29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

POLEMIKA: Třetí možnost Svobodných

Jsa jedním ze zmíněných „zloduchů“ v článku Petra Hampla Dvě možnosti Svobodných, dovolím si s názory autora trochu polemizovat, a to i přesto, že mě pan Hampl přes mé šediny zařadil k „rozjíveným mládencům“, což jednoho vlastně docela potěší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 28.5.2015 18:51

Strana, které nerozumí její potenciální volič nemá šanci.

Hampl napsal rozumný článek, ve kterém sdělil svůj názor, že ve vedení Svobodných je mnoho dogmatických libertiánů. Dál vyslovil teze pravicové politiky. Kdyby takové názory reprezentovaly názorovou hladinu vedení, preference by rostly.

Co se týká mne, tak libertiánství, které mladí hoši od Svobodných zaměňují za liberální politiku, je směs zbožných přání, nikoliv reálná pravicová politika.

To, že se Svobodní potácí pod hranicí volitelnosti není vinou voličů, ale zásadní programovou a komunikační chybou vedení Svobodných.

Napadání každého, kdo vysloví sebemenší kritiku adresovanou Svobodným, popularitě této strany taky nepřidá.Viz někteří diskutéři pod hamplovým článkem.

P.S. Mach nás starší pěkně namíchl svou kandidaturou do euparlamentu s tím, že ho chce rozložit zevnitř. To je stejné, jako když soused Franta kvůli korytu vstoupil do KSČ a večer v hospodě každého přesvědčoval, že tam vstoupil proto, že chce tu partaj rozkládat zevnitř. Takový žert si může dovolit Farage, protože UKIP má doma velkou voličskou základnu, ale ne Mach, který ze sebe dělá úhlavního nepřítele EU, ale užívat si její žold ho znevěrohodnilo.