18.10.2019 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

POLITIKA: Andrej a my

I ti, kterým se politika zajídá, jsou proti své vůli stavěni do nepříjemné reality, která se jmenuje premiér České republiky Andrej Babiš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 6.12.2018 9:11

Re:

Včera jsem to musel zas vytírat. Faktem je, že když mluví Drahoš/Gazdík/Pekarová, tak nemusím nic. Ani vlastně poslouchat.

Když mluví Halík, tak zas mám u rádia kapající med.

Š. Hašek 6.12.2018 9:07

Re:

Obávám se, pane Tichý, že "těch kdyby by muselo být asi třiadvacet". Nepočítal jsem to, neberte mě za slovo.

V podstatě tedy souhlas s Vámi.

P. Kmoníček 6.12.2018 9:40

Re:

Tichý, opravdu na Vás působí vzdělaný a slušný člověk prof Fiala jako želé ? Dost to o Vás vypovídá.

J. Brunner 6.12.2018 12:49

Re:

Na mne působí jako filmový kritik, který chce točit filmy.

Š. Hašek 6.12.2018 13:18

Re:

Dobré! Kam na to chodíte?

Politologie a politika se má k sobě asi jako ty hodinky a holínky ......

B. Baron 6.12.2018 7:13

A pořád dokola. Voliči jsou hloupí že volí Babiše. I v tomto duchu někteří diskutují.

NE VOLIČI NEJSOU HLOUPÍ.

Hlupáci jste vy kteří si myslí, že voličům je možné říkat : My máme program který se vám musí líbit a proto nás volte.

Ne, je třeba naslouchat voličům co je trápí a co potřebují. A tyto požadavky nabízet ve volbách a pak tyto sliby i PLNIT.

J. Cyrany 6.12.2018 7:07

Zmatenost.

Zbohatnutí v 90. letech...to nám vadí ? A proč nám to nevadí i u ostatních ? Pokud to vidíme jako problém, proč jej neřešíme obecně ? Překvapilo,

bezskrupulózně likviduje své odpůrce ať již fakticky (jejich bankrotem a poté převzetím majetku). Není to jedna ze typických vlastností kapitalismu , že schopnější "přebírají " ty slabší a neúspěšnější ?

Po víkendovém prohlášení komise EU, že Česká republika bude muset vracet miliardy dotací...to byl únik analýzy právníků o tom , že je AB snad , možná ve střetu zájmů. Nejde o oficiální stanovisko s rozhodnutím o vrácení dotací. To je hodně posunuto.Vložku typu , že se nestydíte jezdit dopravou skoro zadarmo nechám bez povšimnutí. Že má bohatý člověk na ty nejkvalitnější odborníky na komunikaci s veřejností asi taky žádné překvapení nebude. Dokazuje to jen známé, že bohatí se o své majetky a zájmy dovedou postarat nejlépe a odbory na to nepotřebují. Dotace. Že v dobývání státní renty jsou nejúspěšnější bohatí lidé není také žádnou novinkou a kopíruje jen světový stav. Ne vždy platí , že pronáledovaný jedinec získává automaticky podporu veřejnosti . Tak jednoduše to nefunguje, viz. Štvanice na Paroubka a jeho rodinu především kolem roku 2006. Takže charakteristické projevy kapitalismu nám už vadí. Či vadí jen někdy ? A jen u některých ?

J. Kulheim 6.12.2018 8:35

Re: Zmatenost.

V devadesátých letech probíhala transformace socialistické dirigistické ekonomiky na ekonomiku tržní. V padesátých letech jeho otec občanům majetek bral a v devadesátých letech jeho syn tento majetek privatizoval. Pokud by komunisté majetek lidem nesebrali, neměl by jeho syn co privatizovat. Rukama ani hlavou by nezbohatl. V současnosti by ho nikdo neznal. Budiž mu ke cti, že na rozdíl od některých jiných, jím "privatizované" podniky dávají lidem práci.

Zatím co většina občanů ČR pracovala, komunisté, kteří měli známosti na ministerstvech, bankách a měli informace, privatizovali. Pan Babiš měl navíc zkušenosti ze zahraničí.

Pokud by nešel do politiky a nebyl předseda vlády, nikdy by se jeho metodami nikdo nezabýval. Kdyš se rozhodl do politiky jít a odstranit korupci, tak musel předpokládat, že jeho metody podnikání budou pod drobnohledem.

Jeho podniky jsou napojené na veřejné peníze a z těch se krade nejlépe. Se zákonem legalizované zlodějiny se lehce dá udělat trestný čin. Pokud by měl zájem , aby kauza Čapí hnízdo byla vyšetřena, tak by se tak stralo už dávno.

J. Vintr 6.12.2018 15:20

Re: Zmatenost.

Ano, u mafiánů jsou podobné praktiky zcela běžné všude na světě. A babišovi voliči si zřejmě přejí, aby nejúspěšnější polistopadový mafián vedl celý stát.

F. Houžňák 6.12.2018 6:54

Jak jsem už tady několikrát psal, Klaus vám nebyl

dost dobrý, Nečas vám nebyl dost dobrý, tak jste dostali Zemana a Babiše. Co si stěžujete.

V. Kotas 6.12.2018 7:11

Re: Jak jsem už tady několikrát psal, Klaus vám nebyl

Ti dva ještě ujdou. Může být hůře, až skončí.

F. Houžňák 6.12.2018 8:40

No, já si taky na Zemana s Babišem, přes jejich

některé zjevné nedostatky, nestěžuju. Stěžují si ti různí Vodvářkové.

M. Těhanová 6.12.2018 6:53

Je to marnost!

Jaký lepší pozitivnější program se dá vymyslet? Ty lidi, kteří slepě vzhlížejí k Babišovi přece žádný program nezajímá. Je zajímají jenom sliby, nevnímají, že jsou často nereálné.

Pokud by měl někdo nějak projevit odvahu, tak místo zabývání se Babišem, což na tyto lidi v nejmenším nepůsobí ( spíš naopak), měl by se zaměřit na okolnosti pádu Nečasovy vlády a způsoby jejího provedení.Účinkování pánů Šlachty a Ištvána + přizvání televize bylo velmi podivné. Jak to, že tito pánové dodnes nejsou voláni k zodpovědnosti, když se vlastně z jejich konstrukce nepotvrdilo prakticky nic?

A všimnul si někdo z našich vážených analytiků té maličkosti, že od této události se Babiš a jeho tým odpíchli a začali halasně osočovat všechny, že kradou a jací jsou korupčníci.

Takové to obecné vyřvávání o korupci by mělo být podložené fakty a jmény. Za 5 let nebylo bezpečnostní komando ANO prokázat nikomu nic. Jediné prokazatené podezření ulpívá jen na jejich šéfovi.

M. Těhanová 6.12.2018 6:54

Re: Je to marnost!

schopno prokázat

A. Bocek 6.12.2018 6:43

Že byl u STB bych mu i odpustil,

že však zakroutil krkem mnohým živnostníkům a nadále pompci své finanční pipiny znepříjemňuje drobným život dále a sám čerpá ani poledne nectí to je moc!

V. Kotas 6.12.2018 6:36

Banánovou republikou nás udělali

novodobí svazáci polistopadoví, ne Babiš, pisálku. On je jen produkt jejich práce, jen se jim nějak vymknul z rukou ( kapitalista ).

P. Boublíková 6.12.2018 5:34

Inu

Za domácí politiku zbytečného plýtvání má ode mne Babiš za pět. Za zahraniční politiku rezistence vůči nadiktované imigraci (kvóty, Globální pakt) a neomarxistickým nesmyslům typu Istanbulská úmluva a celkově dobrou reprezentaci v zahraničí má u mě Babiš za jedna. (Zvláštní, že toto vše autor zasklil.)

Celkový průměr je tedy trojka, dobrý. Zbytek je kádrování, které mě postupně přestalo zajímat - poněvadž už mně ho různí Vodvářkové tlučou do hlavy neuvěřitelně dlouho.

R. Gazda 6.12.2018 5:38

Re: Inu

A vycuranost lhani a okradani ma za jedna +

P. Boublíková 6.12.2018 5:58

Re: Inu

A copak vám ten zlý Babiš ukradl, kus mozku?

