6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

MIGRACE: Co očekávám od českých politiků

Úvodem bych rád uvedl, že v této úvaze samozřejmě nejde o migraci individuální, která probíhá a nepochybně bude probíhat stále.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 6.4.2016 21:11

Já od českých politiků, coby celku, neočekávám nic,

Pane Janyško, krásně roníte slzy nad tím, že systémovou politiku nemohli dále rozvíjet Řebíčkové, Bémové, Janouškové, Rittigové, Ouličtí, Alexandrové Novákové, Řápkové, místopředsedové Nejvyšších soudů Kučerové a další lidský póvl. Velmi rád bych se seznámil s vaší představou, kam by to vedlo. Skoro bych řekl, že ODS byla založena pro systémovou politiku, vedoucí ke Klausově amnestii a všechno ostatní byl jen opdad... Co je to Dzp?

K. Novák 6.4.2016 16:25

Evropská komise představila další návrhy.

Jejich podstatou je přijímání uprchlíků a jejich rozmísťování do zemí EU podle kvót včetně "harmonizace sociálních dávek napříč EU" a "nutnosti zavřít dveře nelegální migraci a naopak umožnit příchod těm, kteří potřebují pomoc". Dokonce se objevil návrh udělování azylu přímo Bruselem, souhlas členských států by nebyl potřebný. Když nebude ČR souhlasit, může být opět přehlasována. Podporuje to můj názor, že se jedná o snahu o zvýšení zisků prostřednictvím nárůstu spotřeby přijetím velkého množství "uprchlíků" z Afriky a odkudkoli. Ti by dostali azyl, mohli by se přihlásit k trvalému pobytu a to znamená v ČR možnost volit. A to navzdory tomu, že by u nás vůbec nemuseli být a ty naše sociální dávky "harmonizované napříč EU" by mohli utrácet v Německu. Mnoho maloobchodních řetězců a dalších podniků u nás patří nadnárodním společnostem nebo přímo německým majitelům, takže i tak by od nás odtékalo zase víc peněz do zahraničí, často do Německa. Obecně by se tím rozevíraly nůžky mezi bohatými a chudými zeměmi, což by mělo být zcela proti ideji EU. Přesto se tyto návrhy objevují opakovaně, takže se nelze zbavit podezření, že se jedná o "vyšší zájem". Nemyslím ale, že je to zájem politiků. Ti jen slouží. Chci zdůraznit, že diskuse, jestli přijímat nebo nepřijímat muslimy nebo jestli křesťané jsou integrovatelnější než muslimové nebo jestli muslimové jsou vůbec integrovatelní, jsou mimo. Důvod přijímání migrantů je jiný.

J. Fridrich 6.4.2016 14:48

Záchrana Evropy je jen v nepřijímání ŽÁDNÝCH muslimů-arabů

Záchrana Evropy je jen v nepřijímání ŽÁDNÝCH muslimů-arabů a v Odsunu VŠECH těch milionů poválečných v první, druhé, třetí a čtvrté generaci... Velký OMYL téměř všech zainteresovaných v islámském záboru Evropy !!! Píší se nesmysly - a vyjednávají se nesmysly s Tureckem, aby zastavilo proudy islámských utečenců-dobyvatelů Evropy... Je to přece jinak - od vzniku lidských kmenů, zemí, států, měli přece tyto útvary hlavní úkol - PUSTIT DO SVÉ ZEMĚ JEN PROVĚŘENÉ PŘÍCHOZÍ A TOHO, KOHO PUSTIT CHCI !!!!! Nebo to již neplatí ? Kancléřka Německa ( zatím ještě ) sem pozvala do Evropy - ale za tu Evropu přece nemůže mluvit - hordy-statisíce nepřátelských barbarů bez dokladů... Od počátku lidských dějin si rodina, rod, kmen, stát zvali koho chtěli a POZVALI HO !!! My jsme ty nepřátelské, islámské hordy pozvali ??? Pozvala je Makrela-Šílená, zatím ještě kancléřka Německa - tedy ne celé Evropy...

Řeci, Němci a další neví, že měli a mají povinnost chránit a bránit hranice ? Je přece protizákonné pouštět do své země a pak dále k svým sousedům do Evropy cizince bez platných dokladů - a ještě jim je nutit... Nebo už neplatí v Evropě zákony ?

J. Chaloupka 6.4.2016 13:26

To už říkal Cimmerman, že prvek očekávání se střídá

s prvkem zklamání.

R. Langer 6.4.2016 13:14

Re: Moje malá poznámka k připrchlíkům

No, Syřanům, kteří k nám přiletí se synem na zádech na rogalu bych byl ten azyl ochoten i udělit... :-)

R. Langer 6.4.2016 13:13

Re: Já od českých politiků, coby celku, neočekávám nic,

Bohužel, asi tak. Pravicoví leda hubou. Jo, a mají to dokonce v programu - a v politice dělají přesný opak.

