20.10.2020 | Svátek má Vendelín


POLEMIKA: Proč Mach podporuje vraždění křesťanů a Islámský stát?

31.5.2017

Ano, k mé obrovské lítosti se Petr Mach v Evropské parlamentu opět předvedl jako příznivec ISIS vraždícího křesťany a nepřítel Izraele. Ale jako zdatný manipulátor si opět našel výmluvu, proč řádění islamistů neodsoudil.

Ano, vždy, když se hlasuje o rezoluci k Sýrii, která kritizuje zvěrstva Islámského státu, hlasuje Petr Mach proti. Proč? Nikdo neví. Ale není to poprvé. Pak se tu prezentuje jako hrdina bojující za „české zájmy“, ale opak je pravdou. Je to Petr Mach, který buď neví, o čem hlasuje, nebo bojuje za zájmy islamistů.

Mach je zdatný manipulátor, namísto přiznání svého pochybení si vybere v rezoluci o Sýrii větu, která se mu nelíbí, a veřejně pak tvrdí, že nemohl pro rezoluci hlasovat. Mach se ve svém článku nazvaném Kteří čeští poslanci v EP hlasovali pro uvalení sankcí pro ČR snaží splácat dohromady několik věcí jako sankce za nepřijetí uprchlíků a hlasování o rezoluci odsuzující Islámský stát a podporující snahu o najití řešení pro občanskou válkou zmítanou Sýrii. A ještě je tak hloupý, že na své pochybení veřejně upozorní.

Jenže Machovi ve skutečnosti nejde o řešení uprchlické krize. Jde mu o to, aby nebyly odsouzeny zvěrstva islamistů. Nebo mi snad bude tvrdit, že s touto větou nesouhlasí? Proč proti ní tedy hlasuje? Četl ji vůbec? Ví, o čem hlasoval? Nepřijde nikomu zvláštní, že vždy, když se mají odsoudit zvěrstva ISIS, hlasuje Petr Mach proti rezoluci?

„Vzhledem k tomu, že ISIS/Dáiš a jiné džihádistické skupiny páchají krutá zvěrstva, mj. brutální popravy, zamlčované sexuální násilí, únosy, mučení, nucené konverze a zotročování žen a dívek; vzhledem k tomu, že k teroristickým útokům jsou verbovány a využívány děti; vzhledem k tomu, že existují vážné obavy ohledně dobrých životních podmínek obyvatel, kteří v současné době žijí v oblastech pod kontrolou Dáiš, a ohledně jejich možného nasazení jako lidských štítů během osvobozovacího tažení; vzhledem k tomu, že tyto zločiny mohou představovat i válečné zločiny, zločiny proti lidskosti a genocidu;“

Mach má dlouhodobě k ISIS blízko

Přes své v českých médiích opakované tvrzení, jak podporuje Izrael, to podle jeho hlasování vypadá, že chce nakonec vítězství islamistů a rozvrat států na Blízkém východě. Několik mých izraelských přátel si už Machova hlasování v Evropském parlamentu všimlo. Vždy, když se odsuzuje Islámský stát, Mach si najde něco, aby nemusel hlasovat proti. A teď se v článku opět vymlouvá, že je to kvůli neškodné větě o přesídlování uprchlíků. Třeba těch křesťanských, kteří konfliktem nejvíce trpí. V rezoluci to není jako povinnost, ale jako apel na solidárnost bez jakýchkoliv sankcí.

Ano, v Hradci Králové žijeme se syrskými křesťany, kteří mají všichni práci a skvěle mluví česky. Jejich integrace je bezproblémová a kdyby přišli další syrští křesťané, tak by to rozhodně nikomu nevadilo. Teda až na pana Macha, který by je raději nechal vyvraždit jen proto, aby získal pár hlasů od lidí, kteří EU nerozumí a neumí si dohledat lži kolegy Macha.

Je mi jedno, kde Svobodní berou peníze na svou obrovskou kampaň. Doufám, že ne ze Saúdské Arábie. Osobně jsem spíše zděšen z toho, že Petr Mach zřejmě nebude žádný podporovatel Izraele, ale spíše nastrčená loutka islámských fundamentalistů. Marně totiž hledám jeho články a vystoupení, která by ISIS skutečně odsoudila - stejně rozhodně jako rezoluce, proti které hlasoval. Ale možná je to náhoda. Nebo také ne. Co myslíte?

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, člen Rozpočtového výboru Evropského parlamentuMáte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva
Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva

Brit ke své řadě granulí bez obilovin pro malá plemena uvedl na trh i novou řadu kapsiček Brit Care Mini. Ty jsou obohaceny o prebiotika pro dobré...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.