Zbytek opět kádrování, nebo snad lépe už předtím jsem měla napsat moralizování.

Zvolte do čela státu morální giganty a spláčete na výdělkem, takový je svět.

M. Těhanová 6.12.2018 7:00

Re: Inu

Mám obavy, že ukradl kus mozku vám. Tohle byl cíl jeho PR, utlumit myšlení lidí, aby to vzdali.

Kdyby ho začali v Bruselu vydírat, jako to umí on, to byste viděla, jak by otočil. Jenže na jeho metody nikdo nemá žaludek. A naivové mu věří.

P. Boublíková 6.12.2018 7:04

Re: Inu

Řekla bych, že ho začali vydírat docela dost a výkonnost bruselských žaludků je vynikající, jak jste si mohla všimnout na spoustě jiných příkladů. Zda Babiš otočí (a tím pádem si zhorší hodnocení), uvidíme.

J. Kunes 6.12.2018 6:47

Re: Inu

Pro nekoho s Vasimi naroky bych chtel pracovat. Babis vede zahranicni politiku jako ten pan, co na Vaclavaku odhanel slony mavanim kapesniku a na namitku, ze tam zadni nejsou, odpovedet: "Tak vidite, jak to funguje"

P. Boublíková 6.12.2018 6:56

Re: Inu

Na Staromáku už sloni jsou.

M. Klas 6.12.2018 8:44

Re: Inu

Někde tu zapadlo, že Slováci minulý týden jednali o vyrovnaném rozpočtu! Asi nepotřebují své voliče podplácet. Proč ne my?

P. Boublíková 6.12.2018 8:58

Re: Inu

Toto Slovákům závidím. A na otázku neumím odpovědět.

I. Štípek 6.12.2018 4:56

Takhle

kape nenávist.

K. Novák 6.12.2018 4:35

Gross odešel z politiky,

protože za to dostal zaplaceno. Nečas byl vyštván kvůli S-kartě. Podávat demisi nemusel, jejím podáním jen demonstroval, že mu na výkonu funkce předsedy vlády nezáleží a že je jen panák. Babiše se jistá parta snaží z funkce předsedy vlády vyštvat nebo alespoň zařídit, že nebude funkci schopný pořádně vykonávat. Babišiáda je naše vnitropolitická záležitost, europoslanci, kteří se nechali do našich vnitropolitických půtek zatáhnout, se zesměšňují a dehonestují celou EU. Jestli Agrofert porušil směrnice EU o dotacích mohli příslušní činitelé EU zjistit už dávno. Jestli porušil české zákony, europoslanci a komisaři zjistit nemohou a musí se spolehnout na naše orgány. Hamáček dozorovaný Pochem a Kalouskem dohlédne na to, aby europoslanci a eurokomisaři od našich orgánů jasné slovo nedostali.

R. Gazda 6.12.2018 3:56

Autor ma pravdu

Jen opomenul ze za vsem stoji nejvetsi zlo celeho marastu Zeman Nikdy by nebyl v CR takove bordel kdyby na hrade co ten bordel dela nesedel mstivej zakernej opilec a pro ruskej z Vysociny Zeman

J. Brunner 6.12.2018 3:01

Asi byste si měl přečíst

článek pana Emra, kousek pod Vámi a zdvihat prapor až po dalších volbách. Až Babiš něco pořádně pokazí mohou vyhrát ti Vám příjemní.

J. Holíček 6.12.2018 7:36

Re: Asi byste si měl přečíst

Přesně tohle mě napadlo. Tímhle pobrekáváním se jenom plačky stmelují, ale u těch, co by byli přístupní rozumným argumentům, jenom vyvolávají opačné reakce. Slaboučkým pokusem o něco takového je výrok "Ne, že by předchozí vlády byly nějak bezproblémové, ale v porovnání se současností..." Jenže tohle "Já vím, ale.." bez dalších argumentů působí jako povinná úlitba prvoplánová a staví autora do pozice naivního adoranta aktuálně neúspěšných zlodějů minulosti. Ti totiž také hrabali pod sebe, ale na rozdíl od Babiše voličstvu nepustili chlup. Na to je Vodrážka příliš slabý rétor, aby mohl u dnes obdarovávaných něco změnit.