1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Starý pes špatně štěká?

Aby nebylo mýlky, netrápí mne štěkot PSA, ale hrátky, které jsou s námi hrány prostřednictvím matematického modelu, ktAby nebylo mýlky, netrápí mne štěkot PSA, ale hrátky, které jsou s námi hrány prostřednictvím matematického modelu, který je nazýván PES. erý je nazýván PES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Manda 3.4.2021 11:31

jo, správně je to pablb

P. Manda 3.4.2021 11:29

z vás se mi chce opravdu zvracet, pamatuji dobře doby kdy byste si i ruku nechala za Klause useknout. No posedlá slušovická Čubovina se nezapře.

O. Uživatel 3.4.2021 11:27

Uživatel požádal o vymazání
P. Manda 3.4.2021 11:26

A co vy ?

V. Cícha 3.4.2021 11:22

Už dávno se divím a žasnu, proč dnešní super počitačová technika nebyla odborniky příslušných odvětví zapojena do vytviření předobrazu následků střídajících se opatření, v posdtatě lockdownů, zasahujícíchneblaze do mnoha oborů činnosti občanů, stejné jako vdělávání dětí školou povinných. Pokud k něčemu podobnému došlo, nevím o tom. Myslím, že by to situaci zjednodušilo, nikoliv zkomplikovalo

P. Černý 3.4.2021 11:14

Podobné otázky mohly být opodstatněné loni na jaře.

Nyní už máme empirické důkazy, že omezení kontaktů a dodržování nadstandardních hygienických opatření šíření epidemie skutečně zpomaluje.

J. Kratochvíl 3.4.2021 11:07

Podle mého tady špatně štěká, ale není to pes, ale již přes 30 let pan dvojnásobný také pěkně starý.

Jak dlouho ještě?

M. Varadinková 3.4.2021 11:00

Ano, starý pes Klaus špatně štěká. Říkat tabulce, kterou vymyslel Blatný jako plán "co se bude dělat když"( kvůli absenci kterého ustavičně ječela opozice), matematický model, je naprostý nesmysl. Svědčí to pouze o tom, že Klaus ví o matematickém modelování kulové.

Když si například připravím do tabulky plán jarních prací na zahradě, podmíněný vývojem počasí, tak to přece taky nebude matematický model.

Podle mne takový plán, který si vyječela opozice, byl od počátku zbytečný, protože vývoj nelze dopředu vměstnat do nějaké tabulky a je nutno reagovat na vývoj situace podle aktuální potřeby a ne podle předem dané tabulky.

Já jsem si například předevčírem naplánovala, že vyhrabu trávník před domem, a sotva jsem začala, přihnala se nečekaná bouřka. Kdybych byla hloupá jako Klaus, tak vynadám ajťákům za špatný matematický model.

To, co Klaus předvádí, už je doslova posedlost. Téma covid by si měl ve svém vlastním zájmu sám zapovědět, protože svým umanutým bojem proti "pánům Prymulům" se jenom čím dál víc ztrapňuje.

S. Kubů 3.4.2021 10:55

https://echo24.cz/a/SbEd3/epidemie-ustupuje-pomalu-naplnuji-se-varovani-odborniku-o-polovicatych-resenich

K tomu snad jenom, že pan doktor Petr Smejkal má atestaci z infekčního lékařství, nikoliv z hygieny a epidemiologie. Takže takhle je to s těmi nevolenými „odborníky-nestraníky“ a za druhé: Na základě čeho se domnívají (vulgo „jakpak to vědí“), že vývoj „epidemie“ s jejich OPATŘENÍMI vůbec nějak souvisí ? Jak vědí, že kdyby se všechny děti do školy vrátily třeba hned, že by se riziko vůbec nějak zvýšilo ? Vždyť ty děti stejně imunitu vůči SARS-CoV-2 získat musejí a covid-19 u nich probíhá mírně nebo asymptomaticky (a je to potom vůbec covid-19?) – a učitelé jsou jistě už dávno proočkováni, resp. mohli a měli být. Jak vědí, o kolik % by stouplo riziko, když by se 12.4. do škol vrátili i maturanti a děti do školek ? Jak to souvisí s magickým číslem „R“, o kterém se sám pan profesor Dušek opakovaně vyjádřil v tom smyslu, že jde o ukazatel vypočítávaný (který je závislý hlavně na počtu provedených testů, tj. fakticky pofidérní – jistě uvidíme, že po Velikonocích toto „R“ vzroste, protože se po nich bude testovat víc, nežli v těchto dvou zkrácených týdnech) ?

