Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KOMENTÁŘ: Smlouva s USA je klíčová pro bezpečnost naší země

Je velký rozdíl mezi rokem 1968, kdy k nám vtrhla Sovětská armáda a další vojska Varšavské smlouvy bez souhlasu tehdejší československých představitelů a následně nám SSSR za pomocí vyhrožování vnutil diktát o dočasném rozmístění sovětských vojsk na našem území. To byla ve skutečnosti okupace.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VH

V16i18k60i 79H98u25m59b21l12e

26. 5. 2023 11:04

Ty chytrejsi si uvedomuji ze bejt poskok jak vychodu nebo zapadu neni zadna vyhra. Obema nejde v prvni rade o nase zajmy ale o jejich vlastni. Obetovat zemi ktera se nachazi geograficky v zone proxy konfliktu je bezna praxe. Otazka je jestli male zeme maji na vyber se od toho distancovat. Pres to ze EU v jeji dnesni podobe nesnasim paradoxne vytvoreni jednotneho statu v Evrope je mozna jedina odpoved kterou mame.

0 0
možnosti
JV

J20a14n 29V74i41n83t94r

26. 5. 2023 11:19

Ano, měli bychom šanci se tomu vyhnout. Pokud dojde k většímu konfliktu mezi USA a Ruskem, tak to zaručeně nebude mít podobu valících se armád, obsazujících území, ale půjde o výměnu především raketových úderů na vojenská zařízení. Pokud na našem území nebude žádné vojenské zařízení (naši legrační armádičku z toho lze klidně vypustit), nebude také důvod na naše území útočit.

0 0
možnosti
Foto

Sustém ve kterém žijeme je něco mezi parodií na žánr Orwell 1984 a táborem teplých sakutů. Chová se to k bčanům jako hysterická učitelka, která z nich dělá psolužné holčičky, naveliko. Feminizace školství způsobila rozpad rodiny. Gendery jsou jen důsledkem krize mužské role. Papež mluví jako woke, je to theolog osvobezení z Argentiny, aha. Ale svět se rozpadá jen na aápadě. Klimatickou ůzkoust a coming out máte jen na Západě. Logicky mi z toho vyplývá, tahle kultura umírá.

0 0
možnosti
Foto

Klasická agitka modrobolševika Pánka. Už jen chybí vzletná hesla, jako třeba toto:

a) se Spojenými státy na věčné časy a nikdy jinak

b) Spojené státy - zaruka míru a progresivismu

Každopádně oceňuji, že konečně došlo k nové smlouvě o dočasném umístění sprátelených vojsk na našem území.

0 0
možnosti
VP

Zastavit ruskou roztahovačnost v Evropě bez pomoci USA není reálné.

0 0
možnosti
JS

no jó, Pánek, aby hned nepřispěchajako první k řitnímu otvoru

0 0
možnosti
JJ

J37u52r18a 20J81u73r82a94x

26. 5. 2023 12:25

Jojo, a ještě zvolil jiný než Vy, není-liž pravda? :-/

0 0
možnosti
Foto

A ještě vám přeju přátelé ten hnus, kdž vás balí americkej nelegál na to že se před váma odhalil a nechápe, že jdete zvracet a mažete si jeho číslo z telefonu. Jakýkoli jiný agenty kohokoli mám ocela rád, ale Americký kolaboranti, to je zvláštní druh.

0 0
možnosti
Foto

Nikdy jsem neměl sympatie k p. Bin Ládinovi, ale když jej p. Obama nechal mimosoudně popravit a sledoval to jako koridu, napadlo mně: to je Nero. Náš Putin je možná tyran, ale je to věřící člověk, je to cítit. To že je, sorry, Plesnivej Maňásek katolík, to jsme absolutně nezaregistroval. Protože jako katolík by musel požadovat, že před inaugurací zruší ty gej svatby a byznys s gegby a náhradníma matkama.

0 0
možnosti
Foto

Myslím, že tohle zrovna je otázka pro referendum, Pro mně osobně neexistuje na světoě větší zlo, než americká nadvláda nad Evropou, od roku 1945. To, jak tahle naše civilizace vypadá, je důsledek vlády jediné supervelmoci. Za mně, chte to změnu. Dokázal jsem jesště respekatovat Reagana, ale tuhle partu neo protestantských puritánů, kteří si říkajií Demokratiká strana?Ano, Amerika je tyranie, ale drží svět pohromadě, mohlo se říkat. Ale nyní je amerika zešílvší supervelmoc a mu ruští trollové, číňané a severokorejci jsme daleko normálnější a víc v pohodě než vy. Já mám rok ten rok a půl takovou euforii, že nemůžu pracovat: vidím, jak se vám to rozpadá pod rukama. A vidím prezidenta, jak místo co by spojoval národ, jde polžit květiny před klub Tepláreň, na první zahraniční cestě. Vůbec jste se nepoučili, nepochopili, že včera bylo pozdě přejít na válečnou ekonomiku, jen se plácáte dál ve svých pseudoproblémech, jako je globální oteplování.

0 0
možnosti
PV

největší přínos k bezpečnosti naší země by mělo vystoupení z NATO a neutralita. Nebo se snad Rakousko a Švýcarsko třesou strachy a prosí NATO o spásu ?

0 0
možnosti
PV

nezná někdo odkaz na dotyčnou smlouvu ? napřed prostudovat a pak teprve kecat o bezpečnosti a blablabla.

0 0
možnosti
JH

J60a96n 35H68a92j40s64k85ý

26. 5. 2023 9:48

Jsme v NATO - jsme. Neznám znění přístupové smlouvy k NATO, ale jistě tam je něco o společné ochraně států v NATO. Proč tedy specielní smlouvu s USA? Měli bychom mít i takovou speciélní smlouvu s jinými státy NATO (Tureckem, Itálií, Německem, atd, atd, atd)?

0 0
možnosti
PD

Smlouva upřesňuje detaily spojenectví.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz