Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MILOSTI PREZIDENTA: Pavel má v rukou stovky osudů

3307, tolik milostí udělil v roce 1987 prezident Gustav Husák. V průměru dával kolem 2000 milostí ročně. Václav Havel za 13 let ve funkci československého a českého prezidenta udělil 1938 milostí. Nejvíce, přes 400, v roce 1994.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J68a92n 55R25y66b97n77í18k

21. 3. 2023 7:52

Jasně, amnestie není milost. Ale autor cudně popmlčel o Havlem proštěných vrazích, kteří nelenili a na svobodě si to zopakovali. Je tedy licoměrné, kopat do Zemana, když jeho předchůdce, kterému se bůhvíproč vytváří kult a slavobrána, vytvořil potvorstev a ničemnostech v násobcích.

P.S. Co bude mít ČR vždy na vývoz po tuctech? Politology a experty.

0 0
možnosti

P54e95t15r 92Č91e94c81h

21. 3. 2023 8:03

Nejen Havel, ale i Klaus! Institut amnestie je rovněž třeba zrušit.

0 0
možnosti
FN

Na rozdíl od autora se domnívám, že udělováním milostí by měl prezident šetřit a udělovat je skutečně ojediněle k nápravě soudních přešlapů. Není to odvolací soud. Podivuji se, že autor proklíná prezidenta Zemana, který podle něho pár případy rozvrátil institut milostí. On byl totiž rozvrácen za prezidenta Havla, který uděloval stovky milostí nebo zastavoval soudní řízení, a to dokonce v kriminálních případech svých disidentských kámošů a kámošek.

0 0
možnosti
Foto

8-o

Neslouží náhodou "k nápravě soudních přešlapů" odvolací soudy, než feudální podpis jakéhosi strejdy, který je zrovna ve funkci a zdá se mu to jako dobrý nápad?

0 0
možnosti
FE

Nemyslím, že by se žádostem o milost mělo vyhovovat. Tresty u nás patří do kategorie mírných

0 0
možnosti
VM

Podivné srovnávání milostí - prezident M. Zeman jich udělil minimum a prý to bylo špatně.

V. Havel uděloval milosti daleko víc i u trestů daleko závaznějších, navíc vlastně mnohým kamarádíčkům a jeho amnestie - to bylo co !!

V. Klaus o milostech moc nemluvil, ale i jeho amnestie/abolice, poškodila stát !

0 0
možnosti
Foto

Po Klausově amnestii nebylo propuštěno cca 22 000 banditů, ale většinou se jednalo o tzv. "bílé límečky", odsouzených k podmínečným trestům.

Další velká skupina byly přestárlé osoby nebo osoby odsouzené k domácímu vězení či veřejně prospěšným pracím.

Rozhodně se nevztahovala na trestné činy (zločiny), při nichž byla způsobena smrt nebo těžká újma na zdraví, na zločiny proti životu a zdraví, proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti, anebo proti rodině a dětem a nevztahovala se na osoby, které byly v posledních 5 letech odsouzeny k nepodmíněnému trestnu za jinou trestnou činnost anebo propuštěny z výkonu trestu.

0 0
možnosti
PB

P98e76t34r 15B10u96r91d57a

21. 3. 2023 5:39

Milost pro Kájinka je jednou z těch pochopitelných. Kajínek byl lotr, ale vyšetřování vražd z rozsudku bylo podle některých poněkud odbyté. V kriminálu si pobyl celkem dlouho, i když s přerušením z důvodu útěku. Zbývá doufat, že byl lotr a v nové situaci si pomůže k životním prostředkům legálně.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz