Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seS45m75u19t68n79ý 91K44o33m11i26k
Osobně se domnívám, že tito "zelenní Khmerové" začínají narážet na cosi, čemu se říká ekologovo dilema: Co mám, proboha, dělat, když poslední chráněné zvíře žere poslední chráněnou rostlinu?
V48l65a81s49t38a 25M81o96k70r90ý
B91a24y23o 87X97x
No problém taky tkví v tom, že zelené aktivistky jsou na roztrhání! Cirkulují mezi demonstracemi LGBT a za obranu Rozhlasu a Televize a pak taky ty shromáždění Milionu Chvilek a hmm......pak ještě musí do školy a do toho ty sociální sítě kde musí hlídat jakou rtěnku si vzít a kde je nějaká sleva na babské "krvesaje" .....no nedivme se že je v tom pak bordel. Nestíhají!
O61l90d93ř63i53c39h 14K93a61u72c86k63ý
Nejdůležitější je si při všem udělat „selfíčko“.
P88e12t43r 73K96u10b34á89č
Přestavme si hypotetickou situaci
1. necháme Šumavu sežrat kůrovcem a uschnout (už se stalo)
2. pak přijde gigantický lesní požár
3. po dohoření vyroste na spáleništi smíšený les ?
Odkud se tam vezmou smena původních stromů, které tam rostly před Schwarzemberskou výsadbou v 19. stol. ?
Logické by bylo postupně kácet po malých úsecích a místo toho vysazovat směs stromů podobnou původním pralesům.
Ale to je pracné a nejsou z toho "stovky milionů ročně" za "vynucenou" ;-) kůrovcovou těžbu.
Až pojedete k móři skalnatým vnitrozemím Chorvatska vzpomeňte na Římské a pozdeji Benátské lodě, které vznikly z hustých lesů které tam původně rostly.
Šumava dopadne stejně - půdu odnese voda a vítr - suchá skaliska zůstanou jako memento.
I45v53a62n 65P88o46l12á68k
No, pamatuji i trochu promyšlenější zelené blábolení o tom, že na Šumavě je "přesmrkováno" a že je třeba vysadit jiné druhy stromů a udělat z toho smíšený les. Hurá, já jsem pro. S tím vysazováním se i začalo, jsem pamětník. Ovšem vysadilo se toho směšně málo. Jistě pro to, že nebylo víc peněz. A proč nebylo víc peněz? Protože naivní bezzásahovci se přivazovali ke smrkům určeným k hospodářské těžbě. Proboha, jen na těch smrcích nedat někomu vydělat!
Tak je raději dali kůrovci. ...
Neúcta k tradici předků - pralesy jsme u nás pokáceli někdy ve starověku, ve středověku zde bylo výrazně méně lesů než dnes. Jen jsou to ty prokleté hospodářské lesy...
J74a61r30o62m31i70r 27L11u50k68a57v85s44k70y
Národní park je definován jako území alespoň z 80% v původním stavu. Ale Šumava byla alespoň z 80% uměle vysázena po velké sněhové bouři v r. 1868. A byla osázena .... smrky. Takže umělá smrková monokultura byla ouředním befélem vyhlášena Boubínem. No a odtud se odvíjí řetězec blbostí a tragických výsledků. Mysleli jsme to dobře, dopadlo to - jako vždy (soudruh Červoněnko, UV KSSSR). J.L. end
P30e75t51r 61K91o94t37y26z93a
Smrk jako rychle rostoucí dřevina měla být potravou pro sklářské hutě.
T24o87m97á61š 17K37u37b74í16n
Je půvabné, jak se pan senátor za ODS dovedně vyhýbá odpovědnosti vlastní strany. Kůrovcová kalamita začala v polovině devadesátek za vlády V.Klause (pokračovala za vlády M.Zemana) a hlavní sílu nabrala za 2. vlády M.Topolánka.
U akceleračních zón zmiňuje Motoristy, ale cudně mlčí o tom, za které vlády vznikly.
Bože bode ....
J37i45ř29í 98M52a33j41z28l83í42k
Nějak zapomínáte na hlavní viníky Bursíka, Moldana a celou tu squadru akademických zachránců kůrovce před chamtivou rukou lesních hospodářů. Jejich hlavním nepřítelem v tomto jejich záškodnictví byl V. Klaus.
P32a38v51e48l 55M74a33l85e24č36e54k
A kdo za to může !!! Inu i Jirsova ODS, která v touze vládnou (s Bursíkem), dala tomuto zelenému, v komplexu neomarx-progresivistickému třeštění zelenou.
To nemluvě o tom, že NP Šumava byl původně z nenažranosti protlačen místními majiteli penzionů a současně starosty, tehdy v tom krytými krajskou ODS. To v průhledné snaze přes značku NP turisty pořádně oškubat a sebe nakrmit.
J16a41n 57M67a15t73ě33n18a
Ano, Národní park je ve skutečnosti státem organizovaná masová turistika.
F72r23a93n51t57i98š51e30k 33N27a29v73r21á93t93i64l
Přírodu je potřeba chránit nejen vůči obyvatelům, ale i vůči samé přírodě. Jinak by si dělala co chce, bez ohledu na dotace na činnost zelených aktivistů.
M50i22r47o60s31l13a70v 41K46o58c18i19á72n
Problém není s přírodou, ale s hranicí mezi přírodou a lidskými poli a plantážemi. Příroda si s kůrovcem poradí, ale jak zařídit, aby se z rezervace nedostal ven, když má křídla? Takže je to spíš boj zemědělců s ochranáři a aktivisté jsou to, co aktivisté bývají: lidé, kteří mnohdy nahrazují nedostatek znalostí hlasitým hulákáním.
D69u19š44a98n 90P56o32l12a62n95s17k79ý
Nepořadek, odpadky, černé skládky, kde se podíváš. Holt v demokracii není odvaha pokutovat. Máme tisíce zbytečných úředníků, ale pokutovat nemá kdo.
V94l46a63s12t42a 35M80o31k36r31ý
NATOŽ
drasticky pokutovat pro výstrahu dalším,
že
B10a55y89o 36X94x
PéEs. A za bordel v lese a kurovce može 1/Putin 2/Babiš 3/Macinka (ten nejvic) Pan Kupka to věděl a všem to řikal....a řiká.
P80e87t85e 68B21r64i47c34h
Do lesa kůrovec a požár patří, stejně jako na větrníky nejméně po jednom zachránci planety a biodiverzity.
J83u29r72a 57J94u63r80a87x
Na každý list vrtule.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz