Pondělí 9. února 2026, svátek má Apolena
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

PLATY SOUDCŮM:_ Štědrý platový automat v chudé zemi

Končí rovnost tam, kde začíná talár?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

JM

Při rozhodování o výši platů ústavních soudců by mělo být vzato v úvahu, že se jedná o prestižní posty a o péči o dodržování zákona nejvyššího řádu. Čest pracovat pro vlast na ÚS by tedy měla být honorací soudců sama o sobě.

Mimo na rozdíl od jejich kolegů v terénu žádnému ústavnímu soudci nehrozí nebezpečí odplaty za jejich výroky, často hlavy a paty postrádající.

2 0
možnosti
JB

Myslím, že všem se uleví a to snad docela brzo, až soudce nahradí AI a bude to docela brzo, ostatně šlo by to i nyní problém to asi není.

1 2
možnosti
VN

Mám osobní zkušenost: Spor bytové družstvo versus feťačka, kraválistka, s dluhy na nájemném za celkem 8 měsíců. Trvání cca 2 roky, domluvy, nabídky splátkového kalendáře...nic, jen občasné blití, plivání a posměšky z přízemního okna.

Tak jsme ji v prvním kroku po výstraze vyloučili z BD, pak někde našla právnickou mafii: 30. dne se odvolala ke schůzi, svolaná schůze vyloučení potvrdila, 30. den to dala jí zplnomocněná k soudu. Mezitím, po oficiálním dotazu na dlužnou částku, tato přišla na účet BD i s penálem. Takže soudce při jednání prohlásil: Vám ale přece nevznikla žádná škoda, peníze máte zpět. Vyloučení soud zamítá!

Závěr: Baba vzápětí prodala byt asi za 1/4 tržní ceny tomu, co uhradil dluh, byt byl prodán dál do 2 měsíců. Kdo myslíte, že se (tehdy, asi před 8 lety) o ten melounek navíc podělil? Myslíte, že ten soudce mezi ně nepatřil?

Ano, mohli jsme se odvolat a soudit se dalších 5 let.

Vlastně to byl happy and, pro nás i pro tu soudcovskou mafii.

11 0
možnosti
IP

I75v19o 39P90a39d73r49t67a

15. 10. 2025 11:46

No dopadlo to dobře. Neplatičky jste se zbavili. Jediný problém vidím mimo Vaše družstvo. Nájemník je schopen prodat byt, který mu nepatří. Tam až dospěla bytová nouze a politika našich vládců.

4 0
možnosti
JV

. . . když už, tak českomoravskoslezská společnost . . .

jasně, peníze jsou důležité, hlavně pro ty, kdo je potřebují a nemají. Předcházet debatě o penězích by měly jiné

právně jsme navázali na zločinný režim

československou vlajku jsme ukradli pro sebe

vláda šmelí s kriminálníky - Blažek a bitcoin

vrchní soud v Praze křiklavě porušuje právo, Zdeněk Koudelka, právník, MF Dnes, 15.10.2025, kauza Babiš

soudci rozhodují o svých platech, ano, jistě

Ústavní ,,soud" závazně nalézá nevynutitelné

na co si tu hrajeme? co se ještě dozvíme? že u nějakého ústavního činitele byly v chladničce nalezeny zbytky lidského těla? Že se věc nesmí probrat na veřejnosti, protože se vyšetřuje, vyšetřuje a vyšetřuje . . . ??

8 0
možnosti
Foto

J70i77ř48í 47E45r58b82e15n

15. 10. 2025 9:06

Českomoravskoslezskochodskokrušnohorskosudetskohorácká společnost, když už...

1 2
možnosti
Foto

J45i46ř33í 38E66r91b15e22n

15. 10. 2025 8:40

Ony by pro začátek stačily dvě věci:

1) V Nařízení vlády 341/2017 Sb. která určuje platové poměry ve veřejné sféře, ponechat jen jednu platovou tabulku s tím, že první tarifní stupeň odpovídá legislativně dané minimální mzdě a všechny další tarify se od ní odvozují PŘIČÍTÁNÍM pevné částky v korunách (například každý další stupeň +1000 Kč oproti předchozímu).

