Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seV70l33a61s46t14a 52M97o45k50r88ý
Smutné je,
že dříve psali dějiny vítězové, po 2.sv. válce však píšou dějiny Němci kteří tu válku prohráli a navíc je přebírají lidé z většiny států Evropy, především té západní.
M37i18r49o66s42l34a88v 68K40o32c38i18á66n
Bohužel se hned po válce objevil větší nepřítel a mít dva nepřátele, to je (i dnes) patrně příliš složité.
F18r41a30n62t60i31š79e96k 97N97a70v63r87á10t25i22l
Válka s hitlerovským Německem, jehož nadšenou součástí byli henleinovci, není sportovní utkání a počet zavražděných není brankové skóre. Odporné jsou snahy Tomáše Guttmanna počítat do vstřelených branek pouze árijce a ostatní rasy a národnosti pominout jako nehodné pozornosti. Jde ve stopách Sudetoněmeckého landsmantschaftu, který přicházel se stovkami tisíc mrtvých při odsunu. K výsledku docházel tak, že vzal sčítání lidu z roku 1910 nebo 1939 (sčítání v Československu v roce 1930 odmítali jako zmanipulované) a porovnal počet německého obyvatelstva odsunutého na základě rozhodnutí Postupimské dohody. Do počtu obětí odsunu tak započítal nejen padlé vojáky Wehrmachtu a Waffen SS, ale také židovské spoluobčany, které jejich nacistický režim poslal na smrt do koncentráků. Češi by se tak měli omlouvat za to, že českoslovenští Němci, kteří tak toužili po náruči hitlerovské Třetí říše, padli někde o Stalingradu.
R33o81s13t83i13s79l19a18v 97M22e66i29š65n44e60r
Guttmann asi nechápe (spíše nechce chápat) co je to příčina a následek. počítat, kolik obětí má agresor a kolik napadený je naprosté chucpe. my jsme rozhodně nezřídili protektorát Německo a neplánovali vyhlazení celého národa. jakékoliv okecávání a počítání obětí jen odvádí pozornost od toho podstatného. ---
V97l78a51d88i70m65i64r 19E85.
Počítání mrtvých. To je kromě vzbouření na vsi jediný výsledek sudetosjezdu v Brně. Už to bylo x krát spočteno, vyděleno, vynásobeno a mohlo to v klidu zůstat spát. Vše okolo toho bylo řečeno a učiněno.
Za mě: Sudetosjezd v Brně byl hodně blbý nápad.
J86a38r19o78s13l53a33v 73P56o17s49p34í33š62i38l
Byla to provokace a zkouška, co si mohou dovolit. Ale ti naši, co je pozvali, to je problém, bez těch zrádců by si Němci netroufli.
R21i63c47h63a60r41d 62V46a93c65e19k
Snad by pro porovnání stačilo to, že naši sudetští Němci skvěle zapadli do nacistického systému, který měl přesná pravidla jak v souladu se zákonem třídit lidi a ty podřadné řádným způsobem posílat k likvidaci.
Naproti tomu odsun našich sudetských Němců podle takto skvěle vypracovaného systému neprobíhal. Podíleli se na něm často ti, kteří nacistické zákony pocítili na vlastní kůži a ta jim za dobu okupace požádně zhrubla. Díky odsunu si mnozí odsunutí zachránili život (ulice soudí rychle) a jen proto se jejich potomci mohou vracet a poděkovat za záchranu.
M57i36r50o66s27l93a96v 25K50o98c39i94á68n
Je třeba odlišovat divoké odsuny – které byly chaotickým vyústěním šestiletého nacistického teroru, traumat společnosti a snahy státu o rychlé vyhnání Němců – od těch legálních, organizovaných, o kterých rozhodly vítězné mocnosti v Postupimi a které podléhaly mezinárodnímu dozoru.
L43i54b18o37r 20W50e73i25z22e66n59b12a26u55e35r
Měli bychom vědět že se přeme s lidmi kteří se rozhodli převrátit historii vzhůru nohama. Proto když nepopírají německou vinu na válce a zločinech s ní spojených, tak se je snaží všemožně zlehčit. Proto neustále Postoloprty, Švédské šance a pochod z Brna do Pohořelic. Že poválečné excesy byly způsobeny německým zlem, to se jednoduše vymlčí. Taková je dnes doba, Na jaře 1945 se obyvatelstvo Československa s pláčem loučilo s chlapci od Wehrmachtu a s hrůzou v očích očekávalo příchod Russáků. Tak se to dnes lidem podstrkuje.🤓☘️
H55a75n72n83a 46R44y75b47n15i50c32k40á
No ruske armade predchazela nevalna povest. Kradli,znasilnovali,strileli na civilisty...to se proste rozkriklo uz pred fyzickym prichodem....
V36l46a87d32i81m67í78r 30L15o32u35l35a
takže ještě dva tři roky a za všechny ty hrůzy mohou Češi a jmenovitě Beneš.
A52. 90R92e44n68j90a63s10c47u
Dle kartoték bylo evidováno 18.889 obětí vysídlení - odhad Česko Německé komise je dle Drulaka 25.000 obětí - z toho cca 6.000 násilnou smrtí, 3.411 sebevražd, cca 800 jich zemřelo v Pohořelicích, protože Rakousko nechtělo téměř 50 dní otevřít hranice - zmiňuje to pan Vlk ve svém článku na NP k této tematice - ostatní zemřeli v důsledku podvýživy , nemocí, přirozená úmrtí,... velká část úmrtí byla v době “divokého” odsunu, kdy se politická, právní a represivní moc Československa teprve konstituovala...
Není to nic na co bychom měli být hrdí a to přesto, že jde o následek předchozího jednání sudetských Němců a Němců obecně - těsně před koncem války jeli německé represe v protektorátu naplno, téměř jako za heydrichiády a bylo popraveno či umučeno více než 8 tisíc Čechů a u jednotlivců to bylo dokonce i po kapitulaci - a samozřejmě za tyto excesy náleží omluva, která ovšem byla již opakovaně sdělována. Jinak odsun byl logickým vyústěním toho, jak se německá menšina v Československu projevovala a jak se také ona sama ve většině případů rozhodla. K oněm cca 350 tisícům obětem německých represí je třeba připočítat i cca 700 tisíc nuceně nasazených, kteří také ze strany Němců neprožívali zrovna rajské mládí...
K13r85e87i19d47l 77A34.
Díky za dobrý článek.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz