14.6.2021 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: „Akce V“

Moderní dějiny našeho státu opakovaně doprovázejí „akce“, činnosti zasahující širokou společnost. Úvod můžeme najít v „akci Gitter“ na začátku protektorátu, kdy gestapo pozatýkalo v jednom zátahu řadu komunistů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 14.1.2021 9:59

Jenom, možná snadné vysvětlení, ty desítky tisíc záznamů v databázi tam vytvořili samotní žadatelé, kteří se na ty testy nahlašují sami, přes internet. Nebo někdo jiný, kdo je na ten test poslal (třeba obvoďaci, zaměstnavatel, atd). rozhodně tedy nikoliv upracovaní státní úředníci. No a pak se ty záznamy už jen doplňují o konkrétní drobnosti, třeba to zásadní nakažen/nenakažen - ale i to možná zvládnou ty laboratorní přístroje poslat do té databáze sami. Ostatně jak teď pronesli v novém pořadu pro mládež Alenka v říši Gifů : "Kouzelné slůvko? Enter"...:))

J. Jirka 14.1.2021 10:09

Tak tohle pošlete Astonovi jako námět pro jeho novou satirickou sci-fi povídku. Bude vám vděčný. ;-D

J. Vaníček 14.1.2021 11:09

"Upracovaní státní úředníci" jak jsem výše s ironií psal, to samozřejmě nebudou vyhodnocovat, to program. Jenom požadavky na ten program, zadání, dávají upracovaní státní úředníci. Jediný program co se nezhroutil, byl program EET. Tam šlo o prachy. Zhroutili s hospodští. Program dělalo min. financí.

J. Jirka 14.1.2021 11:47

Nedalo mi to, a při kafi jsem koukl, jak je to s rezervací a registrací na "bezplatné" testy:

1. Ačkoliv Petr už několik dní před testem vyplnil na internetu rezervační formulář, zarazilo jej, že na místě znovu vyplňoval všechny údaje, které už nemocnici vepsal do online rejstříku, když si termín rezervoval.

2. Čekal jsem i dvacet minut poté, co jsem už měl jít na řadu. Byl jsem na tom stejně, jako kdybych si rezervaci nevyplnil. Na ty, kteří ji neměli, se dostalo ve stejnou chvíli, nebo dokonce i dřív.

Stále ještě věříte na automaticky pracující laboratorní přístroje a kouzelné slůvko "enter"? ;-D

P. Hatina 14.1.2021 14:03

Takhle zdravotnictví funguje naprosto běžně, že stejně ty své údaje a rizikové faktory musíte napsat pokaždé znova a hlavně! podepsat poučení. To si vymysleli politici a podobní dobrodějci a nařídli to .

A taky, že je tam chaos a berou mimo oficiální pořadí. To nemá s kovidem nic společnýho.;-D

P. Hatina 14.1.2021 9:39

No přesně řečeno, on to taky stát dosud nedělá a nezvládá. Tohle všechno si doposud organizují ta vlastní odběrová místa a jejich provozovatelé (nemocnice, města, kraje ), a pouze posílají ty svoje závěrečné počty státu, který je potom zase nepříliš přesně sečítá dohromady a publikuje.

Čili, to je právě ten důvod, proč dnes všichni křičí, ať se do očkování proboha stát, tedy vláda s Babišem i Blatným míchají co nejmíň, a nechají to na těch dole. Jenomže, to právě nepůjde, ti se do toho svými příkazy budou míchat až moc, až to celé zmrví..

R. Gumulec 14.1.2021 7:35

Karpenko, Karpenko, (vyjádřeno slušně, jak požadujete) prosím, abstinujte nebo se veřejně nevyjadřujte......

M. Winklerová 14.1.2021 11:02

Prosím pěkně, mohl byste totéž dodržovat i vy?

I. Krahula 14.1.2021 7:11

Mnoho povyku pro nic. K čemu jehly, když je očkování smrtící,jak se povídá? Ať je Číňané použijí v „tradiční medicíně.“

R. Langer 14.1.2021 8:22

A kdo to povídá? Povídejte, přehánějte... 8-o

J. Gottlieb 14.1.2021 12:32

Měl jsem v posledních letech velmi nízké mínění o IQ v ČR ale to to co předvádí Krahula mne fascinuje.

Říká se tomu IQ tykve8-o

R. Vacek 14.1.2021 6:05

Vláda se řídí tím, že čím složitější, tím lepší. A pak jí ten geniální systém někdo kazí tím, že předbíhá v řadě.:-)

P. Hatina 14.1.2021 2:27

Bohužel je to tak. Schopnost této vlády, ale taky jejích úřadů zmršit dokonale i to co by ještě fungovat mohlo, je neuvěřitelná.

Jenomže současně navržený systém prioritizace s požadovaným potvrzením od lékaře už je za mezí společensky přijatelného vtipu. Proboha, jak si to asi pan ministr Blatný představuje, v případě jeho bláhových 100 tisíc očkovaných denně, budou pro tentýž počet 100 000 (každo)denně vypisovat obvoďaci zprávy? Už to mu sakra muselo dojít /pokud vůbec kdy pracoval jako lékař/, že to vypracování zpráv bude ještě delší, než vlastní očkování? Dalo by se říct, vulgárně řečeno, i za mírnější vtipy se vyhazovalo z vesnických hospod..

Ovšem, není vyloučeno, že ho svými výmysly přetrumfnul, pan ministr Hamáček o použití volebních místností. Onomu totiž nedošlo, že vůbec, ale vůbec žádné nemá - ty se totiž budují (se vším všudy, a to dosti nákladně) až a jenom na těch pár dní voleb. Sice je dobrý nápad, že by se lidé oočkovali až u těch voleb, jenže ty budou právě až na podzim...:-/

R. Langer 14.1.2021 8:37

Tak do podzimu alespoň seženou dost vakcín, ne? Proč to nespojit, při volbách rovnou dostanete pigáro, a budete také automaticky zaevidován... ;-D

P. Hatina 14.1.2021 9:22

Pravda že, a díky tomu bude stát moct vyhlásit volební účast na 99,99 procent jako za socialismu :)

J. Vaníček 14.1.2021 9:21

R^