25.9.2022 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

POLITIKA: Alchymie sestavování kandidátek

Prezident veřejně oznámil termín voleb na 20 října. Strany, hnutí a koalice mají čas do 15. srpna na přihlášení kandidátek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vyšata 24.4.2017 17:54

Re: ODS se stává zajímavou stranou.

Jsem jeden z těch, co si o sobě myslí, že je pravicově zaměřen s určitým sociálním cítěním. Děsná pozice v rozhodování koho volit. Novou Smlouvu s občany? Novou "premiérku" Nagyovou? Ne, ODS ne, ta už má v genech lhaní a podvádění.

J. Kyselková 24.4.2017 17:37

Re: ODS se stává zajímavou stranou.

Pane Vyšato - těšila jsem se, že mě někdo sejme !! A dokonce jste zachoval i špetku gentlemanství ! OK. ODS se probouzí, já to vítám, ale můj hlásek jí nezachrání.

Dobří se vracejí.

K. Vyšata 24.4.2017 17:14

Re: ODS se stává zajímavou stranou.

..... jen se nepochlubila ODS mezi tím mnohabodovým programem tím nejdůležitějším. Že je to před těmito volbami poslední pokus prolhat se k moci.....

A. Alda 24.4.2017 14:47

Jedna kandidátka za celou zemi je dobrý nápad,

ale určitě nerealizovatelný, protože panstvo se bojí, že by nezískalo podporu krajů a velkých měst.

A. Alda 24.4.2017 14:46

Naprosto nesouhlasím.

Takový volební systém nutně vede k politickému systému dvou stran, kdy názory většiny obyvatelstva nejsou representovány nikým.

Je to systém výhodný jen pro zvlášť velké boháče.

J. Kyselková 24.4.2017 14:43

ODS se stává zajímavou stranou.

Dává se dohromady, jediná bez dluhů, o t u ž e n a o nevyhrané bitvy, účelové ale nedokázané pomluvy - s odvahou mnoha mladých lidí a propracovaným programem !

J. Berger 24.4.2017 13:05

Re: Nejlepší by byl

OK!

M. Prokop 24.4.2017 9:30

Re: Nejlepší by byl

Souhlasím.

Je jednodušší si důkladně "proklepnout" dva až tři kandidáty, padající v úvahu (maximálně), než studovat kandidátní listiny na stránku dlouhé.

J. David 24.4.2017 9:21

Alchymie sestavování kandidátek...

Přirovnejme to "polikum" ke stavové rovnici plynů (v případě plynů jsou takovými stavovými veličinami obvykle tlak, objem,

teplota a látkové množství... Holt se to "látkové množství" (kandidáti) musí přesouvat do parciálních 14. tlakových flašek (krajů) tak, aby při tamo daném tlaku, objemu a teplotě, byl vytvořen optimální stav takový, aby "sepšouknutím" do centrálního tlakového bidonu, byl navozen stav "ideálního plynu "bez "viskozity". Víte, ale je tu zásadní problém, ne vždy se parciální interakcí reálných stavů plynů podaří vytvořit globální plyn ideální, třeba díky kondenzaci plynu (teplota a tlak) v parciálních "flaškách". Ona je tam, a také působí, i plynová konstanta (molární objem), tedy odpuzování se při "přílišném přiblížení látkového množství z jiné "flašky" (dosazování kandidátů z jiných regionů). Bude ještě prča, s tou politickou alchymií...

PS. Ač již na penzi, jsem zavzpomínal na "madurídu z exaktních" předmětů", proto jsem si dovolil hereze, naroubovat politickou volební alchymii, na fyzikálně chemická moudra. Von ten starej Lavoassiere tvrdil: "Nic nevzniká, nic nezaniká, pouze se přeměňuje". Dodal bych v oblasti politiky: Korytářská předvolební transmutace...

V. Kotas 24.4.2017 6:32

Re: Nejlepší by byl

Vrátit se k zemskému uspořádání ČR - 3země + Praha, poté max. 101poslanců, když senát, tak s 1/2 počtem senátorů. V Praze volit podle zemských pravidel, ne podle současných městských. Už včera bylo pozdě.

A. Reček 24.4.2017 6:30

Re: Nejlepší by byl

Před tímto anglosaským způsobem se musíme varovat. Praxe to dokazuje.

J. Pospíšil 24.4.2017 4:13

Nejlepší by byl

jednokolový většinový systém v jednomandátových obvodech.