21.5.2022 | Svátek má Monika


POLITIKA: Amerika čumí, jak to Kléma umí

8.3.2007

Tím heslem z titulku se za mého již odloženého mládí, povzbuzovali budovatelé lepšího příští. Občas, asi pro utvrzení, že známe i pokrokové Američany, čuměl podle našich svazáků jenom Wall Street. Já zas čumím jak to umí naše milicionářská TV (nedělní Moravcova beseda) a úplně nejvíc ovšem na článek „umytého“ anarchisty Zaorálka v úterních LN.

TV při replice zastánce základny (starosta Plzně) ukáže členskou příslušnost (ODS), ale opomene to u starostů obcí, kteří umístění základny odmítají (KSČM). Ostatně pan generální se se svým členstvím mezi soudruhy taktéž nepochlubil, takže co?

Pan Lubomír (že by jméno vybráno z úcty ke Štrougalovi?) se odvolá na dvě prestižní americké publikace, pokud jde o negativní názor na základnu, nesdělí nám však, že se jednalo o názory jedné strany v těchto publikacích vedené výměny názorů. Takže heslo pravdu, nic než pravdu a CELOU pravdu, jaksi dostává na frak. Je to jako brát, pokud jde o USA, za směrodatná slova pana Koháka aneb „to říká právě tento pán, prostě to tak je“.

Nabízím k doplnění této argumentace: Američané si, jak známo, sami zbombardovali Pearl Harbour, aby pak mohli hodit atomovky na Hirošimu a Nagasaki, Britové zas až do samého konce války vypalovali V/1 a V/2 a ještě 5. května 1945 potápěli své vlastní lodi, aby mohli bombardovat Drážďany v době, kdy už vlastně bylo po válce. Jo, taktéž ta newyorská dvojčata a ostatní události onoho 11. září, má na svědomí CIA, a to ve spolupráci s Mossadem. I kdyby to tak náhodou nebylo, náhoda není (podle Koháka) že ten útok nebyl veden třeba na galerie a musea, ale na sídla Generálního štábu kapitalismu, což ho samozřejmě ospravedlňuje. Těch 3000 obětí pak jsou jen třísky, vždy nezbytné, když se kácí les, jak známe od Lenina. (Goering zase tvrdil, že když se hobluje, létají hoblovačky).

Nejroztomilejší je ovšem Zaorálkovo tvrzení, že radar by mohl sloužit k ofensivnímu použití v případě prvního nukleárního úderu USA na Rusko a Čímu, protože po něm by těmto zemím zůstalo jen málo raket k odvetě. Zajisté, všichni přece víme, že bychom nepotřebovali rybníky, v případě, kdyby se ryby vyskytovaly někde jinde…V tomto případě, tedy hypothetického prvního úderu USA, by ovšem start těchto raket okamžitě zaznamenaly ruské i čínské satelity a než by ty americké stihly doletět na své cíle, byly by už ve vzduchu ruské a čínské směrem na své cíle v USA a jinde.

Takže mne nutně napadá i jiný slogan. Nepatřil ovšem k těm, které dávalo k disposici před 1. májem Rudé právo a vynořil se později než ten v titulku, leč pokládám ho za výstižný:

Soudruzi, přestaňte už kecat !Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!