27.1.2020 | Svátek má Ingrid


NÁZOR: Postoj vskutku protikorupční?

11.3.2006

ČSSD je opravdu zvláštní vládní strana, když jí vedená koalice má ve Sněmovně většinu jediného hlasu a v Evropském parlamentu „se krčí“ pouze dva její členové. ODS je jako opozice zajímavá tím, že má nejen nejsilnější zastoupení v Evropském parlamentu, ale také český Senát a Hrad i metropoli Prahu, také téměř všechny kraje a statutární města (hejtmany a primátory). Za korupci, která prý prorůstá úřady shora dolů i zdola nahoru, jsou mediální ataky vedeny téměř výhradně na vládu. Jako by radnic a krajů nebylo, jako by kontakt občan – úřad rovnal se kontaktu občan – ministerstvo. Pravý opak je přece pravdou.

V horní komoře parlamentu – v Senátu – se nedávno zřetelně projevilo, jak to kdo myslí s omezováním korupčního prostředí. Ústavně právní výbor smetl ze stolu zákon o střetu zájmů s tím, že NECHCE, aby se týkal placených krajských a městských zastupitelů, soudců, policistů, státních zástupců a vedoucích státních zaměstnanců. Chce, aby se tento zákon vztahoval pouze na zákonodárce a ministry a na šéfy ústředních správních orgánů.

Zdá se někomu tento postoj ODS rozumný a vskutku protikorupční?NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.