1.6.2020 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

MIGRACE: Pár nesrovnalostí u syrských sirotků

Být či nebýt, v dnešní době vzít či nevzít, toť otázka. A nikoliv hamletovská, ale lidskoprávně bezpečnostní. Po nečekaném návrhu lidovecké europoslankyně Šojdrové a následném zamítnutí premiéra Babiše se v českomoravské kotlině rozhořel naplno spor o přijetí 50 „syrských sirotků“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 89, poslední: 21.9. 2018 8:30, přehled diskusí

J. Vintr 20.9.2018 11:24

Re: Předpokládám, že paní Š. je

V evangeliu se praví, miluj svého bližního, jako sebe samého. Čili evangelium nenabádá křesťany, aby se pro lásku k bližnímu sami zničili.

J. Pospíšil 20.9.2018 17:08

Re: Předpokládám, že paní Š. je

A povšimněte si, že v tom evangeliu je slovo bližního. Není tam slovo každého, ač to slovo bylo v době sepsání evangelií dobře známo. A když jsou bližní, tak jsou i vzdálení. A na ty to neplatí.

Kdyby evangelisté chtěli, aby to platilo na každého, tak by napsali miluj každého. Ale to nenapsali, ač mohli, omezili to milování na bližní a na své. Tedy ne na cizí.

V. Student 20.9.2018 10:29

Taky jsem se zamýšlel nad tím,

že uprchlíci před Asadovou zvůlí se tady dopouštějí prasáren

nebývalých. Na ženách hlavně, ale taky na dětech. Co je to za lidi, a jak strašný musí být Asad, když i takovíhle lidé před ním musí prchat!

Ano, asi je to trochu jinak. Asi utíkají džihádisté, a kvůli nepřijetí "sirotků", co po nich zbyli, z nás teď mačkají slzy emoční vyděrači. Jenže to bychom museli uznat, že Asad lepší těchto výlupků, co k nám zdrhají. Ale to je zapovězeno naší, tedy českou televizí, i jinými, hlavně mainstreamovými médii. Jinak máme myslet! A oni nás to naučí, žádný strach.

P. Čech 20.9.2018 11:35

Re: Taky jsem se zamýšlel nad tím,

Všechno je to o čl. 5 naší ústavy, pane Studente Jde o volnou soutěž politických stran a to zejména těch, které utrpěly v posledních volbách katastrofální debakl (ODS, TOP 09, ČSSD, KDUČSL, TOP 09, KSČM).Tyto strany volně soutěží o to, aby získaly místa v zastupitelstvech či v senátu, když už tak ostudně pohořely ve volbách sněmovních. Soutěž je opravdu volná, tedy taková, v níž není nic svaté. Nějaké skutečné zájmy státu musí jít stranou. Důležité je jen jedno. Urvat, co se dá. A na tom je púostaven celý náš politický systém, který si drze říká parlamentní demokracie.

J. Dostál 20.9.2018 10:02

Kukačky nebo jezinky?

Z celé této aféry získávám pomalu pocit, že může jít buď o padesát kukaček k nasazení do našich hnízd, nebo o jezinky, které sem chtějí, jen na ohřátí, strčit svych padesát prstíků. Možná obojí.

Myslim, že chce-li iniciátorka celé akce opravdu pomoci, mohla by se podivat do našich LDN, hospiců nebo kojeneckých ústavů a třeba ji něco napadne. Nebo by mohla zkusit zlepšit situaci důchodců s mikrodůchodem žijících v odlehlych lokalitách bez dopravy. Dalších možností, jak u nás pomahat se najde spousta, jen nejsou tak populární

V. Klepetko 20.9.2018 9:46

Šmejdka Šojdrová

svou obludnou předvolební PR- akcí zdiskreditovala v očích veřejnosti upřímné snahy jiných lidí pomáhat opuštěným dětem a pošpinila dokonce i samotné slovo "sirotek"!

Přitom bychom se měli především bavit, jak reálně pomoci lidem v přeplněných řeckých táborech, kde jsou dnes podmínky opravdu nelidské! Navrhoval bych třeba vládě profinancovat nějakou dočasnou vesničku pro opuštěné děti přímo v Sýrii, v oblasti kde se již nebojuje, a vyslat tam třeba i nějaký český pomocný personál, doplněný dobrovolníky.