Ale to je stejné, jak s otázkou, o kolik by se zvýšilo riziko, kdyby na Velký pátek byly otevřené obchody nebo kdy byl zákaz vycházení třeba až od 23:00.

Ale vždyť - tohle už jsme tady měli..! Tehdy se tomu říkalo, tuším, vědecké řízení společnosti (alias avanturismus).

S. Kubů 3.4.2021 10:48

Tu poptávku po PESu měl úvodem jen jistý doktor Blatný, který tvrdil, že něco podobného viděl někde v Irsku. A že na tvorbě budou spolupracovat zahraniční odborníci... Asi ti experti z Oxfordu - každopádně autoři PESa nikdy nebyli oficiálně oznámeni, stejně jako neproběhla žádná relevantní oponentura tohoto jejich díla. Aspoň jsem si nevšiml.

S. Kubů 3.4.2021 10:37

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-zabavou-diky-nesnimatelnemu-naramku-co-planuje-nova-hlavni-hygienicka-148577 (SeznamZpravy, 27.3.2021)

Paní doktorce Svrčinové bych předně doporučil, aby mi (a zřejmě i sobě) odpověděla na dvě jednoduché otázky: Může člověk po očkování proti covid-19 nebo po prodělání této nemoci být infekční a někoho dalšího nakazit ? Ano nebo ne ?

A za druhé: Může člověk, který nemá detekovatelné protilátky proti viru SARS-CoV-2, mít imunitu vůči nemoci covid-19 ? Ano nebo ne ?

Protože v případě pozitivní odpovědi na obě otázky jsou jakékoliv řeči o omezení práv pomocí nějakého kovidpasu jenom nepodložené vyhrožování. A dokud pro takto zásadní omezení občanských práv a svobod nebude opravdu jasný a odborně nevyvratitelný důvod, mohou takové řeči budit podezření na skutkovou podstatu spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy (navíc v době nouzového stavu).

P. Lenc 3.4.2021 10:36

Neurážejte klasické blbce, ti jsou chytřejší.;-D

J. Oldfart 3.4.2021 10:28

blbče ...

P. Vychodil 3.4.2021 10:25

Pane presidente, jako vždy přesné...problém nepochopení a emotivního odmítání (nejenom) Vašich současných textů k současné epidemii však není jen v limitované schopnosti každého z nás chápat komplexnost problematiky, ale především v psychickém stavu současné populace, která byla většinově dohnána nepřetržitým strašením do stavu, kdy snad kognitivní funkce jsou již vypnuty.

Jeden známý lékař nazval tento stav jako novou nemoc, "lockdown" syndrom:-)

K. Šubrt 3.4.2021 10:11

Co jiného můžete čekat od Jájínka Vašíka z Vinohrad kde vyrůstal bez teplé vody ? Přesto se stále najdou tací co mu ty "žvásty" zobou a považují ho za neomylného a všehoznalého. Nebojte, dříve či později mu spadne hřebínek. I na něho dojde a nebude to zas tak dlouho trvat. Čím více se bude angažovat a snažit o návrat na výsluní politické scény, tím bolestivější pro něj bude neúprosná realita.

P. Vychodil 3.4.2021 10:03

asi ne, ve 3 ráno už musel být nalitej jako dělo:-):-):-)

B. Mráz 3.4.2021 9:58

Pane prezidente, jste přesný, srozumitelný, ale bohužel nebudete vyslyšen. Jen relevantní argumenty proti vašim názorům nezazní, protože nejsou.

