16.10.2019 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

POLITIKA: Andrej a my

I ti, kterým se politika zajídá, jsou proti své vůli stavěni do nepříjemné reality, která se jmenuje premiér České republiky Andrej Babiš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 6.12.2018 10:23

Re: Argumenty neplatí

Určitě, zajímavé.

Mně stejně stále něco našeptávalo, pane Vintře, že jakákoliv firma běží dvacet let sama a majitel si jen válí šunky a chodí k bankomatu.

J. Vintr 6.12.2018 10:27

Re: Argumenty neplatí

Firma neběží kvůli majiteli, ale kvůli lidem, kteří v ní pracují. Nebo si myslíte, že Babiš denně objíždí desítky firem, které si nahamtal a osobně se podílí na jejich provozu?

M. Šejna 6.12.2018 10:38

přesně tak, pane Vintře

Babišovy firmy mohou fungovat bez Babiše, jako Microsoft může fungovat bez Gatese, jako obuvnický gigant mohl fungovat bez Bati, jako škodovka mohla fungovat bez Škody, jako Mercedes mohl fungovat bez Benze a Daimlera, jako Adidas a Puma mohly fugovat bez bratří Daslerů, jako Apple mohl fungovat bez Jobse atd...

Ti všichni zakladetelé firem byli jen na překážku pracujícímu lidu, který ve firmách tvořil a tvoří hodnoty, zatímco ti zlí kapitalisté jim v tom bránili a ještě je vykořisťovali.

:-P

J. Vintr 6.12.2018 10:50

Re: přesně tak, pane Vintře

Vaše srovnání kulhá v tom, že Gates i Baťa své firmy vybudovaly férově od nuly. Babiš jen "rekvíruje" fungující firmy, které vybudoval někdo jiný.

J. Vintr 6.12.2018 11:26

Re: přesně tak, pane Vintře

Ach ten mobil. Samozřejmě Gates, Baťa a všichni ostatní, které jste jmenoval, vybudovali své firmy férově a od nuly ...

Š. Hašek 6.12.2018 13:02

Re: Argumenty neplatí

Pane Vintře, máte rád přísloví? Nebo stranické poučky?

Angličané říkají: Ani čtyřicet zajíců nedá dohromady jednoho koně.

Těším se tedy, spolu s Vámi, až srocení (i šikovných soustružníků) dá dohromady firmu. Na náměstí. Hlasováním a hádáním. A hned se do toho dají, nemajíce ani mašinu. No nic, ale pobavil jste mě. Skoro to vidíte gottwaldovsko štěchovsky.

J. Vintr 6.12.2018 14:49

Re: Argumenty neplatí

Kdo tady mluví i soustružnících? Ty firmy měly i před tím, než si je přivlastnil Babiš, normální strukturu a normálně fungovaly. Babiš do nich nic nepřidal, jen si z nich bere.

V. Kotas 6.12.2018 9:43

Re: Argumenty neplatí

A ani plat nedával na charitu, ale rozmařile si ho užíval k životu.

M. Šejna 6.12.2018 10:13

Re: Argumenty neplatí

a taky nosí drahé obleky místo toho, aby chodil v montérkách a s dělnickou čepici. A taky mu chybí v ruce srp a kladivo - hajzl jeden kapitalistickej.

:-D

J. Vintr 6.12.2018 10:25

Re: Argumenty neplatí

Ten jeho plat jsou směšné drobné například jen proti těm devadesáti milionům, o které ročně "ojebává" daně díky korunovým dluhopisům.

Š. Hašek 6.12.2018 9:04

Andrej a Vy. Zájmeno my nepasuje.

Po více než dvaceti letech sledování polistopadové politiky, volbách (snad jsem ani jednou nevynechal), .......... mám jiný náhled než Vy.

Pravděpodobně máte dost času na psaní ... a já zas dost času na čtení. Ale to neustálé kádrování vítěze voleb už mě uspává. Nejdřív president ....... potom premiér.

Jen by mě zajímalo, pane Vodvářko, jestli máte skutečně strach, pokud na naši republiku udělá ouřada z brusele "vrr, haf!!!". V článku jste to naznačil.

K. Janyška 6.12.2018 9:00

Andrej a vy, autore.

Vy jste dvojka k pohledání. Vy nikdo, on obrzločinec.. Dzp.

K. Janyška 6.12.2018 9:01

Re: Andrej a vy, autore.

Pardon, přehlédl jsem se. Příspěvek patří jinam !!!!!!!!!!!!!! Dzp.

V. Klepetko 6.12.2018 8:45

Když je člověk příliš zaujatý

tak jeho kritika vyznívá zaujatě a nevěrohodně... a zaslepeně.

Rád bych pochopil - jak a kdy taková zaslepenost vlastně vzniká? Jak je možné že se pod tou alegorickou šibenici na Václaváku (obrazně řečeno) potkávají nejen študáci, zblblí sofistikovanou propagandou marketingových mágů "miliónu chvilek pro demokracii", ale i chytří a přemýšlivý lidé jako Vy, pane Vodvářko? Podléhá snad nenávistné propagandě dobře placených profesionálů chytrý člověk stejně snadno jako primitivní blb?

Přemýšlel jsem o tom v malém hloučku jakýchsi velmi obskurních (taky)příznivců Andreje Babiše, který se sešel 17.Listopadu v Praze na Klárově. Byla to velmi podivná společnost - polovinu "podporovatelů" si tam navíc záměrně dovedla jakási "nová média" za účelem natočení ukázek toho, jací jsou mezi těmi podporovateli idioti. Ale bylo tam i dost typově zdravotních sester a normálních mimopražských vesničanů kteří chtěli prostě Andrejovi projevit svou důvěru. Můj základní pocit? Bylo to sice celé hodně blbé, ale SPONTÁNNÍ.

A vedle pochodovala velikánská kolona dobře organizovaných a jednotnými transparenty vybavených milionchvilkařů. Připomínalo to pochod jakýchsi robotů z Hvězdných válek. Tomu říkám marketing! Organizace! Tak nevím... Myslím si spíše, že podpora Andreje Babiše od lidí je přirozená a spontánní - kdežto ty protesty jsou spíše umělým produktem chytře řízené a dobře zaplacené nenávisti!

Š. Hašek 6.12.2018 9:22

Re: Když je člověk příliš zaujatý

Asi tak.

I. Mertl 6.12.2018 9:40

Re: Když je člověk příliš zaujatý

No, vidíte, pane Klepetko, právě tam bych Vás hledal. Spontánní projev návisti!

V. Klepetko 6.12.2018 10:05

Re: Když je člověk příliš zaujatý

Jo, zabil se mi tam Na Klárově kamarád, vypadnul před pár lety z okna asi 50m od místa toho srocení. Měl, mimochodem, medaili za třetí odboj a s Hankou Marvanovou byl za totáče vyslýchán v Bartolomějské společně.

Takže už těch pár let chodíme s manželkou 17. listopadu zcela spontánně právě na Klárov - mimo jiné uctít památku toho kamaráda.

I. Mertl 6.12.2018 19:30

Re: Když je člověk příliš zaujatý

Parádní krytí, blahopřeju.

M. Klas 6.12.2018 8:41

Babiš či Bureš

Já chápu, že Vám to nedá, ale myslím, že by se o Něm mělo přestat psát, protože každý takový článek Mu jen zvyšuje preference! Jak už jsem se zmínil včera, budí to ve mně dojem, že ty "kampááááně a úúúúčelovky a Kalúsek to zavinil" jsou jen dílem jeho PR agentury, která velmi dobře přečetla českou mentalitu.

J. Kočí 6.12.2018 8:25

Zaujal mě hned začátek

cituji: "Nejlepší premiér a vláda by byla ta, o němž a o níž bychom se nemuseli dnes a denně dovídat z médií...". Velmi hezká myšlenka.

Bohužel náš poměrný volební systém je postaven přesně proti tomuto požadavku. Korupční strany (ODS, KDU, TOP09) spolu s populisty (Piráti, Okamura) sice prohráli, ale snaží se vládu zničit. A používají k tomu veškeré prostředky. Proto pořád slyšíme dokola o Čapáku (už asi v 10. variantě), Burešovi, střetu zájmů atd.

Uslyšíme o tom pořád, dokud bude vládnout Babiš. Až prohraje ve volbách, už nikdy o těchto problémech neuslyšíme.

P. Kmoníček 6.12.2018 9:35

Re: Zaujal mě hned začátek

Kočí, pokud budete jmenovat korupční strany, tak nezapomínete hlavně na ČSSD. Ostatní, Vámi jmenované strany , se ze svých problémů víceméně poučily. Navíc si můžete lehce spočítat, není na to potřeba žádné zvláštní vzdělání, kolik roků jakákoliv strana byla ve vládě. A pokud nevidíte nynější střet zájmů premiéra, tak Vám už nelze pomoci.

I. Mertl 6.12.2018 8:16

Skutečný argument proti článku dr. Vodvářky

nalézt nelze - jak je zřejmé z příspěvků níže. Autor prostě má pravdu, byť na tomto mediu neuplatnitelnou! Nadějí je, že tento názor na uchvatitele moci v čele státu postupně sdílí stále více voličů, což by se mělo projevit už v příštích volbách, pokud si demokratické strany doopravdy uvědomí kritičnost situace a budou se podle toho chovat. Přesvědčovat místní čtenáře o Babišově ohrožení české demokracie ("budu řídit stát jako firmu" - způsob řízení firmy přece nemá s demokracií nic společného) asi nemá smysl. Důležité je tyto pravdy říkat mladým, kteří už se skutečným fungování autoritativních režimů nemají vlastní zkušenost.

R. Meišner 6.12.2018 7:57

proč

tak dlouhý článek, Vodvářka? stačilo napsat nenávidím Babiše, nenávidím úspěšné lidi, jsem závistivý jedinec. tečka.

M. Těhanová 6.12.2018 8:03

Re: proč

Z čeho vyvozujete, že je závistivý jedinec? Proto, že se mu dělá z Babiše špatně? To mě taky a nejsem závistivá vůbec. Jenom přemýšlím.

P. Götze 6.12.2018 8:28

Re: proč

Ono je to mozna i o tom, ze spatne se cloveku delalo z lidi z ODS, spatne se cloveku delalo z lidi z CSSd, z TOPky, atd. Jinak receno tento argument prilis neplati. A o tom to je. Nakonec volic voli mensi zlo. A ja teda osobne na krocich ANO opravdu nic horsiho, nez co byli schopni generovat topolankove, dalikove, janouskove, rittigove, rathove, kalouskove, palasove nic moc nevidim. Vy snad jo? Svet neni cernobily. A pokud clovek hodlal volit tak, aby od kormidla napriklad zmizela CSSD a ODS, tak prilis moznosti neni. Takova je realita. Apropo, co je nebezpecnejsiho, nez strana v exekuci , stojici pred krachem, v ministerskych, nedejboze premierskem kresle. To snad nebylo riziko? Bylo a je, a obrovske. A demostroval nebo demostruje proti tomu nekdo? Kde?

J. Kulheim 6.12.2018 8:50

Re: proč

Mě se dělá špatně z lidí jako jste vy, pane Pavle Götze.

Kdybyste napsal, že se vám dělá špatně ze všech lidí, kteří neschvalují metody práce AB, jeho napojení na státní peníze a vliv na přerozdělování cizích peněz, tak stačilo. Možná, že jste také jedním z těch, kteří rádi žijí za cizí.

J. Vintr 6.12.2018 15:23

Re: proč

Nejde o to, jestli se někomu dělá z něčeho špatně, ale o reálné dopady toho, když prakticky neomezenou moc ve státě dostane velmi schopný jedinec bez jakýchkoliv skrupulí.

P. Kmoníček 6.12.2018 9:36

Re: proč

.......také krátká věta. Meišnere, jste zanedbaný.

R. Tichý 6.12.2018 7:37

Treba kdyby ODS nevelel želé Fiala (aspon ta pusobi), ale mlady Klaus. Anebo lidovcum Cunek.

Proste lidi, kteri maji schopnost zaujmout a presvedcit lidi.

M. Klas 6.12.2018 8:48

Re:

Mladý Klaus je pohroma, která snad rozumí jen školství. Jakmile napíše o něčem jiném, kape z něj neznalost.