Pokud jde o zavlečení nezletilců do ČR, není to dobrý plán, z mnoha důvodů. Zde je jen jeden - vzpomínáte si, jaké zněly argumenty, když bylo potřeba vysvětlit proč je mezi migranty tolik nezletilých mladíků bez doprovodu? Sluníčka říkala že je to tím, že se rozvětvená rodina vždy finančně složí a vyšle zdatného mladíka do Evropy jako předvoj! No a jak chcete dokazovat dítěti že účelově tají existenci rodiny? Dále - v Německu se ztratilo velmi významné procento zaregistrovaných k dočasné ochraně nezletilců, migrujících bez doprovodu. Nikdo neví kde jsou desetisíce dětí! Prodal je někdo do otroctví? Rozprodal na orgány? Nenutí je někdo třeba k prostituci? Nebo dealerství? Je to organizovaný zločin ve velkém, ten obchod "se sirotky"!

Takže - není nakonec ta šmejdka Šojdrová užitečnou idiotkou a proto i součástí mezinárodní mafie, která obchoduje s dětmi za pomoci evropských euroidiotů a peněz?

V. Němec 20.9.2018 9:43

Diskriminace

od Šojdrové!

Copak děti z křesťanských rodin jsou něco víc než jiné?

Fuj, Šojdrová!

S. Kubů 20.9.2018 9:25

Dobrolidem bych doporučil...

...to, co sami doporučovali ostatním: Nedělejte z migrace politikum, nesnažte se uhrát na migrační krizi politické body. Viďte, paní europoslankyně Šojdrová.

V. Vokacek 20.9.2018 9:18

Ceho se jeste budeme bat

Bojime se migrantu, bojime se zahranicnich firem,ze vyvazeji dividendy, bojime se sirotku byt by meli 17 let. Babisovi a Okamurovi se podarilo aktivizovat hovnivaly valici si tu svoji kulicku z trusu plni strachu , ze jim ji nekdo vezme. autor prispevku mobilizuje ty nenizsi lidske vlastnosti jako je strach z neznameho, zavist a podeziravost vuci Bruselu.

Z vychodni Evropy odeslo od roku 1990 20 milionu kvalifikovanych lidi abyli v CR nahrazeni Rusy a Ukrajinci k lopate, pani Sojdrove fandim, ze nasla odvahu navrhnout prijmout mlade Syrany (kolich jich tu za komunistu studovalo a kolik jich tu pak zustalo by stalo za to spocitat , sam jich nekolik znam) i kdyz jiste vedela predem, ze nepochodi, zrejme uz nechchce chodit v Bruselu kanalama.

J. Vintr 20.9.2018 9:27

Re: Ceho se jeste budeme bat

Znáte tu pohádku o Smolíčkovi a jeziňkách? Jen dva prstíčky si ohřejeme ...

M. Prokop 20.9.2018 9:43

Re: Ceho se jeste budeme bat

Bojte se čeho chcete. Ale netahejte do toho jiné. Existuje gramatická kategorie singulár.

F. Navrátil 20.9.2018 10:23

Re: Ceho se jeste budeme bat

Co brání mladým Syřanům, aby se obrátili na českou ambasádu, předložili platné doklady a požádali o povolení k pobytu za účelem studia, práce nebo podnikání? Brání jim v tom fakt, že zahodili doklady a nejdou do Evropy za prací, ale za sociálními dávkami. Platí tedy, že Česká republika nepřijme ani jednoho islámského nelegála, ale současně platí, že cizinci, kteří jsou schopni pracovat a přijmout evropské civilizační tradice, mají dveře otevřeny. Všechno ostatní jsou kecy.

V. Vokacek 20.9.2018 10:58

Re: Ceho se jeste budeme bat

Vy jste byl asi nejdale v Chorvatsku u more

I. Lyčka 20.9.2018 12:58

Re: Ceho se jeste budeme bat

Tak kolik sirotků si s paní Šojdrovou vezmete domů a budete se o ně starat a dovedete je až k vysokoškolskému vzdělání za vaše soukromé náklady? Jó, za cizí peníze se lehko dělají dobré skutky.

P. Kubáč 20.9.2018 9:05

Nové palivo propagandy

Jestli alespoň orientačně sledujete český lügenpresse zaznamenali jste v poslední době návrat srdceryvných příspěvků o "trpících migrantech" jak vytažených z archivu roku 2015. Paní Euro-poslankyně Šojdrová potřebovala přikrmit plamen české propagandy.

Problém je v tom že "Sirotci ve věku 12-17 let" jsou identičntí s "mladými muži vojenského věku". A pokud by jich mělo být 50 statisticky vzato je mezi nimi jeden nebezpečný džihádista.

Ani odmítnutí těchto sirotků však nic nemění na tikající populační bombě ženoucí migraci : čím méně je ten který stát schopen své obyvatelstvo uživit tím vyšší porodnost v daném státě vládne.

J. Jančura 20.9.2018 8:54

Je to čirý populismus

Od paní Šojdrové je to čirý populismus, neboť jinak by jako europoslankyně mohla vládě předložit kvalifikovaný návrh. Má k tomu několik asistentů, k dispozici rozsáhlý štáb Evropského parlamentu vč. jeho databází, pravomoc oficiálně jednat s úředníky libovolného státu apod. - v podstatě má k dispozici více informací než má naše vláda.

Jinak mi není jasné co to jsou za sirotky - logicky to mohou být jen:

- ztracené děti imigrantů - u nich by však měla řecká vláda hledat jejich rodiče,

- děti, které samostatně odešly ze Sýrie - zde se naskýtá otázka, kdo platil pašerákům za migraci - zřejmě rodina v očekávání, že by později by za nimi mohli přicestovat.

Celé je to svědčí o neskutečném nepořádku v evidenci uprchlíků jak na evropských hranicích tak i vnitrostátně v Německu, Francii apod. jak chtějí dohledat pravé rodiče?

I. Vermis 20.9.2018 8:30

Já buch byl pro přijetí

padesáti děvčátek ve věku do deseti let. To by bylo humánní gesto, protože islám se s ženami zrovna moc "nemazlí".

P. Grigar 20.9.2018 8:37

Re: Já buch byl pro přijetí

.. klidně si je vemte, ale jenom pod podmínkou,že je dokážete všechna doma ubytovat a následně taky uživit, já vám ze svých daní přispívat nehodlám!

R. Dubravský 20.9.2018 10:56

Re: Já buch byl pro přijetí

Já to furt říkám, proč dovážejí do Evropy muže, když chtějí zvýšit porodnost. Oni přece nic neporodí. Ať dovezou pěkné mladé Afričanky,

ty se tady budou mít lépe než doma a muži si je rádi vezmou místo místních feministek.

J. Pospíšil 20.9.2018 17:12

Re: Já buch byl pro přijetí

A řádně vychovat ve slušné, tolerantní a pracovité lidi.

P. Bures 20.9.2018 8:29

Taky je možnost je přijmout, ubytovat někde kilák dva od německé hranice, na stole nechat mapu. Vidělo by se, zda u nás chtějí být...

P. Dvořák 20.9.2018 8:34

Re:

Mapu???!!!

:-))

P. Grigar 20.9.2018 8:39

Re:

.. chytré mobily s mapovými soubory a navigací, jistěže ty nejznačkovější. ;-)

V. Student 20.9.2018 10:35

Re:

Chytré mobily na stole nechávat nemusíte, oni jich mají sami dost. Pokud se jich nezbavili, aby nikdo nenašel videa z poprav vládních vojáků.

P. Bures 20.9.2018 8:41

Mapě nedojdou baterky a nechtěl bych, aby zabloudili :-)

P. Grigar 20.9.2018 9:01

Re:

... děvčata z této "kulturní oblasti" ven sama, bez mužského doprovodu nechodí, čtení či dokonce čtení mapy je pro ně neužitečná činnost. V každé pohraniční oblasti byli, jsou a budou "králové Šumavy.."

J. Pospíšil 20.9.2018 17:15

Re:

A oni umějí číst mapu s názvy v latince?

P. Bures 20.9.2018 21:09

Mapě nedojdou baterky a nechtěl bych, aby zabloudili :-)

V. Loula 20.9.2018 8:25

Ano, opakuji to stále,

jsem pro pomoc těm sirotkům. A to vybudovat a provozovat na naše náklady vesničku SOS v Syrii, a ne pro 50 ale pro 100 nebo i více Syrských sirotků. Zabezpečit tam školní výuku a lékařskou péči. A financování akce z několika zdrojů

1. Celonárodní sbírka, kde by politici šli příkladem, např. 20% platu po dobu 1 roku (Babiš a Zeman toto dělají jíž léta, a dávají větší částku).

2. Omezením financí pro některé neziskovky např o 50%, ušetřené prostředky by šly na tuto akci.

3. Stát by z rozpočtu přihodil stejnou sumu jaká by byla v bodě 2.

Myslím, že tato akce by pomohla více sirotkům, byla by efektivnější a prostřednictví velvyslankyně paní Filipi by bylo možno do akce zainteresovat i vládu Bašara Asada. Bohužel by ale vzala vítr z plachet Sojdrové, Kalouskovi a pod., takže z toho nic nebude.

S. Petr 20.9.2018 8:21

Tak to média v čele s ČT dokázala....

Tak dlouho šířila lži o sirotcích až se z nich sirotci staly. V debatě na ČT jasně zaznělo že jsou do děti bez doprovodu tedy že ve stovce klidně nemusí být ani jeden. Když se podívám na náhodný projíždějící autobus mhd tak není možné abych tvrdil že je to autobus sirotků. Ano je možné že tam nějací jsou ale pravděpodobnost že to jsou jen a pouze sirotci je prakticky nulová.