Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PH

Že nutno připomenout .těch v závěru zmíněných 22% pro koalici SPOLU je zoufale málo a Fiala to dobře ví. V parlamentních volbách by potřeboval tak 20% pro kandidáty ODS a dalších aspon 6-8, aby mohli ty volby vyhrát.

V parlamentních volbách se nedává zlatá a střibrná medajle, tam se jede tvrdě na výhra - prohra.

VK

ODS se proměnila v KDS, sloučila se s ní v devadesátkách a křesťanští demokraté ji ovládli. Všichni premiéři po V Klausovi byli katolíci, Jan Zahradil a Alexandr Vondra jsou jedni z posledních ódéessáků.

SS

Je pozorohodné, jak vy, Bartoni, máte péči o ODS, přitom jste taková Babišova pseudonovinářská filcka.

Foto

Ovšem je hodně podnikatelů a různých špekulantů, kterým právě ODS vyhovuje.

LN

Dědku, ty už taky nevíš,co bys kde plácnul za blbost, že? Založte si se Šejnou, Pivodou a Radou klub!

Stačí se ohlídnout za Babišem a spol... a nejenom za ním! !!:-P

LZ

L66u17i78s 13Z51í62d33e18k

20. 6. 2024 13:46

Fialenko udělal z kdysi volitelné ODS "béčko" eurobolševické NETOP09. A tvrzení , že ultralevicoví extrémisti Piráti je středová pravice svědčí o jeho mozkové paralíze. A "tohle" nám tu řídí zemi .....!

JJ

J26u63r15a 88J83u25r58a27x

20. 6. 2024 13:19

Fiala vede stranu do chomoutu ... no, lidověji a výstižněji bych to vyjádřil tak, že ji vede do prdele. To pravím jako dávný volič ODS, dnes ovšem pro mne už volitelná není ani samostatně, natož spolu se slepencem Spolu.

A jsou-li voliči ODS převážně v té nejstarší části populace nad 60 let, pak je ztrácí především tam. A že nezískává voliče v nejmladších voličských ročnících - inu, na to ještě není dost zelená, progresivní, levicová, eurohujerná a woke; ale snaží se seč může. Alternativně nezískává voliče v nejmladších voličských ročnících z téhož důvodu, pro nějž je nezískává, nýbrž ztrácí, ve všech voličských ročnících - že je moc zelená, progresivní, eurohujerná, levicová a woke.

LN

:-) R^ Díky, že jste to napsal i za mě. Ať už Fiala směřuje kam chce, pro mě je to nevolitelný pitomec. Pracovně mu říkám "Hurvajs". ;-)

MP

M54i85r57e55k 38P87e85s84a17t

20. 6. 2024 13:11

"Co započal Topolánek, to Fiala dokončil. Spolu skončí spolu. Současní voliči ODS už nemají nic společného s dřívějšími voliči této strany."

Co si tady lzete do kapsy, modrobolsani, od prvni vetriny sveho vzniku byla partaj modrych bolsanu stranou zlodeju/praskacu/kolaborantu/fizlu komunistickeho rezimu, od svych starsich rudych brachu se "lisila" pouze tim ze prebrala tzv. pravicackou retoriku=pravicaci pouze hubou, a jejich volici byli stejny hnuj, tehdy i ted.

JJ

J68u82r69a 13J59u20r45a61x

20. 6. 2024 13:24

No, Vy jste asi ODS ani tehdy nevolil, Ticháčku. A kohopak jste tedy tehdy volil? Socany, flanďáky, komanče?

VP

Fiala je odstrašujícím příkladem jak do dopadne, když se z politiloga stane politik. On působí seriózně, je dobrý rétor a solidně působící veřejné vystupování má dobře nacvičené díky své profesorské minulosti. Horší je to ale s faktickým obsahem jeho sdělení a s plněním předvolebních slibů, díky kterým spolu s dalšími vyhrál volby. Srovnání je velmi jednoduché, to si může udělat každý. Předvolební Fiala a Fiala premiér, to jsou dva naprosto odlišní jedinci. Ale v průběhu jeho politické kariéry jsem si všiml ještě další věci, která výrazně vystoupila na povrch v souvislosti s eurovolbami: Není důležité plnit sliby, vyhrávat volby a další podobné věci. Nejdůležitější je umět všechno správně vysvětlit a zdůvodnit. Vrcholem tohoto umění je interpretace porážky jako vítězství. V této věci Fiala dosáhl vysoké úrovně, ale ani jeho političtí souputníci v tom nezaostávají.

Pokud se týče toho, kam směřuje ODS, tak evidentně do politické bezvýznamnosti, podobně jako předtím ČSSD. Je to zřejmé ze směru, který tato kdysi pravicová strana pod vedením Fialy nastoupila a také z toho, že není patrná sebemenší snaha o nápravu. Snahu o získání voličů prostřednictvím korespondenční volby nepočítám, ta je spíš projevem bezradnosti a úpadku. Co je to za "politiky", kteří si potřebují takovýmto způsobem opatřovat voliče?

JK

J98a12n 49K62i40n16č59l

20. 6. 2024 11:45

Já takovou stranu znám: německou CDU-CSU.

Podstatná je však jiná věc, bohužel velmi česká. Demokratická část politického spektra si nemůže dovolit nechat propadnout 5-8% hlasů pro TOP09 a KDU-ČSL. Bez nich je šance na výhru nad mafiány a populisty nulová. A to by pak vedlo k velkému zamyšlení, jestli nenastal čas sbalit rodinu, prodat dům a odstěhovat se do Drážďan. Oproti této vizi je pro mě přijatelný jakýkoliv kompromis v rámci Spolu.

Hodně štěstí v Drážďanech, kde mají většinu v radě Zelení a brzy tam bude vládnout AfD.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz