19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vlastimil 20.7.2006 12:17

Proč taky dokola?

Pořád dokola o jedné písničce - opravdu si myslíte, že jsme všichni nesvéprávní a neumíme (či snad před vlastním svědomím ani nemůžeme) posoudit, co je "slušné či neslušné" ve svém vlastním (osobním) rozhodování? Já osobně jsem natolik sebestředný, že se nepotřebuji už od překonání puberty na nikoho vymlouvat, že může (je případně vinen) za má osobní rozhodnutí, postoje i selhání.

Co to jsou za bláboly o jakýchsi "komunistech",  rozesetých snad napříč vším tím politicko-občanským a podnikatelským spektrem.  Jsou tam přece všude jen lidi, jednající a rozhodující se v konečném projevu jen podle svého svědomí. Slušně nebo neslušně. A každý má jedinou a jedinečnou povinnost, najít si mezi všemi - a v souladu se svým svědomím - svoje místo. Proč do těchto individuálních postojů mícháte např. existenci jakýchsi KSČM (zde jako činitel "objektivně" negativní) a nebo přes křesťanství snad jakousi KDU-ČSL  (jako činitel snad pozitivní)? Proč a k čemu je nutné míchání jablek s hruškama, tedy individuálního a společenského do jednoho pytle? Rozdělte si to na dvě kopy a vyjde Vám, co se to vlastně děje. Nebo se jen cítíte něčím podstatným vinen či něco kryjete, že vás to nutí takhle se prezentovat strachem a svoji bezmocností? Život je přece o něčem jiném a pořád platí, že "zmýlená neplatí " a "kdo se bojí, nesmí do lesa".

Nemůžete zkusit z Vašich osobních a bohatých zkušeností vydestilovat něco pozitivního? Třeba i k pousmání, protože každá naděje se přece usmívá a umí oslovit i zabedněnce. Škoda každé zkušenosti, která skončí ve šmelcu, jako vše beznadějné, a nikdo se tak nepoučí.

° 19.7.2006 19:26

Milý Šedovousi,

pokud jsi pod nickem Faust oslovil bývalého účastníka PvF, pak věz, že ten Faust se už na Psu příliš neobjevuje (a už vůbec ne pod nickem Faust, ale pod ° - čemuž já osobně říkám malinkatá nula).

Pěstuju si svůj blog Země ticha, vedra snáším tak, že je raději nesnáším...

A taky Tě zdravím...

Šedovous 19.7.2006 19:31

Ach tak já občas používám " ˇ "

tak zdravím digrííí, já tomu zase říkám stupeň......;-)

° 19.7.2006 19:38

Re: Ach tak já občas používám " ˇ "

no oni mi tady říkaj různě: kolečko, kroužek, taky stupínek (jako zdrobnělinka od toho Tvého digrííí). A taky jsem (heč...) už jeden čas figuroval ve slavné STEMově jedenáctce (jenomže pak mě nezaslouženě vyhodil).

:-D:-D:-D

L. Vejr 19.7.2006 19:19

Prozření jako následek ztráty poslaneckého mandátu

Kdyby pan Hofhanzl  ještě dnes seděl v parlamentu, prokletí české povahy a šlendriánu by  docela určitě zůstalo neodhaleno a všichni ti frustrovaní ublíženci toulající se po internetu by neměli co opisovat a nadšeně chválit.

mik 19.7.2006 20:23

Re: Prozření jako následek ztráty poslaneckého mandátu

A ty jej znas, ze se to odvazujes tvrdit?

Charlie 19.7.2006 19:14

taky jsem si to uložil.

po dovolené se k tomu vrátím, Je to článek na pomalé čtení, proložené přemýšlením.

Díky autore !

Šedovous 19.7.2006 18:40

Sem zapoměl,

vytiskl a budu šířit......Hodně zdraví přeji....

Šedovous 19.7.2006 18:35

Pane Čestmíre,

dávejte si pozor na přechodech pro chodce. Jinak podepisuji.

Pamětník 19.7.2006 15:57

Chaos

Prvním krokem k chaosu v českých zemích byly události v r. 1918! Od tohoto roku není v Evropě klid ani pořádek. Masaryk, Beneš a Štefánik a další rozbíječi jsou osoby nehodné obdivu.

jasan 19.7.2006 15:27

pan Hofhanzl....

tuto hru hral a s nim cela jeho strana velice rad... byvsi vykopnut, svadi to na " ONI"....

mik 19.7.2006 20:25

Re: pan Hofhanzl....

Zvanis hovadiny, Hofhanzl i vramci "sve" strany patril k osamelym rvacum, kteri to netahli s bolsevickym davem vsech odstinu.

starosta 19.7.2006 13:46

Prokletí české povahy a šlendriánu

Po dlouhé době zhodnocení stručné, věcné, vystihující i současný vývoj "politiky" v naší zemi. Protože pamatuji o málo více jak pan Hofhanzl (na př.i noční buzení gestapem při prohlídkách bytů i v okolí Prahy po atentátu na Heydricha), nemohu vůbec v ničem říci, že Čestmír Hofhanzl nemá pravdu. Rozhodně je to přínosnější než jakékoliv diskuse u stolů historiků a polilotogů,prostě "odborníků"!

Příspěvek jsem si vytiskl a přikládám ke knížečce o 90 stranách od Radovana Šimka z r.1998, vydala Votobia: "Tak pravil Čestmír Hofhanzl."

Všem, které to zaujalo, přečtěte si tuto drobnou knížku se  skutečnostmi po sametovém podvodu, které jsou dosud mlženy a utajovány, zejména nedávnými i současnými "vysokými politiky".

Malý Aston 19.7.2006 13:14

Souhlasím!

V podstatě musím souhlasit.Článek jsem si vytisknul a ještě se k němu vrátím. Argumenty,které uvádí autor mohu povrdit svými poznatky a to od doby,kdy jsem začal chápat dění kolem sebe a to od data úmrtí Stalina,kdy jsem byl otcem zmlácen,protože jsem hrál fotbal a nějaké zvonění zvonů mě mohlo být ukradeno.Ne tak uličnímu členu Stb,který to šel ihned hlásit,že jsem neplakal jako on nad úmrtím Stalina,který považoval za konec světa.To že revoluce 1989 byla připravena Stb,KGB a ÚV KSČ se již několikráte potvrdilo včetně postojů jejich aktérů v přímé podpoře komunistů jak v ČSSD tak i KSČM.Oni skutečně jen chtěli přemalovat štít a začít budovat kapitalismus pod vedením KSČM a ČSSD. Jenže vnější podmínky jim v tom zabránili. Převod majetku KSČ a ROH do akciovek,je tím nejlepším argumentem. Paroubkův pokus o změnu volebního zákona k zamezení vstupu nových politických uskupení do parlamentu je toho jasným důkazem. Vždyť postačí,když se počet poslanců změní na 199 nebo 201. Dle mého by postačil počet 99 a 101. Autor očekává,že někdo něco řekne. Nikdo nic neřekne,všichni ti,kteří řvali,že socialismus a komunismus jsou nepřátelé pokroku a udělali si z toho dobrou živnost,jsou zalezlí a tetelí se blahem,jak jim to pěkně ten blbý národ žere.

Marielle 19.7.2006 12:30

100% souhlas

....marnost, marnost ,nic než marnost, přesto moc děkuji za článek.  A jako už tolikrát mi nezbývá než pošetilá útěcha, že jsem se mohla narodit třeba v S.Korei, Ugandě, Iránu....

jogín 19.7.2006 12:13

Článek ukládám.

Nemyslím si, že zdejší způsob vlády je vyjímkou, jinde jsou podobné tendence jen o hodně slabší a lépe maskované. Viz Enron atd, o obchodnické morálce v záp. Evropě nemluvě. Kapitalismus se od vikroriánských dob dost  změnil a s nástupem globálních společností silnějších než mnohé vlády se demokracie mění v demokraturu. V současné době neúměrně rostou neproduktivní náklady- marketing je a zisk je často větší než náklady na výrobu, čili efektivita a konkurenceschopnost klesá. Bylo by na čase vymyslet něco nového.

XAKROO 19.7.2006 10:56

Děkuji

Děkuji za článek a vyslovení Vašeho názoru.

r 19.7.2006 10:00

Ach jo

zase další spiklenecká teorie. Možná máte, pane Hofhanzle, pravdu, ale podobných teorií už tady bylo trochu moc. Jedni tvrdí, že za nitky tahá Velký Žid, jiní zase všude vidí muže v černém a mimozemšťany a vy máte ty své kapitalistické komunisty a KGB. Upřímně řečeno pokud by někdo byl tak schopný, aby dokázal tohle všechno nenápadně řídit z pozadí pomocí nastrčených figurek, tak bych mu tu světovládu snad i přál.

A mimochodem předseda JZD Slušovice se jmenoval František. Jozef byl (je?) jeho bratr o kterém se říkávalo, že je to největší opilec ve Slušovicích.

Faust 19.7.2006 9:43

Hofhanzl je bílý kůň: aspoň podle toho, co o sobě říká

Problém je v tom, že pan Hofhanzl přijetím samotné funkce poslance ČNR a PS se sám stal dobrovolnou součástí „hry na demokracii“, která – jak naznačuje – byla jen pro veřejnost určenou zástěrkou pro legalizaci onoho „mocenského kapitalistického komunismu“. Takže i on sám se vlastně stal - jak to tak strašně rád píše o jiných – pouhým „bílým koněm“.  Domyšleno prismatem jeho vlastní logiky…

Na Hofhanzlových názorech je především překvapivé, jak je strašně moc vklíněn do myšlenkových schémat marxisticko – leninské filosofie a vědeckého komunismu. Viz třeba jeho výrok. „Sametová revoluce“ nebyla společenskou revolucí, pokusem o systémovou změnu stávajících společensko-politických způsobů, nebylo v ní vědomého úsilí o odstranění privilegované parazitické společenské vrstvy stvořené komunismem.

Tahle věta by se mohla klidně ocitnout v jakékoli příručce vědeckého komunismu, protože přejímá leninsko-stalinský výměr revoluce jakožto důležitého mezníku při vědomém odstraňování moci vykořisťovatelské třídy (všimněme si, že Hofhanzl pouze místo „třída“ říká privilegovaná společenská vrstva, a nenechává ji vykořisťovat, ale parazitovat).

Všichni ti čeští „konservativci“ od Klause po Hofahnzla nám pod tímto označení znovu a znovu nabízejí jen starý osvědčený marxismus, jenom s tím rozdílem, že si v něm pilně přepólovali kladná znaménka na záporná a záporná na kladná.  Ani tak hodnému a vnitřně poctivému člověku, jako je Hofhanzl, nikdo nikdy neprozradil, že „komunismus“ a „kapitalismus“ nikdy neexistovaly, že je to jen součást propagandy, kterou komunisté lidem snadněji vymývali mozek… Ale on se bez těchhle pojmů neobejde, a kdyby nesměl napsat „komunismus“, kapitalismus“, „komunistický kapitalismus“ nebo „kapitalistický komunismus“, tak by se chudák ani neuměl vymáčknout.

Více k tomu viz: http://blog.lide.cz/johanesdoktorfaust/2006/07/19/71

Em 19.7.2006 12:29

Re: Hofhanzl je bílý kůň: aspoň podle toho, co o sobě říká

R^

Šedovous 19.7.2006 18:52

No Fauste,

že by ti kapitalisti bez těch marxistů třeba ani nevěděli že jsou kapitalisti a co je to vlastně ten KAPITÁL a místo o vykořisťování se furt mluvilo o bohatsví národů jak za praotců politické ekonomie....;-)

Jinak zdravím, jak snášíš ty vedra ?

mik 19.7.2006 20:28

Re: Hofhanzl je bílý kůň: aspoň podle toho, co o sobě říká

Rv

B. Moll 19.7.2006 9:21

Úvahami o "české povaze"

 začíná  většina projevů frustrovaných, zahořklých a zhrzených jedinců, kteří se chtějí mstít společnosti za skutečná nebo domnělá příkoří.  Je to česká specialita, příslušníka jiných národů by asi nikdy nenapadlo řešit své osobní trauma obžalobou "národní povahy".

StandaT 19.7.2006 9:20

To autor

napsáno tak, že by člověk téměř uvěřil. Takovýto článek vyžaduje od čtenářů jednu věc: důvěru v autora.

Financování puče v LDS před volbami 96 a následné rozkradení této strany Vašimi lidmi, pane Čestmíre, naneštěstí pro Vás, nezapadlo.

Máte pravdu v jednom: vždycky se najde někdo, kdo na sviňárny upozorní i po letech.

JK 19.7.2006 8:57

Dobré postřehy, chybné závěry

Bohužel mi z celého článku ční "jak jsou ti Češi hloupí a neschopní, že mě nevolili". Kdyby se článek rozebral, našlo by se spoustu nesrovnalostí a hlavně srovnání s Německem či Francií by celý článek zcela rozvrátilo, např. přoč tam jsou podobné nálady, když komunismus nezažili.

Narozdíl od autora si nemyslím o národní povaze tolik špatného. Naopak vidím silnou vůli přežít a staletý zvyk proti zlu nebojovat, ale ochočit si ho. Toto pozitivní přesvědčení si přivlastňují komunisti (myslím přestárlé řadové členy) a vedení si díky nim vychcaně zajišťuje úžasný život, na který by si nikdy nevydělali.

třetí 19.7.2006 8:44

Je to všechno spiknutí ???

Je to spiknutí , tak jak to vidí pan Hofhanzl ? A kdo je tedy tak mistrovsky řídí ?? Nebo celá naše porevoluční minulost a současnost je obrazem bídy světa, který neví kudy kam zaslepen konzumem, násilím, pokleslými americkými akčními filmy a přihlouplými pořady paní Bubílkové ?? Cožpak mohl ,v pozadí stojící geniální velitel této trapné reality šou, vědět ,jak že se vybarví v prognosťáku připravovaní Klaus, Dlouhý, Tříska, Dyba ?? Vždyť kupónovka je názornou ukázkou jejich profesionální úrovně. A to si pan profesor, co neodučil ani hodinu a jehož habilitační i profesorská práce se záhadně ztratily, myslí ve své nebetyčné ješitnosti, že neprávem nebyl oceněn Nobelovou cenou.

Ne, pane Hofhanzle, takovýto scénář reinstalace kapitalismu v Čechách by nenapsal ani největší absurdní fantasta. Jaksi se mi z vaší analýzy vytratil vliv Západu, zasazení společenských změn do mezinárodního kontextu. Kdopak že nám tu platil disidenta Havla, který dojížděl do práce v trutnovském pivovaru z Hrádečku mercedesem v době, kdy běžný lid měl stopětky a zámožnější žigulíky ? Ne, ne. Rok 1989 není dílem STB. Ta na to neměla. V ČSSR, ostatně tak jako v ostatních státech pod vlivem SSSR probíhal rovolňovací proces způsobený Gorbačovem. Budiž dnes s odstupem řečeno, že jakkoli to byl proces neřízeného rozpadu, jeho hlavní a ničím nenahraditelný výstup byl ukončení studené války, pád železné opona a vykročení ke sjednocené Evropě, tentokrát však proti USA. Jsme příliš malá země,pane Hofhanzle, než abychom si své dějiny utvářeli sami.

TOM 19.7.2006 8:59

Při výpisu kádrů z prognosťáku

jste zapomněl na jistého Zeemana!

třetí 19.7.2006 9:31

Re: Při výpisu kádrů z prognosťáku

Jistě, ale Zeman se nepodílel na slavné kupónovce.

Malý Aston 19.7.2006 14:03

Re: Je to všechno spiknutí ???

Nemáte pravdu,celý proces roku 1989 byl řízen a to velmi pečlivě.To že někde někoho zmlátili,to z českým občanem ani nehlo. Až podstrčili tu informaci,že je jeden mrtvý,tak se to začalo dít ale pomaloučku potichoučku.Kdo nastrkal ty naše reformní komunisty poschovávané v kotelnách do Občanského fóra? Kde se vzal najednou Dubček v Praze? Kdo se sním objímal? Havel. Kde je dneska Havel když se bolševici tlačí k vládnutí? Celý článek je pravda. Pokud se občané nebudou zajímat o souvislosti,tak každý zdatný demagog z nich udělá stádo volů.

Skepticusmaximus 19.7.2006 14:52

Malý Astone

Já sametovou "revoluci" prožíval a již krátce po zveřejnění údajného úmrtí se říkalo, že to je kachna a průběh událostí to ovlivnilo úplně zanedbatelně. To spíš všichni byli vyděšení z pozdější kandidatury toho užvaněného idiota Havla na prezidenta, když pak všude na zdech byli ironizující nápisy "Frýba for president" apod. :-)