11.8.2020 | Svátek má ZuzanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NÁZOR: Česká republika s.r.o.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 21.5.2006 23:10, přehled diskusí

Volte uvážlivě !!!: ::
Autor: Eda Datum: 21.5.2006 12:26

 

Nevolte parlamentní strany  -  pokud chcete změnit systém vlády Vyvolených. ČT 1 zdarma provádí reklamu parlamentním stranám a zeleným, na základě fiktivních "výzkumů" , porušuje ústavu - rovné právo politických stran. Vedení zelených jsou umělým slepencem a strana je trojským koněm pro voliče, kteří nechtějí volit soc. dem. - s uměle vyzdvihovaným % preferencí. Volebním zákonem (5 % vstup) a mediální masáží je záměrně bráněno menším stranám vstoupit do politiky. Parlamentní strany mají na čele kandidátek servilní politické loutky, závislé na vedení stran. Tato jsou spojena s velkými firmami, které prostřednictvím obdržených státních zakázek  "sponzorují"  svoji  stranu.( Státní zakázky se prodávají, je -li tato 100mil, cena díla je 60mil, ostatní jsou "provize", "zisk", sponzoring a ...zlodějina.) Tito "volení odborníci" potom vyrábějí zákony na běžícím páse - ale legislativní zmetky (živnostenský 85 novel !!!) Méně státu, zákony srozumitelné, jednoznačné a vymahatelné. Odstranit korupci lze jen změnou rozpočtového určení daní, decentralizací , snížit přerozdělování. Odvolatelnost politiků. Postupné zavedení přímé demokracie - přímá volba starosty, hejtmana, prezidenta ale i soudce, policejního ředitele, st. zástupce a dalších vyšších úředníků. Politika musí být věc veřejná, ne výdělek pro Vyvolené ! Kapři si rybník nevypustí, Vyvolení si změnu systému nepřejí. Proto volte Pravý Blok , č. 14 - viz www.cibulka.net  !!!                              ;-D;-D;-D

Na byrokracii se musí jinak ::
Autor: Eda Datum: 21.5.2006 12:24

Státní správa -vyšší úředníci, musí být odvolatelní -soudci (ne jmenovaní na doživotí !), policejní ředitelé, st. zástupci, ale i politici. Starostové, hejtmani, prezident voleni přímo občany, redukován počet poslanců a volba většinovým systémem vč. odvolání ! Samospráva i st. správa musí být službou občanům a ne vrchnost . Změna volebního zákona je podmínkou. Tyto změny navrhuje Pravý Blok - viz www.cibulka.net  č. 14

Proto ta masmediální blokáda !!!

Jako STK:
Autor: atei Datum: 21.5.2006 8:50

Jak vypadá privatizace  státních  služeb ukázala funkce  STK.  Nastala tam  totální korupce  a bezpráví. 

no, pokud vím, návrh skupiny estat je :
Autor: www racek Datum: 21.5.2006 1:04

aplikován v praxiuž nějakých 40 let.... a nic.

je nutno přijít na něco nového, holenkové. třeba atomovou válku a pak začít s čistým ... třebaže poněkud radioaktivním štítem.

válka s byrokracií plodí jen další byrokracii.

Nic nového....:
Autor: Frřantišek Datum: 20.5.2006 20:44

Před léty byl pulikován pokus o snížení administrativy u protinožců. Způsob byl prostý. Každý produkt musí být zaplacen. Jestliže musí občan za písemnost - povolení, potvrzení atd platit, musí to fungovat také opačně. Každá instituce, která od občana něco žádá mu musí uhradit vynaložené náklady. Jestliže vyšší složka státní správy žádá od nižší složky nějakou činnost, musí ji uhradit. Také se aplikovalo následující: Každý úředník zpracovávající jakoukoliv agendu musí mít odběratele, který jeho činnost uhradí. Pokud tomu tak není, je jeho činnost zbytečná a místo se ruší. Výsledky byly povzbudivé a počet úředníků klesl na 30% původního stavu. Podle dostupných informací se tamní vláda zalekla zdrcující devastace institucí a experiment ukončila. Přesto soudím, že je jen otázkou času, než dojde k repríze a širší aplikaci.

Re: Nic nového....:
Autor: reformátor Datum: 21.5.2006 23:10

To je zajímavý experiment a má i velmi racionální logiku. To tady tak zavést. Ale ještě by to chtělo zredukovat a zpřehlednit legislativu, aby občan neplatil jak mourovatý kvůli požadovaným nesmyslným úředním povolením, úkonům apod. A těch je dle mého odhadu tak 70%. Nechť zůstane jen to nejnutnější. Ovšem to by asi zásadně zvedlo míru nezaměstnanosti. Co se zbytečnými úředníky? Velmi často toho moc neumí - ani to, co by v rámci své úřední profese umět měli. S úřady mám opradu hodně zkušeností (a dost negativních) a podal jsem již řadu žalob. Velmi často se stává, že o dané problematice vím víc, než úředník, jehož "chlebem" to je. Já bych takové lidi nikdy nezaměstnal, takže můžou při volbách z vděčnosti lízat zadek socanům a bolševilům, že jim umožní takto placeně paraziticky fungovat. Většina z nich by se podnikáním v žádném případě neuživila.

Nic než souhlas.:
Autor: JAB Datum: 20.5.2006 20:37

Jistě zajímavá myšlenka:
Autor: cekon Datum: 20.5.2006 18:49

Chudák Klaus s takovými poradci:
Autor: Cedr Datum: 20.5.2006 15:34

Velmi zajímavá myšlenka:
Autor: trouba Datum: 20.5.2006 11:55

Také mne projekt estat zaujal - mnohokrát jsem si již položil otázku proč by to právě takto fungovat nemohlo. Věřím že stojí za povšimnutí a v současné době i za porovnání s právě probíhajícími stupidními a užvaněnými volebními kampaněmi.

samozrejme ze ano...:
Autor: BOMBON Datum: 20.5.2006 1:59

prekvapive dokonce tak 80% dnesni cinnosti statu by nebylo zapotrebi vykonavat vubec, nebot neposkytuje opravdovou sluzbu obcanum...

a dementy, kteri se budou snazit vas ukricet nevnimejte, pouze mentalne slabsi clovek si mysli, ze statni/verejnopravni urednik, vydavajici vam napr. obcanku, nebo registrujici vasi nove zakladanou firmu, tim zije, kdezto hnusny soukromnik na vas bude kaslat a bude vas odirat....

hezky den

Kdo chce poznat jak by to fungovalo:
Autor: Fakír Datum: 20.5.2006 1:27

ať navštíví Súdán.

Tři konkurenční armády:
Autor: Vilém Datum: 20.5.2006 0:31

na jednom území by jistě byly zajímavou věcí. Občan by si také vybíral, čí policie mu bude sloužit, tedy pokdu by si zločinec nenajal vlastní a neudělal zločince z oběti.

Autor vychvaluje nesmysl z estatu.cz, ovšem je třeba si uvědomit, že soukromá firma nefunguje na občanském principu (pro pravičáky - to znamená, že třeba nelze okrást ani někoho, kdo potom nemá na polcii). navíc jsou v určitých situacích třeba AUTORITATIVNÍ ROZHODNUTÍ. Nebo by si zločinci vybírali své soudce, stavebníci úřad, který by je dozoroval atd.

Ovšem jako ralizace Tunelánkovi představy o státu - zloději by to určitě fungovalo dokonale - A DLUHY TÉ ZBANKROTOVALÉ ČR.SRO BY ZA TUNELÁNKA PLATILI OBČANÉ?

Re: Tři konkurenční armády:
Autor: BOMBON Datum: 20.5.2006 2:02

velmi prosim, mohl byste mi nejak specifikovat, jak funguji statni organy na obcanskem principu? co to znamena konkretne v dane souvislosti??

ma interpretace: plati me vsichni, ja urcuji, kolik mi museji zaplatit, kdy budu pracovat a v zasade nejsem nikomu zodpovedny.

Re: Re: občanský princip - říká se tomu zastupitelská demokracie:
Autor: IS Datum: 20.5.2006 10:17

Re: Re: Tři konkurenční armády:
Autor: www racek Datum: 21.5.2006 1:07

hmm, ono je to taky naopak ... oni určují, kolik jim zaplatím ... třeba představa konkurence při správních úkonech je neobyčejně směšná ... ale nešť ...