1.12.2023 | Svátek má Iva


OMLUVA: ČSSD už není ČSSD, nýbrž SOCDEM

28.9.2023

Jistý pečlivý čtenář Neviditelného psa mi napsal, že ve svém příspěvku píši o neexistující straně a současně mě obvinil z povrchnosti. Má pravdu, chyboval jsem.

Ve svém příspěvku o politice sociální demokracie v současné době jsem použil tradiční (alespoň pro mne jako člověka dost pamatujícího) zkratku ČSSD. Titulek zněl ČSSD vsadila na „čertovskou“ kampaň a můj komentář se týkal současné billboardové kampaně sociální demokracie. Jenže mi uniklo, že zkratka ČSSD byla současným vedením partaje na čele s Michalem Šmardou zavržena a strana má novou zkratku SOCDEM. Mimochodem, pokud si dobře pamatuji, socdemák byl v podstatě hanlivý název pro členy sociální demokracie. Jenomže jak se zbavit nálepky kolaborace s hnutím ANO, která přivedla bývalé vedení strany ke krachu ve volbách roku 2021? A Šmardovo vedení se po letech rozhodlo starou značku zahodit včetně loga a strana tak má „novou tvář“.

Velmi se tímto omlouvám těm, které můj článek o billboardové kampani SOCDEM zvedl ze židle a říkali si – ten Bartoň, to je pitomec, vždyť píše o straně, která neexistuje! Inu, omlouvám se, zprávu o změně názvu strany jsem nezachytil a chyboval jsem.

Jinak si ovšem musím bezvýhradně stát za svým názorem na trapnou billboardovou kampaň SOCDEM, která z Petra Fialy dělá čerta a obviňuje ho ze sobectví, zatímco SOCDEM myslí na nás občany a důchodce úplně nejvíce ze všech stran.

Takže co na návrat SOCDEM do poslanecká sněmovny říká anketa u článku Fiala jako čert z komiksu. Nová kampaň SOCDEM si utahuje z premiéra? Na otázku „Podaří se SOCDEM vrátit do Poslanecké sněmovny?“ odpovědělo celkem 1714 čtenářů s tímto výsledkem:

soc

Uvidíme, zda „čertovská politika“ SOCDEM pomůže k návratu do sněmovny. Podle mého soudu těžko, protože většinu voličů sociální demokracie odloudilo hnutí ANO a jak známo, Andrej Babiš je mnohem lepší populista než Michal Šmarda.