27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
IS 8.1.2009 23:55

slabota cikrtových příznivců

Na první pohled lze odlišit  logický metodický  přístup profesora od amatérských úvah politruka Cikrta, byť se presentuje v roli ministerského mluvčího.  

Vlastně z těch cikrtových příznivců nikdo není schopen souvislé a znalé úvahy jako prof. Chýla. A to jde opravdu jen o malý výsek zdravotnictví.

clay 8.1.2009 19:21

podpásové argumenty

typu individuální účet sice existuje, ale ze zákona jsou vám ho povinni poslat jednou za rok....to%t argument skutečného vědce.....občane Chýlo, kolikrát jste svou pojišťovnu požádal, abyste mohl do svého záznamu nahlédnout?

Jste zaregistrován v systému IZIP, abyste viděl do svých záznamů? Vsadím se že ne, jen stařecky prudíte...;-€Rv

MUDr Jiří Kilian 8.1.2009 19:47

Re: podpásové argumenty

Pan profesor patřičně poukazuje na nedostatky vyjádření mluvčího MZd. Já to mám za zbytečné, protože mluvčí se tím nepoučí a nanejvýš zareaguje jako posledně nebo na svých www stránkách.  PR není nejsilnější stránou působení MZd, jakkoli mluvčí Mzd je shledána jako TOP.

Je mi jasné, že obsdahobvě nikdo netouží zjišťobvat, kolik kde za něj ZP zaplatilka, když je to nota bene nesplnitelné - jak by např. chtěla ZP sdělit, kolik stál pobyt v nemocnici, když kalkulace úhrad je tak složitá, že se taková částka až na výjimky nedá vykalkulovat,.

Nicméně nemá se slibovat, co nellze splnit. A v tom dávám panu profesorovi za pravdu, že sliby splněny nebyly ( a ani být nemohly). Nicméně zrovna uvedené věci za podstatné nemám jako ty věci samotné, kdežto principy, jimiž jsou obhajovány, mám za marker PR činnosti mluvčího  MZd.

IS 8.1.2009 23:47

clay - IZIP nezahrnuje lékaře bez počítačů

mišel 8.1.2009 19:14

kdyby

byla práce komise-Stolu založena na upřímné snaze o konsensus politický i odborný jako důchodová komise, neplavalo by to všechno na kalné vodě. Jen příklad: regulační poplatky: na začátku srovnávají počty návštěv na pacienta u nesrovnatelných subjektů (západní x český -praktik, vybavení, systém), kolik procent pacientů mají regulovat a kolik zregulovali, když 1.pololetí 08 nemá vypovídací schopnost (předzásobení léky i výkony v 07) a 2.pololetí nebylo hodnověrně analyzováno, co se s poplatky skutečně děje - zůstávají a jen se vykazují pojišťovnám nebo pojišťovny o ně krátí proplácení nebo to vše dělají individuálně (nejpravděpodobnější) - tomu jó a tomu né a tak dále a tak dál (jak zpívají V+S). Vždyť to co udělal pan Chýla, byla jen malá výseč, udělaná metodologicky bezchybně. Stejně by se daly rozebírat další segmenty zdravotnictví (co je standard a co je nadstandard, počet pojišťoven a jejich hospodaření, kontrola kvality zdravotní péče, kontrola hospodaření zdravotnických zařízení, ochrana pacientů, procento zdravotní daně ...). Jestliže Komise-Stůl neplnila skrytě politické zadání, aby výběr zdrojů a faktů a jejich interpretace nepodporovala předem stanovený cíl (vulgárně např.platbu na dřevo), budou výsledky její práce jiístě analyzovány, zpřesňovány, odmítány, prostě se s nimi bude dále pracovat a pokud budou odborně nezpochybnitelné, ať je ku prospěchu zdravotnictví využije jakákoli vláda a ministr. U  této reformy nebo její realizované a navrhované fázi tomu tak nebylo. Je škoda, že někteří kritikové pana Chýly jeho článek ani nedočetli. Změny ve zdravotnictví jsou ve všech zemích bolestné a na dlouhé lokte, stejně jako v důchodových systémech, takže je zcela mimo argumentovat, že ti  vladli 8 let a jiní zase tolik. Navíc:české zdravotnictví bylo při nedávném průzkumu hodnoceno jako 5.. nejlepší v Evropě, i když zatím neznám detaily, snad to není úplná mediální bublina; tím samozřejmě nechci ani náhodou říci, že vše je ok. Již dosti, jdu brát koupel ...

IS 8.1.2009 23:59

Česká republika mezi 5 nejlepšími, viz Kilian

Proč vůbec dělat reformu , když patříme k nejlepším?

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=626429

jarda 8.1.2009 18:49

pane profesore,

hezky jste mu to natřel, i když už jsem viděl i kratší články :-)

karel 8.1.2009 17:52

Upřímná rada zdarma.

Pokud má Chýla, tak neodolatelné nutkání se scela zdarma starat o zdravotnictví,určitě by udělal lépe,kdyby vymyslel fungující systém.Místo zbytečné , neplodné a arogantní kritiky.Osum ministrů ČSSD,osum promarněných roků.A najednou nyní všichni kritici vědí co s tím.Kde byl profesor,matematik,fysik,logik,předurčenec?Zase přestávám úžasem dýchat.Je to genius,ale kde proboha vězel.Proč to nechal dojít tak daleko.To mu na nás pacoších nezáleželo?Je to jako zjevení.Nevím proč,ale stále mi v uších zvoní zlaťáky.

IS 8.1.2009 18:09

rada karlovi - neumím snášet vajíčka !

Sice vajíčka snášet neumím, ale dobře poznám, jestliže jsou zkažená. Stejně tak neumím vyrobit televizor, ale poznám, že má závadu, jestliže nehraje. Předhazovat prof.Chýlovi, že by se měl zabývat zdravotnictvím je zcestné. Ostatně karel také nic nevymyslel.

A že se za 8 let nic neučinilo, není pravda. Too jen sovětští stachnovci zvládli pětiletku za 2 roky. Konec konců Julínek má komunistické školy.  

karel 8.1.2009 18:14

Re: rada karlovi - neumím snášet vajíčka !

Je vidět, že na nich(těch vejcích ) ani nesedíš.

IS 8.1.2009 18:26

Re: rada karlovi - neumím snášet vajíčka !

karel. Učin pokus, zakup 10 vajec a posaď se na ně. A pak jistě navrhneš tu správnou reformu zdravotnictví (desetivaječnou?).

jirka.s. 8.1.2009 23:33

Re: rada karlovi - neumím snášet vajíčka !

Nesedí, karle !!! Ona totiž soudružka ivana sergejevna ta vejce snáší už smradlavá, tudíž sama moc dobře ví, co by se z nich asi tak mohlo vylíhnout! Místo sezení ty pukavce rozhazuje tady na psu! :-/

Vlado Z 8.1.2009 19:23

Re: Upřímná rada zdarma.

Zkuste něco vymyslet zdarma sám. A mimochodem, nyní zdravotnictví nefunguje až tak špatně-reforma se dělá nejen pro aktuální úspory, ale hlavně kvůli do budoucna očekávanému stárnutí obyvatel a taky k jasnému definování věcí, které se dnes dějí jen z dobré vůle zdravotníků. Podporoval jsem a podporuji ji dosud, ale už jen slabě pod dojmem z du Julínek-Cikrt a jeho naprosté neochoty přijmout jakýkoliv jiný názor než ten jejich. Poslední dny právě doufám, že v rámci rekonstrukce vlády bude Julínek odvolán a jím vypracovaných materiálů (které obsahují mnoho dobrého) se ujme někdo méně arogantní.

clay 8.1.2009 19:39

Re: Upřímná rada zdarma.

ten "slušnýů ovšem neudělá ani to málo, co prosadil Julínkův tým...

karel 8.1.2009 17:26

Tušení stínů.

Nevím, proč nám- doktor- tak podrobně představil Chýlu.Třeba proto, abychom si laskavě uvědomili, že to není jenom tak někdo.Profesor,matematik,fysik,přesné a logické myšlení,je předurčen.Málem přestávám dýchat.No jo,ale proč se takový významný matematik, tak intenzivně zabývá zdravotnictvím.Je mu šedesát roků,je na vrcholu kariery.Co ho tak nutí dělat jakési rozbory.Starat se o věci, které jsou mu profesně velmi vzdálené.Má asi málo svojí práce.Anebo ji dělá jenom na půl.Anebo to je moc dobrý politický, dobře placený kšeft.Mám takové tušení, že všechno je pravda. Nebo stín.

MUDr Jiří Kilian 8.1.2009 17:39

Re: Tušení stínů.

Tak já si myslím, že když se něco dovím o autorovi článku, není to na škodu. A nemyslím si, že postavení profesora v oboru matematiky a fysiky je předurčující jen pro vnímání této oblasti světa. Stejně jako když  já se zabývám nějakým oborem medicíny, neznamená to, že si nemám co myslet o jaderné elektrárně nebo o užití diferenciálního počtu, stejně jako třeba o filosofii.

Nikoho nic nenutí činit rozbory, ale nic také nikomu v tom nebrání, zaplaťpánbu.

Já docela neuznávám takovou starost o to, zda někdo druhý dělá svou práci naplno nebo polovičatě, zdarma nebo za peníze. To je každého věc a¨ starat se o soukromé věci druhých mám za projev atavistického pojetí postavení občana ve společnosti.

 

karel 8.1.2009 18:02

Re: Tušení stínů.

Máte svatou pravdu. Jenom nemám rád lidi,kteří jsou generálem,ale až po bitvě.A stojím si zatím, že jeho článek absolutně nic neřeší.Je to pouhé politizování.Svoje rozbory ,ať si klidně dělá od rána do večera.Ale také by měl současně navrhnout konstruktivní řešení.A to, už tak jednoduché jako kritika, není.Znovu opakuji-osum let vládla ČSSD,vystřídala osum ministrů a nic.

IS 8.1.2009 18:29

Re: nepřilhávat !

Nevládla ČSSD, ale koalice, z níž ve vládě pokračuje nyní KDU.  Kod netozezná ani politické strany, není kvalifikován radit.

IS 8.1.2009 18:02

Re: stínový anonym karel ?

O fyzicích se říká, že jejich vrchol odborné aktivity je kolem 30 let. V 60 letech se dříve odcházelo do důchodu (nyní do předčasného´), což znamená, že prof. Chýla je na sklonku své kariéry. Karel zapomíná, že i  fyzik je člověk a potřebuje zdravotnictrví, takže se právě proto vyjádřit může bez ohledu na profesi. To asi jen takoví karlové nikdy nezstárnou, ostatně stíny ale nestárnou.

Kdyby Cikrt neuvedl  jeho kvalifikaci, tak ani nevím, že Chýla je fyzik.  Cikrt plodí moudra, je magistr farmacie a formálně má jen minimální či žádné vzdělání o sociální politice,  makroekonomice atd.  karel je anonym a je známo, že anonymové si osobují právo mluvit (kecat) do všeho bez ohledu na kvalifikaci.  

karel 8.1.2009 18:05

Re: stínový anonym karel ?

Na takovou snůšku blbostí a neschopnosti nemá cenu reagovat.

IS 8.1.2009 18:18

Re: stínový anonym karel ?

Dokud  nepromluvil, považovali ho za filozofa. Tak pravil antický klasik.

MUDr Jiří Kilian 8.1.2009 18:25

Re: stínový anonym karel ?

Si tacuisses, philosophus mansisses

IS 8.1.2009 19:24

Re: stínový anonym karel ?

Bohužel mi ta latina už vypadává z paměti. Člověk to mlčení má na jazyku, ale nevzpomene si.

Vlado 8.1.2009 15:42

pan Chýla

píše ve stylu respektive jako by dostal zadání najdi chyby za každou cenu. Tzn. ve smyslu přísloví 'kdo chce psa být hůl si najde'

Rád bych se seznámil s jeho hodnocením činnosti ministrů zdravotnicví za vlády ČSSD. Předpokládám rozsah práce na několik knih.

IS 8.1.2009 18:16

Re: pan Chýla

Vlado, prof Chýla píše analyticky, jak je ve světě vědy a na VŠ zvykem. V tom má prostě Cikrt smůlu, není ani vědec ani pedagog. Zapomínáte, že prof. Chýla je v pozici znalých  učitelů, u kterých Cikrt možná při studiu farmacie skládal zkoušky.

Bývalo za komunistů zvykem se vysmívat vzdělaným lidem, a proto dopadli bídně.

 

No.... 8.1.2009 15:22

Diskuse s Ráthem je masochismus.

A se spoustou dalších, kteří nevidí nové sanitky a zařízení nemocnic a radši mají zdarma aspirin a nechápou, že tak nezbývá peněz na léky na  rakovinu a další, těmhle duševním mrzákům vůbec nemělo být dáno volební právo.Členství v ČSSD toto postižení nevadí, ale celkově zemi škodí.Funguje to, proto je Ráth proti.Přitom sám navrhoval stovku (!!!) u lékaře a dvestě korun (!!!) za den v nemocnici a teď, při třetině ječí jako Viktorka na splavu....kašpar...

MUDr Jiří Kilian 8.1.2009 15:38

Re: Diskuse s Ráthem je masochismus.

nebo toto

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=626429

doktor 8.1.2009 14:42

Někdy je dobré podívat se na protagonisty diskusí:

Prof. Chýla (1948) je matematik a fysik. Předpokládám, že ho to také předurčuje k přesnému myšlení a uplatňování logiky. Ing. Mátl (1977) je ekonom s manažerským postgraduálem v Tokiu a v Londýně. V řídícím týmu Julínkova "Kulatého stolu" jsou tři členové mladší, než 30 let, tři další, včetně Mátla o trochu starší. Nevím, jak se zelenáčům, kteří čerstvě v tryskáčích polétali svět, řídí tým zkušených politiků koaličních stran (nikdo jiný se kulatého stolu nezúčastnil), nezkušenosti a drzosti na to jistě měli dost. Šlo o něco jiného: aby měl Julínek alibi. Jak ta práce Mátlovy komise ("stolu") probíhala, nastínil nám profesor Chýla, a dávno před ním ti její členové, kteří v ní odmítli dělat užitečné idioty (Hovorka).

karel 8.1.2009 16:54

Re: Někdy je dobré podívat se na protagonisty diskusí:

Tak doktore, prozraď proč. Proč systém po dvaceti letech nefunguje, proč nefunguje ani po vládě osmi ministrů z ČSSD.Zatím jenom klasicky odbíháš od tématu a mlžíš.Nebo uraženě mlčíš.Odpověz na položenou otázku.

MUDr Jiří Kilian 8.1.2009 17:42

Re: Někdy je dobré podívat se na protagonisty diskusí:

Systém zkonstruovala zákonodárná moc,  v níž měly převahu pravicové strany včetně ODS. Je to dílo pravice a je jedno, že poslanci při něm sjezdili světa kraj od Kanady po Singapur.  Tento systém nefunguje a byly to jak pravicové, tak levicové vlády, které se k této skutečnosti chovaly netečně. Že stejně tak i vláda úřednická, tomu se celkem nedivím.