V. Malá 3.4.2021 9:55

Václave, nech řečí o "psech" na svém týmu a raději převezmi vůdčí roli v Trikoloře od hrobařky a nevůdkyně Majerníkové, vytvoř koalici s SPD a vyhraj podzimní volby. Následně se soustřeď na boj o Hrad, který také musíš jasně a s převahou vyhrát s převálcováním jakýchkoliv kandidátů. Národ Ti věří tak je nezklam. Pamatuj, maminka by si určitě přála aby jsi si se stal opět Prezidentem, funkce pro kterou jsi se narodil a jseš předurčen osudem.VVV

P. Vychodil 3.4.2021 9:55

netrpíte "lockdown" syndromem ?

J. Matuška 3.4.2021 9:28

Omlouvám se, patří pod Astona...

P. Lenc 3.4.2021 9:27

R^:-PR^

J. Matuška 3.4.2021 9:27

Marine Le Penová (52), šéfka francouzského krajně pravicového Národního sdružení (RN), se na podzim vzdá pozice v čele strany, aby se mohla plně soustředit na svou kandidaturu v prezidentských volbách. Ty se uskuteční na jaře 2022.

Le Penová rozhodnutí oznámila v rozhovoru pro list L’Incorrect s tím, že má „vysokou šanci na vítězství“ a že se musí stát „kandidátkou všech, kteří chtějí vést národní boj“. V čele RN by Le Penovou měl nahradit europoslanec Jordan Bradella, dosavadní dvojka ve straně.

Podle průzkumu věří 52 procent Francouzů, že by Le Penová ve druhém kole mohla porazit nynějšího šéfa Elysejského paláce Emmanuela Macrona. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/le-penova-opusti-celo-strany-40355921

"Loutkáři" se postarají, aby k tomu nedošlo!

P. Lenc 3.4.2021 9:27

Díky za tento článek, ovšem proněkteré bude "naprosto nepochopitelný".Nemluvě o tom, napsal ho "ten Klaus".

P. Černý 3.4.2021 9:26

Žvásty z Marsu. To se nedá číst.

Se PSEM si pan ministr Blatný hrál jen tak dlouho, jak dlouho působily účinky protiepidemickych opatření, která po katastrofě způsobené předchozím bezhlavým rozvolněním prosadil jeho předchůdce ve funkci.

Pak, když se počty nakažených a mrtvých, začaly hrozivě a katastrofálně zvyšovat, pan Blatný prohlásil, že jediným kritériem je pro něho od nynějška vytíženost nemocnic.

Odborníci na epidemiologii to nazvali nepřiznaným promořovaním. Já si spíš myslím, že jde spíše o univerzální metodu, kterou obvykle nazýváme 'cesta nejmenšího odporu'.

Tou cestou, která se nejméně brání, je české zdravotnictví. A to je možná špatně. Možná, kdyby u nás zdravotnický personál méně léčil a více protestoval, možná bychom měli více karantén, ale zato bychom možná neměli deseti násobné počty nakažených s mrtvých na počet obyvatel v porovnání se sousedním Německem.

A když je řeč o těch zemřelých, tak zatím jich prý nemáme jen 25 000. Když se započatou například ti, kteří se vyléčili z infekce a zemřeli na její následky, ty počty mohou údajně dosahovat až 40 nebo 50 tisíc. To je cena (vedle ekonomických následků poloprisnych, zato nekonečných lockdownu), kterou jsme zaplatili mimo jiné za žvásty klausovskych prodavačů vlažné vody.

V. Kolman 3.4.2021 9:04

"STARÉHO PSA NOVÝM KOUSKŮM NENAUČÍŠ!"

P. Manda 3.4.2021 8:36

nemůžete si to po sobě přečíst ?

M. Valenta 3.4.2021 8:32

To je fakt. Příští PES bude štěkat na pětku až do voleb a žrát nepohodlné ministry.

O. Uživatel 3.4.2021 8:26

Uživatel požádal o vymazání
M. Moravcová 3.4.2021 8:18

Špatně. Článek je reakcí na zase nového PSA.

M. Moravcová 3.4.2021 8:16

Běžte si hodit mašli - nejlepší obrana proti covidu jakékoliv mutace.