsudek NESTOJÍ NA SVĚDECTVÍ příslušníků STB! Ve spisu STB není Babišův podpis, podle soudu je seznam schůzek příslušníků STB s Babišem sepsán jednou rukou, v jeden den a minimálně poslední schůzka je psána na den, kdy Babiš prokazatelně byl mimo území ČSSR. Pokud by se Babiš podílel na akci OKO- ta se týkala korupce zaměstnance ZOZO Interal Alexeje Nováka. Od roku 1985 byl Babiš v maroku, odkud se vrátil až v roce 1991. Pokud slovenský ústavní soud nařídil krajskému soudu tento rozsudek zrušit, nebylo to proto, že se našly důkazy o babišově spolupráci, ale proto, že vyhověl stížnosti /stavu paměti národa, že byla porušena jeho lidská práva ( ačkoli žádná instituce lidská práva nemůže mít) a proto, že prý agenti STB nebyli zbaveni mlčenlivosti ( proč by měli dodržovat komunistickou mlčenlivost po 30 letech není moc jasné...)

J. Vintr 29.8.2018 18:25

Re: Babišův spis je známý a dostupný

Když máte dost peněz, tak si můžete koupit (skoro) všechno ...

J. Brom 29.8.2018 15:48

Re: Tak pane Černocký,

Víte, pane Kusáku, v podstatě s vaším příspěvkem souzním. S malou výhradou, která se v různých drobných obměnách stále na zdejších "diskuzních fórech" opakuje. Totiž, že každý, kdo chtěl dlouhodobě vycestovat (v době "normalizace") byl donucen k určité formě spolupráce s příslušným odborem StB. Já jsem byl v roce 1979, tedy v době tuhé normalizace, vyslán do Jižní Ameriky, byl jsem tam relativně dlouho a nikdy, opakuji NIKDY, mne žádný agent nekontaktoval a výjezd spoluprací nepodmiňoval. A neumím si sám sobě poctivě odpovědět, co bych byl býval udělal, kdyby tomu bylo tehdy naopak.

F. Doušek 29.8.2018 16:06

Re: Tak pane Černocký,

Tak trochu vám nevěřím. U nás v podniku jsme měli pracovníka zvláštního oddělení, kterému každý kdo jel do Jugošky nebo na západ musel předem hlásit odjezd a po příjezdu podat hlášení. Myslím, že on to STB předával.

J. Brom 29.8.2018 17:13

Re: Tak pane Černocký,

S tím, že mi nevěříte, nic nenadělám. Ale přidám ještě kousek pokračování:Před 39 lety mě podnik, kde jsem pracoval, dlouhodobě vyslal do Jižní Ameriky (stejně jako Babiše do Afriky). Nebyl jsem v KSČ, ani StB, otec krejčí, tehdy už po smrti, matka knihovnice, nulová tlačenka. Pomohla šance být ve správnou dobu na správném místě. Měl jsem tehdy kamaráda Petra, společně jsme vystudovali průmku i ČVUT. Když jsem odjel do ciziny, tak mezi spolužáky Petr začal šířit, že dělám pro StB, protože „to je přece jasné, že každý kdo dělá v pézetce a vyjede do ciziny, je tajnej a píše domu“. Bezmezně mě tím štval. Jednou o dovolené jsem ho potkal, dali jsme pár piv a on mně to zopakoval. Prostě „nekecej, to přece ví každej, nemusíš mi nic povídat, nežvaň!“. Padla silnější slova. A bylo. Nedokázal jsem ho přesvědčit, že blbne, byl nepřesvědčitelný. Po sametu vyšly seznamy spolupracovníků, tam samozřejmě nejsem. Potřeboval jsem lustrační osvědčení a dostal ho. Nový zaměstnavatel později požadoval osvědčení NBÚ, i to jsem po 10 měsících prověření dostal, a na stupeň tajné. Jednou jsem v Praze zase potkal Petra. „Mám lustrák i prověrku NBÚ, už ses uklidnil?“ Ale kdepak. „Tys byl taková svině, že jsi dokázal včas po sobě zamést“, odvětil. A bylo.

