31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MgrJan 1.10.2008 11:12

Jak to s námi sehráli

Jak to s námi sehráli?  

 V letech 1989 až 1991 legislativní kroky vlády a parlamentu legalizovaly a umožnily specifické skupině lidí, beztrestné rozkradení národního majetku a okrádání ostatních.Jde zejména o novely zákonů:  Vyhl. MF č. 23/90 Sb. o účetnictví, platná až do 31.12.1991, zákon č. 328/91 Sb. o konkurzu a vyrovnání, platný až od 1.10.1991 a další. Umožnily např. založit nebo v rámci privatizace snadno zakoupit podnik, vytunelovat jej a několikanásobně předlužit. Stačí si uvědomit logické vazby, které byly uměle vytvořeny a které odporují zvyklostem: 1. zákon ukládal vedení účetnictví předepsanými formami, ale nestanovil žádné sankce, které by postihovaly nevedení účetnictví nebo jeho ztrátu. 2. neexistoval zákon o konkurzu. 3. zákon umožňoval ukládání peněz na anonymní účty. 4. podniky a úvěry od bank na jejich zakoupení, bylo možno získat bez jakýchkoli záruk. 5. možnost zabavení majetku na náhradu dluhů se týkala jen osoby podnikatele, dokonce v počátcích i mimo „výrobní prostředky“.

   Je to přímo návod, jak zbohatnout na úkor druhých. Kdo by jej nevyužil. Výsledek: Banky ztrácely na úvěrech stovky miliard, stát zůstal bez příjmů z daní a pojištění, pracovníci bez mezd za několik měsíců, subdodavatelé krachovali. Devastace morálních hodnot, těžký propad ekonomiky, úpadek životní úrovně – jak řekl pan Klaus – dostali jsme se „až na dno“. Součástí tohoto systému je i trestní právo a nedovoluje uvést konkrétní případy, protože z těchto „podnikatelů“ jsou zcela bezúhonní občané. Ptám se: Proč měl někdo rychle zbohatnout, bez ohledu na dopady pro ekonomiku, morálku i ostatní občany? Podělíte se o své zkušenosti?

zimmel 2.10.2008 1:35

Re: Jak to s námi sehráli

Ano, o některé zkušenosti se postupně budu dělit se čtenáři svých webových stránek : www.zimmel.cz  Pokud Vás tato problematika zajímá, jste samozřejmě zvaným a vítaným hostem.

Malina 30.9.2008 12:28

Hele Zimmel, vždyť je to logické. Co když si změnil profesi a nyní informace z PČR lifruješ třeba do JAR Krejčířojc?

:-/

Ten "obchod s informacemi", které hodní chlapíci z PČR získávají za moje daně a pak ty samé informace prodávají za prachy do vlastní kapsy už mi leze krkem !! 

zimmel 1.10.2008 2:40

Re: Hele Zimmel, vždyť je to logické. Co když si změnil profesi a nyní informace z PČR lifruješ třeba do JAR Krejčířojc?

Nemusíte mi věřit, ale nebyl jsem to já, kdo byl kvůli Krejčířovi v JAR...;-)

tich@dohoda 29.9.2008 22:12

Tak o takto formulovaném nařízení jsem ještě nikdy nikde neslyšel, a neznám žádný policejní sbor na světě, kde by něco takévého bylo upatňováno.

pane Zimmele /viz vas titulek / nemohu posoudit zda nekde na svete existuje podobne narizeni , nicmene se domnivam, ze i kritizovane narizeni v praxi bude mit vyrazne liberalnejsi formu nez se nyni zda. Z minulosti v CR si pamatuju na kontakty byvalych a nadale slouzicich policistu , kdy se jednalo zcela jiste o napojeni na kriminalni prostredi. Ovsem je pravda , ze se jednalo o jedince , tedy zadne ohrozeni systemu.  nevim zda jste videl film Serpico s Al Pacinem , osobne soudim , ze situace v Policii CR , zejmena v utvarech vami popisovanych se dosti blizi te filmove predloze, koneckoncu i vami zminena atmosfera strachu v resortu policie s filmem dosti koresponduje. Zdravim :-)

Gaston 29.9.2008 18:55

Pane Zimmel

pamatujete na krátké funkční období policejního ředitele Novotného? Bylo to za Rumla a Novotný byl tehdy "odejit" nebo rezignoval sám. Mne tehdy zaujal a zajímal by mne Vás názor.

zimmel 29.9.2008 21:15

Re: Pane Zimmel

Tehdy jsem byl řadovým kriminalistou, pana Novotného jsem neměl příležitost poznat osobně a o celé té tehdejší situaci nemám žádné informace. Je mi tedy líto, ale nemohu se z těchto důvodů k Vaší otázce nijak vyjádřit.

beran 29.9.2008 18:43

Čemu se divíte?

Zkratka ÚOOZ přece už dávno znamená Útvar pro organizování organizovaného zločinu.

zimmel 29.9.2008 18:48

Re: Čemu se divíte?

