28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

POLICIE: Jak zardousit Petra Lessyho

Odvolání policejního prezidenta Oldřicha Martinů a jeho nahrazení Petrem Lessym, zcela netradičně vzešlým z konkursu, bylo výsledkem tvrdého střetu mezi klikou Petra Nečase a vetřelci ze strany Věci veřejné. Koaliční krizi se tehdy podařilo překonat díky neformální autoritě a vyjednavačskému umu prezidenta Václava Klause.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Papež 18.11.2013 17:48

Na článku

Na článku je kladné jen to, že autor nenadává Pospíšiovi.

M. Urban 18.11.2013 12:47

Lessy je povolný strejda

Tady jde jen o to, kdo koho a proč mění ve funkci. Voliči jsou z čech a funkce dostávají lidé z moravy.

J. Chaloupka 18.11.2013 9:18

Problémem spíše je, jak legálně odvolat člověka, který na

svou funkci zjevně nestačí. To je stejné jako se zákoníkem práce a potýká se s tím každý zaměstnavatel. Ostatně o tomto hovoří i Parkinsonovy zákony. Stoupáte-li po žebříčku funkcí, prostě jednoho dne narazíte na konec svých schopností. Ostatně Lessy (snad to můžeme přiznat) příliš inteligentně a schopně rozhodně nevypadá. A jako mnohý neumětel v Čechách je z Moravy. Už i Krausovi bylo divné, co to ti Moraváci pijí.

M. Kosejk 18.11.2013 9:08

proboha!

Lessy byl jmenován v rozporu se služebním zákonem. U tohoto bychom měli začít. Zvláštní je, že v době jeho jmenování na to správně všichni upozorňovali - i ti, co z něj dnes dělají oběť a hrdinu. :)))

J. Bruner 18.11.2013 0:44

když odejdeš pane Červíčku

z funkce dobrovolně, pak dostaneš diplomatický post. No není to stejné jako u výměny poslaneckého mandátu za místo v nějaké radě? A podle Ištvana trestný čin korupce? Kdepak asi tento rytíř bez bázně a hany zůstane?