15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: „Akce V“

Moderní dějiny našeho státu opakovaně doprovázejí „akce“, činnosti zasahující širokou společnost. Úvod můžeme najít v „akci Gitter“ na začátku protektorátu, kdy gestapo pozatýkalo v jednom zátahu řadu komunistů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gumulec 15.1.2021 7:31

Karpenko, Karpenko, pokud píšete článek s fakty, tak si ,prosím, ověřte jejich pravdivost. Jinak budete považován za.....

J. Kejkrt 14.1.2021 20:23

Už několikrát jsem zde pod různými články uvedl, že si připravenost naší vlády na očkování "nechám ukázat". Nečekal jsem ale, že upocené amatérské strejcovství prorazí navrch tak časně.

Pokud z toho nejsou prachy do kapsy, nezorganizuje tahle "antikorupční" ;-D;-D;-D vláda vůbec nic. Ona to tedy nezorganizuje ani když z toho prachy jsou, ale to tu práci za ní vždycky udělá mafie všelijakých těch luftjardů, faltýnků, prymulů a jiných šíbrů.

Š. Hašek 14.1.2021 21:25

Ale vždyť Vy tady stále přímo chcete, aby politici organizovali očkování i proti "poblití se z vožralosti". Proti "květnovým mrazíkům".

A nyní jste opakovaně vyjeven z toho, že "to hapruje".

Oloviny haprují ...... jsem dávno zjistil.

J. Kejkrt 14.1.2021 22:12

To si mě s někým pletete, strejčku.

Osobně je mi celý očkovací cyrgus zcela u řiti, já jsem očkovaný proděláním choroby samé daleko lépe, než co mi může poskytnout ultramoderní rNA vakcína s účinností 50 - 90% po dvou dávkách.

To se ovšem v českém tisku nebo tv moc nedozvíte, tady se to nezkoumá a publikování takových výsledků ze zahraničí se nepodporuje. :-P

A obecně, když už nasazujete, "chci" po politicích pouze to, co oni sami slibují. Takže po Bábišovi skvěle zvládnuté očkování. Poblití se z vožralosti je každého osobní potíž, já tím netrpím.

Š. Hašek 14.1.2021 19:43

Již nějaký čas jsou pro mě oficiální "zprávy" o viru a všeliké "jízdní řády a harmonogramy stran chemizace" celkem nezajímavé.

Neplést prosím se zdejšími debatami s panikáři. Jsem nepanikář.

Proti chřipkovému viru jsem nebyl nikdy očkován a nevidím důvod toto měnit.

J. Vorlický 14.1.2021 20:28

. . . srdečný souhlas.

P. Podešva 14.1.2021 14:44

Zapomněl jste na akci Norbert.

B. Mráz 14.1.2021 14:34

Je mi přes sedmdesát, mám fibrilaci síní, lehkou obezitu a nastupující cukrovku druhého stupně a při sledování organizace očkování naší vládou jedinou naději, že covid po doznění třetí vlny definitivně zeslábne.

J. Farda 14.1.2021 14:25

Nepřecpávejte se koblihami, ovlivňuje to Vaši soudnost. A na tom, že jsme bohužel Best in Covid, jak prorocky pravil pan Andy, ani Vaše horlení nic nezmění ... :-Phttps://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-komentar-die-welt-koronavirus-cesko.A210113_150407_zahranicni_kha . https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/cesko-je-epidemicka-bomba-varuje-nemecky-list-40347740

J. Farda 14.1.2021 14:26

Platí ́sím panu Vaníčkovi, omluvte renonc ... :-/

J. Vorlický 14.1.2021 10:36

No, bod jedna: covidová aféra dusí celý svět - nebo to aspoň tak vypadá. Vinit z toho Babiše a spol. by bylo slaboduché.

Bod dvě: říká se, dívat se hadu očí, se nesmí. Člověka had uhrane a pak zaútočí. Nevím, zda je to pravda, já se hadům pečlivě vyhýbám. Teď k česku. Dnes jsem slyšel v rádiu, že lékárníci nemohou ( v případě potřeby) očkovat, protože prý to ZÁKON neumožňuje, nebo dokonce zakazuje - to se přesně nepamatuji. Ze zákonů na všechno jsme udělali úlitbu v prospěch své dobrovolné nesvéprávnosti a bohové od nás odvracejí tvář, protože tak úlitba není myšlena. Jako hadovi do očí se teď díváme do kaleidoskopu zákonů, který se točí pořád rychleji a rychleji . . . .

J. Jirka 14.1.2021 11:52

Nikdo neviní Babiše z covidové aféry, ale z naprosté neschopnosti ji organizačně zvládnout.

Ale ani z toho ho vlastně vinit nemůžeme, vždyť to v roce 2013 před volbami sám veřejně oznámil: "Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla."

J. Vorlický 14.1.2021 13:22

No, já tvrdím, že dobře to zvládnout nejde. Jak by si pan Jirka představoval ́schopně organizačně zvládnutou ́ covidovou aféru?

Nemehla, ano. Jsem docela skeptický ohledně schopnosti českého národa si vybrat nenemehla. Pořád si ale myslím, že tak jednoduché to nebude.

J. Jirka 14.1.2021 13:36

> No, já tvrdím, že dobře to zvládnout nejde. Jak by si pan Jirka představoval ́schopně organizačně zvládnutou ́ covidovou aféru? <

Nejprve vy napište, proč si jste přesvědčen, že to nejde.

J. Kadeřábek 14.1.2021 13:41

Bavíme se o organizaci očkování. Jistě dost lidí chápe, že větru, dešti ani viru neporučíš i když se o to ta sqadra marně snaží.

J. Vorlický 14.1.2021 14:31

Ano, očkování. A očkování kvůli covidu.

a k J.Jirka, 13:36, 14.1.2021: Pro si myslím, že to nejde?

No, číslo jedna, nejdříve je nutno zjistit v čem je problém. To, že někdo ,dostane ́ covid a nic mu není nebo, že ho někdo dostane a je mu blbě, nebo když ho dostane je mu hodně blbě nebo, že lidé umírají a zjistí se, že mají covid?

Číslo dvě, když víme v čem je problém, dáme si cíl, kterého chceme dosáhnout, za účelem odstranění problému (jde-li to).

Číslo tři, hledáme cestu, jak se k cíli dostat. Když nemáme cíl, je jedno kam se vydáme.

No, a protože z toho co vidím a slyším, nejsme zajedno ani v bodě jedna, jak si potom mohu myslet, že někdo může být schopen aféru covid organizačně zvládnout? (Polopaticky, vydat se na správnou cestu. Pan Babiš evidentně už vůbec ne. To je ten kaledioskop .)

Teď pan Jirka.

J. Vaníček 14.1.2021 9:40

Tak vida, ukazuje se, že karpenko lže jako když tiskne. Ten Hamáček, šéf krizového štábu jasně řekl. že jehly jsou a budou. Na dva a půl měsíce. Přesně, na tisíc. A co karpenko neví to, žvaní a špiní Babiše ? Měl by si počkat, jak to poběží, hlavně aby nám ty injekce a vakcíny nevyfoukli příbuzní z lékového ústavu nebo jak se jmenuje, tam je "ukradli" pro své známé. Ukradli je sestřičkám, požárníkům doktorům a vojákům, možná i pedagogům z vysokých škol, které teď fungují distančně, a dalším. Na ty "babičky a dědečky" se hned tak nedostane. Vyfoukne jim to sestra z očního na poliklinice, nebo z ortopedie, která je zavřená. Ale píši to s nadsázkou. Být pisálkem, co chce natřít Babiše, tak bych si chvíli počkal, až se otevře registrace pro běžné lidi. Očkovat se má podle toho, kdy se kdo nahlásil. Kolik miliónů lidí bude na startovní čáře u počítače, aby se rychle zapsali. 2-4 mil., odhad. To se ten systém podělá za 5 vteřin. A pak dáme Babišovi do huby právem, protože místo toho aby řekl, že pořadí bude podle data narození s preferencí podle jejich tabulky těch nejrizikovějších, Tak by byla tlačenice desetkrát menší. Pak bude hukot, ale třeba to napraví. Uvidíme, ale tomu nevěřím. Čemu ale věřím, že dostanou tučné odměny (ti úředníci) a také se jim musí zvýšit plat. Všem, které si platíme. Budou volby v Absurdistánu.

P. Hatina 14.1.2021 10:07

Tak to jste ale opravdu špatně, velice špatně pana premiéra Babiše poslouchal. A pak z toho vycházejí takové bludy.

Protože, sice ano, otevře se brzy "...registrace pro běžné lidi", ale současně se to bude řadit s preferencí podle tabulky těch nejrizikovějších,!. Tudíž, ti "obyčejní se sice rychle zaregistrují, ale potom budou stejně čekat odhadem 5-6 měsíců než na ně dojde řada.. Jestli i potom jim bude tak moc záležet na tom, zda se přihlásili o 5 sekund dřív nebo později, se dá směle pochybovat.;-D

J. Jirka 14.1.2021 10:20

> ... řadit s preferencí podle tabulky těch nejrizikovějších ... <

A pak se databáze buď zhroutí, nebo ji vymažou hackeři.

P. Hatina 14.1.2021 10:35

No dejme tomu, tak se řekne lidem aby se nahlásili znova. Stejně se to pak setřídí stejně a lidé budou stejně dlouho čekat. ;-D.

Spíš se bojím, že do toho bude vláda vkládat další prioritní skupiny, takže ti "obyčejní" se budou stále odsunovat dozadu,,;-(

J. Vaníček 14.1.2021 10:50

Rozhodně

J. Jirka 14.1.2021 11:02

Zaplať pánbů... ;-D

J. Jirka 14.1.2021 10:13

Buďte klidný, celebrity, politici a "příbuzní z lékového ústavu" nekradou nikomu ani jehly, ani stříkačky, ani vakcíny, jen jsou zaneseni do databáze již očkovaných.

J. Kejkrt 14.1.2021 20:27

Co tady plácáte, strejdo? Dostali je přiděleny, aniž by je předtím někdo vyzval k plánování očkování podle nějakého schematu.

A nakonec jim Babiš ještě poslal SMS, aby to "rychle vyočkovali!"

Měli snad jít do metra a píchat to lidem, co vypadají staře a nemocně? ;-D

Napište rovnou: "miluju Babiše, je to náš Bůh!" Bude to aspoň hned jasný.

M. Gavlák 15.1.2021 6:24

Melete nesmysly. Babiš prokazuje každým svým krokem neumětelství. K těm jehlám - podle statistik je českých nemocnicích kolem 350000 jehel. A to je používají k běžnému provozu. O potřebě očkovat se ví třičtvrtě roku a nic nebránilo je včas zajistit. Proč se na to vláda opět vykašlala, víte asi jen vy a hoši z vlády, vy chytrej...

J. Vaníček 14.1.2021 9:18

Typická demagogie. "Objevila se zpráva, že Babiš volá do nemocnic". Ověřil si to ten pisatel ? Rozhodně ne, protože říká, že se "objevila". Co to znamená? No, že se vzala tu se vzala, čili povídačka nepotvrzená (alespoň pro pisatele nepotvrzená). A hned rozvine špinění Babiše, na tomto základu. Tak je to běžné. A lidé si řeknou, to je ale idiot ten Babiš, říkala to Máláčová a teď to vidíme sami. A má tím někoho pověřit. Ale řídí to on, Babiš. Tak měl by právo volat třeba Ludvíkovi, šéfovi největší nemocnice nebo ne? Logicky ano, potřebuje zpětnou vazbu. Takže článek je "cinknutý". K tomu očkování, sám na něj čekám. Ale chápu, že vakcín asi není dostatek, vše je na začátku v Evropě. "Evropa= Brusel=rovná se Uršula=Jourová. Ty to zajišťují - Evropanky. Tak křičet tam. Včera byla uvedena čísla, pohybujeme se v Evropě na běžném místě v polovině peletonu. Pomalého, myslíte, že by mohl být rychlý s Uršulou? Těžko, ta musí věnovat čas kosmetice a vizážistce, aby vypadala jako vosková (nehybná) figura. Každá žena ví, jak dlouho to trvá. Nebude jako naše Schillerová, co vyskočí z postele, hned se zastřihne, nabarví, nafouká a učeše. A jehly - volal pisatel do nemocnice, jestli je mají? Asi ne, poslali by ho někam. Tak to neví. Asi se to někde řeklo. Čísla, chce to čísla, ověřená! Socan Hamáček řekl, jako šéf spásného krizového štábu, že jehly budou. Ten nás zachrání, vždyť říkali, že za epidemii u nás může Babiš protože blokoval krizový štáb. Tak ať se ukáže ten štáb. Tak proč pisatel píše, že nebudou? No, píše to protože to frčí a že ho Babiš štve a neštve ho třeba Fiala a Rakušák. Mě štvou, všichni i s tím Babišem. Nejvíce média. Nikde žádný rozum, jenom politikaření. Nakopat je všechny.

M. Gavlák 15.1.2021 6:27

S tím kopáním začněte u sebe, před tím se zamyslete nad bláboly, které produkujete...

J. Jirka 14.1.2021 8:22

Mohl by mi někdo vysvětlit, jak to, že když vláda nezvládá organizovat očkování a i marketingovou kampaň pro vakcinaci považuje za mamutí podnik, zároveň je bez problémů zvládán denní odběr 31 412 PCR testů, 22 952 antigenních testů (data ze 13.1.), administrativní úkony s tím spojené, logistika, vyhodnocení, zpracování údajů, jejich vložení do jednotné databáze a roztřídění výsledků podle krajů? A to vše během jediné noci, aby již brzy ráno následujícího dne bylo možno opět děsit občany.

R. Langer 14.1.2021 8:41

Jo, to se sice zvládá, ale protože je úplně jedno, jaké to vlastně dává údaje, tak se na tom asi tak moc nesedí. Kdo ví, jestli se to vůbec nějak vyhodnocuje... ;-D

J. Jirka 14.1.2021 9:22

Už jen představa, že bychom v tomto státě ekologicky zlikvidovali jen za včerejšek spotřebovaných 54.364 potenciálně infekčních párů ochranných rukavic a dalších, k testům potřebných propriet, patří do kategorie sci-fi. A to, prosím, musel někdo jen za včerejšek ještě vytvořit 54.364 záznamů v databázi. Odhaduji, že tak heroický úkol by v normální době trval jednomu úředníku zhruba deset let.

Také se neustále mluví o přetížených lékařích a nedostatku nemocničního personálu, ale o nedostatku laborantů, vyhodnocujících testy, jsem ještě neslyšel. Natož abych se doslechl, že se některý z nich při práci s infekčním materiálem nakazil.