18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NÁZOR: Jiří Paroubek pochopilŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 213, poslední: 1.9.2006 20:45, přehled diskusí

I pravdu je třeba OPAKOVAT !:
Autor: F.Vízek Datum: 1.9.2006 17:13

V dobách totality se bez KSČ v zemi „nepohnul ani lísteček“. Byla masovou stranou s více než 1,6 miliony členů, měla rozhodující vliv na všech úřadech, pod palcem měla tisk, rozhlas, televizi, také Lidové milice, armádu, bezpečnost, vnitro, prokuraturu, soudy atd. A za zády Moskvu, Varšavskou smlouvu i RVHP. Kandidátky Národní fronty tehdy získávaly ve volbách od občanů až 99,9% hlasů při až 99% volební účasti.

Současní komunisté jsou na tom zcela jinak: Stav utkání KSČM versus občané = 13 : 87, země má demokratický pluralitní systém, neexistuje zde cenzura, jsme součástí Evropské unie i vojenské aliance NATO.

Projevy agresivního antikomunismu jsou proto levné až směšné, strašení z návratu totality trapné a rozklepaná kolena z vlivu komunistů úplně zbytečná. Na levici je jako nejsilnější pevně zakotvena demokratická a Evropou plně uznávaná ČSSD, která si spolupráci s komunisty na exekutivní úrovni si sama zapověděla na úrovni legislativní s KSČM spolupracují všichni. Nalejme si čistého vína !

Senátor:
Autor: espere Datum: 31.8.2006 17:37

Ještě že je bývalý. Prosím, ať už nikdo nedopustí, aby se dostal znovu někam nahoru. Pak to nemá vypadat, tak jak to vypadá.

PS: Běžte prosím za Zemanem na Vysočinu objímat stromy, ať děláte něco užitečného a přestaňte tu lidem zvedat tlak takovýma blbostma. Nejsme všichni úplní blbci ( to jen pro informaci):-/

Re: Senátor:
Autor: F.Vízek Datum: 1.9.2006 17:15

Stačí reagovat VĚCNĚ, přebít argumenty silnějšími argumenty - to je v demokracii DISKUSE ! V totalitě se umlčuje, nadává a zakazuje ...

autor:
Autor: karel Datum: 30.8.2006 3:00

Autor je bývalý senátor za ČSSD ........a zřejmě by byl rád i budoucí 

Re: autor:
Autor: AEL Datum: 30.8.2006 13:45

JSEŠ DEBIL!

Dnes ve 14:00 hod.:
Autor: Kokoška Datum: 30.8.2006 0:06

Sraz před Strakovou akademií. bude se defenestrovat Paroubek !

Co chtějí komunisté? Podívejte se na http//sop.revoluce.info:
Autor: Dráček Datum: 29.8.2006 20:57

Co chceme? ČSSD (skrytě KSČM) nebo ODS? ne, ať lidi znova rozhodmou .....nové volby!!!!!:
Autor: Dráček Datum: 29.8.2006 20:56

takže vy chcete komunisty :
Autor: horduch Datum: 29.8.2006 20:43

zdiskreditovat ,tím ,že se účastní vaši vlády. No to mě podrž ,to jsou sakra vyhlídky.;-D

Charakteristika pana Paroubka:
Autor: Slávek Datum: 29.8.2006 20:28

Čtu, že prý Paroubek dokázal stranu sjednotit. To je nesmysl. Dokázal ji jen demagogicky ovládnout, Z jeho činů pouze vyplývá, že je to zakuklený komunïsta, který změnil barvu, ale stále touží po moci a nechce se jí za žádnou cenu vzdát.

No jo, ale ....:
Autor: Klokan Datum: 29.8.2006 18:59

ale jen lehce připomenu, že u nás je stav utkání KSČM versus občané = 13 : 87 . Dále upozorním, že  KSČM už nemá Lidové milice, vnitro, armádu a bezpečnost pod palcem (jako měla KSČ) a dokonce ani Moskvu za zády.  Proto strašení a rozklepaná kolena jsou zbytečná: Jsme v NATO, jsme v Evropské unii. 

No jo, ale to, že komunisti zrovna nemaji  tolik moci kolik by chtěli, z nich nedělá menší sv.ně, než jsou.

Re: No jo, ale ....:
Autor: siena Datum: 1.9.2006 20:45

Místo stovky oprávněných důvodů proč být proti komunistům stačí jen jediný: způsobili okupaci země. Nad to už není nic horšího a zbytečně si dřete ústa.

Co by to byl za svět, kdyby bývalý člen KSČ a později poslanec za ČSSD . . . :
Autor: J.G. Pašek Datum: 29.8.2006 18:57

si nemohl se chválit a chlubit a troubit do světa jeho strany chválu a propagandu o zásluhách blahobytu a prosperity a nezadluženosti státní kasy  . . . . na tom já nic špatného nevidím. Kolik na tom ale je pravda, polopravda či čirá lež?  . . .To si musí každý zvážit sám.

Bolševik nezklamal:
Autor: Našinec Datum: 29.8.2006 18:28

soudruhu, chytněte za ruku Vaše Paroubka a jděte třeba do p....., nebo do Běloruska !

Re: Bolševik nezklamal:
Autor: AEL Datum: 30.8.2006 13:48

No tak slušně Odesáku!!!

Re: Re: Bolševik nezklamal:
Autor: Našinec Datum: 30.8.2006 17:24

Milý socane, dalšího socana a sproťáka v jedné osobě Jandáka jen tak někdo nepřekoná . A k tomu jste ještě s rudochama jedna bolševická parta ;-€ 

K...strana je čistá ??:
Autor: Cat Datum: 29.8.2006 18:09

Strana, která má v názvu komunistická nebo fašistická, není čistá. To slovo by tam prostě čistá strana nemohla mít. Když někdo napíše něco takového, je to jasný komunista nebo fašista. Jedno co z toho.

Franto,:
Autor: Karel008 Datum: 29.8.2006 18:03

když tvůj článek vezmu hodně z nadhledem, máš pravdu, jenže tě znám, vím, jaký jsi grázl, tak nemohu, než konstatovat, plácáš, jako vždycky.

Nemohu si pomoci,:
Autor: Dušan Datum: 29.8.2006 17:52

ale autor je prostě hňup. Jemněji to říci nelze.

Já se z toho zblázním!!!:
Autor: Majjkl Datum: 29.8.2006 17:51

Kam se člověk na Psu podívá, všude samé ideové výblitky bolševiků (Jičínský - údajný ústavní expert, teď tohle jelito). To se nedá číst. Já budu muset kvůli zachování duševního zdraví přestat Psa navštěvovat...

Re: Já se z toho zblázním!!!:
Autor: Karel H. Datum: 29.8.2006 18:15

Buďte tak laskav a splňte to. Děkuji.

Re: Re: Já se z toho zblázním!!!:
Autor: Ladislav N. Datum: 29.8.2006 19:38

To by Psa ovládli komunisté jako vy. :-/

Re: Já se z toho zblázním!!!:
Autor: Herakletos Datum: 29.8.2006 19:45

Vřele vám doporučuji opustit psa, poněvadž ultrapravicově smýšlejících je zde již dost. Jak říká Topolánek - do pátku zataženo a v sobotu se oteplí.

Paroubek sám je komunista:
Autor: Tomas Datum: 29.8.2006 16:37

Ten člověk nemohl umenšit vliv komunistů - naopak, postavil se do jejich čela. Pokud mu poskytnete dost času, vytvoří z vaší ČSSD stranu, která bude bývalé KSČ mnohem podobnější než současná KSČM. To, že Paroubek nemá plná ústa Marxe a Lenina z něho nedělá menšího komunistu než byl Jakeš nebo než je dnes Lukašenko...

Paroubek je sebestředný populista, kromě Jiřího Paroubka ho nezajímá nic. To, že uspěl ve vaší partaji je prostě dáno tím, že socialismus má k populismu mnohem větší dispozice (vy byste řekli ideovou základnu). Pokud by byl v módě dnes nacionální socialismus, byl by Paroubek u nacistů, v Latinské Americe by byl levicovým indiánem, v Iránu by byl radikálním ajatoláhem...

To, že Paroubek odsál hlasy komunistům je dáno tím, že populismus prostě platí i na komunistického voliče. Všichni kdo chtějí aby bylo "dobře", aby byl "pořádek" a "spravedlnost" a aby to vzal někdo konečně "pořádně do ruky". Všichni ti, kterým demokracie připadá moc pomalá a upachtěná, všichni kdo nechtějí moc přemýšlet, ale chtějí mít pocit, že je o vládu tak nějak "dobře postaráno" - ti všichni volili Paroubka.  Je celkem jedno, koho volili před tím. Ostatně komunisty volili někdy v životě téměř všichni, kterým je dnes přes 40.

Ještě bych si dovolil poznámku k předpokládanému vývoji vašeho vztahu (myslím vás socialistů) k Jiřímu P. Jako u všech malých i velkých diktátorů to půjde po známé ose: Euforie - boj proti vnějšímu nepříteli - hledání vnitřního nepřítele - boj proti vnitřnímu nepříteli - stagnace - krize - destrukce.

Nebudu vzdělávat nevzdělatelné,:
Autor: F.Vízek Datum: 29.8.2006 16:31

ale jen lehce připomenu, že u nás je stav utkání KSČM versus občané = 13 : 87 . Dále upozorním, že  KSČM už nemá Lidové milice, vnitro, armádu a bezpečnost pod palcem (jako měla KSČ) a dokonce ani Moskvu za zády.  Proto strašení a rozklepaná kolena jsou zbytečná: Jsme v NATO, jsme v Evropské unii. 

Jako s každou zaregistrovanou politickou stranou  lze i s KSČM soupeřit výlučně  POLITICKÝMI prostředky a ne prostředky mocenskými, ne umlčováním, ostrakizací a zákazy.    Pokud ovšem schopnosti a kvalita ostatních stran na to stačí, pokud na takový způsob politického soupeření mají.  Pokud uznávají, že právě o tom je skutečná demokracie, o tom že je pluralitní společenský systém. 

Všechny strany včetně KSČM musí samozřejmě dodržovat svoje stanovy, což  zatím nikdo u KSČM nezpochybnil  a žádný podnět v tomto směru - pokud vím - příslušným orgánům nepodal.  

Opakuji: Izolace jde komunistům k duhu! Paroubek to pochopil a jejich vliv významně umenšil ... 

Re: Nebudu vzdělávat nevzdělatelné,:
Autor: jirka.s. Datum: 29.8.2006 17:47

A v Ruandě Burundi letos vzroste HDP o 0,68%.

A co takhle nás nevzdělatelné seznámit s tvým názorem na článek s. Kojzara v  Haló novinách z 5. května letočního roku? Nemusel by ani být tak dlouhý, hlavně aby v něm zase nebyly číslovky 6335 a 13:87. To už je jako od nějakého astrologa.

Ještě ti funguje "Ctrl", "C" a "V" ?

Re: Nebudu vzdělávat nevzdělatelné,:
Autor: huhu Datum: 29.8.2006 17:48

Grass se za své členství v SS stydí a omluvil se, vy jste zůstal zastydlý komunista se "stocholmským syndromem". Situace není 13:87, ale je 100:100, i dle vašeho fýrera (Y)

Re: Nebudu vzdělávat nevzdělatelné,:
Autor: H.K. Datum: 29.8.2006 20:00

Pane Vízku Vy rád a často na NP píšete o ČSSD, kterou jste nazval  stranou moderní,  demokratickou a která po osmi letech vládnutí přivedla zem i k slušným ekonomickým výsledkům. Rád bych věděl jak vláda ČSSD ovlivnila příznivě ekonomický růst. Peníze daňových poplatníků dostávají jako investiční pobídky zahraniční firmy, které často vyrábějí neprodejné výrobky  a navíc v nich pracují za minimální mzdu zahraniční dělníci. Peníze vybrané od soukromých osob dostávají soukromé osoby ze zahraničí. Navíc jsou daňově zvýhodněny. O takových podmínkách se tuzemskému podnikateli ani nesní. Ekonomický uspěch je ovlivňovám řadou faktorů. Hlavním je ekonomický růst v okolních zemích.

Socialismus Špidlovsko- Paroubkovského typu je systém, který chudobným bere a bohatým dává, nebo si vezmou sami. Na státní rozpočet jsou napojeni různí šibalové, kteří za vydatné pomoci "kamarádíčků", kteří pracují ve státní správě,  čerpají peníze ve formě různých dotací, pobídek, grantů a p. Některé profesní skupiny nadělají dluhy a vůbec je nezajímá kdo to uhradí. Proč ne, když stát dluhy neplatí. "Rozprodají" si státní půdu za babku. Investují do výroby kakaa peníze nejasného původu, Svoji práci si dovedou ocenit, řeknou si o "pět českých na stůl". To ječ socialismus podle ČSSD.

ČSSD vládne dvě volební období a za rtuto dobu nevyřešili žádný závažný problém. Myslím tím systémové změny ve zdravotnictví, důchodovém systému  a sociálním systému. V průběhu jejich "bačování" se zvýšila nezaměstnanost, rozevřely se nůžky mezi nizko a vysokopříjmovými skupinami obyvatelstva.Lobistické skupiny prosazují svoje zájmy za pomoci poslanců, ministrů a státních úředníků a ti co platí daně jsou pro ně "dojná kráva".

Pan Paroubek je bez komunistů velká nula. Bez ohledu na koaliční smlouvu prosazoval zákony pomocí komunistů. Nedodržel tedy to na čem se koaliční strany dohodly. Jak budou komunisti pískat, tak bude on tancovat. Bez jejich svolení si ani nepšoukne.

Vízku,ty obroditel!:
Autor: Jan Hold Datum: 29.8.2006 15:47

Sodruhu Vízku,to je hlína!!!!

DOBŘE!!:
Autor: Jan Šedivec Datum: 29.8.2006 15:37

Vážený pane Vízku, Váš názor považuji - na rozdíl od obligátních stupdit, které už od nástupu Topolánka do čela ODS přicházejí zprava - za sice ne nový, ale pravdivý a objektivní. Samozřejmě jím nesklidíte vděk od hlupáků, kterým je zatěžko vykládat, že vliv komunistů v ČR nebude nikdy podobný jejich řádění u nás před r. 1989, ale to už je úděl člověka, který se nebojí sdělit názor opačný těch, které produkuje Neviditelný pes a podobné blátotlačky. Jinak: Jiří Paroubek může být jaký chce (a může být médii unisono očerňován sebevíc), ale nikdy by se nedopustil předvolebních podrazů, kterými voliče obšťastňovala ODS, nikdy by neschvaloval fekálii, jakým byla Kubiceho vylhaná zpráva atd. Tohle objasňovat fanklubu ODS je samozřejmě jen ztrátou času, ale rozumní lidé to vědí - vědí, jaké prevíty chce ODS postavit do vlády, skutečně morální veličinou Langrem počínaje a pseudoekonomem Tlustým konče, s podporou nekonečně nenávistných Nečase, Němcové... Každý vidí mravní nivó J. Paroubka, ale co mravní vyspělost a politická zodpovědnost elity ODS? To je horor. - Tak se mějte dobře, pane Vízku.