5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

JUSTICE: O sebechvále Igora Stříže

Některé komentáře ke jmenování Igor Stříže nejvyšším státním zástupcem jsou nesouhlasné. Lidé připomínají jeho minulost vojenského prokurátora a člena KSČ, často s dovětkem, že ve sboru státních zástupců je dost osvědčených jedinců bez předlistopadové zátěže, takže vládou schválený výběr Marie Benešové byl nemístný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 24.7.2021 21:47

Jj, pane Jemeliku, v posledni dobe pisete cim dal lip... jen ta soucasnost se vsemi temi komanci a estebaky u moci a ve funkcich (nyni prozatim Strizem konce) skutecne vypada stale hur a hur:-(... ale treba se mi to jen zda, to ta optika starce:-/ Problem je bohuzel jinde, ne ve Strizovi a jemu podobnych. Tyhle figury driv nebo pozdeji vymenite, jen to skoro jiste nebude za nikoho lepsiho - nebot jak pravil K. Capek: Narod nepredelas.

J. Prečuch 24.7.2021 0:03

Problémem není to, kolik odpíračů dostal za mříže Igor Stříž , problémem je to, ze jednal i v rámci a smyslu tehdejších zákonů nesprávně. Totiž poslal před soud i ty odpírače vojny, kteří využili možnost nařízení vlády o tom, ze pracovníci v hlubinných dolech neměli být ani povoláváni. Oni se tedy svědkové Jehovovi uchylovali k práci v dolech , aby měli klid od vojny. A na vojnu mohli pracovníci hornických profesi jen pokud sami chtěli . Pokud tedy nastala chyba v evidenci horníků-branců, měl ji napravit. Nebyl tedy důvod , aby vojenský prokurátor žádal vysoký trest pro tyto kluky. Prihledneme k tomu, ze se již končila doba vlády jedné strany.

To že považuje , jak uvedl v interview , i dnes “neučení se boji” za trestné, je nejsmutnějsí.

H. Kotaz 23.7.2021 12:37

Bývalí komunisti dostali šanci hned po 17.listopadu 1989 a byli ze dvou období - do r.1968, další od toho roku do r.1989.

J. Ptáček 23.7.2021 10:55

Jako celoživotní antikomunista myslím, že by pan doktor Stříž měl dostat šanci a předvést co umí. Jeho mladická minulost mnoha rozumbradům nedá spát, zatímco trestně stíhaný bývalý komunista a estébácký komplic ve funkci premiéra vlády polovině národa nevadí.

L. Harvánek 23.7.2021 8:40

A to je na tom to smutné a zvláštní. Jako první náměstek (a vlastně statutární zástupce) nikomu nevadil. Teď ale když postoupil na vyšší pozici, začíná vadit, protože tuto pozici nezískal někdo jiný. Jenže se mi to tak nějak jeví, že by kritice byl podroben každý jiný uchazeč. Vysvětlit se to dá jediným způsobem: o toto koryto je opravdu veliký zájem.

P. Krešňák 23.7.2021 7:07

Vážený pane Jemelík, dnes s Vámi souhlasím a podpisuji co jste napsal. Krešňák

H. Kotaz 23.7.2021 6:25

A za celou dobu jeho pozice jako náměstek, na něm jeho nynější odpůrci, nenašli " smítko "/nevadil.

P. Hatina 23.7.2021 2:01

Btw, že bych se tak hloupě zeptal, spočítal někdo kolik vlastně ten Stříž dostal těch nevinných odpíračů do kriminálu?

Že se na to ptám, dočetl jsem se někde že tu činnost vojenského prokurátora dělal sotva 9 měsíců-

No a když jsem se pokoušel si najít na netu , jak dlouho to dělal, ten nejpřesnější údaj na wiki je ". od roku 1986 /to teprve prosím vystudoval práva) - působil jako čekatel, vyšetřovatel a /pak/ vojenský prokurátor. Krom toho, narozen roku 1964, čili mu tenkrát nebylo ani 25 let, to taky nevypadá na bolševického tvrďaka, s vekou pravomocí,

A když se pak dočtu na nějakém webu že prý ".. v období let 1987 – 1989? žaloval stovky odvedenců, či branců", ba dokonce o kus níže že prý dokonce "..v řadě případů je neváhal posílat za odmítání nastoupit službu se zbraní v ruce do vězení znovu a znovu..?" - tak to už vypadá čistě jako vyfabulovaná fantazmagorie, to se nedalo fakticky stíhat, ani tenkrát ne..