28.3.2023 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

MÉDIA: Prosba o férové zpravodajství

Byť dneska se o prezidentských volbách v Rakousku už moc nepíše, protože v mediálním světě zítřek je již starým, pro mě jsou evropskou událostí týdne. To právě ony ve vší své nahotě ukázaly, jak se evropská společnost rozdělila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hamáček 30.5.2016 22:57

ONO

Ono je už od dob bolševického vládnutí problém s pojmy pravice a levice . Nacisty u nás běžně řadí do krajní pravice , to je lež nejméně o jednotce 1 zeman ( prokázaná velká lež). Nacisté jsou samozřejmě ultralevičáky , ze stejného hnízda jako bolševici.

M. Stuchlik 30.5.2016 21:45

Re: populismus, rasismus, xenofobie

Pokud si dobře pamatuji tak zde byla štvavá kampaň proti KS v které STBáci prokazatelně šéříli lži. Takže ano, máte pravdu, média opravdu neinformují pravdivě a nezaujatě, ale ti, kdo na tom vydělávají, jsou právě takové KGBácké loutky jako Zeman, ne KS.

M. Prokop 30.5.2016 21:26

Re: Unie a Unie

To je lidmi .... redaktory i čtenáři či posluchači.

F. Kusák 30.5.2016 20:17

Pořád zdůrazňuji,

že v Rakousku je volební právo od šestnácti let. Ta mládež je extrémně levicová a v zajetí médií, tzn. "zelená" a "vítací". Není proto třeba se divit výsledku voleb.

A. Richtr 30.5.2016 18:54

Unie a Unie

Jestlize ve VB dokazi byt alespon nepropagandisticka media, kdyz uz jsou vsichni korektni az z toho boli usi... tak proc to nejde u nas?

Jsme snad v jine unii?

A. Richtr 30.5.2016 18:44

Re: 3,5% Rakušanů jsou idioti?

Takze kdyz na listku s krouzkem u Hofera pribude jeste krouzek u konkurenta tak vznikne listek neplatny? Chytre! Jestlize je spolecnost vyhranena na Hofery a Antihofery tak pri Rakusacky peclivosti nevim jestli mam verit tomu, ze 3,5proc zmatlalo odevzdany listek nebo volby.

M. Prokop 30.5.2016 18:20

Re: populismus, rasismus, xenofobie

Jsem si zcela jist, co proti Zemanovi mám a je toho hodně, mimo jiné jeho ustavičné lhaní..

Schwarzenberg s tím vůbec nesouvisí.

S. Ševeček 30.5.2016 16:07

Prosba?

Střílet!

A. Alda 30.5.2016 14:44

I proti Zemanovi můžou mít mnozí kandidáti šanci.

Zemana mnozí lidé volili jako menší zlo. Aby se tam nedostal Švarcnberk. A moc a vliv nezůstal lidem Švarcmberka podporujícím, jako třeba ten Kocáb.

Z. Lapil 30.5.2016 13:44

Re: 3,5% Rakušanů jsou idioti?

Dovedu si dobře představit, že 3,5% lidí takto signalizuje "nevyberu si". Taky jsem takovou věc párkrát zvažoval, ale usoudil jsem, že se tím nezařadím mezi voliče zhrzené, nýbrž hloupé.

Naopak považuji za extrémně nepravděpodobné, že by volební komise, nepochybně zastupující oba kandidáty, dokázala zfalšovat volby tak, aby si toho ti druzí nevšimli. A varianta "ale jo, jen si to zfalšujte, von ten náš stejně kandidoval jen z legrace" mi přijde nesmyslná naprosto a úplně.

J. Kučera 30.5.2016 13:18

populismus, rasismus, xenofobie

To jsou nálepky, které používají hlupáci, protože nedokážou říct,co proti kandidátovi mají, ale jsou si jisti, že ho nechtějí. Vzpomínáte na štvavou kampaň proti Zemanovi a za zvolení Karla. Dnes jen hlupák může pochybovat o tom, že Zemanovo vítězství bylo více než přesvědčivé a jen lidskoprávní snílek si může myslet, že bude-li Zeman příště kandidovat, má šanci někdo jiný. Výrok jednoho z "protikandidátů", že Češi jsou přiš hloupí na to, aby volili jeho - tedy pana Halíka, není ani drzost, dokonce snad ani pitomost. Hofer v podstatě volby vyhrál. Teď má celé jedno volební období na to, aby ukazoval na pitomosti, které dělá "vítěz".

J. Lepka 30.5.2016 10:26

Už delší dobu razím názor,

že jediné reálné a pravdivé volební výsledky zaručí jen při registraci nafasovaná bankovka větší nominální hodnoty a samozřejmě odevzdaná v obálce s hlasovacím lístkem. Jedině takto označené lístky budou sečteny. Sice budou provozní náklady vyšší, ale vyloučí to / skoro všechny / čachráře s hlasy. A pokud ne, přijde je to dost draho.

R. Gramblička 30.5.2016 10:25

Re: Nevím, zda hnutí ANO

:-))) vy srandisto...

J. Lepka 30.5.2016 10:19

Re: ad populismus

Hm. A jak nazvat politika, co po volbách prohlásí : Mé předvolební sliby nebyly zasazeny do rámce reálné ekonomiky ???

P. Götze 30.5.2016 10:06

Re: ad populismus

A copak si predstavujete pod pojmem demokracie? Notabene zastupitelska demokracie?

J. Fialová 30.5.2016 9:47

Re: 3,5% Rakušanů jsou idioti?

Na Die Presse byl obrázek - pro druhé kolo ne dva volební lístky, ale jeden lístek se dvěma kolečky, pro označení vybraného kandidáta. CCa 3,5 % Rakušanů tedy nezaškrtlo žádné, nebo zaškrtlo obě kolečka? J. Fialová

M. Prokop 30.5.2016 9:35

Re: ad populismus

Dle vaší definice jsou všichni populisti.

Každý si najde nějakou část lidu, jejíž názory prosazuje či propaguje. Definice pí Šichtařové je přesnější.

M. Prokop 30.5.2016 9:33

Velmi přesné,

mám z toho týž dojem. Hodně špatný dojem.

K. Janyška 30.5.2016 9:14

Ano, lže se až to praští.

Bohužel, lháři lezou ze škol celého světa... Dzp.

V. Běhal 30.5.2016 9:02

3,5% Rakušanů jsou idioti?

Podle informací v tisku bylo cca 3,5% hlasů podaných v druhém kole voleb neplatných. To znamená, že 3,5% procenta Rkušanů jsou tokoví magoři, že nedokážou vložit do obálky jeden ze dvou volebních lístků. Tomu mám věřit. Podle našich pravidel je neplatný hlas, když do obálky nedáte žádnou kandidátku. Stačí tedy při sčítání hlasy pro některého kandidáta vyhodit a jsme doma.

Š. Šafránek 30.5.2016 7:31

ad populismus

Nechci komentovat rakouské volby, ale práci autorů s terminologií. Dle nich "výraz populistický znamená, že politik slíbí, co nelze splnit". Dle mého soudu výraz populistický znamená, že politik říká to, co chce lid (populus) slyšet a těží z toho. Volá-li tedy rakouský lid po zastavení migrace a omezení vlivu EU, pak je Hofer populistou. Volá-li rakouský lid po setrvání v EU a vstřícnosti k migrantům, je populistou van der Bellen.

M. Červeňák 30.5.2016 6:06

Nevím, zda hnutí ANO

jsou populisté. Psali na předvolebních plakátech "ANO, bude líp". A je jim líp? No to rozhodně je. Takže jednoduše splněno...

A. Dlouhý 30.5.2016 3:00

Propaganda má smysl, pokud jí obyvatelstvo věří.

Propaganda má smysl, pokud jí obyvatelstvo věří.

Mám pocit, že nyní je to už taj daleko, že když někomu mediální služba Bruselu nadává, tak je to signál si poslechnou co ten dotyčný říká.

K hlasování. Cokoliv jiného než přímá forma za plentou s ručně počítanými hlasy (hodně lidí v komisích se těžko dohodne na podfuku v masovém měřiku) se dá na straně státu ovlivnit. Tudíž různé formy korspodneční volby, hlasování přes Internet a pod by neměly být přípustné.

Předpokládá se že neosobního hlasování je tak málo, že to výsledek volby neovlivní. Tak je to dovoleno. Nyní tento předpoklad neplatil.

P. Maleček 30.5.2016 1:20

Autoři příště při psaní nenálepkovat a taky ne.....

By mě zajímalo co vše autoři při tom společném psaní ještě stihli, že si v textu tak protiřečí. V úvodu brojí proti nálepkování populismem či pravicovým radikalismem, v závěru sami nálepkují, že na ubytovny běženců v Německu útočí pravicoví radikálové.

Což v Německu značí nacisté. Ale to jsou levičáci jak polena, jak je zřejmé, když se zkratka nacismus rozbalí do plného názvu, tj. nacionální socialismus.

Takže autoři, když vezmu že nejste nálepkovači, příště při psaní nevykonávejte činnosti, které v prospěch jiných orgánů odkrví mozek.