1.10.2023 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

OSOBNOSTI: Čtvrtá odmocnina

V jednom komentáři k premiérově televizním vystoupení o zkrocení cen energií jsme si mohli přečíst, že „Fialův projev k národu byl čtvrtou odmocninou Churchilla.“ Moje bezprostřední reakce byla dvojí: 1. „Přesně tak.“ a 2. „No a co?“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 26.9.2022 19:27

Mitrofanov psal, ze inteligentni clovek Fialu pochopil. Tedy pochopil, co Fiala rekl, kdyz obcanovi rekl, ze ma setrit energiemi. Ja blbec nepochopil, proc mi to rika, protoze ja blbec setrim kde to jde uz ted.

V. Pavelka 25.9.2022 10:56

Podvod na Rusku se stupnoval , od pádu Berlínské zdi ! Odešli důvěryhodní politici ,západu , A zůstali falešní liberálové ,žijící z mediálních nenávistí a nekonečných požadavků aktivistů a koncentrovaného byznysu pošahaných mediálních magnátů § Až se dostali pod okna Moskvy ? ale pořád je jim to málo !EU8-o

V. Kolman 24.9.2022 22:56

Uhlí ZATÍM!ještě nějaké máme (na jak dlouho - nevím). Co nám brání v tom, abychom se vrátili v čase zpět a obnovili výrobu a užívání svítiplynu? Dost dlouho Pražanům spolehlivě sloužil!

Na pár let by odpadla závislost na dovozu zemního plynu ze zahraničí a získal by se čas na "konečné řešení" tohoto problému.

J. Vintr 24.9.2022 19:56

Politici nám pořád lžou, že špatná je závislost na Rusku. Ve skutečnosti je pro nás katastrofou závislost na Německu. Německo je v totálním krachu, jeho ekonomika se kompletně rozpadá. Nás to samozřejmě postihne také.

P. Hatina 24.9.2022 17:30

Bohužel, ono je to ještě horší než si pan Pecka myslí, a z toho pak vyplývá jeho závěrečný omyl.

Totiž to neustálé proklamované šetření, o svetr víc, a nebo jak zde méně ve vaně, má prosím smysl pouze teď v zimě o pár měsíců/týdnů déle vydržel ještě ten nakoupený plyn z Ruska, nakřečkovaný do zásobníků, je to tak?

Zatímco, pokud by mělo jít o nějaký plyn "odjinud", tak a ta čísla jsou jasná, tak jak se dá prakticky dovážet, by nám sám o sobě vydržel těch pár týdnů v roce . Ehm, rozuměno nikoliv jen tuhle zimu, ale i do budoucna, a na furt, jak se říká. A že se to netýká jen toho vytápění a ohřevu vody, taky je potřeba péct chleba, připravovat další potraviny, energii potřebuje spousta výrobních podniků, zdravotnictví, atd..

To se ale obávám že s takovým projevem "přinesl jsem vám zimu, mráz hlad a zničenou ekonomiku, a napořád " napořád, by ani Churchill neuspěl.:-P

T. Hamet 23.9.2022 22:26

Kdy tihleti vlastizrádní pisálkové furt líhnou? To je na NP během deseti minut už druhej.

J. Majzlík 23.9.2022 22:21

Jaksi se zapomíná na to, že v naší republice žijí i Moraváčci a Slezáčci. A toto přehlížení obou národů je možno považovat za diskriminační, což je v rozporu s vysokým mravním étosem na příklad p. Plevy. Vy všichni lepší lidé, otírejte se, prosím, o nás rovným dílem. Ať nestrádáme pocitem naší nadbytečnosti. Nejsem nějaký zastydlý národovec, běží o spravedlnost. Tíhu čecháčkovství budeme lépe snášet, když si ji dobrovolně rozložíme na větší plochu, viz vzorec P = F/S.

M. Pivoda 23.9.2022 21:52

Byl mi e-mailem doručen (přeposláním) e-mail s následujícím obsahem. Nekomentuji, pouze informuji. Jak jsem nakoupil, tak prodávám:

Za veřejný výrok "Petr Fiala je vůl" prý hrozí v Česku občanům až 23 let vězení. Z toho: 3 roky za urážku, a 20 let za vyzrazení státního tajemství.

M. Pivoda 23.9.2022 22:16

... Škutina nenapsal článek, že prezident (tehdy Antonín Novotný) je vůl, jen to kdesi řekl. A šel sedět, ...

M. Pivoda 23.9.2022 22:19

https://g.cz/novotny-je-vul-rekl-vladimir-skutina-a-dostal-deset-mesicu-za-urazku-prezidenta-dnes-by-sla-za-mrize-pulka-republiky/

V. Kolman 25.9.2022 5:03

"Fousatej" vtip. Poprvé jsem ho slyšel snad už za "panování" presidenta Antonína(?) Novotného. Potom až za Gustáva Husáka.......

M. Pivoda 23.9.2022 21:45

Cituji z článku: "... Když Británie za války čelila blokádě, jedním z hesel se stalo „Šest palců vody ve vaně – to je vlastenectví!“ Nikdo nedemonstroval za teplou vodu; zato prý lidé do týdne vykoupili metry a pravítka. ..."

Komentář

I v době 2. světové války občané byli vyzíváni, aby šetřili benzin při své osobní dopravě kamkoliv. Sdílení automobilů se tehdy stalo trendem. Objevil se v Československu i plakát, který občanům sděloval: "Kdo jede (v automobilu) sám, jede s Hitlerem".

P. Hatina 24.9.2022 17:10

Prokristapána, kde jste tyhle bajky vyčetl? Za druhé světové dokonce ani Československo neexistovalo, bylo rozděleno na Protektorat Böhmen und Mähren (jak z názvu vyplývá, pod kontrolou Německa), a Slovenský štát (takto fašistický stát a spojenec Německa).

A jako že se tehdy nikoliv "šetřilo", ale ty dodávky energií byly silně omezované, tak na tom plakátu mohlo leda tak stát ". Kdo jede (v automobilu) sám, jede proti Hitlerovi...

M. Pivoda 24.9.2022 17:56

Komentuji bajky P, Hatiny

1. Výraz "na území Československa platí". Proč? Protože ten stát byl po válce skutečně obnoven. Kým a jak obnoven? To už v době Hitlerova záboru komentoval československý prezident E. Beneš: "Tuto (zoufalou) situaci může zachránit jen Pepík, čímž myslel Josefa Visarionoviče Stalina." ...

2. Plakát "kdo jede sám, jede s Hitlerem" jsem skutečně viděl.

P. Hatina 24.9.2022 18:19

Obnoven, až po válce. Za války, naopak západní letadla bombardovala strategické podniky, železnice i zdroje energie i u nás ".."na území Československa", a tím škodily Hitlerovi. Že je to tak?

K. Křivan 23.9.2022 19:31

Pan Pecka se ukázal jako presstitut. Jeho článek je snůška lží. Sprostých, pitomých lží.

O. M. 23.9.2022 19:13

Nebylo té vody jen dva a půl palce?

J. Gutvirth 23.9.2022 18:54

[UA]R^R^R^[>-]:-)

V. Kolman 25.9.2022 10:30

V Čechách se spořiví občané SPRCHUJÍ!

J. Černý 23.9.2022 18:08

Rusko nás bombarduje jako Německo bombardovalo Velkou Británii? Rusko nám potápí lodě s LPG ? To my hrdinně jsme vyhlásili blokadu na dodávku plynu, ropy apod z Ruska. Ale proč jsme se ohnuli a vzali od Rusů uranové týče do našich jaderných elektráren ? Němci nás donutili, naše elektřina by jim velmi chyběla.

Co začalo na Ukrajině krvavým Majdanem 2014 a protiústavním svržením ukrajinského prezidenta Janukovyče ?? Kdo zkoušel nové Rumunsko ? Proč se toho převratu účastnili i naši pseudopolitici Schwarzenberg,Kocáb Pánek ? Proč se tam angažovalo NATO a EU ? Takové mise bez pozvání oficiálních představitelů státu jsou pro NATO-EU normální ?

Jak se po roce 2014 zlepšil život Ukrajinců? Oligarchové začali rozdávat peníze, korupce zmizela a cca 10 milionů Ukrajinců se tlačilo na hranicích, aby se vrátili do kvetoucí země? Zlatý voči.

Banderovci začali pronásledovat a vraždit Ukrajince, kteří nesouhlasili s pučem. Začala se zakazovat ruština na středních školách a výššich, ruský psaná média a televize byly zakazovány a potlačovány. Najednou EU a EK k tomu mlčela. Proč ?

K. Křivan 23.9.2022 16:48

".. jsou ochotni hodit Ukrajinu přes palubu a dohodnout se s Putinem na čemkoliv, jen když nám dá plyn laciněji. " Alespoň tak, jak ho dostávají Maďaři !

Nemůžeme házet Ukrajinu přes palubu, protože s ní nejsme na stejné lodi. Ne s Banderovci, ne s Azovským plukem, ne s multimiliardářem Zelenským.

Je nám líto těch nebohým ukrajinských kluků, kteří musí umírat za multimiliardáře a olygarchy. Ale když my budeme mrznout, tak se pro né nic nezlepší. Pořádek si musí udělat na Ukrajině sami. Zbraní mají v rukách dost.

J. Hejduk 23.9.2022 15:47

Kdybych napsal svuj nazor na autora, tak uz bych nenapsal uz nic vice, protoze by me vykopli. Rusko muze za Green deall? Podil na tom ma, nebot posilalo penize neziskovkam, aby se zastavilo jadro a uhlene elektrarny. Ale hlavni vinu na tom maji zelene bezmozky, kteri nemaji o technice ani paru. A dalsi politici (nechci jmenovat), trebaze meli nekteri technicke vzdelani ( v oboru pribuznem energetice), tak, aby neprisli o posty postavili se do cela Greendealu, misto, aby ostatnim vysvetlili, jaka je to kravina. Az u nas bude polovina vesnice palit petky v kamnech, to pak teprve bude Green deal. !!!!!!!!

J. Černý 23.9.2022 15:44

No to je zase Pecka ;-D

P. Novotný 23.9.2022 15:03

"Za kapitulaci před Ruskem demonstrovalo na Václaváku sedmdesát tisíc lidí" -- opravdu za kapitulaci před Ruskem, autore?! Jestli tato vláda před někým kapitulovala, tak je to EU s Německem v čele. Výrobní cena u nás vyráběné elektřiny není závislá na ceně plynu jak moc dobře zajisté víte, protože plyn k výrobě elektřiny nepotřebujeme. A taky zajisté dobře víte, že vysoká prodejní cena elektřiny je způsobená jejím nesmyslným prodejem přes energetickou burzu, která určuje i ceny pro přímé kontrakty. Navíc nebýt Německa s jeho spalováním obrovských kvant plynu pro výrobu elektřiny, ceny zemního plynu pro topení a průmysl by nebyly zdaleka tak vysoké, Putin Neputin.

P. Diviš 23.9.2022 15:40

Vláda před EU, blázni na Václaváku před Ruskem. Dělba práce.

D. Polanský 23.9.2022 14:19

A Churchill nemohl rozchodit, že v 1945 nebyl opět zvolen ministerským předsedou. Místo něj, nějaký neznámý chlápek. Proč asi?

P. Han 23.9.2022 14:22

Spočítali mu to, že kvůli němu vyhráli válku.

R. Langer 23.9.2022 14:43

Přesně tak, už nebyl potřeba, tak mu to dali sežrat. :-(

P. Diviš 23.9.2022 15:42

Co to je, "nemohl rozchodit"? Že to s Atleem byla chyba, zjistili Britové až později, někteří vůbec. Normální průběh.

J. Pšenička 23.9.2022 13:55

Vy Čecháčku, Fiala je čtvrtou mocninou blba. Současná katastrofální situace je přímý důsledek zhovadilé zelené (dnes už spíše hnědé)politiky EU a 4. říše. Válka mezi USA a Ruskem vedená prostřednictvím Ukrajiny není mojí válkou a proto kvůli ní nehodlám platit násobky cen, dokonce i ve srovnání s jinými státy EU. Jestli vám vyhovuje sklepní teplota v bytě mě vůbec nezajímá a nehodlám se vaší radou řídit. Zločinec Fiala odmítá využít byť jedinou možnost z těch, které odborníci navrhují a jsou schopni realizovat a proto se připojuji k těm, kteří žádají demisi jeho "válečného" kabinetu.