Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J88i39ř39í 42T18o65c64a33u30e32r
Živnostníci byli i za komunistů, jen nesměli zaměstnávat lidi. A socialistické Československo zadlužené nebylo. Ale levičák nejsem.
J62a43r46o29m19í30r 72M25ü68l87l55e75r
Jo ? A kolik jich tady bylo ? Já si z okolí Brna pamatuju jediného "soukromě hospodařícího zemědělce" z nějaké díry u Tišnova. Všichni běžní živnostníci, od ševců přes řezníky až po nejrůznější opraváře, přišli o své obchody a dílny. Pak už fungovali jen jako prodavači a řemeslníci v místních službách pod komunálem.
Co se týče zadlužení socialistického Československa, tak máte pravdu. Spíš bylo věřitelem různých "pokrokových" pastátů celého světa, SSSR nevyjímaje, ale do háje šlo ekonomicky a technologicky, stejně jako celé slavné RVHP se Sovětským svazem v čele.
J69a64n 15Č62e24r88n77ý
Proč autor jednoduše nenapíše kolik průměrný zaměstnanec odvede do státního rozpočtu na daních z příjmů a na odvodech a to samé u průmerneho OSVČ.
A nemusel by mudrovat o levici
V79l60a29s34t86a 50M94o77k86r84ý
I kolik zaplatí OSVČ dalších daní a poplatků povinných.
V11í20t32ě90z75s41l57a80v 80C17í36r86k72v42a
Mám pocit že někde psali že většina vybraných prostředků státu nepochází od drobných podnikatelů. To jistě neznamená, že nedělají služby pro lidi. Jen že si stát má podpořit hlavně ty co ho živí.
J27a77n 33Č34e75r28n29ý
Stát živí zaměstnanci a OSVČ se na to jen koukají 
V86í84t72ě10z96s74l92a50v 51C31í44r71k14v45a
Jako dobrá, ale dogmatické.
Cokoliv musí být pro občany výhodné. Pokud OSVČ vydělávají pro sebe, zaměstnávají lidi a platí daně je třeba si takové hýčkat.
Pokud jen šidí občany na nekvalitních čínských výrobcích nebo vyložených podvodech už to smysl nedává a stát má nastavit určitá pravidla, pro takové byť i likvidační.
Taky by měl stát podpořit mladé a začínající podnikatele. Zavedení mají platit daně. Naopak mafie znamenají menší konkurenci a vyšší ceny.
Taky by si OSVč měli platit důchod. Samozřejmě
J95a79n 43Č22e83r33n54ý
Většinou zaměstnávají lidí za minimální mzdu a zbytek na ruku. Zaměstnanci se pak fii jak malý mají důchod
A11l15e46š 42P51r11o61c73h76á57s98k98a
Jen se obávám, jestli to není naopak. Nejsou to pozůstatky Marxe, ale naopak Marx měl takovou popularitu, protože v lidech je to levicové chování (tím myslím násilné šíření svých vzorců chování mezi zbytek společnosti) zažrané. Kdo tomu nepodlehne a dělá si věci po svém a nenechá si do toho kecat, je podezřelý, je vyvrhel a musí být vyloučen.
F58r45a45n31t50i75š62e82k 65N49a10v30r40á28t81i48l
OSVČ tvoří velkou část střední vrstvy. To jsou lidé, kteří podnikají, produkují hodnoty, platí daně a vychvávají děti. Likvidace střední vrstvy znamená destabilizaci státu a společnosti. Revoluci nebo totalitu. Račte si vybrat.
P52e16t34r 87H19a65t59i38n82a
Bohužel, jenomže, to že budujeme západní stát moderního typu "s rozsáhlou sociální sítí" , musel přiznat kdysi i pan Klaus. Takže si nedělejme iluze , to ohromné přerozdělování musí dělat dnešní stát stejně, i kdyby ve vládě seděl třeba nějaký potomek pana Bati.
Protože aj pan Baťa "dokázal " zajistit kvalitní živobytí jen poměrně omezenému počtu lidí ve svých fabrikách. Víc samozřejmě "kapitalisticky" neplatit.
Ti ostatní nezaměstnaní zbyli na krku státu - a ten jim tehdy vyplácel leda žebračenky.
P58e85t61r 60V53a46ň39u26r60a
Proboha, co to žvaníte, to jako by měl Baťa platit lidi, co u něj nepracují??? To snad nenapadlo ani komunisty....
J96a60n 39Č12e63r26n21ý
Nejvíc živnostníků na hlavu má Itálie, Řecko a Česko.
Průmyslová země 

OSVČ je prostě volební legie ODS a spol. tak jim udělala krásné podmínky . Kdo to v Evropě má?
Ś36á10r11k35a 40S94v65o40b58o24d22o21v73á
Moc se mi líbí jak máte, jako celoživotní zaměstnanec, jasno o životě osvč. Moc kamarádů mezi osvč asi mít nebudete.
Ś67á52r64k80a 71S43v61o74b36o63d15o83v45á
Dalo by se napsat, že 4,5 mil. lidí ( z toho 630 tis. OSVČ) živí 0,5 mil. zaměstnanců financovaných z rozpočtu, 2,3 mil. důchodců a 236 tis. nezaměstnaných. Přesto státní sféra neustále zvyšuje platy, o kterých se většině OSVČ a dělnickým profesím může jen zdát. Něco je špatně.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz
