27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Jak (ne)schopný Babiš sehnal vakcíny navíc

Evropská unie prokázala zvláštní dar zničit důvěru nás, občanů EU, ve schopnost zvládnout i tak jednoduchý úkol, jakým je zajištění dostatečného množství vakcín pro zvládnutí pandemie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Poláková 6.4.2021 9:11

Pokud je pravdou vyčíslení výsledného stavu s pomocí zpřátelených zemí, pak jsme získali vakcíny i přátele. Vysvětlí mi někdo , kde je ta chybka?

A k Portugalsku, to prostě kdáká jak vrchní slepice přikáže.

P. Milan 6.4.2021 9:08

V politice se moc nevyznáte, tak zkuste alespoň natrénovat přechodníky.

P. Milan 6.4.2021 9:07

Třeba AstraZeneca s EMA spolupracuje a dodává podklady, na rozdíl od Ruska.

J. Urban 6.4.2021 9:02

Hele, Barton, Efko ztratilo svuj vlastni bonzblok, co nam k tomu napises? ;-D Jste tam vsichni takovi?;-D;-D A na co vubec vakciny ? Prece BUDELIP!;-D:-/

F. Navrátil 6.4.2021 8:50

Žalostná úloha EU se ukázala při rozdělování vakcín a bude pokračovat při rozdělování islámských nelegálů a posléze i hajzlpapíru.

P. Černý 6.4.2021 8:43

Je zajímavé, že EU v této situaci sama už dávno aktivně neoslovila další výrobce vakcín, když ti, se kterými má smlouvy, své závazky neplní.

V této situaci stojí za pozornost, že EMA před časem ohlásila, že zahájila proces schvalování ruské vakciny SPUTNIK V, jejíž schválení by umožnilo ne jen dodávky, ale i licenční výrobu o kterou má zájem několik států EU.

Zatímco potvrzení EMA, že vakcína Astra Zeneca je účinná a bezpečná přišlo v řádu dnů, je možné, že první zprávu o průběhu schvalování vakcíny SPUTNIK V od ní obdržíme v řádu měsíců.

P. Han 6.4.2021 8:40

Někdo to tvrdí?

P. Černý 6.4.2021 8:19

Samozřejmě, že jde o problém EU. Nikoli Babiše.

EU vznikla jako instituce pro distribuci blahobytu. Proto může i velmi snadno zaniknout, pokud se změní na instituci rozdělování bídy a nedostatku.

J. Vocilka 6.4.2021 8:15

Kvůli desítkám tisíc vakcín se spustil kvikot impotentní opozice, která využívá i takovéto marginálie k napadání Babiše nemaje jiná témata. Směšní šašíci , kteří se klepou na vládní posty. Doufejme že marně.

I. Paulenka 6.4.2021 7:55

opravdu chcete almužnu a milodary vydávat za skvělý byznys plán???

J. Gutvirth 6.4.2021 7:53

Zákony profesora Parkinsona.;-D

A. Stárek 6.4.2021 7:26

Fakt se budeme hádat o desítky tisíc vakcín? Vždyť to je množství, které kdyby se proočkovalo za jeden den, tak by se mělo řvát, že to je málo. Hádejme se o to, proč se neočkují šestimístné počty denně.

F. Kusák 6.4.2021 7:14

Ty vo.e, další chytrolín. Normální by bylo koupit funkční vakcíny, kde to jen lze, protože i to schvalování na úrovni EU je politikaření. V životě by mě nenapadlo před rokem 1989, že se může EHS změnit v byrokratického molocha, více škodícího než prospěšného. Nějak méně a méně chápu, k čemu nám vlastně je.

I. Štípek 6.4.2021 7:11

Dnes opět výborněR^[>-]

J. Moravec 6.4.2021 7:04

Sedmdesát tisíc vakcín je bouře ve sklenici vody, protože Babiš. Všechno se hodí. Ty nejschopnější mozky, s příkladnou politickou kultůrou Babišovi ještě ukáží, zač je toho loket. Tak se totiž dělá politika. Volby se blíží a bude hůř.

I. Mentlík 6.4.2021 6:48

Vy jste ale myslitel, "Česko dostalo jenom poměrnou část z 10M", takže Babiš je zločinec. "Rakousko a Slovinsko dostalo poměrnou část z 10M", takže zločince nemají. Rozdíl v tom, že někdo pochybil, když dostal poměrnou část, a někdo na tom vydělal, je pouze ve slovu "jenom". No, takový blábol jste si mohl nechat, ty slyšíme z médií. Stačilo napsat, kdo je zločinec. Že je EU neschopný spolek, to se od kritiků Babiše nedozvíme.

R. Langer 6.4.2021 6:43

"Jistě nikdo nevěděl, která vakcína bude ta nejlepší a nikdo nevěděl, jak to bude s cenami."

Jistě, kdežto vy se svou křišťálovou koulí jste měl jasno už předloni. Napsal jste jen samé plané žvásty, aniž byste jakékoliv jiné řešení jenom naznačil, a ještě budete dělat machry. Jděte se bodnout... ;-D

R. Langer 6.4.2021 6:38

Ano, zato vy svou práci odvádíte evidentně na houno, když se vzmůžete jenom na tupé urážky. Za to by vás fakt nikdo neplatil, a podle toho taky vypadá. ;-D

K. Salajka 6.4.2021 5:30

Hezké je, že jsme se zničehožnic dozvěděli, že lídrem EU je Portugálsko - smyslem cirkulování předsednictví zjevně je, áby to Uršulíni měli ná koho svést. Tvrzení, že došlo ke schválení je nepřesné. 3 státy odmítly, nedošlo ke konsensu á rozhodnutí je neplátné !!! Přesto bude reálizováno - dobrý precedens pro přísun migrántů.

K. Salajka 6.4.2021 5:23

Ještě mi vysvětlete, proč dvě země zá odmítnutí byly odměněné ?

V. Patrik 6.4.2021 3:49

Pan Bartoň zase mlží. Šlo o to rozdělit 10M dávek navíc. Podle portugalského návrhu se mělo 7M rozdělit podle počtu obyvatel a 3M nejpostiženějším zemím (Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Lotyšsko, Slovensko a Česko). Česko(spolu s Rakouskem a Slovinskem) portugalský návrh odmítlo, takže dostalo jenom poměrnou část z 10M, podle počtu obyvatel. Takže ne, že by "se něco zadrhlo", ne že by Česko "bylo potrestáno", jak nepravdivě uvádí pan Bartoň. Prostě odmítlo a nedostalo, takže o ty 3M se podělilo zbývajících pět nejpostiženějších. Dále pan Bartoň uvádí, že spolu s Českem bylo potrestáno Rakousko a Slovinsko. To je další nepravda. Tyto země na odmítnutí naopak vydělaly, protože dostaly poměrnou část z 10M.

J. Vobr 6.4.2021 3:22

ASI TAK ... velmi správný popis !!! R^R^R^

P. Košíček 6.4.2021 1:27

Skvěle odvedená práce! To si zaslouží za odměnu celý pytlík koblih od šéfa :-)

S. Sedlák 6.4.2021 1:22

Pohybujeme se v tržním prostředí. Není to ideální, ale prozatím to nejlepší, co lidé využívají při rozdělování zdrojů.

Pokud vsadím na to, že nějaká komodita bude v budoucnu vzácná, nedostupná, velmi potřebná a ono to klapne, tak vydělám, pokud ne, tak prodělám. Tak to je a stěží to může být jinak.

Rozumný člověk se snaží problémům předcházet a připravit se předem a minimalizovat rizika. ČR měla volbu a byla zodpovědnost vlády objednat dopředu dost vakcín. Jistě nikdo nevěděl, která vakcína bude ta nejlepší a nikdo nevěděl, jak to bude s cenami. Vláda řízená mozkem a ne chaotickým tupcem si bude vědoma rizik a dokáže je, pomocí epidemiologů, posoudit. Hlupák v té době řeší zahrádkářský zákon a mele čau lidi.

EU není stát, ale uskupení států. Pokud nám vše diktuje, je zle, když na nás něco nechají a zmrvíme to, tak se jí dožadujeme.

Vakcíny zbyly od těch, co objednali. Bylo tedy správné rozdělovat podle objednávek, nikoliv podle obyvate.

To vaše obhajování Babiše je hloupé a trapné. Dost tím vypovídáte o sobě.