8.7.2020 | Svátek má Nora


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 1.6.2020 20:31

Tak co se týká outsourcované výroby z Číny, že se teď vrátí si moc nemyslím. Ale vím, že jestli se včas nevrátí, bude to právě v konečném důsledku dražší. Že by i Klaus který si jinak váží vzdělání podceňoval coje to know-how?

P. Victorin 1.6.2020 17:52

Psychologická sonda do nitra "Ekonoma ve mně", aneb "Jeden Kožený úplně stačí!"

K dnešnímu článku prof. Ing. Václava Klause, CSc., dr. h. c. mult., jsem obdržel nevyžádanou profesionální psychologickou sondu, kterou po zestručnění zdejší čtenářské veřejnosti tímto předkládám.

Exprezident neustále obsedantně, egocentricky přesvědčuje spoluobčany, že přestože za reálného socializmu objektivně zdárně absolvoval pouze nevýznamné VŠ vzdělání v oboru prakticky bezcenné, marx-leninské deformované ekonomické pavědy, svou skromnou odbornou kvalifikaci příkladnou osobní pílí a až chorobnou ctižádostí posléze zdárně překonal, a podle svého názoru dorostl ve významného světového tzv. tržního makroekonoma. Nicméně podvědomě jej celoživotně důvodně sžírají pochyby o výše uvedeném, zejména když si je ve skrytu svého trýzněného nitra velmi dobře vědom svého naprostého profesionálního selhání v osudové životní zkoušce, kterou mu dopřál, intelektem jej nedostižně převyšující absurdní dramatik, politický myslitel a tehdy první polistopadový prezident Václav Havel, když jej pověřil přípravou a realizací historické privatizace části majetku zaniklé socialistické ČSSR, příslušející po rozpadu společného státu nově vzniklé, demokratické ČR.

Stále psychicky se užírající, dnes již stařík, občanskou veřejnost neustále usilovně přesvědčuje o své "ekonomické genialitě", protože ve svém trýzněném nitru si je velmi dobře vědom, že v osudové životní zkoušce svých skutečných ekonomických schopností fatálně selhal, když neprozíravě naletěl tržnímu ekonomickému praktikovi, mezinárodnímu finančnímu podvodníku Viktoru Koženému - oproti sobě "klukovi" o 23. let mladšímu, kterému doslova "zobal z ruky", pro pár jeho účelových lichotek a vágní příslib "náležité finanční odměny" za to, když jako ministr financí, co nejvíce spoluobčanů přesvědčí, že právě, do té doby jim zcela neznámému mladému Čechoameričanovi, mají s důvěrou svěřovat své veškeré investiční kupony, protože s ministrovou osobní zárukou perzonifikuje příkladně čestný "Motor privatizace".

Expr

P. Victorin 1.6.2020 17:54

/dokončení/

Exprezidentovo prohlášení v dnešním článku - "Ekonom ve mně, atd... /citace/", je až dojemným vyjádřením umanuté staříkovy celoživotní snahy, vsugerovat svému okolí, že je "rodilým", t. j. vpravdě "geniálním tržním makroekonomem".

Shrnutí a závěr: Cílem tohoto příspěvku není vysmívat se staříkově dojemné snaze o zvýšení úcty okolí k jeho "makroekonomické tržní genialitě", která je u realisticky uvažujících občanů přirozeně naprosto marná, nýbrž přispět k pochopení, co neustále mimořádně ctižádostivého staříka niterně trýzní.

Závěrečné odborné doporučení proto zní - prof. Ing. Václavu Klausovi, CSc., dr. h. c. mult., zásadně nebránit ve spisování sebeoslavných traktátů a neodporovat jeho názorům, avšak v sebezáchovném národohospodářském zájmu jej rozhodně nepřipouštět k žádnému praktickému rozhodování, protože "Jeden Kožený občanům nešťastné ČR úplně stačil!"

P. Manda 1.6.2020 19:17

Lékař nepomohl ? Nebo jste tam nebyl ?

M. Varadinková 1.6.2020 15:57

Přiznám se, že jsem si nevšimla žádných "opovržlivých pohledů orouškovaných na neorouškované na našich ulicích".

Zato registruji opovržlivý pohled autora na "orouškované".

Já obvykle s Klausem souhlasím, ale v těch jeho hloupých výpadech proti rouškám a epidemiologům s ním prostě souhlasit nemohu.

Brát si roušku jako rekvizitu v boji za svobodu považuji za stejně hloupé, jako kdyby feministky podobným způsobem bojovaly za "svobodu od menstruačních vložek".

P. Victorin 1.6.2020 18:09

Vážená pí Varadinková - velmi si vážím Vašeho názoru! Z hlediska zdravotních a národohospodářských zájmů je Váš názor naprosto správný a zasluhuje plnou podporu. Pouze z hlediska, řekněme "lidského soucitu", má význam neodporovat staříkovi, celoživotně až chorobně toužícímu stát se celosvětově respektovaným "tržním makroekonomem", jak vysvětluji ve zde výše uvedeném příspěvku... Přátelsky zdravím!

J. Kernal 1.6.2020 14:12

Děkuji pane profesore. Hořkost v srdci a nenávist k vaší osobě některým zatenmňuje mysl a osobní svoboda je pro mnohé neznámý pojem.

O. Buda 1.6.2020 13:27

Nepřemáhejte se, věřte jen tomu, co vás přesvědčilo. VK se to asi nepodařilo, ale "závažné účelové překrucování", ... Vy vidíte překrucování a tušíte nějaký účel? Tomu zase nevěřím já.

M. Bednář 1.6.2020 12:46

Profesor Dušek neřekl, že 60 % úmrtí uváděných ve statistikách covidu nebylo primárně na covid-19. Řekl, že 60% zemřelých na covid trpělo dalšími chorobami. Profesor Klaus se zde dopustil závažného účelového překrucování údajů. Jak potom máme věřit jeho ostatním tezím v článku?

P. Brich 1.6.2020 13:04

Covid-19 není nemoc smrtelná jako mor nebo žlutá zimnice. Ale komplikuje mnohem závažnější onemocnění. Takže mnohé z těch, co už nakukovali do pece, tam popostrčil.

M. Bednář 1.6.2020 13:53

Je to obráceně. Covid může být smrtelný i sám o sobě. Jiná přidružená chronická onemocnění k smrtelnému průběhu covidu přispívají. Se svým chronickým onemocněním by bez covidu dál žili. Příčina smrti je zde každopádně covid.

T. Hraj 1.6.2020 12:22

"nejasnost, co se do toho [obětí C19] započítává".

Myslím, že je to poměrně opatrná věta, která nemá ambici odhalit příčinu. Není pro ani proti Ruská. Je to jednoduše konstatování faktu.

Ano vymanění se z čínské závislosti by bylo dobré. VK jen říká, že to nebude snadné, rychlé ani levné. To je také jen konstatování. Bouhužel asi pravdivé.

M. Valenta 1.6.2020 11:45

Zajímavé uvažování. V Rusku je viditelně méně obětí a zároveň obrovská nejasnost kolem. Nechce snad Klaus naznačit, že Kreml lže?

A jestli tento průšvih s čínským virem má šanci přinést nějaká pozitiva, tak mezi ty hlavní bude patřit vymanění se z čínské závislosti, do které jsme tak hloupě vlezli.

T. Hraj 1.6.2020 12:30

Měla to být reakce na Vás, pane Valento. Takže:

"nejasnost, co se do toho [obětí C19] započítává".

Myslím, že je to poměrně opatrná věta, která nemá ambici odhalit příčinu. Není pro ani proti Ruská. Je to jednoduše konstatování faktu.

Ano vymanění se z čínské závislosti by bylo dobré. VK jen říká, že to nebude snadné, rychlé ani levné. To je také jen konstatování. Bouhužel asi pravdivé.

J. Kratochvíl 1.6.2020 10:47

Klaus jak si sám o sobě myslí,že je ekonom by mohl již pochopit (při jeho "vzdělání"), že jeho adorovaná tržní ekonomika bez přívlastků je příčinou všech krizí ekonomických a nejen ekonomických. Současnou zdravotní krizi opět lépe překonáme pouze pomocí dobře zvolených dotací a podpor pro ekonomiku a žádná neviditelná ruka trhu nám nepomůže. A také by mohl chápat, že ekonomie není nejdůležitější obor ve společnosti

Mělo by to být pro něho poznání, ale není, proto je Klaus dnes odepsaný politik i "ekonom" i přes jeho závratnou politickou kariéru.

J. Kratochvíl 1.6.2020 10:56

Klaus by měl také přiznat a ne zpochybňovat, že poměrné dobře zvládnutá pandemie u nás byla hlavně díky razantním opatřením vlády a následné disciplíně většiny občanů.

Proto má vláda a její politici velkou důvěru u občanů, oproti nedůvěře opozičních politiků.

S. Donát 1.6.2020 11:35

Ale přesně to přeci Václav Klaus v tom článku píše. Chválí vládu za rychlou reakci a zmínil i tu disciplinovanost občanů. Možná jste to přehlédl.

J. Kratochvíl 1.6.2020 11:42

On o tom píše, ale podle mého názoru, ne moc pozitivně.

S. Donát 1.6.2020 11:48

No každý si v tom najde to, co hledá. Já to vnímám jako pochvalu a souhlasím. Babiše rád nemám, nevolil jsem ANO a ani nebudu, ale za tohle jim skutečně patří díky.

J. Kratochvíl 1.6.2020 11:46

Podle mého žebříčku hodnot jsou na prvním místě životy a zdraví občanů a potom někde daleko vzadu nějaké ekonomické hodnoty. A to Klaus svým ale nejen tímto článkem nesděluje,ale naopak tyto hodnoty zpochybňuje.

S. Donát 1.6.2020 11:49

Tady si dovolím nesouhlasit. Pokud necháme ekonomiku "daleko vzadu", může to mít ve finále horší následky, než samotný virus.

P. Staronový 1.6.2020 16:06

Ovšemže. Nemocnice, technické vybavení a zdravotníci něco stojí a je nutno si na ně vydělat.

Soudruh Kratochvíl to má "zadarmo".

P. Staronový 1.6.2020 16:04

Spíš nepochopil, než přehlédl.

P. Staronový 1.6.2020 16:03

Jednak jste dosud nepochopil, co to ta neviditelná ruka je a co dělá (řešení krizí a pandemií to není), druhak, tržní ekonomika se vyrovná celkem hladce i s krizemi, na rozdíl od socialistické.

Ekonomie není nejdůležitější obor (na rozdíl od ekonomiky), ale to ani nikdo netvrdí. Kdo má o ekonomii ponětí co prase o parketách a chodí mu hlavou socialistické bludy, je jen podstatně chudší než ten, kdo o ekonomice něco ví.

P. Victorin 1.6.2020 11:03

Pane Kratochvíle, ale slovutný "Ekonom ve mně", kterého zmiňujete, tržní ekonomice nikdy příliš nerozuměl, což prakticky dokázal, např. v roce 1994 při státní privatizaci, kdy ho napálil o 23. let mladší, nepříliš vzdělaný finanční podvodník, kterého absurdně adoroval jako "Motor privatizace". Dnes, po 26.letech od té doby, napálený někdejší naivní ministr financí zákonitě fyzicky zestárl a spíš duševně sešel, nikoliv vylepšil svůj chabý úsudek. Jaké pochopení reality od něj dnes tedy lze očekávat x/?

x) přes jeho závratnou politickou kariéru.

J. Kratochvíl 1.6.2020 11:12

Máte pravdu, Klaus nic nepochopil, nic neví !!!

A. Nový 1.6.2020 13:12

Pane Victorine, chybu u vás, nejen já, shledávám v tom, že se ani v nejmenším nevyjadřujete k tématu článku, nýbrž pouze primitivně agresivně, ovšem domněle "na úrovni a vtipně", napadáte druhého, za vám nekonvenující názor... Způsob vaší seberealizace nelze objektivně pokládat za projev intelektuální, ani mravní vyzrálosti a rozhodně ne, za positivní obohacení zdejší diskuze... Pochopeno?

P. Victorin 1.6.2020 18:28

Pane A. Nový - objektivně zde jste pouze 100% Troll, ale tzv. intelektuálního typu... Pochopeno?

R. Chodovsky 1.6.2020 11:51

Jistě se dá souhlasit, že nějaký cyklus krize je průvodním jevem kapitalismu.

Průvodním jevem socialismu je stagnace a výsledkem úpadek.

Vím, že rozdělit dotace umíte lépe než minulí soudruzi. Vím, že to myslíte upřímně. Ale mám obavu, že to dopadne jako vždycky.

M. Moravcová 1.6.2020 12:16

Pane Kratochvíle, Vy jste nemocný nenávistí k panu prezidentovi. Ať pan Klaus napíše cokoliv, vy si vzpomenete na 10 tis., které vám dluží Kožený a jedete ty svoje nenávisti. Měl jste se lépe učit a pak byste možná upřel svou pozornost k něčemu užitečnému. A bylo by vám lépe i na duši.