27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Rybnická 20.5.2022 12:54

re: Laurencikova 10.17: Nějak kroutíte fakta, ostatně jako vždycky. HG Maaßen je demagog . Takový nemůže být prezidentem Spolkového úřadu pro ochranu ústavy. demokratického státu. Ostatně mám silný dojem, že se za Vaším nickem skrývá troll.

J. Farda 20.5.2022 15:12

Že Laurenčíková překrucuje fakta? Notorieta ... :-/

P. Dvořák 20.5.2022 18:58

Pro ni platí klasický výrok:

"Soudruzi, to nejsou fakta, to se doopravdy stalo."

On a se na ta fakta dívá jen z jiného úhlu pohledu. Z východního. ;-D

D. Laurencikova 20.5.2022 22:29

Je to presne naopak. Z vychodniho uhlu pohledu se divate vy, ja stojim od vas na zapad.

V. Církva 20.5.2022 23:28

Tak Rusko je pořád na východě a vy jste ovládána ruskou propagandou. Pokud někdo obhajuje zabíjení na Ukrajině, musí to mít v hlavě hodně provětráno. Tvrdit, že ne z východního úhlu pohledu? No nazdarRv.

D. Laurencikova 21.5.2022 7:38

Naopak, vy jste ovladan antiruskou propagandou. Mate jednoduchy svet: "Zly Rus, hodny Ukrajinec. Na Ukrajine se bojuje i za Prahu" ... a podobne nesmysly. Vy si dokonce myslite, ze kritikou evropskych komunistu podporujete "Rusaky a komunisty", to vam dokonce ani nenamluvila nejaka hlasna trouba, na tuto nelogicnost jste prisel sam.

D. Laurencikova 21.5.2022 7:59

Rozmyslete si formulaci, ze ja obhajuji zabijeni na Ukrajine. Zabijeni na Ukrajine totiz obhajujete vy a takovi, kteri volaji do boje proti Rusku a po dodavkach stale vic zbrani. Kdyby bylo po mem, tak k teto valce nikdy nedoslo! "Pravo" Ukrainy na clenstvi v NATO pro me neni dost uslechtily duvod, za ktery by nekdo mel polozit zivot, pane Cirkva. Dvakrat mer a jednou rez, se rika. Trochu vic mirte, nez vystrelite.

D. Laurencikova 20.5.2022 22:43

Ja si svoje vyroky vzdycky dolozim. Jsem mozna mene vtipna nez vy, zato ale dukladnejsi. ;-)

D. Laurencikova 20.5.2022 22:26

Vite vy vubec, co je "demagog?" Hans Georg Maaßen nazyva veci pravymi jmeny. Je to vzdelany, inteligentni clovek s mezinarodnim renomee, takovy, ktery se neda manipulovat. Takovy v dnesnim Nemecku samozrejme na tak vyznamnem postu, jako je Präsident des Bundesamtes für Verfassungsschutz (BfV) nemohl vydrzet. Jeho nastupce Haldenwang se "necha ridit" - asi jako Joe Biden.

Maaßen odporoval totiz Angele Merkelove v jejim liceni toho, co se udalo kolem vrazdy Daniela Hilliga dvema muslimskymi migranty v Chemnitzu. To mu nebylo odpusteno. Dale rekl, ze SPD ma kontakty k extremnim levicovym kruhum, coz je fakt, a to mu take nebylo odpusteno. Ze to prozradil, myslim. Je pro vas problem, neco si o nem vygooglovat, nez me bezmocne nazvete "trollem"?

D. Laurencikova 20.5.2022 22:41

Tady vam "troll" Laurencikova neco vyhledal, at tak netapete. Prekladat vam to nebudu, vy uz si poradite. ;-)Hans-Georg Maaßen: »Der Krieg in der Ukraine ist nicht unser Krieg« (freiewelt.net)

P. Nešvara 20.5.2022 12:22

Mír je nemožný. USA nedovolí Ukrajině žádnou smlouvu, která by neobsahovala Krym pro Ukrajinu (a nakonec pro USA) a pro Rusko je zase opuštění Krymu nepřijatelné. Tam je dohoda zcela vyloučena. Jedna strana musí být poražena a ta poražená strana přijde o Krym definitivně.

P. Dvořák 20.5.2022 19:06

Krym je svázán s možností přístupu po souši přes Donbas a Mariupol. Pokud by Krym Rusku zůstal, zase se za čas pokusí probít si tam cestu po souši.

Kdysi tzv. "darování Chruščevem" Krymu Ukrajině bylo právě logické z hlediska územní celistvosti.

Ukrajina později uzavřela nějakou smlouvu s RF kvůli možnosti využívat sevastopolský přístav. Za to platila výhodně plynem. Ale proč platit, když je jednodušší to ukrást!

D. Laurencikova 20.5.2022 19:53

Nebyla by ted vhodna prilezitost, chtit po Ukrajine zpet Podkarpatskou Rus?

V. Pavelka 20.5.2022 21:17

No to není Rozumné p. Laurenčíková ! Z mnoha důvodů !

D. Laurencikova 20.5.2022 22:33

Dokazete z tech mnoha duvodu aspon 3 vyjmenovat?

D. Laurencikova 21.5.2022 17:01

Nedokazal jste dosud vyjmenovat ani jeden.

O. Vašíček 20.5.2022 11:06

Od začátku války tvrdím, že konflikt může být ukončen jedině vítězstvím všech zúčastněných. Jak toho docílit mi není jasné.

Rusko není v úplné izolaci a doma je spousta lidí přesvědčených, že vedou spravedlivou válku. Tzn. se spoustou zemí dále obchodují a můžou vést tuto válku hooodně dlouho. Navíc čím déle se povede, tím více se u nich bude pěstovat pocit, že je celý svět ohrožuje a jedná se o obrannou válku. Pochybuji že se Putin jednoho dne probudí a řekne, "Mám toho dost, pojďme domů. Zbytečně padlo mnoho vojáků, stálo to hromadu peněz, ale vem to čert."

Stejně tak Ukrajina. Zbraní mají dost. Vojáků zatím taky. Pokud dojdou místní, tak za zasílané peníze se najmou zahraniční. Můžou bojovat dlouho. Jak by z jejich strany měla válka skončit? Vyhnáním Rusů ze svého území? Z celého včetně Krymu? Co pak. Bude se donekonečna bojovat u hranic? Nebo, aby to úplně vyhrál, tak bude muset dobít Moskvu?

Tak kdysi končili války. Muselo se dobít velení a správa nepřítele. Panovník se popravil nebo vykoupil. Pobrali se reparace a uzavřela se nějaká smlouva.

Ale dnes. Nikdo nemůže jen tak skončit. Ztratil by tvář a neobhájil by ztráty.

Takže o válce se bude bojovat mimo frontové linie a asi bez Ukrajiny.

J. Poláček 20.5.2022 9:11

Smrad Mnichova se opět line, a z úplně stejných míst. Je to až groteskní, že ve hře jsou opět hráči stejných zemí : Německo, Francie, Itálie. I další přicmrndávači by se asi našli. No asi by jsme se tomu neměli divit. Hodit predátorovi berana anebo alespoň jeho část, že Čechoslováci :-), zakrýt si oči a přát si ať je vše zase po starém. Hol košila bližší kabátu.

D. Laurencikova 20.5.2022 10:11

Nemely si to uvedomit predevsim USA, kdyz se zacaly se svym NATO roztahovat i na Ukraine, prestoze Putin mnohokrat rikal, ze Ukrajina je cervena cara?? Pokud nekdo hodil predatorovi berana, tak to byla Amerika.

P. Dvořák 20.5.2022 18:56

A proč si Putin může čmárat červené čáry po mapě? On je pámbů? Pro Vás asi ano. Rv

D. Laurencikova 20.5.2022 19:52

Pro me zadny clovek neni "pámbů". A jesti si nejaky pan Dvorak mysli, ze svet neni rozdelen na sfery vlivu, a ze svetove velmoci nemaluji cervene cary, ktere ignorovat znamena konflikt, tak je to naivni, hloupe a nebezpecne. Rusko je nejvetsi atomova mocnost sveta. Tu asi vojensky neporazite.

V. Církva 20.5.2022 23:24

Sféry vlivu, vazalství a obsazování zemí byli za Říma a u některých primitivů o něco později. Jenže my už žijeme v 21 století. Sféry si strčte do někam. Sféry vlivu které znamenají jen vraždy, frustraci, retardaci a nesvobodu. Ať si nechají primitivové. USA už v ve Vietnamu, Afghánistánu i Iráku poznali, že sféry vlivu se vražděním nedocílí a nakonec museli odejít.

I Čína ukazuje že sféry vlivu se nejlépe nedělají zbraněmi ale penězi a obchodem.

D. Laurencikova 21.5.2022 7:51

Aha, takze NATO, ktere se roztahuje i na Ukrajinu, kdyz uz zabralo vsechen prostor, ktery zanechali po sobe Rusove, kteri se stahli zacatkem devadesatych let bez jedineho vystrelu z vychodni Evropy a rozpustili Varsavskou smlouvu (prestoze vam muzu uvest spoustu citatu, kde zapadni politici slibuji, ze se NATO na vychod roztahovat nebude) vlastne nerozsiruje americkou sferu vlivu, ze? To je prece jenom cosi pro primitivy, rikate. Tato valka JE valkou o sfery vlivu a sice mezi USA a Ruskem, at se vam to libi, nebo ne. Tentokrat USA jenom dodavaji zbrane, bojuji za ne primitivnejsi Ukrajinci, tak jste to mel rict.

D. Laurencikova 20.5.2022 10:17

"Na Ukraine nejde o zadnou demokracii a svobodu, ale o moc a zajmy politickych bloku." Citat Hans-Georg Maaßen, byvaly sef nemeckeho uradu na ochranu ustavy (ve skutecnosti vlastne na ochranu vlady), ktery byl suspendovan pro pravdomluvnost).

V. Církva 20.5.2022 23:35

To se může prolínat. Hans Georg Maaßen se pak může i v něčem mýlit. Je to člověk, ne modla.

D. Laurencikova 21.5.2022 7:30

Jiste, kazdy se muze mylit. V tomto pripade se Maaßen nemyli.

B. Rudolf 20.5.2022 8:03

Zatím jsem neviděl ani náznak toho, že by Rusko usilovalo o mír. Z toho je zřejmé, že nejdříve musí ruská armáda dostat pořádnou nakládačku a pak možná Ruská vláda (nebo co to tam mají) změní názor.

Ať už válka skončí jakkoliv, v každém případě to bude nějaký kompromis. Ukrajinci ho budou propagovat jako své vítězství (a v podstatě to jejich vítězství bude) a Ruská vláda také. Jaképak ponížení Ruska? Vždyť ti jsou schopní se vylhat ze všeho a také uvěřit jakékoliv propagandě.

D. Laurencikova 20.5.2022 10:12

Predevsim to posledni mate s Ruskem spolecne, pane Rudolf.

B. Rudolf 20.5.2022 12:50

Tak nějak jsem předpokládal, že se třeba dozvím něco v tom smyslu, že Rusové předložili alespoň jeden návrh mírového uspořádání, který by nebyl zcela mimo mísu a který jsem možná přehlédl.

Namísto toho primitivní osobní útok. To obvykle znamená, že došly argumenty.

D. Laurencikova 20.5.2022 22:36

"Primitivni osobni utok" je neco jineho. Argumenty k vam nedosly, to je pravda.