2) Valorizaci podle inflace počítat sice v procentech, ale jen pro celkovou částku - a mezi jednotlivé stupně to pak opět řešit PŘIČÍTÁNÍM, nikoliv násobením. Ústa i zadky máme všichni jenom jedny a nikdo z nás si nekoupí pět chlebů namísto jednohom takže školníkovi, sliničáři i soudci by zvýšení měsíčního platu o 1000 Kč pomohlo naprosto spravedlivě.

5 0
možnosti
Foto

J29i65ř24í 77E49r31b57e96n

15. 10. 2025 8:50

Když jsem se před lety zúčastňoval kolektivního vyjednávání v pětisethlavé firmě, prosadil jsem právě tento princip - ne že se každý mzdový stupeň zvýší o například 5 %, nýbrž o pevnou korunovou částku například 4 Kč/h. A k tomu jsem prosadil i zaokrouhlení hodinových tarifů na celé koruny, což v ročním rozpočtu dělalo sice pár desítek tisíc korun navíc, ale každý dělník přesně věděl, že dělá za 87 Kč na hodinu a ne za 86,77 Kč. Mnohem snáze se pak počítaly i příplatky za noční, přesčas, víkendy, nepřetržitý režim atd. Každému dělníku se tak mzda zvedla o stejnou částku a nespokojeno bylo jen pár jedinců s nejvyššími tarify, kteří by při procentním zvýšení získali navíc cca 2000 Kč a při korunovém "jenom" 1100 Kč.

(Částky jsou přibližné, neberte mě za slovo, přeci jenom to už je víc než deset let.)

7 0
možnosti
PK

P41e40t92r 80K93u14b36á71č

15. 10. 2025 8:09

Dovolil bych si navrhnout scénář na Sitcom a Reality show zároveň:

Jelikož opakované nemorální a nespravedlivé výroky Ústavního soudu zvedají platy soudců, za Babiše, za Fialy i všech ostatních vlád.....

Co kdyby se strany napříč parlamentem dohodly na ústavním zákoně "stanovujícím" nový vzorec výpočtu soudcovských platů ?

To by byla mela - ústavní soud by napadl ústavní většinou schválený ústavní zákon ? A pak by podle něj odmítl soudit ??

Nejsme už ve stavu jako Polsko, abychom předčasně penzionovali celý ústavní soud a najmenovali nový ???

13 0
možnosti
Foto

J53i47ř61í 52E91r38b89e84n

15. 10. 2025 8:41

Ústavní zákon stanovuje fungování státu jako celku. Fakt nemůže stanovovat platové poměry.

5 0
možnosti
JM

Ne soudci si v tomto státě žijí nad poměry. Ne soudcovské platy povedou k nárazu do dluhové zdi. To dva a půl milionů nepotřebných důchodců, žijících si nad poměry a ohrožujících budoucnost této země České. Tam je ta rezerva pro navyšování jejich “realitě odpovídajících” platů.

1 9
možnosti
RL

Teď nevím - je to ironie, nebo ne? Dneska si jeden fakt není jistý ničím...

10 0
možnosti
Foto

Když je stát zadlužen, jsou jakékoliv platové automaty nesmysl. Ono ani tak nejde o automat, jako chamtivost.

15 0
možnosti
FN

Plat by měl odpovídat efektivnosti, odbornosti a důvěryhodnosti. Bohužel soudci se povětšinou flákají a neřeší kauzy řadu let. Rozdílné rozsudky v případě shodných trestných činů napovídají, že u soudců mnohdy nerozhoduje odbornost, ale korupce a svévole. O důvěryhodnosti soudců se dá úspěšně pochybovat, protože justiční ryba smrdí od hlavy. Například Baxova zlotřilá neústavní parta potvrdila okradení seniorů o valorizaci důchodů a odůvodnila to dopadem do státního rozpočtu. Aby následně podstatně zvýšila platy politiků a soudcům nejen zvedla platy, ale nařídila jejich vyplacení se zpětnou platností. Zbourat a začít znovu!

15 0
možnosti
RL

"Plat by měl odpovídat efektivnosti, odbornosti a důvěryhodnosti."

To by spousta soudců musela DOPLÁCET!

11 0
možnosti
VM

No, politická konstalace nabírá směr, který mohl přepracovat koeficienty na platy politiků, bafuňářů statní správy i justice,

poučit se mohou ve světě, jaké kde jsou.

11 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz