7.12.2019 | Svátek má Ambrož, Benjamin


POLITIKA: Aktivní kandidátka

4.1.2007

Přiznávám, že jsem dlouho, já chlap nevzdělaná, váhal, zda vlastně chci nebo nechci Temelín. Jaderné ani jiné energetice na rozdíl od většiny lidí ani trochu nerozumím a cedule za hraničním přechodem s nápisem STOP TEMELÍN mě nechávaly chladným stejně jako podobné samolepky na autech. Vcelku zábavnou se mi jevila jedna na trabantu nalepená a hlásající HIP, HIP, TEMELÍN.

Trapnou situaci mi pomohla 3. ledna svým rozhovorem v Českokrumlovském deníku vyřešit sama místopředsedkyně Strany zelených Dana Kuchtová:

Místostarostka Dana Kuchtová (Strana zelených) je ve vládní nominaci. Počítá se s ní na post ministryně školství. Do Prahy už jezdí nejen v této souvislosti, ale i jako místopředsedkyně strany.

- Když jezdíte do Prahy, tak scházíte ve své funkci místostarostky města. Kde na to berete čas?

- Pokud jedu do Prahy, tak si na to beru dovolenou nebo neplacené volno. V listopadu jsem tak měla po dvou dnech neplaceného volna a dovolené. V prosinci pak tři dny - všechny neplacené volno. Když jedu do Prahy, tak mi město neplatí žádný cesťák, nevozí mě tam žádný řidič. Jezdím většinou vlakem nebo svým autem.

- Budoucnost vlády, v níž byste měla sedět, je hodně nejistá. Přesto, jak byste řešila vaše funkce?

- Věřím, že by se to dalo zvládnout. Šance, že vláda projde, zdaleka není stoprocentní. Pokud by ale ta varianta nastala, jednala jsem už s panem starostou i s některými radními v tom smyslu, že bych ráda na radnici zůstala i případně jako neuvolněná místostarostka. Ráda bych spolupracovala a mandát, který jsem od voličů dostala, naplnila minimálně jako zastupitelka

Zdá se mi, že paní Kuchtová, přes svých jistě mnoho dobrých vlastností, má několik podivných. Svou absenci na radnici vysvětlit dovolenou či neplaceným volnem a ani se nezmínit, kdo za ni vlastně v Krumlově pracuje, cítím jako značnou přezíravost vůči voličům, na které se ve druhé odpovědi tak cituplně odvolává. Jihočeská matinka si vůbec s voliči patrně ráda zažertuje.

Do Prahy dojíždí vlakem nebo svým autem. Nevím, jak může čelná zelená představitelka vůbec autem jezdit, když proti nim mnozí ekologové tolik bojují. Cestou do metropole vychrlí oblaka dýmů a čmoudíků, přejede řadu brouků, ba i nevinnou můru čelním sklem vozítka zahubí. Do centra Prahy se nedostane dříve než za tři hodiny. Vlakem za čtyři, autobusem za tři, stejně jako autem, ale pouze na stanici metra Roztyly. Paní místopředsedkyně a místostarostka prožije tedy na cestě prakticky celou pracovní dobu. Kdy se ale věnuje dalším povinnostem, když je časově omezena novým zákoníkem práce? Kdy projednává naši další skvělou a růžově zelenou budoucnost?

Uvažuje i o tom, že v případě dosazení na křeslo ministerské hodlá zůstat na radnici. Jak to zvládne časově, by nám jistě vysvětlila stejně jako Českokrumlovskému deníku. Mnoha vzletnými slovy by neřekla vlastně vůbec nic. Stejně jako činí v případě debat okolo jaderné elektrárny Temelín. A já již vím a je mi jasné, že nezřídka proklínaný Temelín chci.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.