27.9.2022 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Starý pes špatně štěká?

Aby nebylo mýlky, netrápí mne štěkot PSA, ale hrátky, které jsou s námi hrány prostřednictvím matematického modelu, ktAby nebylo mýlky, netrápí mne štěkot PSA, ale hrátky, které jsou s námi hrány prostřednictvím matematického modelu, který je nazýván PES. erý je nazýván PES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bok 3.4.2021 15:47

No, politik byl podstatně lepší než ekonom. Za své presidentství se z pohledu dnešního větší chyby nedopustil a čas mu dal za pravdu.

No, ta propiska... :-) si o ni mohl říci, no...

O. Uživatel 3.4.2021 15:47

Uživatel požádal o vymazání
V. Bok 3.4.2021 15:45

Ach ano, to jsem měl na mysli. Obavám se ale, že národ uz je dostatečně infikován dlouholetou masáží, když voli něco jako Piráty... A to se nebude líbit ani p. Černé, která bojuje pořád proti komunismu. Tenhle návrat totiž bude mnohem horší... Ne Orwell, ale Huxley...

K. Zelený 3.4.2021 15:41

Starý pes špatně štěká? Autor Václav Klaus? Ciwe na chvíli jsem si pomyslel, že pampresor napsal sebekritický článek!

I. Mertl 3.4.2021 15:25

Ještě že tenhle pán už má po sklizni. A sít už nebude. Ale faktem je, že jeho vševědoucnost a neomylnost hrála v roce 90 určitou pozitivní roli - bylo zapotřebí rychle nastartovat nebolševický stát. Ano, chyb bylo opravdu hodně, protože zkušeností málo. A prakticky zkušených ekonomů naprostá nula - vždyť i Václav Klaus měl jen drobky z mnoha knih a ti normalizační bankéři měli zájem jediný: udržet se v ředitelnách. A v tom jim Klaus vyhověl. Ale je to dávno pryč, a nikdo lepší prostě nebyl k mání. A teď už jen klepe pantem a je to alespoň česky správně. Přejme mu to! Akorát - kdo mu to teď bude financovat?

V. Klepetko 3.4.2021 15:25

Záleží na tom, jak hrozivé obludy budou kandidovat. Dokážu si představit, že jako poslední záchrana před čirým zlem bude lidem dobrý i on...

T. Hraj 3.4.2021 15:22

Moudro vaše nebo nobelisty Krugmana?

K. Salajka 3.4.2021 15:21

V.K. to dluží nám i Petru Kellnerovi!

V. Bok 3.4.2021 15:18

A které politiky mate na mysli? Ty co jsou tam už dlouhou dobu? To by se Vám asi nelíbilo, myslím..:-)

V. Bok 3.4.2021 15:16

No, zajímavé. Dnes jsou opravdu Klausovy boje za promorovani chřipčičkou životu nebezpečné, nicméně az se bude volit novy president, bude covid uz zvládnut... V ostatnich věcech, jako ve vztahu k EU a zahranični politice, kde je hlas presidenta nejdůležitější, by me zcela vyhovoval.

Bohužel, lidé už ho nezvolí. A dovedu si představit to mediální hýkání...

V. Klepetko 3.4.2021 14:58

Trochu si to celé zjednoduším...

Jde tu o příští prezidentskou volbu. Pro mě je zásadní, aby nezvítězil nějaký eurohujerský likvidátor české státnosti! A to dokáže jen exotický eurodisident typu Klause, který okoření svůj program nějakým druhem populismu a přitáhne tak kritickou masu alternativně inteligentnídh voličů na tu správnou stranu...

Kdyby Klaus prosazoval podobné kovidonesmysly jako program politické strany, ostře bych protestoval! Ale jako prezident nebude mít sebemenší šanci své epidemiologické bludy v praxi prosadit, takže nám může být úplně jedno, co si o tom myslí - ale pro značnou část voličů to může argument pro jeho zvolení! Pořád lepší, než jiné druhy populismu - zelené, hnědé nebo rudé...

K. Šubrt 3.4.2021 14:23

Dětské pleny stejně tak politici se mají obměňovat ze stejných důvodů!!

P. Černý 3.4.2021 14:18

Zapomínáte na lidský faktor. Na míru s jakou berou občané protiepidemicka opatření vážně. Tuto míru ovlivňuje řada okolností. Jsou to například zprávy z nemocnic nebo třeba různé sabotážní akce lidí typu pana Klause staršího.

J. Vlček 3.4.2021 14:15

To vy jste jiný kabrňák, vám na to stačí jeden řádek. Tomu se pro změnu říká umění. ;-D

P. Černý 3.4.2021 14:13

Z pohledu statistiky korelace různých událostí souvisí mimo jiné s těsností jejich závislosti (chcete li mírou pravděpodobnosti této závislosti).

Pokud je zřejmá věcná souvislost (daná způsobem přenosu patogenu) potvrzena statisticky a rovněž vývojem v jiných zemích, pak ji za důkaz přijme i soud.

J. Vlček 3.4.2021 14:07

Také mi to tak připadá. ;-)

J. Vlček 3.4.2021 13:59

Paní Varadinková, plně s vámi souhlasím. R^R^R^

J. Kadeřábek 3.4.2021 13:57

Předvádět svoji blbost tak dlouhým monologem je fakt síla.8-o

S. Kubů 3.4.2021 13:54

Koincidence nebo časová korelace (souběh) ještě není důkaz kauzality (příčinnosti).

Každopádně současná "vlna" začala brzdit už koncem února, nejvyšší počet "záchytů" (při vší problematičnosti tohoto ukazatele) byl 3.3. a nejvyšší počet pacientů s covid-19 na JIP byl skoro přesně dva týdny poté (16.3.2021). Takže hovořit něco o účinnosti lockdownů nelze ani při nejlepší vůli... A už vůbec ne, že PRÁVĚ PROTO se dneska nedají "OPATŘENÍ" zavedená od 1.3. zrušit.

Zdroj: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19#hospitalizace

V podstatě totéž se dá říci o "vlnách" předchozích...

P. Vychodil 3.4.2021 13:45

bohužel vycházíte z jednoho základního, a to špatného předpokladu, a to že restrikce prokázaly svoji účinnost...neprokázaly...ale můžete mi prosím poslat odkazy na příslušné studie...pokud ne, pak jste jedna z dalších obětí mediálních masáží a strachu, věřící ve všemocnou moudreost našich politiků, a jimi vybraných fachidiotů (sorry - těch správných prorežijních )odborníků...a samozřejmě lockdownů...

M. Varadinková 3.4.2021 13:22

Pletené dohromady dvě různé věci. Jedna věc je účinnost restrikcí (ta je přece opakovaně prokazována v mnoha zemích), druhá věc je nějaká tabulka, která předem určuje, kdy a za jakých okolností budou zavedeny/zrušeny. Podle mne nějakou trvale platnou tabulku vytvořit nelze. To by možná šlo po desáté vlně stále stejného nemutujícího viru a dokonalém zmapování úrovně imunity obyvatelstva. Ale v současné situaci je příliš mnoho neznámých.

M. Varadinková 3.4.2021 13:08

Vyzvracejte se sám nad sebou. Já jsem vždycky hájila své vlastní názory. Ty Klausovy jenom potud, pokud byly shodné s mými. Což bylo a a stále je ve většině případů, ovšem jeho blbnutí s covidem je případ opačný.

Vy to zřejmě máte postavené na osobním zbožňování svého idolu a papouškování po něm, i když zrovna hlásá nesmysly.

P. Vychodil 3.4.2021 13:02

díky, sama jste vyřešila otázku účinnosti nějakých restrikcí...přírodu nelze zvládnout jakýmkoliv plánem...tabulky jarních prací, stejně jako PSÍ tabulky, jsou nesmyslem...akorát nevím, co si podle vás vyječela opozice...ta dle mého názoru většinově poklonkuje Babišovi

O. Uživatel 3.4.2021 12:42

Uživatel požádal o vymazání
P. Smetana 3.4.2021 12:40

Z jednoho příspěvku to opravdu nedokážu posoudit.

O. Uživatel 3.4.2021 12:33

Uživatel požádal o vymazání
P. Smetana 3.4.2021 12:28

S nadpisem s Klausem souhlasím. Takovou míru sebekritiky jsem od něj nečekal.

P. Černý 3.4.2021 12:16

Dnes už jen s nostalgickým úsměvem můžeme vzpomínat na doby, kdy zmíněný pán ve funkci ministra financí pomáhal prosazovat originální socialistické metody zavádění ryzího kapitalismu bez přívlastků.

Dělo se to například tak, že původně státní podniky byly systematicky (zato však bez odpovídajícího právního rámce a fungujícího kapitálového trhu) připravovány o vlastnickou kontrolu a doslova ze dne na den znehodnocovány mimo jiné tak, že jejich akcie byly (zcela nebo částečně) rozměněny na drobné a rozdány chudým.

Tehdy o něm například v (Rudém) Právu vycházely komentáře a rozhovory nenápadně připomínající, že pan ministr s rodinou obývá třípokojový byt v paneláku, a že v garáži mají Škodu 125, přestože pan ministr a později předseda vlády už (škody) působí v celostátním měřítku.

Bylo to možná ještě v době, kdy pan ministr vyhlásil konvertibilitu české koruny směňované ve (v podstatě) fixním kursu na úrovni používané kdysi socialistickými a nyní již kapitalistickými veksláky. Připravil tak podmínky pro měnovou krizi v roce 1997 a znehodnotil úspory, a to vše v zájmu hladké a rychlé přeměny české ekonomiky na něco, co je dnes poeticky nazýváno montovnou.

Kdo ví, z čeho tohle všechno vyplývá. Je to ztráta schopnosti vnímat realitu? Nebo přesvědčení, že mu nepoučitelní čeští blbci vyzobou z ruky, cokoli jim předloží? A záleží na tom ještě?

J. Moravec 3.4.2021 12:00

Myslím, že pana presidenta netrápí ani tak špatně štěkající pes, nebo Coronavirus, jako dilema, mám šanci, nemám šanci. Je ve fáze průzkumu a sestavování matematického modelu Revival. K tomu bychom mu mohli popřát hodně zdraví. Odvahy má zdá se dostatek.

O. Uživatel 3.4.2021 11:34

Uživatel požádal o vymazání