Stejná tvrzení jak nahoře, čtu na síti každou chvíli. O Babišovi, o komkoliv. Nenávist zahnízděná v srdci vůči (třeba i jen domněle) úspěšnějšímu, kterou lze zakrýt vlastní nenaplněnou ambici, neschopnost, lenost či jen prostou smůlu, je nemoc, na kterou není lék. Plodí záznamy, halí se do vášnivého odmítání. Byl Babiš v StB nebo nebyl? NEVÍM. Já nebyl a nikdo to po mně nechtěl.

F. Kusák 29.8.2018 18:49

Re: Tak pane Černocký,

No, tvrdíte, že jste s StB neměl společného nic. Věřím Vám. A víte proč, protože v opačném případě byste lhal jen sám sobě. Co byste tím získal? Věřím také, že v tom komunistickém bordelu se na mnoho lidí zapomnělo. Nebo na Vás nasadili agenta, já nevím. Všechno bylo možné. Díky Bohu, tato doba je pryč. Jenže tato změna není nevratná, protože se může vždy v nějaké podobě vrátit. A toho se obávám. Ne k vůli sobě, al k vůli našim dětem.

Hezký den

J. Richter 29.8.2018 19:56

Re: Tak pane Černocký,

Vy jste dobrej trouba Kusáku. V jednom článku obhajujete slovenského komunistického estébáka a v druhém se bojíte o své děti, aby se ta doba nevrátila. Co berete, kolik stojí gram?

J. Richter 29.8.2018 19:51

Re: Tak pane Černocký,

Teda kde se vy, estébácké roztleskávačky pořád berete? Vy snad tady máte hnízdo...

J. Chaloupka 29.8.2018 22:13

Nebyl, ale riskoval, že nevyjede.

.

A. Trick 29.8.2018 9:37

Babiš bude tak dlouho vyšetřován

dokud bude v politice. Samozřejmě pouze vyšetřován. Co kdyby ten soudní proces dopadl blbě, že?

Pokud Babiš vyhraje další volby, tak bude stále vyšetřován, vyšetřován, vyšetřován, vyšetřován......

J. Jurax 29.8.2018 15:41

Ano.

A pak přijde amnestie.

J. Vintr 29.8.2018 9:28

Čert vem nějakou spolupráci s STB

to je pravěk a nemá se současností nic společného. Podstatná je jiná skutečnost. Babiš prokázal, že je velmi schopný a cílevědomý člověk, který nemá žádné morální zábrany při realizaci svých cílů. Také prokázal, že ještě ani zdaleka nemá dost. Je tedy prakticky jisté, že politickou moc, podpořenou jeho miliardami, využije ke zmnožení jeho majetku a hlavně k rozšíření jeho už tak dost velkého ekonomického impéria. Soustředění příliš velké moci v rukou jednoho člověka je vždycky škodlivé. Obzvláště když je to někdo jako Babiš.

F. Houžňák 29.8.2018 9:55

To jistě. Takže vy byste vyměnil jistotu, že Babiš

nezmnoží svůj majetek a nerozšíří své ekonomické impérium, za dovoz a instalaci řekněme dvou set tisíc muslimských imigrantů, chlapů mezi 20 a 30 lety, v Čechách? Hypotetická otázka, zajímaly by mě vaše priority.

J. Vintr 29.8.2018 10:29

Re: To jistě. Takže vy byste vyměnil jistotu, že Babiš

A jste si tak jistý, že největší příjemce dotací z Bruselu nepůjde tamním pánům na ruku? Říkat něco a pak dělat pravý opak, to je běžný postup politiků.

F. Houžňák 29.8.2018 11:16

Já se s vámi nehádám, ale neokecávejte to,

tak co berete radši, "rozšíření babišovského impéria" nebo dvěstě tisíc mladých muslimských chlapů? Nevykrucujte se. Dodal bych, negaticní následky prvního jsou sporné, negativní následky druhého jisté. Ale vy se třeba díváte na "negativitu" jinak. Tak jak, co byste radši?