9.8.2022 | Svátek má Roman


PARLAMENT: Neskuteční hajzlíci

25.3.2021

Situace je špatná a ví to každý, kdo má v mozku víc než jeden závit. Vědci celého světa vymysleli v neuvěřitelně krátkém čase vakcíny, tedy očkování proti COVID- 19. A to je všechno. I poměrně hloupý a nevzdělaný člověk za ten rok, co pandemie řádí, slyšel snad tisíckrát, že na viry nemáme žádný lék. Tak jako nemáme žádný lék na chřipku.

Všechny „léčby“ viróz jsou tedy vlastně jen zákroky na podporu lidského organismu, aby viry zlikvidoval sám. Proto je vir tak nebezpečný. Lidstvo se na běžné viry sice dosti adaptovalo, ale jakmile se vytvoří nové mutace, a ty se tvoří v našich buňkách velice rychle, je zde nebezpečí, že vir zmutuje v hromadného zabijáka.

Před sto lety se objevila takzvaná „španělská chřipka“ a v rozmezí let 1918 až 1920 zabila snad 50 až 100 milionů lidí na celém světě. (Tehdy na konci I. světové války nebyla rozvinuta ani moderní léčba, ani zdravotnická statistika.)

Současná virová pandemie sice zabila dle statistik na světě 2 miliony 700 tisíc lidí, a u nás doma 25 280, ale zdá se, že je to některým politikům málo. Usuzuji tak z reakcí našich tzv. „opozičních“ politiků na požadavek vlády, aby byl „Nouzový stav“ prodloužen po 28. březnu o další měsíc.

Melou do medií neuvěřitelné blbosti, vykládají, že vláda nemá žádné plány, že vláda zklamala, že není potřeba nic prodlužovat. A vykřikují: „My jsme lepší, my jsme lepší…“ a „…tahle vláda je nejhorší na světě!“ Hulákají: „Je to zbytečný, je to zbytečný…“

Zajistit očkování, kterého v Evropě není dost, a pravděpodobně hned tak nebude, není reálně možné (viz divadélko kolem ruské a čínské vakcíny a vakcíny Astra Zeneca). Takže zbývá jediná možnost. Omezit počet kontaktů, dodržovat karanténní nařízení, a tento stav prodlužovat, do doby, než bude většina lidí proočkovaná.

Naši politici a novináři, kteří mají neustále plnou hubu moudrostí, jakže to jinde dělají dobře, si jakoby nevšímají, co se děje kolem nás. Německo (75 270 mrtvých na covid) rozhodlo, že přísná pandemická opatření zůstanou v platnosti až do 18. dubna. A to je na tom Německo z hlediska počtu nakažených a zemřelých na 1 milion obyvatel daleko lépe než ČR.

Také ve Francii již 19. března francouzský premiér Jean Castex vyhlásil kvůli špatné epidemické situaci přísnou uzávěru 16 francouzských departementů a regionu Île-de-France, kde leží hlavní město. Ta bude trvat do 17. dubna. Během dne smí lidé chodit ven na procházky nebo za sportem, ale musí zůstat v okruhu deseti kilometrů od domova. Jednotlivé regiony jsou uzavřeny a policie, stejně tak jako v Německu, dostala příkaz tvrdých kontrol a pokutování přestupků bez výjimek.

Za takovéto situace kolem nás v Evropě, se dnes, tedy 24. 3. 2021 předvedli naši politici jako parta bezohledných hajzlíků, kteří lžou a snaží se využít těch nejnižších pudů obyvatel. Po jednání o prodloužení „Nouzového stavu“ blábolil úplně mimo mísu například předseda hnutí STAN Vít Rakušan, že se nemohli dohodnout, protože: „Pro nás bylo klíčové řešit nedostatečné kompenzace a návrat dětí do škol.“ Takže přeplněné nemocnice, to, že umírá každý den kolem 200 lidí s covidem, není pro STAN důležité. Dále vzkázal: „Pokud jsem dnešní jednání s premiérem a spol. pochopil správně, jediný jeho plán je pokračovat v současné podobě lockdownu – zavřené okresy, zavřené školy aj., bez nějaké představy, co dál. Toto naši podporu mít nemůže.“ A co by asi pak Rakušan navrhoval? Že se bude obyvatelstvo kropit z letadel svěcenou vodou z Lurd anebo má tajný kontakt na nějaké zázračné léky? Nemá nic, jen žvaní, aby získal v podzimních volbách hlasy hlupáků.

Vysokoškolský profesor z ODS, co se pokoušel sám ze sebe udělat presumtivního budoucího předsedu vlády a jehož strana neustále ztrácí voliče, pan Fiala, pronesl výrok: „…že anticovid tým Spolu (TOP 09, ODS a KDU ČSL) navrhuje, aby se s postupným návratem dětí do škol začalo k 12. dubnu.“ Jak na ten termín přišel a čím by ho odůvodnil, neprozradil. Ovšem jak pravil: „ Premiér dnes na společném jednání odmítl jakýkoli termín (zahájení školní docházky) potvrdit.“ Bodejť by ne, za dnešního stavu, kdy se u nás rozšířil agresivní britský virus a objevuje se jihoafrický, by mohl potvrdit nějaký termín jen šílenec. On to profesor Fiala dobře ví, to je jen taková politická sprosťárna, takový nechutný podraz. Vláda podle předsedy ODS evidentně žádný plán nemá a hazarduje s budoucností dětí a mladých lidí. No, normálně myslící člověk z toho usoudí, že ten kdo hazarduje s budoucností našich dětí a vůbec celého národa je pan Fiala.

Dále už je zbytečné komentovat pana Okamuru a další. Z nich všech je cítit jen neukojená touha po moci, bažení po křeslech a prebendách a až patologická nenávist vůči Babišovi. Touha dostat se k moci i přes mrtvoly. Nikoli obrazně, ale bohužel naprosto reálně.

Ovšem nenávist není program. To by si mohli pánové a dámy uvědomit. Důkazem je krach velké naděje bojovníků proti babišismu – party chvilkových demokratů v čele s mladým svazákem Minářem. Přes veliké peníze, co do nich někdo nacpal, přes podlézavou ochotu ČT je vynášet do nebes i přes krátkodobé využití nespokojenosti lidí.

Lze konstatovat, že se ukazuje, že opozice nemá žádný program, nepřináší žádné podněty a skutečná řešení a je ochotna obětovat pro své cíle i životy tisíců lidí. Činí tak bráněním jakéhokoli rozumného řešení, „házením vidlí“ do jakéhokoliv skutečného návrhu. Jejím jediným programem je „Antibabiš“.

Jo, a než se zase v diskuzi rozběsní někteří „diskutéři“, opakuji snad po sté. Nejsem volič Babiše a rád bych viděl lepšího předsedu vlády. Prozatím ale vidím jen pokřivené a špinavé politické trpaslíky, kterým na nás ale vůbec nezáleží. Ať podle nich třeba všichni chcípneme , jen když se dostanou k moci.