I. Schlägel 6.4.2016 12:12

Re: Já od českých politiků, coby celku, neočekávám nic,

Přesně tak. A nezanikla Fialou, ale na své minimalizaci tvrdě a efektivně pracovala dávno před Fialou. Na druhou stranu je potřeba říci, že s kvalitou svých politiků se v podstatě nemůže chlubit žádná strana. Možná je to tím, že za komančů žádní nevyrostli a ti novodobí se již stačili naučit špatným návykům.

6.4.2016 11:51

Re: Já od českých politiků, coby celku, neočekávám nic,

Pravicová strana ODS? Janyško, ty potřebuješ ústavní léčbu. ODS je to ta "pravicová" strana, která prožrala stamiliardový důchodový účet? To je ta "pravicová" strana, která zvedla daně? To je ta "pravicová" strana, která nakoupila předražené Pandury, Casy a další zhovadilosti? To je ta strana, která nominovala jako premiéra Nečase, ale ve skutečnosti vládě šéfovala jeho matrace z kantýny?

K. Janyška 6.4.2016 10:00

Já od českých politiků, coby celku, neočekávám nic,

dokonce vůbec nic dobrého. Jediná pravicová strana, která byla založena pro systémovou politiku, tedy ODS, Fialou prakticky zanikla a ostatní jsou prašť, jak uhoď... Dzp.

L. David 6.4.2016 9:33

Já také stále očekávám a očekávám a očekávám.....

A ono pořád nic. Podle našich politiků se nás imigrantský problém netýká, a tak žádná opatření nedělají.

Když jim píši dopisy s naléhavou výzvou, ať již konečně pohnou zadkem a začnou činit konkrétní opatření (podotýkám, že dopisy listovní, neboť na maily neráčí vůbec odpovídat), dostávám debilní odpovědi jejich asistentů ve stylu: "Pan premiér s porozuměním sleduje názory občanů.....bla, bla, bla."

Vždyť oni chudáčci musí řešit naléhavější problémy, než je bezpečnost země! Například kde rychle splaší tři sta melounů, aby se jim ten jejich profláknutý spolek nezhroutil tíhou vlastní neschopnosti.

V. Pokorný 6.4.2016 9:13

Od našich

politiků, tedy těch, kteří momentálně jsou ve vládě, nelze očekávat jakoukoliv akci ve prospěch většiny občanů Česka. Předseda vlády byl u protektora za louží pro návody a manuály, jak postupovat proti obyvatelům Česka. Na školení jezdí do USA i další ministři. Například modlák předseda KDU pan Bělobrádek, pan Babiš z ANO a jistě i další kolaboranti. Podobně jako tomu tak bylo, když jsme byli pod okupací Sovětského svazu. Stejný mustr. Stačilo vidět, jak se pan Sobotka tetelí blahem, když si bral talíř od prezidenta USA Obamy. Podobně poklonkuje i svazačce Merkelové.

M. Krátký 6.4.2016 9:12

Moje malá poznámka k připrchlíkům

na webu Atlas.cz jsem dnes konečně našel tu ptákovinu z dílny pomatenců v OSN - zde kopíruji :

Otec si přivázal syna na záda a na rogale utekli z ČSSR. Jeho příběh měl nyní pomoci uprchlíkům

je to v duchu "i vy jste emigrovali do západní Evropy " - no jo ale ten Čech na tom rogalu byl pracovitý a kvalifikovaný skutečný emigrant - ne nevzdělatelný arab ( jedno zda muslim či křesťan - jak už jsme se nyní přesvědčili - že ? )

M. Prokop 6.4.2016 9:01

Re: Odvazna Francie

Ono se stejně mělo jednat jen o osoby s dvojím občanstvím.

J. Frček 6.4.2016 8:39

Re: Odvazna Francie

Mimochodem, premier nebo prezident??? Ono je to jedno, tak ci tak je Francie uz v haj*zlu...

V. Vaclavik 6.4.2016 6:39

Re: Odvazna Francie

a protoze jsme minimalne s terorisme ve valce, mel by jit pred valecny soud, nikoli civilni, a dostat kulku po kratkem procesu.

V. Vaclavik 6.4.2016 6:37

Re: Odvazna Francie

Usvedceny terorista de fakto spachal vlastizradu a mimo to obcanstvi by mel prijit o hlavu, nebo aspon sedet na dozivoti.

J. Sinnreich 6.4.2016 4:17

Odvazna Francie

Francouzsky premier Hollande stahnul svuj pozadavek, aby parlament odsouhlasil zmenu ustavy. ktera by umoznovala odebrat francouzske obcanstvi usvedcenym teroristum. Hollande obvinil z tohoto neuspechu opozicni strany.