Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLEMIKA: Třetí možnost Svobodných

Jsa jedním ze zmíněných „zloduchů“ v článku Petra Hampla Dvě možnosti Svobodných, dovolím si s názory autora trochu polemizovat, a to i přesto, že mě pan Hampl přes mé šediny zařadil k „rozjíveným mládencům“, což jednoho vlastně docela potěší.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KJ

28. 5. 2015 21:02
Svobodní mají jedinou možnost. Okamžitě a střelhbitě

studovat Kompozitivní teorii. Díla mistra Hayeka a spol. Jinak jsou pro mne jen skupina hlupáků stejných, které potkávám na každém kroku... Dzp.

0 0
možnosti
JR

28. 5. 2015 18:51
Strana, které nerozumí její potenciální volič nemá šanci.

Hampl napsal rozumný článek, ve kterém sdělil svůj názor, že ve vedení Svobodných je mnoho dogmatických libertiánů. Dál vyslovil teze pravicové politiky. Kdyby takové názory reprezentovaly názorovou hladinu vedení, preference by rostly.

Co se týká mne, tak libertiánství, které mladí hoši od Svobodných zaměňují za liberální politiku, je směs zbožných přání, nikoliv reálná pravicová politika.

To, že se Svobodní potácí pod hranicí volitelnosti není vinou voličů, ale zásadní programovou a komunikační chybou vedení Svobodných.

Napadání každého, kdo vysloví sebemenší kritiku adresovanou Svobodným, popularitě této strany taky nepřidá.Viz někteří diskutéři pod hamplovým článkem.

P.S. Mach nás starší pěkně namíchl svou kandidaturou do euparlamentu s tím, že ho chce rozložit zevnitř. To je stejné, jako když soused Franta kvůli korytu vstoupil do KSČ a večer v hospodě každého přesvědčoval, že tam vstoupil proto, že chce tu partaj rozkládat zevnitř. Takový žert si může dovolit Farage, protože UKIP má doma velkou voličskou základnu, ale ne Mach, který ze sebe dělá úhlavního nepřítele EU, ale užívat si její žold ho znevěrohodnilo.

0 0
možnosti
KK

28. 5. 2015 14:32
Jo a u Svobodných mi vadí,

že o nich prakticky od voleb není slyšet. Musí se jít učit ke Kalouskovi - asi. Ten je v médiích denně. A témat je snad dost.

0 0
možnosti
KK

28. 5. 2015 14:22
Tak jsem byl dneska

na Finančím úřadě pro Prahu 6, nábř.Kpt.Jaroše 1000,Praha 6. V "baráku"  sídlí více úřadů a mají tam u vrátnice takovou věcičku - aparát, který eviduje příchody a odchody zaměstnanců a ukazuje jejich aktuální počet, přítomný v budově. Bylo to číslo kolem 2300. Vezmu - li průměrnou mzdu 25 tis. Kč, pak jenom na hrubé mzdě nás tento "barák" stojí 57 mil. Kč měsíčně, odečtu-li sociální a zdravotní pojistné + daň, srážené zaměstnancům, což jsou peníze, které se vrátí do systému, může to být odhadem 80% této částky, tedy cca 46 mil. Kč. Kolik takových "baráků" je v Praze nedokážu odhadnout. Což takhle místo nahánění živnostníků snížit administrativní náročnost ve státě (rozuměj - snížit  počet úředníků zbytečných agend) o 30%. Vždyť ten hospodský, který by snad zkrátil nějakou tu tržbu, má peníze těžce vydělané - zkuste být 8 hodin "na place". A mě nezajímá, jestli platí daně, ale zda má dobré pivo a jídlo u něj je skutečně k jídlu. A chtít po něm, aby si ještě k tomu daněmi platil svého "drába", kterého k ničemu nepotřebuje, je skutečně "chucpe". Hezký den všem.

0 0
možnosti
PU

28. 5. 2015 15:40
Ono to není tak jednoduché

Pokud jen tak snížíte počet úředníků o 30%, pak s největší pravděpodobností řada věcí přestane fungovat. Ne všechny budou zbytečné. Vzniklé problémy bude nutné řešit a nakonec budeme mít úředníků ještě víc.

Pokud chcete opravdu snižovat úřednickou agendu, pak potřebujete audit. Zjistit, co se kde dělá. A jaký je efekt této práce. To chce lidi se znalostí úřednické praxe. A se schopností zhodnotit, jestli to či ono stojí za to. Ideologie víry v minimalizaci státní kontroly není špatným východiskem. Ale rohodně by neměla být zdrojem definitivních závěrů; pokud tomu tak je, pak ideolog obvykle dláždí cesty do pekla, ze kterého chtěl uniknout.

Těžko čekat nápravu v zemi, kde je každému jedno, jestli kdo platí či neplatí daně. Pokud stát není naši věcí, ale jen věcí úředníků, pak s tím ani zvolení politici moc neudělají. Maximálně bordel s výše popsanými důsledky.

0 0
možnosti
VV

28. 5. 2015 12:42
Pan Kriz s tou bojacnosti uderil hrebicek na hlavicku

a ta bojacnost prameni z toho, ze vetsina lidi, kteri veri ve svobodu v ni veri z velke casti ucebnicove, ale do hloubky to nejde, naopak do hloubky duse maji zazrane altruisticke premisy, dedictvi altruistickeho kolektivismu a prave to jim brani byt pri obhajobe svobody cloveka nebojacni a rici kolektivistickym protivnikum holou pravdu do oci - coz je jedine, co muze fungovat a nakonec take funguje.

Funguje to ovsem jen tehdy, pokud lidi, kteri se neboji rikat pravdu, je ve spolecnosti, zde v politicke strane, urcite kriticke mnozstvi. Pokud totiz jen sem tam nekdo rika, ze kral je nahy, lide tomu nebudou verit, at uz to nakrasne muze byt hola pravda dostupna k videni uplne kazdemu. Lide totiz nejsou schopni myslet sami pro sebe a rozpoznat tak pravdu, kdyz jim kouka do oci, anebo jsou zbabeli postavit se za nazor nesdileny mnohymi jinymi, zkratka maji stadni mentalitu.

Co se Svobodnych tyka, jsem moc a moc skepticky, ze by bylo mozne reformovat system dle jejich politickeho programu v ramci demokratickeho prostredi, jak je v soucasnosti nastavene - tedy ze ve volbach ziskaji vetsinu a zacnou uvadet svuj program do praxe. Vubec nejvic me v tom jejich programu chybi duraz na vseobecnou deregulaci ekonomickych pravidel, at uz lide vydelecne podnikaji, jsou zamestnanci, nebo si jen zvelebuji sve bydleni svepomoci. Je treba zrusit jakekoli statni licencovani odbornych profesi a stanovovani norem, ktere prejde na zcela soukrome, tedy bez zakonne podpory statu, odborne komory, ve kterych bude dobrovolna ucast, podle zvazeni podnikatelu, remeslniku, zivnostniku.

Je treba aby Svobodni dali duraz na ta opatreni, ktera behem relativne kratke doby budou mit pro lidi kladny vysledek, jak financni, tak pocitovy - ze jsou svobodni obcane a aby nabrali nejakou hrdost ze jsou svobodni. Tady plati to Clintovo 'it is the economy, stupid', cili kdyz lide rychle nepociti konkretni dopad na sve zivoty, pujdou Svobodni od valu v pristich volbach, nejspis predcasnych.

0 0
možnosti
RT

28. 5. 2015 12:22
voličstvo v ČR

Obávám se, že jste příliš optimistický-občané ČR nejsou zvyklí a nechtějí si zvykat na samostatnost v rozhodování. Je to nepohodlné. Tento trend je ostatně vidět v celé Evropě, kterou (jako rakovina) prolézá socialismus.

Vnímám jako podstatné, aby se strana usídlila na kolbišti a hýčkala si 10% skalních voličů. Neustupujte ze svého programu bez důkladného rozboru, nesnažte se získávat voliče za každou cenu.

Důvod, proč ODS skončila tam, kde je, jsou nejen zlodějiny kmotrů a vyšší IQ voličů, ale také nedodržování svých slibů. Za dobu, kdy ODS rozhodovala se rozhodně nezjevilo daňové přiznání na A4. Prostě ODS nestačilo stálých 22%, lovila i "středové" voliče a tím ztratila všechny.

0 0
možnosti
PU

28. 5. 2015 11:26
Ta třetí cesta spočívá v čem?

V čem se požadavky pana Kříže liší od "druhé cesty" pana Hampla, tedy od "dogmatického libertariánství"?

Tam, kde vládne ideologie, obvykle končí zdravý rozum. Momentálně to zažívají Řekové. "Drtivá většina" řeckých voličů (téměř polovina, což je ovšem na ideology popisovanou "drtivou většinu" poměrně hodně) volila stranu, která podle jejich názoru "nazývala věci pravými jmény" a slíbila Řekům konec "dluhového otroctví".

Teď mají vládu, která nedokáže ani tak relativně jednoduchou věc, jako vyhlásit státní bankrot.

To se ovšem může stát jen ideologiím, které se opírají, viděno z našeho hlediska, o drtivou menšinu. Nám, co sdílíme ideje s drtivou většinou, se to stát nemůže. Zvlášť pokud nehrozí, že bychom se po příštích volbách dostali do vlády.

0 0
možnosti
PU

28. 5. 2015 10:43
Autor by měl emigrovat do Somálska

aby v praxi dokázal svoji schopnost žít v souladu se sdílenými ideály.

0 0
možnosti
KL

28. 5. 2015 12:06
Úplně by stačila taková Kalábrie...

...anebo Sicílie. Italský stát ovládá poloostrov zhruba tak do úrovně Říma a tam trošku jižněji se již „žádný úředník ani politik opravdu o lidi už nestará“. Ale za to se starají jiní.... Ale že by z toho byli lidé zrovna nadšeni, tak to jsem fakt neslyšel.

0 0
možnosti
JC

28. 5. 2015 10:00
Svobodní mají dnes výjimečnou šanci na příští

úspěch ve volbách. Otázka je, zda jí využijí. V současné době tu není originální skutečně pravicová strana. ODS a TOP09 jsou pseudopravicové, pokud vůbec. A i Babiše volili lidé spíše ze zoufalství, než skutečného přesvědčení. Pravice by mohla získat, ale musela by vyměnit předsedu, který je spíše ideologem než charismatickým vůdcem, musela by zjednodušit argumentaci tak, aby byla pochopitelná i těm živnostníkům a pár dalších opatření. Bohužel většina národa je spíše průměrně a podprůměrně inteligentní a po 40 let byla vedena k pasivitě. (Mám osobní zkušenost, za aktivitu následoval trest.) Jsou lidé, kteří opravdu nechtějí nic řešit a pořád slyšíme co má stát všechno dělat. Potíž je, že rádobynovináři jsou také spíše levicoví zaměstnanci a většinou bohužel nedostatečně vzdělaní, aby pochopili, co znamená pravice.

0 0
možnosti
KJ

28. 5. 2015 9:59
Svobodní mají jedinou možnost. Okamžitě a střelhbitě

studovat Kompozitivní teorii. Díla mistra Hayeka a spol. Jinak jsou pro mne jen skupina hlupáků stejných, jajko potkávám na každém kroku... Dzp.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz