Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP56e37t54r 83H50a16t73i43n66a
Bohužel, v případě těch Karlových Varů, je vlastně představa změny na vojenské letiště nesmyslná. Právě že vlastně kousek pod tím letištěm je rozlehlé lázeňské město (a počertech právě ta oblast lázní), které by častý průlet vojenských letadel zlikvidoval velice rychle.
Nemluvě o tom, že Karlovy Vary v poslední době mají vyčerpanou řadu zdrojů, naposled přijako poměrně rozsáhlou skupinu ukrajinských migrantů) a jede vlastně na doraz. Přetížená městská doprava, nedostatek bydlení, práce, městských služeb a podobně. Takže představa, že by se sem natrvalo dislokovala nějaká vojenská jednotka (i s rodinami?) aktivně činná na tom vojenském letišti, asi není moc dobrá.
Ono totiž a dokonce, když je zmiňovaná ta konečně blížící se dálnice D3 - ta už se dnes místně vnímá jako hrozba - a hledá se urychleně řešení, jak nějakým obchvatem /nebo dokonce tunelem) tu dopravu z ní vyvést zase až za město...
Napresovat sem ještě k tomu vojenské letiště, koho by to napadlo?
R92o57m74a70n 52L31a22n49g23e49r
Musíte myslet politicky, Halík! Nesmíte brát Karlovy Vary historicky jako tradiční lázeňské město, ale jako lokalitu, která prý minimálně z poloviny patří proradným Russákům, zemským škůdcům.
Proto musíte pochopit, že postavit jim tam vojenské letiště není nežádoucí, ale naopak jako geniální plán, jak se jim pěkně po česku pomstít, udělat z nich cíl pro vlastní lidi a ještě na tom něco nahrabat.
Tak se to správně dělá.
J85i26ř60í 90E57r49b41e16n
Konec je nejdůležitější. Opoziční politici si berou Babišovu vládu do huby za to, že utrácí za armádu a s ní spojené složky méně než 2 % HDP. Jenže nikdo z těchto křiklounů neříká. za co se ty peníze mají utratit.
A nepochybuji o tom, že kdyby byly k dispozici řádné smlouvy na zbraně, vozidla, letadla, ženijní techniku, radiokomunikační technologie v odpovídající sumě, KTERÁKOLIV vláda by ty peníze s radostí utratila právě takto.
P82r88o49k84o46p 48P84r30o67p71e30s
V tomhle lítá současná i bývalá opozice, tedy současná a bývalé vlády zcela totožně. Nekoncepčnost, korupce, alibismus, ...
R70a86d52e38k 49Z35á91b34r93a50n82s16k41ý
Pár poznámek k článku. Začnu také v Karlových Varech. Nejprve k názoru o "pár období s nepříliš frekventovanými lety z Ruska"... V období mezi lety 1998 a 2014 provoz postupně narůstal a letiště se dostalo do černých čísel, což je u letiště tohoto typu velmi vzácné. Ono totiž objem cestujích či počet letů jsou sice důležité parametry, ale rozhodující je schopnost z těchto počtů generovat dostatečné výnosy. A ať už si dnes myslíme o klientele, která sem létala, cokoliv, letišti tento provoz vydělával, dokonce byli samo schopné infrastrukturních investic. Takže i takové letiště lze provozovat beze ztrát, za předpokladu dobrého mixu provozu a skutečnost, že je letiště vybavené pro ILS je irelevantní (ostatně, ILS je tam od roku 2006). Pokud jde o dráhu, délka sama o sobě není tak zásadní problém, naopak, šířka je problém velký. Ta totiž primárně zakládá provozní omezení, ať už z hlediska povětrnostních podmínek, tak z hlediska provozních postupů - např. požadavek, že přistání musí provádět kapitán s příslušným výcvikem pro let na toto letiště. Nicméně, hlavní problém je v tom, že některé letecké společnosti, resp. národní dozorové orgány, kde je taková letecká společnost registrována, nepovolují létat na dráhy o šířce 30m (typicky Ryanair). Pokud jde o terén v okolí letiště, tak fakt, že letiště leží v kotlině mezi dvěma dominantami (Vítkova a Andělská hora), není až tak zásadní problém, geometrie sestupové roviny systému ILS a postupy pro nezdařené přiblížení (go-around) jsou navrženy tak, aby letadla tyto terénní vyvýšeniny bezpečně míjela. Ano, klade to vyšší nároky na navigační přesnost, ale to je právě ošetřeno tím, že pro lety na letiště je vyžadován dodatečný vycvik. Stožár na Vítkovce žádný dodatečný problém nevytváří, je mimo překážkové roviny (naopak, výška porostu je regulována, ale to platí obecně pro většinu letišť). Přistání na dráhu 11 je vizuální, ale terén ani stavby na Vítkovce rozhodně zničující vliv nemají.
R51a38d32e58k 57Z33á11b59r24a73n85s31k67ý
Pokud jde o Ostravu, ano, tam se historicky majitel letiště, tj. kraj, dopustil velké chyby, když tvrdohlavě odmítal spolupráci s low cost dopravci, nicméně to víme dnes a zde je třeba vzít v úvahu také kontext doby, kdy tento segment byl na počátku svého rozvoje. Nechci komentovat pokusy typu Air Ostrava nebo "modrých" a "červených" CCA, to by vydalo na zvláštní článek, všechny doplatily na neschopnost nechat si poradit (Air Ostrava si např. více jak rok nevyúčtovávala prodeje letenek, placené kreditními kartami... takže o tento příjem přišla). Nicméně nemohu souhlasit některými závěry autora. Jednak polská regionální letiště mají výhodu ve 4x větším trhu a hlavně, mnohem větší dlouhodobou ochotou Poláků cestovat za prací, což generuje velkou poptávku po cestování těchto osob, ale i jejich příbuzných a známých. Je rovněž nutné brát v úvahu i fakt, že polská regionální letiště jsou jinak řízená a financovaná, a neproběhly tam různé "experimenty" jako u nás... Ale ani Katovice opravdu nejsou ve stejné kategorii, jako Praha! Obecně totiž naše regionální letiště (a obecně letecká doprava) doplatily na rozhodnutí politiků, na jejich kreativní myšlenky a proto dnes za Polskem zaostáváme. Poláci zkrátka dobře věděli, že jsou odvětví, která by z hlediska státu měla fungovat a letecká doprava mezi ně patří. My jsme se rozhodli, že trh vyřeší vše a dnes se nám tato rozhodnutí vracejí. A to autor nezmínil letiště v Brně, kde je rekonstrukce dráhy také čeká....
J84. 72G64a92n81a51u58r
Demokratické uspořádání ČR se úspěšně a celkem rychle proměnilo v demokratůru!
Tedy vládu pitomců a chamtivých grázlů!
A směřovalo to k tomu hned po Listopadu!
Asi si nic jiného nezasloužíme....
Karle Kryle, zasloužíš si být Svatým!
R97o72m32a51n 32L56a17n22g38e98r
Ty bruseloušské bolševické hovado, ty si neber Kryla do huby, urážíš ho tím.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz