19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

POLEMIKA: Kandidatura radních vadí jen někdy

Ondřej Neff se ve svém úvodníku (27. 7. 2021) na Neviditelném psu zamýšlí nad kandidaturou Hany Lipovské do poslanecké sněmovny za Volný blok. Při té příležitosti zmiňuje také Trikoloru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 29.7.2021 22:24

A co je na tom spatneho? My valcime s Rusem a Andela s nim dohodne plynovy byznys na 100 let? Francouzi nam vnucuji migranty a sami zahajuji valku s muslimy?

D. Novák 29.7.2021 22:10

Agrofert by zaplakal kdyby nedostal dotace a jeho konkurence na trhu ano.

J. Kanioková 29.7.2021 18:56

Naprosto přesně !

J. Kanioková 29.7.2021 18:50

Souhlas

O. Musil 29.7.2021 18:15

Píšu o Svobodných, ti s czechxitem začali snad jako první. Teď už tedy jen píšou, že jediná alternativa je vystoupení z EU a navrhují referendum o vystoupení.

O. Košíček 29.7.2021 18:07

Ostaní kanály v různé míře rovněž blbé mi nevyhrožují vymahači, ani soudy, nebo exekutory, pokud nezacvakám zákonem nařízené výpalné.[>-]

S. Kneifl 29.7.2021 17:42

No vidíte, a kdyby někdo šířil dezinformace o Pirátech tak jako vy o Trikolóře, byl by oheň na střeše. Trikolóra nemá v programu ani czexit, ani referendum o něm. Žádá pouze zásadní změnu směru a návrat fungování EU před Lisabonskou smlouvu. S čímž bych souhlasil všemi deseti.

Trikolóra má šanci přitáhnout nejen rozumnější (nebo prohlédnuvší) voliče Okamury, ale také voliče ODS, pro které není skousnutelná TOP09 a voliče STAN, pro které nejsou skousnutelní Piráti. A myslím, že takových nebude málo, vím to podle sebe. :-)

(Ale jestli je budu volit, to opravdu nevím.)

I. Dvořák 29.7.2021 17:33

Tak si hlavně dávejte pozor, aby jste při sběru banánů nespadl se stromu. Hodně štěstí.

I. Dvořák 29.7.2021 17:30

Ano pane Povolný, jsem šťastný, že jsme v EU. To přiznávám i když si jsem vědom, že ani ona EU není dokonalá. Přesto je to nejlepší, co Evropu i nás mohlo potkalo. Je to projekt na Vám vzdálenou budoucnost. My, pane Povolný nejsme pupek světa, jak si možná namlouváte. V výrobních technologiích jsme po sametu byli o padesát let pozadu. Žel bohu máme se co učit, abychom, se v EU nestali občany druhé kategorie.

I. Dvořák 29.7.2021 17:16

Náš právní řád zdaleka není dokonalý, v řadě případů lze zákony vykládat různě. Avšak za to nemůže EU. Díky ní byly přijaty třeba protikorupční zákony, do kterých se žádné vládě nechtělo. EU také nemůže za českou povahu, která právě vyčnívá v případech úplatných soudců. Já také nechápu, jak může státní zástupce být obžalován za trestnou činnost, krácení daní.

V. Kain 29.7.2021 17:11

Oni by soukromníci asi bez dotací klekli podle vás.Ti OSVČ a drobní podnikatelé na dotace nedosáhnou a přesto drží tuto zemi nad vodou.Což se ovšem nedá říci o největším pobíračem dotací Agrofertu.Tam by jejich majitel zaplakal pokud by je nedostal.

R. Langer 29.7.2021 15:46

Tak se za těmi svými Evropany klidně někam odstěhujte, čecháčku. Já raději zůstanu tady Čechem. :-P

V. Povolný 29.7.2021 14:38

Vy jste šťastný člověk, pane Dvořáku. Váš svět je tak jednoduchý. My jsme zkrátka zaostalí a všichni v EU to s námi myslí dobře. Žádná pravidla se nezměnila a všechno bylo jasné od začátku. Sancta simplicitas ...

K. Kužel 29.7.2021 14:03

Italský fašismus je operetní verzí německého nacismu.

K. Kužel 29.7.2021 13:55

Neměli bychom všechny soukromníky házet do jednoho pytle. Jistě, jsou mnozí, kteří se specializovali na luxování dotací, ale o to více je třeba si vážit těch, kteří na tuto špinavou hru nepřistupují.

K. Kužel 29.7.2021 13:47

R^

K. Kužel 29.7.2021 13:47

Za normálních okolností by samozřejmě zdůrazňování národních zájmů bylo zbytečné až podezřelé. Ale tohle NENÍ normální situace. Žijeme v době, kdy bruselští panáci dělají vše pro to, aby se z evropských národů stala homogenní fašírka, a tomu je potřeba se vzepřít!!

M. Valenta 29.7.2021 13:27

Už jste zažil někdy kanál, který by se zavděčil každému a můžete uvést příklad lepší televize.

I. Dvořák 29.7.2021 13:05

J. Davide, jak duchaplné. Co slovo to argument. Argument o tom, jací exotové zde mohou klidně žít a dokonce i diskutovat. Že by již to byla ta demokracie??? O EU asi vít prd. Nebo píšete z Petěrburgu????

J. Zika 29.7.2021 13:01

To snad nemyslíte vážně! Vy jste evidentně neměl co do činění s právním řádem ČR jako účastník sporu, vyšetřování. Jestli žijete v úplné nevědomosti, tak si přečtěte "Škůdce v taláru" pana Jemelíka. Havlova "reforma justice" měla vymýtit možnost posílat do vězení z politického přesvědčení, ale skončila tím, že SE ZE SOUDCŮ STALI NEDOKNUTELNÍ NEODVOLATELNÍ NIKOMU NEODPOVÍDAJÍCÍ SAMOVLÁDCI. Celý systém je prolezlý korupcí, vazbami na politiky, takže "právo" platí jen pro obyčejného občana bez konekcí. Zkuset se soudit s kýmkoliv, kdo "má známé". Můžete být stokrát v právu a dopadnete jak sedlák u Chlumce. Nevím, čím nás v tomto posunulo členství v EU.... Chtělo by to vysvělit než plácat takové fráze.

I. Dvořák 29.7.2021 13:00

B. Jechu, uveďte konkrétně, co jsme při našem vstupu do EU nevěděli. Ono žádné rozhodnutí spolku, který shromažďuje několik členů, není vždy všem podle chuti. Tak je tomu i v EU. Jenže milý "B." lidé v zemích, které jsou již dávno v EU to myslí trochu jinak. Oni to co my se učíme dnes, již dávno zapomněli. Jsou mnohem dál. Když jsem se ve Francii ptal na na jejich státní systém, začali krajem (région) a končili radou EU. Oni jsou EVROPANI, zatímco my jsme zapšklí "čecháčkové", kteří by rádi jen smetanu, ale podílet se na Evropské prosperitě když to něco stojí, to my nechceme. To nám je EU najednou koulí na noze.

I. Dvořák 29.7.2021 12:46

V Šťastný, napřed si ujasněte význam slova totalita. Totalita (cituji) je politický systém, vládnoucí neomezenou mocí, a to EU rozhodně není. Vstupovali jsme do ní dobrovolně, pravidla členství jsme znali. Problém je naše zaostalost a neznalost, které Vy jste typickým příkladem. Naštěstí jste v menšině a tak jen kokrháte, aby jste zůstal pánem na svém hnojišti. Zkuste se zamyslet, čím bychom se po vystoupení z EU živili, když 80 % našeho vývozu směřuje právě do EU. Naše výrobky by podle "Celního kodexu EU" podléhaly dovoznímu clu a tím by se zdražily, byly by neprodejné. Konkurence je tvrdá, náš vývoz do EU by byl rychle nahrazen firmami EU. Příště než něco plácnete, napřed trochu myslete.

I. Dvořák 29.7.2021 12:23

H. Kotaz, naprosto souhlasím, jenže v Česku se střídali mocní politici, kterým zákony omezující jejich řádění, poněkud omezovaly. Zájem prosadit je, byl pak minimální.

F. Kusák 29.7.2021 12:11

Ona skutečně nadějná je, ale ve svém oboru, v ekonomické vědě. Co se týče rady ČT, myslím, že je úplně jedno, zda tam slečna Lipovská zůstane či nikoliv. ČT bude dál strašit jak relikt minulosti svými vybranými pořady a já jen doufám, že se nový parlament shodne na tom, že se zákon o tzv. mediích veřejné služby musí zásadně změnit. Já osobně se na pořady typu "Možná přijde i kouzelník" nebo "Televarieté" dívat nepotřebuji. Nikomu to ovšem nezakazuji, ale ať si to také sám zaplatí. Já ty peníze raději poskytnu charitě.

J. Krásenský 29.7.2021 11:03

Od chvíle, kdy se podnikání "reguluje" dotacemi, není snadné pokládat soukromníky za pravici, natož autentickou. Mnohokrát jsem ve svém okolí slyšel, že bez dotací by podnikat nemohli. Koneckonců, je snad babiš pravičák? Nebo takový soroš...

R. Langer 29.7.2021 10:32

Ano, ale ona tehdy taková NEBYLA, za tím si stojím. A nevěřím, že někdo takový vývoj tehdy předpokládal. Kromě několika totálně pomatených konspiračních jedinců.

No, bohužel, zase měli pravdu. :-(

R. Langer 29.7.2021 10:28

Co že to používáte za slovník? Za takovou vynalézavou definici fašismu by se nemusel stydět ani kovaný bolševik! ;-D

R. Langer 29.7.2021 10:27

Ano, to je fašismus.

O. Musil 29.7.2021 10:25

Ono je vůbec trošku zvláštní, jak se Trikolóra prezentuje, jak na tom aktuálně je a proč je házena do stejného koše s Volným, Okamurou, akorát je trochu naleštěnější. Nejspíš bude společný právě ten nacionalismus, ve vztahu k EU je pluis mínus shoda s SPD, to jest referendum o vystoupení, Volný má jasný czexit (podobně jako Svobodní). Ostatní hesla jako návrat k normálnosti a podobně jsou ve finále dost podobná. Takže se celkově obávám, že Okamurův politický jarmark přitáhne více kupujících a další dvě strany se budou přetahovat o zbytek. Zajímavé je, že Václav Klaus dal od Trikolóry ruce pryč a snad v žádném příspěvku (a že je teď má skoro každý den) jí nezmiňuje. Uvidíme, jestli nakonec někoho podpoří, minule vsadil na mrtvého koně (nechtěl jsem napsat kobylu) jménem Suverenita Jany Bobošíkové.

M. Veleba 29.7.2021 10:04

Můj hlas mají zatím jistý paradoxně díky spojení se Svobodnými a Soukromníky. Ano, mám x výhrad, ale pořád je to pro mě jediná naděje pro autentickou pravici. To, co je ve sněmovně nyní, je jedna velká středo-levice, i když si ODS hlásá něco jiného.