Tak to doufám, že ne...;-)

petr 29.9.2008 17:14

MUDr et JUDr Ivan ( Icko) Langer

Icko Langer je nejlepsi ministr vlady tupohlava, protoze beze zbytku a kvalitne splnil zadani sve ministerske funkce = ZCELA ROZVARATIT a ZNESCHOPNIT POLICII , aby nebyla schopna vysetrit krazeze a a tunelu ODS organizovane papa tunelem.

Fafa 29.9.2008 16:39

Je tady nekde pravnik

Naprosto mi rovněž uniká, na jakém právním základě je toto opatření přijato

Lojre, pokud tady jeste nekde jste. Neni to nahodou tak, ze policie je vojensky organisovana instituce a podrizeni dostavaji rozkazy. Pak by je snad spis meli plnit a nepremyslet na tim, na jakem pravnim zaklade je rozkaz vydan.

zimmel 29.9.2008 16:48

Re: Je tady nekde pravnik

Tak to kdysi bývávala, to už je ale dávno... ;-). I tehdy ale platilo, že vydané rozkazy nesměly vybočit ze zákonem stanovených pravidel...8-o. Řekl bych, že základní povinností služby kriminální policie je vyhledávat a vyšetřovat trestnou činnost a zjišťovat a usvědčovat její pachatele. Pokud se někdo takový objeví i v řadách bývalých policistů, nechť je rovněž usvědčen a odsouzen. Plošné monitorování bývalých policistů však pokládám za věc nejen nevkusnou, hloupou a nehoráznou, ale i za věc, která je za hranicí zákona.

T@m@gotchi 30.9.2008 12:38

Re: Re: Je tady nekde pravnik

Je přímo zábavné číst, jak překrucujete. Proč by někdo monitoroval bývalé příslušníky? Prostě a jednoduše monitoruje ty současné. A to je naprosto v pořádku. A jsem rád, že už tam někdo jako vy nedělá. Rv

zimmel 2.10.2008 1:24

Re: Re: Re: Je tady nekde pravnik

Díky za vysvětlení. Jestli i ti, co by v policii ČR měli patřit k tomu nejlepšímu musí být monitorováni, tak to je opravdu vše OK...;-D

Mimochodem, také jsem rád, že už tam nedělám...;-).

milan007 29.9.2008 14:59

vy jste bývalý šéf finanční policie.

To budete určitě vědět jak Standa Gross k penězům přišel.

zimmel 29.9.2008 16:51

Re: vy jste bývalý šéf finanční policie.

Tak to opravdu nevím. Finanční policie se tímto případem nezabývala, ani nemohla. Ještě před tím byla totiž současným ministrem vnitra Ivanem Langerem rozprášena.

ilna 29.9.2008 14:57

Inu,

sloužit pod Íčkem je jen pro otrlé povahy.

zimmel 29.9.2008 16:52

Re: Inu,

Někdy spíš pro poněkud mdlé povahy... ;-)

Forstmeister 29.9.2008 13:10

Policie

Jsem držitelem ZP skupiny A,B,C,E, psychologického testu, a příslušných ručnic a bambitek

Vlastním ze zákona legální "pytel" zbraní, chodím s nimi střílet, mé MOA  je uspokojitelné, a tak se ptám, komu vadí můj legální domácí muničák?  Sousedům nevadí.

A. Kofroň, veterinární pedagog 29.9.2008 16:37

Re: MOA

Milej fořte  s tou 1 MOA jste se jaksi ustřelil, warum nicht?  Střílet Cassul z ruční palné zbraně, tedy bambitky dle Vašeho žargonu dovede snad takhle dobře Pán Bůh, ale jinak 1 MOA je úchylka velmi dobré odstřelovačky pušky s custom municí.  Spočítejte si, kolik je 1/60 stupně na sto metrů, pokud jste ještě nezapomněl trigonometrii. A pak mluvte.

a 29.9.2008 21:13

Re: Re: MOA

to jste trosku ulítrl... hodně dobrá ostřelovačka s custom municí střílí výrazně lépe:-)

Malina 30.9.2008 12:40

co to je MOA ?

Standa 29.9.2008 12:22

Reforma

policie slouží pouze k tomu, aby se zametlo pod koberec vše, co současné vedení státu provádí a aby po skončení vlády, pokud možno, vše bylo promlčeno, protože nováčci nemohou přeci všemu rozumět a tudíž ani nic odhalit a až se to naučí, tak bude většina případů promlčena. Padni, ale jen vytypovaným lidem a hlavně z opozice, Morava je nyní před volbama nezajímavý - nezajímá Langra, Veseckou a ani novináře, natož policii.

Forstmeister 29.9.2008 11:38

Policie

Svým způsobem mám s členy Policie ČR osobně dobré zkušenosti (slušnost, korektnost, profesní způsobilost). A to nosím nezkrytým způsobem zbraň (pro šťoury, klasická ručnice se nedá nosit v kalhotech).

Jiná sorta jsou městští vechtři, navenek neškodní, uvnitř poplatní věrchušce daného magistrátu a velmi ješitní. Nejhorší jsou jejich příslušnice, neukojené dámy s 357 S&W, s klepety a kasrem, kterážto výbava je zavěšena na jejich něžných hýždích. Byl jsem na střelnici v době, kdy tito městští exoti trénovali. Já zkoušel náboj Casul 454, lámalo mi to zápěstí, ale MOA jsem měl něco málo nad 1 (projektil, derivace atd.).  Dáma od MP zápasila s revolverem .357, jako mlejn ve větru. Rád bych znal její MOA (minute of angel). Nedej Bože, aby tato dáma  (potažmo městští vechtři) v intravilánu musili střílet. Stačí expozé PČR. Ale také, když jsem jako myslivec obecně označen za vraha. A co řezník? Žerete maso?

Ze statistického hlediska je myslivec 13x bezpečnější, než automobilista (poměr mrtvolek vzhledem k počtu účastníků "expozé") . Je automobil zbraň? Rád se nechám poučit.

ale ale 29.9.2008 11:48

Re: Policie

vrah nejste ... nebezpečná osoba na kterou je třeba si dávat pozor ano. i automobil je zbraň.

s jistou částí vašeho textu nemohu než souhlasit ... ale proč jste se k závěru tak osobně rozjel na to jaký jste vy a nějaká dáma od městskejch?? koho to zajímá?

Forstmeister 29.9.2008 12:39

Re: Re: Policie

Díky za Váš názor. V čem však v mé osobě vidíte "nebezpečenství"? V tom, že dovedu vládnout bambitkami a ručnicemi, zajímám se o balistiku vnitřní i vnějši. Dámy s bambitkou mi nevadí, jenom mi vadí dámy, které s tímto želízkem zápasí (zpětný ráz). Hovořil jsem o ráži 357. Hošíci od MP (magoři městských vechtrů) do toho z hlediska láce třeba ládují .38 Selier&Belot. Pak se jim občas bubínek revolveru renomované firmy rozrthne a policejní dámy chytí jiný ksicht. Halt ta vnitřní balistika.

Takže, dát si na mne pozor, jsem ozbrojen. V almaře mám ručnici, v kuchyni paličku na maso a kuchyňské kudly. Na chalupě mám sekyru a vidle. "ale ale" Spokojen?

Honza42 29.9.2008 12:21

Re: Policie

Jak se to vezme. Při honu jste nebezpeční zcela určitě, protože jste povětšinou ožralí (neberte to osobně, jen moje zkušenost). Pokud se jedná o individuální setkání je výsledek o trochu lepší. I když za soumraku se s velkým černým psem bojím ve vlastním lese, zvláště  při vstupu z lesa na mýtinu. Nevím zda mít psa zcela natěsno, abych ho tím odlišil od prasete a tak ho uchránil a nebo naopak co nejdál od těla, abych to alespoň já přežil. Protože dle myšlení některých "myslivců" je divočák vše co je černé a hýbe se to. Takže je v ohrožení můj pes, farář i babka ve smutečním. Zatím to řeším tak, že při vstupu na louku si se psem "velmi hlasitě povídám". I když ani to není zcela bezpečné. Dovedu si představit ten rozhovor v hospodě: Čéče Franto, včera jsem postřelil prase, který mluvilo. Fakt, nekecám.".

Forstmeister 29.9.2008 13:01

Re: Re: Policie

Přečetl jsem první dva řádky a musím oponovat. Není větších abstinentů, než myslivců při výkonu práva myslivisti. PČR koná kontroly. Stopne hon a vybere náhodně 10 účastníků. Kontrola na alkohol, ZP, LL zbraň. Žádný chlast při vlastním výkonu práva myslivosti. Předpokládám, že jste nemyslivecký společenstevní účastník a splečenstevní nemyslivec na svém honebním pozemku. Asi u Vás máte myslivce, kteří mají vámi udávané představy ". Dle myšlení některých "tradičních myslivců" je divočák vše co je černé a hýbe se to".Máte pravdu. Vězte, že to obecně není pravda. Co mám říci? Sytý hlädovému nevěří, tak jako vegetarián řezníkovi. Máme příměstkou honitbu, takže ....

   

doktor 29.9.2008 13:15

Re: Re: Re: Policie

Trochu od věci, ale zkuste odpovědět. Myslivci z povolání byli vždycky moji přátelé. Jediné, co jsem jim zazlíval, bylo udržování nadstavů zvěře (nejen spárkaté), aby mělo panstvo za komunistů co střílet, a zvěř pak ničila les, popřípadě (kozy bezoárové a mufloni) Pálavu. Komunističtí prominenti zmizeli, ale nadbytek zvěře, která ničí les, trvá. Kdo jim to nařizuje teď?

Vládínek Smolík 29.9.2008 15:14

Re: Re: Re: Policie

Forstmeistře, už dlouho jsem se u počítače tak nezasmál!Jste ideální kandidát na příštího prezidenta, pokud nejste Václav Klaus pod pseudonymem.